Πανικός για hiv - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 61
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Μου δίνει κουραγιο η απάντηση σου, σε ευχαριστώ....
    Nefeli και εγώ εχω φοβίες δεν ειμαστε άτρωτοι , τώρα φοβάμαι πχ να πάρω αντιψυχωσικο σε μικρή ποσότητα . Φοβάμαι τις παρενέργειες και πώς θα μου κάτσει.

  2. #47
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Nefeli και εγώ εχω φοβίες δεν ειμαστε άτρωτοι , τώρα φοβάμαι πχ να πάρω αντιψυχωσικο σε μικρή ποσότητα . Φοβάμαι τις παρενέργειες και πώς θα μου κάτσει.
    Εγω δυστυχώς το πήρα από την αρχή μαζί με αντικαταθλιπτικό.
    Αν λέει ο γιατρός ότι χρειάζεται, να το πάρεις. Ξέρει καλύτερα... μην φοβασαι

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Εγω δυστυχώς το πήρα από την αρχή μαζί με αντικαταθλιπτικό.
    Αν λέει ο γιατρός ότι χρειάζεται, να το πάρεις. Ξέρει καλύτερα... μην φοβασαι
    Σωστο νεφέλη τι τραβαμε...

  4. #49
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Σωστο νεφέλη τι τραβαμε...
    Αστα.... είναι να μην αρχίσουν όλα αυτά.....
    Άμα ξεκινήσουν μετά αρχιζει ένας κύκλος που δεν τελειώνει

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Αστα.... είναι να μην αρχίσουν όλα αυτά.....
    Άμα ξεκινήσουν μετά αρχιζει ένας κύκλος που δεν τελειώνει
    Αρρώστια χωρίς αρρώστια νεφέλη, φαύλος κύκλος χωρίς φως στο τούνελ ελπίζω να μην κάνεις πόνους ψυχικους , δεν αντεχετε

  6. #51
    Καλησπερα με εχει πιασει και μενα μια μεγαλη φοβια με τον hiv,,εχουν γινει καποια γεγονοτα και με εχουν τρομαξει,,,,,,δεν ξερω τι να κανω,,,καπου διαβασα για μια εξεταση pcr τν γνωριζει κανενας

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Τι ακριβώς έγινε μπορείς να μας πεις?
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  8. #53
    Καλησπερα,,δεν ξερω γιατι αλλα ποτε δεν το φοβομουν αυτο αλλα ξαφνικα με εχει πιασει μια φοβια ανεξελεκτη,θα σου πω τα γεγονοτα ξερω οτι θα μου πεις οτι λογικα ειναι στο μυαλο σου, ολα ξεκινησαν μετα απο μια βολτα που βγηκα και καθισα σε ενα παγκακι και ξαφνικα ειδα λιγο αιμα σε ενα δαχτυλο μου,εκει φοβηθηκα και παντου προσεχω να μην ακουμπησω κατι,λογικα το εκανα μονος μου με τα νυχια μου δν ξερω,μετα απο λιγες μερες γιατι το σκεφτομουν λεω θα το καταλαβαιν α αν ειχα τρυπηθει και πηγα και ανοιξα μια αποστειρωμενη συριγγα που ειχε στο σπιτι της η γιαγια μου για να δω και ειπα να ακουμπησω την μυτη της στο δαχτυλο μου να δω και εν τελει ηταν τοσο μυτερη που τρυπηθηκα και εβγαλε μια σταγονα αιματος,,,,,γενικα με εχει πιασει φοβια προχθες εκει που στεκομουν περασε ενας και με βρηκε στην μια πλευρα μου και λεω λες να ειχε τιποτα και να τρυπηθηκα οπως την ιδια μερα περπατουσα και εκει που κοιταγα στο κινητο μου επεσα πανω σε ενα κλαδι και μπηκε μεσα στα ματια μου,φοβαμαι μηπως εχω κολλησει η αληθεια ειναι πηγα και εκανα μια εξεταση pcr και βγηκε αρνητικη αλλα δεν ξερω,το γνωριζεις το θεμα εσυ πως κολλαει αν ειναι ευκολο τι και πως,σε ευχαριστω πολυ

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Για να σε ηρεμήσω έχω πάει με κοπέλα που είχε ηπατίτιδα (χωρις προφύλαξη) έχω κάνει ενδοφλέβια χρήση με συριγκα που βρήκα κάτω και όταν έκανα εξετάσεις βγήκα αρνητικός! Οπότε chill πάμε κάνε το τεστ
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  10. #55
    Καλησπερα ευχαρισυω για την απαντηση,,δλδ εκανες εξετασεις μετα απο τρεις μηνες και ολα καλα,,,,,δλδ δν κολλαει τοσο ευκολα,,πχ αν πιασεις ενα αντικειμενο το οποιο μπορει να εχει πανω αιμα οπως ενα κινητο λευτα κ.α και να τυχει να εχεις παρανυχιδες και πληγες στα πετσακια

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Για τον κορονοιο που θερίζει ρε παιδιά δεν φοβάστε; Γιατί φοβάμαι πολύ μην κολλησω τον ιό, είσαι τελείως μόνος.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Για τον κορονοιο που θερίζει ρε παιδιά δεν φοβάστε; Γιατί φοβάμαι πολύ μην κολλησω τον ιό, είσαι τελείως μόνος.
    Καλα κανεις μπρεηκ, ακουγα χθες μια κοπελα στις ειδησεις , που ηταν 17 ετων , και ελεγε οτι δεν πιστευε οτι θα βρεθει στην εντατικη, και ομως βρεθηκε ............ αυτη η αισθηση ατρωτοτητας ειναι ψευδης ,και θα πρεπει να προσεχουμε πολυ , εχουμε να κανουμε με κατι θανατηφορο, μην το ξεχναμε . και κανουμε παρτυ,......... εγω φοβαμαι, μιας κι ειμαι 59 ετων , και μπορει ο ιος να με σκοτωσει.......αλλα παιρνω ταπαραιτητα μετρα , και δεν ειμαι φοβικος .....

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Giannislaa View Post
    Καλησπερα ευχαρισυω για την απαντηση,,δλδ εκανες εξετασεις μετα απο τρεις μηνες και ολα καλα,,,,,δλδ δν κολλαει τοσο ευκολα,,
    Κι ομως , το χαρακτηριστικο αυτου του ιου ειναι οτι ειναι πολυ κολλητικος ......

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Εγω δυστυχώς το πήρα από την αρχή μαζί με αντικαταθλιπτικό.
    Αν λέει ο γιατρός ότι χρειάζεται, να το πάρεις. Ξέρει καλύτερα... μην φοβασαι
    Ξερει καλυτερα ο γιατρος ? αντε πεστο στον γιατρο μου που με εθισε στα 9 ζαναξ /μερα .....ο εγκληματιας .....

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καλα κανεις μπρεηκ, ακουγα χθες μια κοπελα στις ειδησεις , που ηταν 17 ετων , και ελεγε οτι δεν πιστευε οτι θα βρεθει στην εντατικη, και ομως βρεθηκε ............ αυτη η αισθηση ατρωτοτητας ειναι ψευδης ,και θα πρεπει να προσεχουμε πολυ , εχουμε να κανουμε με κατι θανατηφορο, μην το ξεχναμε . και κανουμε παρτυ,......... εγω φοβαμαι, μιας κι ειμαι 59 ετων , και μπορει ο ιος να με σκοτωσει.......αλλα παιρνω ταπαραιτητα μετρα , και δεν ειμαι φοβικος .....
    Μακ είμαι πολύ πιο μικρή από σένα αλλά φοβάμαι , παλευω με χρόνιο άγχος, ανορεξία, ψυχοφαρμακα, εξάρτηση από ζαναξ, χρόνιες αρρώστιες των δικών μου και άλλα πολλά. Είμαι καταβεβλημμενη οπότε ένας ισχυρός ιος με 40 θανάτους σήμερα με τρομοκρατεί. Και δεν καταλαβαίνω και αυτήν την εμμονή για το ειτζ μπροστά στον κορονοιο αυτήν την στιγμή που είναι μία ζοφερή πραγματικότητα.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Πανικός!
    By Bakas129 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 5
    Last Post: 23-05-2020, 21:19
  2. Πανικός!
    By pokemongo in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 15-09-2016, 01:24
  3. Πανικός
    By gl08 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 22
    Last Post: 13-08-2016, 02:23
  4. πανικος!
    By AGXOS-NIKI in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 22-02-2012, 09:20
  5. πανικός
    By jison in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-07-2008, 09:44

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •