ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΤΥΣΗΣ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΞ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 237
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Οι περισσοτεροι αντι να απαντησουν στην αρχικη ερωτηση του νηματοθετη ταυτιστηκαν με τη γυναικα του και του δινουν συμβουλες που εξυπηρετουν οχι το δικο του συμφερον αλλα αυτο που θεωρουν οτι θα ηταν το συμφετον της συζυγου του αν βρισκονταν στην θεση της. Η συμβουλη μου ειναι σταματα αμεσα να γραφεις εδω μεσα
    σωστόν. Πολλά σχόλια είναι επιθέσεις - ευγενικές ή και όχι τόσο ευγενικές - του τύπου "σα δεν ντρέπεσαι να προσβάλεις τη γυναίκα σου και να ψάχνεσαι με τις π****νες". Χωρίς να απαντούν στο ερώτημα. Αναμενόμενο ίσως. 'Ντάξει, όλο και κάτι μαθαίνω, ακόμα κι από τις επιθέσεις - ή έστω επιβεβαιώνω κάποια πράγματα που γνωρίζω ήδη. Να σταματήσω να γράφω; θα μπορούσε να γίνει κι αυτό. Πάντως δεν αισθάνομαι ιδιαίτερα καταρρακωμένος από τον εξάψαλμο, να είσαι σίγουρος.

    Υ.Γ. ακόμα δεν μου επιτρέπει η σελίδα να στείλω πμ. Θα είχα πολλά να γράψω!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    δεν μου απαντησες τελικα, αν δεν εχεις κανενα προβλημα να ξερεις οτι η γυναικα σου κανει σεξ με διαφορους, στην περιπτωση που θα συμφωνουσατε σε μια ελευθερη σεξουαλικη ζωη.

    να συμπληρωσω ακομα, οτι πολλοι δεν σχολιαζουμε με γνωμονα το "συμφερον" κανενος. ουτε του συζυγου, ουτε της συζυγου, αλλα με γνωμονα το τι θεωρουμε στο συστημα αξιων μας, ως "δικαιο", η ακομα και "εντιμο", "ηθικο" και λοιπες υποτιμημενες αξιες.
    τωρα, αν τυχαινει το δικαιο να πριμοδοτει καποιον αλλον απο τον ερωτωντα, τι να κανουμε; να του χαιδευουμε τ αυτια;

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν μας έχεις γράψει κάτι το περίεργο πάντως StephenG για την σεξουαλική σου ζωή, όπως σου είπα και πιο πάνω απλά μας λες ότι έχεις φάει χυλόπιτες όπως όλος ο κόσμος κι ότι δεν έτυχε να κάνεις ons ή ελεύθερη σχέση - που πολλοί δεν έτυχε να κάνουν, αλλά δεν τους βγήκε απωθημένο σώνει και καλά. Άρα αυτό που πρέπει να βρούμε είναι το γιατί σου βγήκε απωθημένο και το πως θα πορευτείς από εδώ και πέρα, σωστά;

    Το σχετίζεις και μόνος σου αυτό το απωθημένο με τους γάμους σου όμως και με την τωρινή γυναίκα σου, γιατί δεν σου βγήκαν τα απωθημένα νωρίτερα; Πολύ πιθανόν γιατί κάτι σε χαλάει πολύ αυτή τη στιγμή στο γάμο σου ή κάτι σε χαλάει άσχετο και πας να ρίξεις την ευθύνη στο γάμο σου κι όχι στην πραγματική αιτία. Οπότε λογικό να συζητάμε και για την σχέση σου με τη γυναίκα σου, αφού εσύ έβαλες αυτή την παράμετρο στο τραπέζι.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    σωστόν. Πολλά σχόλια είναι επιθέσεις - ευγενικές ή και όχι τόσο ευγενικές - του τύπου "σα δεν ντρέπεσαι να προσβάλεις τη γυναίκα σου και να ψάχνεσαι με τις π****νες". Χωρίς να απαντούν στο ερώτημα. Αναμενόμενο ίσως. 'Ντάξει, όλο και κάτι μαθαίνω, ακόμα κι από τις επιθέσεις - ή έστω επιβεβαιώνω κάποια πράγματα που γνωρίζω ήδη. Να σταματήσω να γράφω; θα μπορούσε να γίνει κι αυτό. Πάντως δεν αισθάνομαι ιδιαίτερα καταρρακωμένος από τον εξάψαλμο, να είσαι σίγουρος.

    Υ.Γ. ακόμα δεν μου επιτρέπει η σελίδα να στείλω πμ. Θα είχα πολλά να γράψω!
    Όταν εκθέτεις ένα θέμα είναι αναμενόμενο να έχεις ποικίλες αντιδράσεις.

    Το θέμα είναι να είσαι έτοιμος να κάνεις διάλογο ,να απαντάς ξεκάθαρα στις εκάστοτε ερωτήσεις και όχι να είσαι επιλεκτικός .....

    Δώσε την ευκαιρία στα άτομα που ασχολούνται με το θέμα σου να σε καταλάβουν περισσότερο και να μπορέσουν να σε κατευθύνουν ή να σου δώσουν λύσεις κατά κάποιο τρόπο ,ώστε να μπορέσεις να βγεις απο όλο αυτό που δε βασσανιζει...

    Αν τώρα εσύ είσαι επιλεκτικός στις απαντήσεις σου και προτιμάς να μένεις μόνο στα αρνητικά δεν σε φταίει κανένας...

    εσύ ανέφερες ότι είσαι παντρεμένος και την αντίδραση της γυναίκα σου στο όλο θέμα....Αυτό δηλαδή θα έπρεπε να περάσει στα ψηλά γράμματα ?

    Οπότε σχολια από τρίτους για το τι προσπαθούν να σου καταλογίσουν κάποιοι είναι σχεδόν ανύπαρκτα και καλό είναι να μην καταπιανεσαι από αυτά για να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα.

    Εσύ διαλέγεις τι θα κρατήσεις από όλα αυτά ,με γνώμονα πάντα τα καλύτερα για να πας ένα βήμα παρακατω...
    Last edited by Marilou; 30-09-2020 at 09:45.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Το πρόβλημα της στύσης είναι ψυχολογικό και θα λυθεί αν χωρίσεις. Τότε θα νιώσεις πραγματικά ελεύθερος να κάνεις ό,τι θέλεις. Τώρα νιώθεις εγκλωβισμένος κι αυτό δε βοηθάει.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Το πρόβλημα της στύσης είναι ψυχολογικό και θα λυθεί αν χωρίσεις. Τότε θα νιώσεις πραγματικά ελεύθερος να κάνεις ό,τι θέλεις. Τώρα νιώθεις εγκλωβισμένος κι αυτό δε βοηθάει.
    χμ, πιθανό να είναι σωστό αυτό. Κάποια υποσυνείδητη ενοχή ας πούμε. Ίσως.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν μου απαντησες τελικα, αν δεν εχεις κανενα προβλημα να ξερεις οτι η γυναικα σου κανει σεξ με διαφορους, στην περιπτωση που θα συμφωνουσατε σε μια ελευθερη σεξουαλικη ζωη.
    εάν δυο άνθρωποι αποφασίσουν συνειδητά και τίμια να έχουν ελεύθερη σχέση, γιατί θα πρέπει να στραβώσω αν η σύντροφος/σύζυγος κάνει σεξ με άλλον; Προφανώς η σχέση είναι ελεύθερη και για τους δυο - αλλιώς τι σόι ελεύθερη είναι;
    Αν και το ερώτημα στην περίπτωσή μου είναι μάλλον θεωρητικό. Εάν το έτερον ήμισυ ήταν δεκτικό σε ελεύθερη σχέση, τότε γιατί όταν αρχίσαμε να βγαίνουμε δεν σεβάστηκε το ότι της είπα αυτολεξεί "απλά να ξέρεις ότι δεν ενδιαφέρομαι για γάμο και οικογένεια"; Γιατί δεν έψαξε να βρει κάποιον άλλον για να τον κάνει "άντρα της";
    Αλλά ξέχασα, στις σχέσεις των φύλων ο ειλικρινής χαρακτηρίζεται και με άλλο επίθετο...

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αν εσυ τώρα θες να αναζητήσεις πραγματικα τι ειναι αυτο που σε γεμίζει καν τω ,χωρις ομως με δεσμευσεις με ανθρωπους που το μονο που τους κανεις αυτη τη στιγμη ειναι να τους προσβαλεις με τον πιο χυδαίο για εμενα τρόπο...τον αγοραίο έρωτα...
    ειναι πολυ ταπεινωτικό για μια σύζυγο να σκεφτεται οτι ο αντρας της καταφευγει σε κατι τέτοιο... εκει δεν μιλαμε για ενα ερωτα που μπορει να εμφανίστηκε στο δρόμο του και να του πήρε το μυαλό ,εκει μιλαμε για οτι πιο χυδαιο και εξευτελιστικο
    χμμ, χυδαίο, εξευτελιστικό κ.λπ. Λοιπόν,
    1) το ξέρεις ότι πολλές από τις εργαζόμενες του σεξ δεν είναι και τόσο πρόστυχες ή χυδαίες όσο νομίζεις;
    2) μια επαγγελματίας δεν πρόκειται ποτέ να διεκδικήσει τον άντρα/πελάτη από τη σύζυγό του. Αντίθετα, στις εξωσυζυγικές σχέσεις δεν υπεισέρχεται σχεδόν πάντα ο παράγων μελόδραμα; Τι είναι χειρότερο για τη σύζυγο;
    3) έχεις αναρωτηθεί ποτέ ποιοι είναι οι παράγοντες που δημιουργούν ζήτηση για "αγοραίο" έρωτα; γιατί να πάει κάποιος να πληρώσει για κάτι που θεωρητικά γίνεται κατόπιν αμοιβαίας έλξης;
    4) προφανώς θεωρείς χυδαίο κι εξευτελιστικό το ότι η συνεύρεση της "π****νας" με τον αρσενικό που πληρώνει, γίνεται για το οικονομικό αντάλλαγμα. Επ' αυτού ζητώ συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να γράψω το συμπέρασμα στο οποίο έχω καταλήξει έπειτα από τη μικρή μου πείρα. Θα με επιπλήξει άσχημα η διαχείριση.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    οι επιλογές στην ζωή μας αντικατοπτρίζουν στο έπακρον την προσωπικότητα μας. Δηλαδή εγώ θεωρώ πως είμαι πολύ δυνατός χαρακτήρας, ..., είπα δεν παντρεύομαι δεν κάνω παιδιά, τέλος ούτε το ένα θα συμβεί ούτε το άλλο, ... Ότι λέω το τηρώ, έτσι είμαι.
    λοιπόν, νομίζω ότι εδώ βρίσκεται η διαφορά μας: εσύ είπες δεν παντρεύομαι δεν κάνω παιδιά και το τήρησες, μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Εγώ είπα στη σύζυγο όταν αρχίσαμε να βγαίνουμε "απλά να ξέρεις ότι δεν ενδιαφέρομαι για γάμο και οικογένεια" - εκείνη όμως δεν άνοιξε τα χαρτιά της - αλλά στη συνέχεια έκανα διάφορες μικρο-υποχωρήσεις στην προσπάθειά μου να την ευχαριστήσω, το ένα έφερε το άλλο κι έφτασα εδώ που είμαι τώρα. Το θέμα είναι να βάλεις κόκκινη γραμμή κι όταν η γυναίκα πάει να την περάσει να μην υποχωρήσεις. Κι αν δεν της αρέσει ας σε σχολάσει. Αλλιώς γ**α τα...

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    εάν δυο άνθρωποι αποφασίσουν συνειδητά και τίμια να έχουν ελεύθερη σχέση, γιατί θα πρέπει να στραβώσω αν η σύντροφος/σύζυγος κάνει σεξ με άλλον; Προφανώς η σχέση είναι ελεύθερη και για τους δυο - αλλιώς τι σόι ελεύθερη είναι;
    Αν και το ερώτημα στην περίπτωσή μου είναι μάλλον θεωρητικό. Εάν το έτερον ήμισυ ήταν δεκτικό σε ελεύθερη σχέση, τότε γιατί όταν αρχίσαμε να βγαίνουμε δεν σεβάστηκε το ότι της είπα αυτολεξεί "απλά να ξέρεις ότι δεν ενδιαφέρομαι για γάμο και οικογένεια"; Γιατί δεν έψαξε να βρει κάποιον άλλον για να τον κάνει "άντρα της";
    Αλλά ξέχασα, στις σχέσεις των φύλων ο ειλικρινής χαρακτηρίζεται και με άλλο επίθετο...
    μα εγω δεν ρωτησα εαν εχεις δικαιωμα να στραβωσεις, ρωτησα εαν το αντεχεις ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ, η γυναικα σου να πηδιεται με αλλους. αλλο το ενα, αλλο το αλλο.
    μπορει μια χαρα να το συμφωνησεις (λεμε τωρα), αλλα την σκεψη αυτην , την αντεχεις;

    οσο για το ερωτημα σου, θα επρεπε να το κανεις στον εαυτο σου: εφοσον της ειπες και το εννοουσες οτι δεν ενδιαφερεσαι για γαμο και οικογενεια, γιατι τον εκανες τον γαμο;;;; ΠΡΟΦΑΝΩΣ θεωρησε οτι αλλαξες γνωμη στην πορεια της σχεσης. δεν φανταζομαι να σε εκλεψε και να σε πηγε στην σπηλια ... εσυ, γιατι δεν εψαξες αλλες, να κανεις την ελευθερη σεξουαλικη ζωη που ονειρευοσουν, αλλα πηγες και παντρευτηκες;

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    χμμ, χυδαίο, εξευτελιστικό κ.λπ. Λοιπόν,
    1) το ξέρεις ότι πολλές από τις εργαζόμενες του σεξ δεν είναι και τόσο πρόστυχες ή χυδαίες όσο νομίζεις;
    2) μια επαγγελματίας δεν πρόκειται ποτέ να διεκδικήσει τον άντρα/πελάτη από τη σύζυγό του. Αντίθετα, στις εξωσυζυγικές σχέσεις δεν υπεισέρχεται σχεδόν πάντα ο παράγων μελόδραμα; Τι είναι χειρότερο για τη σύζυγο;
    3) έχεις αναρωτηθεί ποτέ ποιοι είναι οι παράγοντες που δημιουργούν ζήτηση για "αγοραίο" έρωτα; γιατί να πάει κάποιος να πληρώσει για κάτι που θεωρητικά γίνεται κατόπιν αμοιβαίας έλξης;
    4) προφανώς θεωρείς χυδαίο κι εξευτελιστικό το ότι η συνεύρεση της "π****νας" με τον αρσενικό που πληρώνει, γίνεται για το οικονομικό αντάλλαγμα. Επ' αυτού ζητώ συγγνώμη αλλά δεν μπορώ να γράψω το συμπέρασμα στο οποίο έχω καταλήξει έπειτα από τη μικρή μου πείρα. Θα με επιπλήξει άσχημα η διαχείριση.
    Καλημέρα !
    Βλέπω ότι απομονωσες μόνο το κομμάτι που αναφέρομαι πως βλέπω εγώ την στάση απέναντι στην γυναίκα σου .....

    Λοιπόν
    1)Γνωρίζω ότι οι εργαζόμενες του σεξ ξέρουν πολύ καλύτερα από τον καθένα να σου πλασάρουν το κορμί τους και τον ευατο τους ανάλογα με το τι θέλει ο πελάτης ...Εσένα μάλλον κατάφεραν να σε πείσουν με τα λεγόμενά τους και τις πράξεις του ότι η κακια η μοίρα τους έριξε σε όλο αυτό το πρόστυχο για εμένα ...
    2)Πόσο βαθιά νυχτωμενος να στο πω χύμα ,είσαι πραγματικα με αυτό που βλέπω ότι γράφεις ...
    Όι περισσότερες από αυτές με αυτό το όνειρο ζούνε να ξέρεις ...Ποτε θα βρεθεί ο κατάλληλος να τις τραβήξει από τον βούρκο που ζούνε ...εκεί να δεις μελόδραμα και ιστορίες που πλασάρουν... ξεπερνούν και την φαντασία του πιο επιτυχημένου συγγραφέα ....
    Φυσικά υπάρχουν και αυτές οι οποίες το γουστάρουν όλο αυτό...Το έχουν στο αίμα τους και μαγκιά τους να διαθέτουν το κορμί και την ψυχή τους με αυτό τον τρόπο...Είπαμε ο καθένας κοστολογεί τον ευατο του και τον διαθέτει όπως εκείνος νομίζει πρέπων για εκείνων...

    3)Φυσικά και μπορω να φανταστώ τους παράγοντες αύξησης της ζητησης του αγοραίου έρωτα ...
    Τρανό παράδειγμα εσύ ,αυτό που ψάχνεις ...υπάρχουν και πολλοί άλλοι λόγοι...Τους έχουμε συναντήσει ουκ ολίγες φορές και εδώ μέσα.....
    Εδώ συνεχίζεις όμως να βλέπεις και πάλι τα πραγματα από την δική σου μόνο πλευρά...
    Δεν σε κατηγόρησε κανένας για αυτό που ψάχνεις εσύ...
    Το ψάχνεις παράλληλα όμως, ενώ βρίσκεσαι μέσα σε ένα γάμο ...αυτή είναι η διαφορά με εσένα ....

    4) Και εδώ ισχύει αυτό που είπα και πριν ....όλα στο ίδιο τσουβαλι μην τα βάζεις ..δεν είναι το ίδιο να πάει ένας ελεύθερος άντρας να ικανοποιήσει τα οποία γούστα που θέλει να βγαλει σε ένα μπουρδέλο ,με τον φαινομενικά σοβαρό άντρα ,οικογενειάρχη που δεν ξέρει τι θέλει και αντί να προσπαθήσει με την γυναίκα του ή ακόμα και να χωρίσει καταφεύγει σε τέτοιες λύσεις ...

    Τώρα γιατί δεν μπορείς να εκφραστεις ?
    Το ελληνικό λεξιλόγιο είναι τόσο πλούσιο που άνετα μπορείς να βρεις λέξεις που να εκφράζουν απόλυτα αυτό που θες να πεις και να είναι σε θέση να διαβαστούν δημόσια .....Πραγματικά θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να δούμε και αυτή σου την σκέψη....

    Ξέρεις τι βλέπω ακόμα και τώρα ?
    Σου αρέσει να θυματοποιησε συνέχεια ...

    Κάπου είχα διαβάσει,οτι και η ηδονή της θυματοποιησης είναι η μέγιστη ηδονή της γκρίνιας...

    Για σκέψου το λίγο πόσο σωστό είναι αυτό ......,άνετα το διαπιστώνεις μέσα από τις πράξεις και τα λεγόμενά σου ότι ισχύει κάτι τέτοιο...

    Ο εγωισμός λένε έχει δυο δρόμους να ακολουθήσει, προκειμένου να βγάλει τις απωθημένες ανάγκες του. Πρώτο: Με το να είναι κάποιος αξιοθαύμαστος. Και δεύτερο:Στην περίπτωση που δεν του βγαίνει το πρώτο γίνεται αυτόματα αξιολύπητος μεσα από τα λεγόμενα του....

    " Η θυματοποίησή μου, η έκθεση και η περιφορά του πόνου μου, της ατυχίας μου, της συμφοράς μου, ελκύει την προσοχή, τη φροντίδα και τον ποθητότατο θαυμασμό των άλλων . Όσο πιο άτυχος και βασανισμένος είμαι τόσο και πιο ηρωικός στα μάτια των τρίτων θα βγαίνω ..."

    Αυτό βγάζεις στα post σου συνέχεια και δεν βρίσκω και τον λόγο ...

    Συνεχίζεις και κατηγορείς την γυναίκα σου ότι σε ξεγέλασε και σε κορόιδεψε...
    εσύ τι κάνεις αυτή τη στιγμή ?
    Δεν την κοροϊδεύεις να το πω έτσι γιατί η άλλες λέξεις σε ενόχλησαν ....
    Δεν την τιμωρείς κατα βάθος αφού δεν θες να χωρίσεις και μετά να είσαι ελεύθερος να κάνεις ότι γουστάρεις ?

    Μην το κάνεις πραγματικά όλο αυτό.
    Δεν αρμόζει στην ηλικία σου τέτοια ανώριμη αντίδραση ...Δεν είσαι θύμα..ένας άνθρωπος είσαι που για εμένα ψάχνεις με λάθος τρόπους να ανακαλύψεις γιατί σου συμβαίνουν όλα αυτά ...
    Last edited by Marilou; 01-10-2020 at 10:00.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !
    Βλέπω ότι απομονωσες … γιατί σου συμβαίνουν όλα αυτά ...
    Καλημέρα,
    χωρίς να θέλω να απαξιώσω ή να υποβαθμίσω αυτά που γράφεις, έχω την αίσθηση ότι η συζήτηση ανακυκλώνεται στα ίδια πράγματα. Φυσικά και σε ευχαριστώ για το ότι μπαίνεις στον κόπο να γράψεις τόσα πράγματα, χρήσιμα ομολογουμένως.
    Ωστόσο το ζήτημα που έθεσα δεν είναι το κατά πόσο είναι ηθικό ή μη να "ψάχνομαι" εκτός γάμου και με ποιον τρόπο και αν με τιμά κάτι τέτοιο και αν "θυματοποιούμαι" κ.λπ. Το γνωρίζω ότι κάποιες μπορεί να με κακοχαρακτηρίσουν γι' αυτό και το αποδέχομαι.

    Το ζήτημα λοιπόν είναι: λειτουργώ σεξουαλικά με τη νόμιμη σύζυγο, ΔΕΝ λειτουργώ με την επαγγελματία. Εκτιμώ ότι είναι ψυχογενές και ζητάω απόψεις. Γιατί; ποιος είναι ο ψυχολογικός μηχανισμός; είναι π.χ. κάποια υποσυνείδητη ενοχή; με ξενερώνει το γεγονός ότι επιχειρώ συνεύρεση χωρίς συναίσθημα; με ξενερώνει το καθαυτό γεγονός ότι η κοπέλα βρίσκεται γυμνή πάνω σε ένα κρεβάτι μαζί μου για την αμοιβή της κι όχι κατόπιν αμοιβαίας έλξης;
    Θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο να μου πει κάποια/ος π.χ. άστο ρε φίλε, είσαι συναισθηματικός τύπος και δεν πρόκειται να σου σηκωθεί αν δεν υπάρχει συναίσθημα. Ή ξέρεις, απ' όσους πηγαίνουν σε επαγγελματίες το 30% δεν μπορεί να λειτουργήσει για παρόμοιους λόγους. Κάτι επί του ερωτήματος, τέλος πάντων.

    Όσο για την ηθική διάσταση του πράγματος, δεν την έθεσα ως ερώτημα γιατί πιστεύω ότι τη γνωρίζω σε κάποιο βαθμό.
    Ευχαριστώ και πάλι.

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ένα ερώτημα που μπορεί να σε βοηθήσει απο την ανάποδη είναι: Αφού αισθάνεσαι ξενερωμένος με τη σύζυγο, πως μπορείς και λειτουργείς μαζί της σεξουαλικά;
    Τι σε ανάβει σε αυτή και λειτουργείς εκεί, αλλά με τις άλλες δεν λειτουργεί;

    Αν θυμάμαι καλά, έγραψες ότι έχεις προσπαθήσει για εξωσυζυγική σχέση αλλά δεν έγινε αυτά τα χρόνια, δεν έγραψες όμως για εξωσυζυγικό σεξ, χρησιμοποίησες τη λέξη σχέση.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το ζήτημα λοιπόν είναι: λειτουργώ σεξουαλικά με τη νόμιμη σύζυγο, ΔΕΝ λειτουργώ με την επαγγελματία. Εκτιμώ ότι είναι ψυχογενές και ζητάω απόψεις. Γιατί; ποιος είναι ο ψυχολογικός μηχανισμός; είναι π.χ. κάποια υποσυνείδητη ενοχή; με ξενερώνει το γεγονός ότι επιχειρώ συνεύρεση χωρίς συναίσθημα; με ξενερώνει το καθαυτό γεγονός ότι η κοπέλα βρίσκεται γυμνή πάνω σε ένα κρεβάτι μαζί μου για την αμοιβή της κι όχι κατόπιν αμοιβαίας έλξης;
    Θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο να μου πει κάποια/ος π.χ. άστο ρε φίλε, είσαι συναισθηματικός τύπος και δεν πρόκειται να σου σηκωθεί αν δεν υπάρχει συναίσθημα. Ή ξέρεις, απ' όσους πηγαίνουν σε επαγγελματίες το 30% δεν μπορεί να λειτουργήσει για παρόμοιους λόγους. Κάτι επί του ερωτήματος, τέλος πάντων.
    Ε, μόνος σου το λες.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    Καλημέρα,
    χωρίς να θέλω να απαξιώσω ή να υποβαθμίσω αυτά που γράφεις, έχω την αίσθηση ότι η συζήτηση ανακυκλώνεται στα ίδια πράγματα. Φυσικά και σε ευχαριστώ για το ότι μπαίνεις στον κόπο να γράψεις τόσα πράγματα, χρήσιμα ομολογουμένως.
    Ωστόσο το ζήτημα που έθεσα δεν είναι το κατά πόσο είναι ηθικό ή μη να "ψάχνομαι" εκτός γάμου και με ποιον τρόπο και αν με τιμά κάτι τέτοιο και αν "θυματοποιούμαι" κ.λπ. Το γνωρίζω ότι κάποιες μπορεί να με κακοχαρακτηρίσουν γι' αυτό και το αποδέχομαι.

    Το ζήτημα λοιπόν είναι: λειτουργώ σεξουαλικά με τη νόμιμη σύζυγο, ΔΕΝ λειτουργώ με την επαγγελματία. Εκτιμώ ότι είναι ψυχογενές και ζητάω απόψεις. Γιατί; ποιος είναι ο ψυχολογικός μηχανισμός; είναι π.χ. κάποια υποσυνείδητη ενοχή; με ξενερώνει το γεγονός ότι επιχειρώ συνεύρεση χωρίς συναίσθημα; με ξενερώνει το καθαυτό γεγονός ότι η κοπέλα βρίσκεται γυμνή πάνω σε ένα κρεβάτι μαζί μου για την αμοιβή της κι όχι κατόπιν αμοιβαίας έλξης;
    Θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμο να μου πει κάποια/ος π.χ. άστο ρε φίλε, είσαι συναισθηματικός τύπος και δεν πρόκειται να σου σηκωθεί αν δεν υπάρχει συναίσθημα. Ή ξέρεις, απ' όσους πηγαίνουν σε επαγγελματίες το 30% δεν μπορεί να λειτουργήσει για παρόμοιους λόγους. Κάτι επί του ερωτήματος, τέλος πάντων.

    Όσο για την ηθική διάσταση του πράγματος, δεν την έθεσα ως ερώτημα γιατί πιστεύω ότι τη γνωρίζω σε κάποιο βαθμό.
    Ευχαριστώ και πάλι.

    Ολα είναι αλληλένδετα, είτε λειτουργούν υποσυνείδητα είτε γίνονται απολύτως συνειδητά...Τα υποσυνείδητα είναι αυτά που μας μπερδεύουν .... ειναι άγνωστα ως ενα σημείο...

    Το θέμα ειναι τι αντιλαμβανεσαι εσύ..Μονόπλευρη αντιμετώπιση ενος θεματος δεν γίνεται πάντως....

    Δεν κάνει τίποτα ...Σου εύχομαι να βρεις απαντήσεις ,σύντομα !κρίμα να βασανίζεται ο οποιοσδήποτε ..Καλή συνέχεια !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 5 of 16 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρωτη φορα και ελλειψη στυσης
    By boris in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 07-10-2012, 19:59
  2. Για επαγγελματίες ψυχολόγους
    By zyranna in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 19-09-2011, 16:30
  3. Forum για επαγγελματίες Ψυχολόγους
    By zyranna in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 07-09-2011, 20:31
  4. Χρήση του forum από επαγγελματίες ΨΥ
    By lllogan in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2009, 20:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •