Πονοκέφαλος και τρέμουλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    21

    Πονοκέφαλος και τρέμουλο

    Καλησπέρα παιδιά. Εδώ και κάποιες μέρες έχω τρελό πονοκέφαλο που μερικές φορές νιώθω ότι μου μουδιαζει όλο το κεφάλι. Σήμερα που ξύπνησα εκτός από πονοκέφαλο έχω μονίμως σπασμούς στους μύες μου σε όλο μ το σώμα....νιωθω δλδ μια συνεχόμενη έντονη υπερένταση. Μαζί με όλα αυτά νιωθω ζαλάδα και έχω ένα θέμα με τα μάτια μ δυσκολεύομαι να εστιάσω.... ακόμα νιώθω και αδυναμία στα χέρια μου....

    Κάνεις καμία παρόμοια εμπειρία;; έχω τρομοκρατηθει Νμζω θα πάθω κανένα εγκεφαλικό...

  2. #2
    george1520
    Guest
    Καλησπέρα.. Έχει γενικά πόνους στο σωμα? Σε διαφορετικό σημείο κάθε φορά εννοώ.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλησπέρα.. Έχει γενικά πόνους στο σωμα? Σε διαφορετικό σημείο κάθε φορά εννοώ.
    Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Πόνο έχω στη μέση που οφείλεται στις κηλες που χω στην σπονδυλική και στον αυχένα που με έχει πιάσει τις τελευταίες μέρες σαν πιάσιμο. Εκτός από αυτά και τα συμπτώματα που ανέφερα πιο πάνω πολλές φορές με πιάνει σαν σπασμούς στο άνω χείλος από την αριστερή πλευρά κ νιώθω το κεφάλι μ πολύ βάρη.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτο με το τρεμουλο το ειχα συχνα παλιοτερα αλλα μετα αυτο ξεκινησε να δινει τη σκυταλη στο τρια πουλακια καθονται και ειπα αντι να χιλιοσκαω για ολα ας αδιαφορησω και με περασε αλλα ειχα μια γνωστη που μου το ελεγε συχνα αυτο και εγω τις μιλαγα γιατι προσπαθουσα να τη συνεφερω

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1
    Καλησπέρα παιδιά
    Εγώ έχω ένα τρέμουλο όταν τεντώνω τα άκρα μου η κάνω κοιλιακούς στο γυμναστήριο σε σημείο να ντρέπομαι μην με δουν.εχω πάει σε 5 νευρολόγους οι 3 δεν μπορούν να βρουν τι είναι αν είναι ιδιοπαθης τρόμος η κάτι άλλο και οι 2 ίσως να είναι Parkinson.Δεν ξέρω ποια τι να κάνω γιατί σε κατάσταση ηρεμιας δεν τρέμω αλλά σε οτιδήποτε χρειαστεί να βάλω δύναμη τρέμω.Μεσα μου πιστεύω ότι είναι αρχομενος παρκινσονισμος αλλά δεν μπορώ να το αποδεχτώ και να ζω μ αυτό κάθε μερα.Μαγνητικη καθαρή μαζί με ηλεκτρομυογραφημα και αμφίβολο το datscun που έχει να κάνει με την ντοπαμίνη.Ψυχολογο έχω πάει αλλά διαφορά δεν βλέπω το μόνο που με ανακουφίζει είναι να διαβάζω forum όπως αυτό για να δω μήπως έχει κάτι κανεις παρόμοιο ώστε αν μπορέσω να μιλήσω μαζί του και να μάθω ίσως κάτι που θα ανακουφίσει τις αρνητικές μου σκέψεις.

Similar Threads

  1. Τρέμουλο
    By KARMA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 13-01-2020, 23:31
  2. Εσωτερικό τρέμουλο
    By Sonataa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 28-12-2018, 19:14
  3. τρεμουλο και τικ
    By fabulous in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 15-03-2012, 05:01
  4. τρεμουλο!πως ξεπερνιεται?
    By kaity in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 08-02-2012, 16:30
  5. Τρέμουλο στο πιγούνι!!!!!
    By sokolatoxrwma in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 01-10-2011, 22:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •