ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΤΥΣΗΣ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΞ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 237
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145

    ΕΛΛΕΙΨΗ ΣΤΥΣΗΣ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΣΕΞ

    Καλησπέρα,
    είμαι παντρεμένος 20 χρόνια, με 2 συζύγους διαδοχικά. Μαζί τους η στύση μου ήταν πάντα κανονική. Ακόμα κι όταν είχα αποφασίσει να χωρίσω την πρώην σύζυγο, είχα στύση μαζί της χωρίς πολλή προσπάθεια. Με τη νυν σύζυγο το ίδιο, παρόλο που είναι πλέον 50 ετών και που είμαι θυμωμένος μαζί της γιατί με "τύλιξε", ενώ της είχα δηλώσει ρητά ότι δεν ενδιαφέρομαι για γάμο κι οικογένεια.
    Εξωσυζυγική σχέση δεν κατάφερα να κάνω όλα αυτά τα χρόνια, αν και θα το ήθελα. Απλά δεν βρέθηκε κάποια πρόθυμη γυναίκα.
    Αποφάσισα λοιπόν, διότι δεν είμαι εκ πεποιθήσεως μονογαμικός, να δοκιμάσω την τύχη μου σε σεξ στούντιο. Το αποτέλεσμα: μηδέν. Στύση ανύπαρκτη, 3 στις 3 φορές. Και παρά το ότι και τις 3 φορές οι κοπέλες ήταν πανέμορφες και πολύ φιλικές. Η μια μάλιστα κατέβαλε ιδιαίτερα μεγάλη προσπάθεια να μου το σηκώσει αλλά το πέος αρνείτο επίμονα.
    Πολύ παλιότερα, φοιτητής και παρθένος, είχα πάει στον κλασικό οίκο ανοχής - και εκεί με μηδέν στύση. Αδυναμία στύσης είχα παλιότερα και με 2 γυναίκες (μη επαγγελματίες) αρκετά διαφορετικές μεταξύ τους. Σε 2 απόπειρες με την κάθε μια. Κάτι με χάλασε και δεν μπόρεσα να λειτουργήσω.
    Ο αριθμός των γυναικών με τις οποίες είχα κανονική σεξουαλική επαφή (σύζυγοι + προηγούμενες σύντροφοι) είναι μονοψήφιος.
    Υποψιάζομαι ότι το πρόβλημα δεν είναι οργανικό αλλά "εγκεφαλικό": με την ιδέα και μόνο ότι η επαγγελματίας κοπέλα δεν βρίσκεται μαζί μου επειδή με γουστάρει ερωτικά αλλά για την αμοιβή της, το γεννητικό όργανο αρνείται να συνεργαστεί. Τι λέτε; και υπάρχει λύση;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145

    correction

    Δεδομένου ότι
    α) όπως είπα είμαι μονογαμικός όχι από δική μου ελεύθερη επιλογή αλλά επειδή έτσι το έφεραν οι καταστάσεις
    β) έχω σεξουαλική ζωή μόνο με τη νόμιμη σύζυγο, ενώ κυκλοφορώ στο δρόμο, βλέπω τις κοπελίτσες και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι
    γ) δεδομένου του τρόπου ζωής μου, του κύκλου μου κ.λπ., δεν έχω ορατή προοπτική για εξωσυζυγική σχέση,
    ποια επιλογή θα ήταν η καλύτερη; Να το πάρω απόφαση ότι δεν μπορώ να λειτουργήσω με επαγγελματίες κοπέλες και να μην ξαναπροσπαθήσω; Να το παλέψω μήπως "ξυπνήσει" το γεννητικό μου όργανο εάν εξοικειωθώ περισσότερο με τις επαγγελματίες; Να δω κάποιον ειδικό;
    Last edited by StephenG; 26-09-2020 at 01:53. Reason: correction

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Η γυναίκα σου έχει εξωσυζυγική σχέση; Γενικά κάνει σεξ με άλλους άντρες πέρα από σένα;

    Η φράση "με τύλιξε" είναι πλέον ξεπερασμένη.. Εμείς είμαστε υπεύθυνοι για τις πράξεις και τις επιλογές μας. Κανένας άλλος!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    Δεδομένου ότι
    α) όπως είπα δεν είμαι μονογαμικός από επιλογή
    β) έχω σεξουαλική ζωή μόνο με τη νόμιμη σύζυγο, ενώ κυκλοφορώ στο δρόμο, βλέπω τις κοπελίτσες και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι
    γ) δεδομένου του τρόπου ζωής μου, του κύκλου μου κ.λπ., δεν έχω ορατή προοπτική για εξωσυζυγική σχέση,
    ποια επιλογή θα ήταν η καλύτερη; Να το πάρω απόφαση ότι δεν μπορώ να λειτουργήσω με επαγγελματίες κοπέλες και να μην ξαναπροσπαθήσω; Να το παλέψω μήπως "ξυπνήσει" το γεννητικό μου όργανο εάν εξοικειωθώ περισσότερο με τις επαγγελματίες; Να δω κάποιον ειδικό;
    Να δεις καποιον ειδικο και να επιδιωξεις εξωσυζυγικη σχεση μεσα απο σαιτ γνωριμιων. Θα αποκρυψεις οτι εχεις οικογενεια. Καλο βολι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα.
    εχω δυο αποριες.
    1) πως γινεται να μην εισαι μονογαμικος και στα 50 σου να εχεις μονοψηφιο αριθμο συντροφων;
    2) η συζυγος σου γνωριζει οτι ψαχνεσαι για σεξουαλικες επαφες εκτος γαμου και το αποδεχεται; ασχετως που δεν λειτουργεις σεξουαλικα. για την προθεση σου, συζηταω.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 25-09-2020 at 16:18.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Η γυναίκα σου έχει εξωσυζυγική σχέση; Γενικά κάνει σεξ με άλλους άντρες πέρα από σένα;

    Η φράση "με τύλιξε" είναι πλέον ξεπερασμένη.. Εμείς είμαστε υπεύθυνοι για τις πράξεις και τις επιλογές μας. Κανένας άλλος!
    καταρχάς συμφωνώ ότι η φράση "με τύλιξε" είναι αρκετά παλιομοδίτικη. Να όμως που πολύ συχνά οι κυρίες έχουν την ικανότητα να αντιλαμβάνονται τα σημεία στα οποία είμαστε ευάλωτοι και ανασφαλείς, να μας "διαβάζουν" ως προς το τι θέλουμε και να μας κάνουν να πιστεύουμε ότι η σχέση μαζί τους μας δίνει αυτό που θέλουμε κι έτσι, υπομονετικά και μεθοδικά, συρόμαστε στον ιερό θεσμό του γάμου και της οικογένειας. Και συχνά καταλαβαίνουμε εκ των υστέρων τι έχει συμβεί. Ίσως είναι αιρετική η άποψή μου αλλά φυσικά δεν διεκδικώ το αλάθητο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    καταρχάς συμφωνώ ότι η φράση "με τύλιξε" είναι αρκετά παλιομοδίτικη. Να όμως που πολύ συχνά οι κυρίες έχουν την ικανότητα να αντιλαμβάνονται τα σημεία στα οποία είμαστε ευάλωτοι και ανασφαλείς, να μας "διαβάζουν" ως προς το τι θέλουμε και να μας κάνουν να πιστεύουμε ότι η σχέση μαζί τους μας δίνει αυτό που θέλουμε κι έτσι, υπομονετικά και μεθοδικά, συρόμαστε στον ιερό θεσμό του γάμου και της οικογένειας. Και συχνά καταλαβαίνουμε εκ των υστέρων τι έχει συμβεί. Ίσως είναι αιρετική η άποψή μου αλλά φυσικά δεν διεκδικώ το αλάθητο.
    Για τις επιλογές μας έχουμε ευθύνη εμείς. Κανένας δεν μας αναγκάζει να κάνουμε τίποτα χωρίς τη συγκατάθεση μας.. Οπότε μη ρίχνεις αλλού τις ευθυνες.
    Το θέμα μας όμως δεν είναι αυτό.
    Σε ρώτησα κάτι πιο πάνω. Η γυναίκα σου κάνει σεξ και με άλλους άντρες; Ή μόνο μαζί σου?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    εχω δυο αποριες.
    1) πως γινεται να μην εισαι μονογαμικος και στα 50 σου να εχεις μονοψηφιο αριθμο συντροφων;
    2) η συζυγος σου γνωριζει οτι ψαχνεσαι για σεξουαλικες επαφες εκτος γαμου και το αποδεχεται; ασχετως που δεν λειτουργεις σεξουαλικα. για την προθεση σου, συζηταω.
    1) συγγνώμη, μάλλον δεν το έγραψα καλά: είμαι μονογαμικός, όχι επειδή το θέλω αλλά επειδή έτσι το έφεραν οι καταστάσεις. Σε πιο μικρή ηλικία ήμουν από αυτούς που εξιδανικεύουν το ταίρι τους και δεν ψάχνονται για άλλες σχέσεις. Η απομυθοποίηση της μονογαμικής σχέσης άρχισε λίγο μετά τον πρώτο γάμο και συγκατοίκηση, λίγο μετά τα 30 μου. Όταν το σεξ άρχισε να γίνεται "συζυγικό" και η σύζυγος αρκετά συχνά να "είναι κουρασμένη" και να "έχει πονοκέφαλο". Εκεί άρχισα να συνειδητοποιώ ότι δεν θέλω να κάνω σεξ για όλη την υπόλοιπη ζωή μου μόνο με τη συγκεκριμένη γυναίκα. Αλλά δεν προέκυψε άλλη σχέση.
    2) η νυν σύζυγος είναι αυτό που λένε οι ίδιες κτητική. Που σημαίνει ότι εάν γνωρίζει ότι ψάχνομαι θα κηρύξει σεξουαλική απεργία ή/και θα ζητήσει διαζύγιο. Αυτή τη στιγμή για πρακτικούς λόγους δεν είμαι έτοιμος για κάτι τέτοιο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Για τις επιλογές μας έχουμε ευθύνη εμείς. Κανένας δεν μας αναγκάζει να κάνουμε τίποτα χωρίς τη συγκατάθεση μας.. Οπότε μη ρίχνεις αλλού τις ευθυνες.
    Το θέμα μας όμως δεν είναι αυτό.
    Σε ρώτησα κάτι πιο πάνω. Η γυναίκα σου κάνει σεξ και με άλλους άντρες; Ή μόνο μαζί σου?
    α ναι, το παρέλειψα: δεν έχει σεξουαλική σχέση με άλλον την οποία να γνωρίζω. Δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος εάν υπάρχει κάτι που να μην το έχω πάρει είδηση.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Να δεις καποιον ειδικο και να επιδιωξεις εξωσυζυγικη σχεση μεσα απο σαιτ γνωριμιων. Θα αποκρυψεις οτι εχεις οικογενεια. Καλο βολι.
    κατά την ταπεινή μου γνώμη τα σαιτ γνωριμιών (τα περισσότερα έστω) είναι απάτη. Δοκίμασα κάποια για ένα μικρό διάστημα και συνειδητοποίησα ότι απλώς πλήρωνα 20ευρα για να αγοράζω μονάδες, ώστε να συνομιλώ διαδικτυακά με γυναίκες - ίσως και με ψεύτικα προφίλ - που αμείβονται ανάλογα με τον αριθμό μηνυμάτων που δέχονται. Σε καμιά περίπτωση δεν προέκυψε προοπτική γνωριμίας δια ζώσης.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Όσο για το θέμα που σε απασχολεί, θα σε βοηθήσει αν θυμηθείς ποιες σκέψεις κάνεις εκείνη την ώρα και δεν ανεβαίνει η σημαία. Ίσως να σε ενοχλει το γεγονός ότι πληρώνεις για να κάνεις σεξ. Αν ήταν κάτι άλλο θεωρώ ότι θα το είχες παντού, όχι μόνο εκεί.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    λάθος μήνυμα, πώς διαγράφεται άραγε;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    έχω την εντύπωση ότι διαγράφτηκε το σχόλιό σας - μάλλον λανθασμένα, κατά τη γνώμη μου. Ή κάποιος έκανε report? Πρόλαβα πάντως να το διαβάσω και νομίζω ότι έλεγε κάποια πράγματα που όντως προβληματίζουν πολλούς από μας. Αλλά ξέρετε τώρα, η πολιτική ορθότης...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    έχω την εντύπωση ότι διαγράφτηκε το σχόλιό σας - μάλλον λανθασμένα, κατά τη γνώμη μου. Ή κάποιος έκανε report? Πρόλαβα πάντως να το διαβάσω και νομίζω ότι έλεγε κάποια πράγματα που όντως προβληματίζουν πολλούς από μας. Αλλά ξέρετε τώρα, η πολιτική ορθότης...
    χα χα! συμβαινουν αυτα!

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πρωτη φορα και ελλειψη στυσης
    By boris in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 07-10-2012, 20:59
  2. Για επαγγελματίες ψυχολόγους
    By zyranna in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 19-09-2011, 17:30
  3. Forum για επαγγελματίες Ψυχολόγους
    By zyranna in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 07-09-2011, 21:31
  4. Χρήση του forum από επαγγελματίες ΨΥ
    By lllogan in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 17
    Last Post: 31-07-2009, 21:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •