Σχεση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Σχεση

  1. #31
    Quote Originally Posted by Tyrion Baratheon View Post
    Mηπως ο δικος σου φοβαται την μανα του;
    Νομίζω πως φοβάται πως θα τον διώξουν και δεν θα έχει που να μείνει
    Αλλά κιόλας ότι δεν θέλει να χαλάσει την σχέση που έχει με τους δικούς του

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Θέλω να μιλήσω στο αγόρι μου και να του δώσω να καταλαει πως δεν του ζητάω να τους διαγράψει απλά δεν ξέρω αν θα καταλάβει
    Δυστυχώς έχω πλ υπομονή σαν άνθρωπος
    Δεν μπορείς να απαιτήσεις να κάνει το οτιδήποτε.. Αυτό που θα ήταν καλό να κάνεις για να προστατέψεις τη ψυχική σου ηρεμία είναι να του εξηγήσεις πως βλέπεις εσύ την όλη κατάσταση.. Από εκεί και πέρα αυτός θα αποφασίσει τι θα κάνει.. Αν δεν κάνει κάτι τότε αυτός ο άνθρωπος δεν είναι για σένα.
    Δες όμως την κατάσταση από έξω. Η μητέρα του επεμβαίνει στην ζωή του με την άδεια του, άρα έχει μερίδιο ευθύνης (ο φίλος σου). Εσύ ανέχεσαι τόσο καιρό κάτι που δε σου αξίζει και δεν βάζεις όρια, άρα και εσύ έχεις μερίδιο ευθύνης.

  3. #33
    Αν αυτος δεν κανει τιποτα να αλλαξει η κατασταση,τοτε φυγε

  4. #34
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Δεν μπορείς να απαιτήσεις να κάνει το οτιδήποτε.. Αυτό που θα ήταν καλό να κάνεις για να προστατέψεις τη ψυχική σου ηρεμία είναι να του εξηγήσεις πως βλέπεις εσύ την όλη κατάσταση.. Από εκεί και πέρα αυτός θα αποφασίσει τι θα κάνει.. Αν δεν κάνει κάτι τότε αυτός ο άνθρωπος δεν είναι για σένα.
    Δες όμως την κατάσταση από έξω. Η μητέρα του επεμβαίνει στην ζωή του με την άδεια του, άρα έχει μερίδιο ευθύνης (ο φίλος σου). Εσύ ανέχεσαι τόσο καιρό κάτι που δε σου αξίζει και δεν βάζεις όρια, άρα και εσύ έχεις μερίδιο ευθύνης.
    Ναι έχεις δίκιο σε αυτό που λες σγρ έπρεπε να είχα βάλει και εγώ κάποια όρια όμως δεν σκεφτόμουν καθαρά έβαζα τα συναισθήματα μου πάντα μπροστά

  5. #35
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Θέλω να μιλήσω στο αγόρι μου και να του δώσω να καταλαει πως δεν του ζητάω να τους διαγράψει απλά δεν ξέρω αν θα καταλάβει
    Δυστυχώς έχω πλ υπομονή σαν άνθρωπος
    Έχεις δίκιο. Εφόσον δεν την έχει βάλει στη θέση της μέχρι τώρα πολύ δύσκολα θα το κάνει.

    Είτε λόγω του ότι της έχει αδυναμία είτε επειδή έχει πάρει τον ρόλο του καλού και βολικου παιδιού που δεν φέρνει αντίρρηση, είτε επειδή η μάνα του είναι αυταρχική και τη φοβάται. Είτε και όλα αυτά μαζί.

    Όταν μπλεκεις σε τέτοιες άρρωστες καταστάσεις και υπάρχει παθητικότητα από τη πλευρά του αγοριου..για τόσο μεγάλο διάστημα τότε κλαφτα. Δεν μπορείς να κάνεις πολλά ακόμα και αν του το πεις. Και φυσικά αυτό το μοτίβο μπορεί να το συνεχίσει και μεγαλώνοντας και να καταλήξει άλλος ένας μαμοθρεφτος που η μαμα κανει κουμαντο σε όλα. Καλύτερα να τερματίσει τη σχέση.

    Και εδώ θα συμφωνήσω με όσους λένε ότι σε τέτοιες ηλικίες είναι ανώριμο να έχεις τόσο μακροχρόνιες σχέσεις. Ο δικός σου είναι βουτυρομπεμπες ακόμα, από το σχολείο που του έφτιαχνε η μαμά το κολατσιό του τον έχεις. Δεν έχει ωριμάσει , δεν ξέρει να υψώσει ανάστημα και να πάρει τη ζωή στα χέρια του, να κάνει τις επιλογές του. Ούτε εσύ θεωρείσαι ώριμη και ανεξάρτητη σε αυτή την ηλικία.

    Καλά κάνετε που τα φτιάχνετε... αλλα αφήστε τις δεσμεύσεις και τις επισημοποιησεις. Κοιτάξτε να ζήσετε κάποια πράγματα λίγο...να ωριμασετε σαν άνθρωποι και να σταθείτε στα πόδια σας.

  6. #36
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Έχεις δίκιο. Εφόσον δεν την έχει βάλει στη θέση της μέχρι τώρα πολύ δύσκολα θα το κάνει.

    Είτε λόγω του ότι της έχει αδυναμία είτε επειδή έχει πάρει τον ρόλο του καλού και βολικου παιδιού που δεν φέρνει αντίρρηση, είτε επειδή η μάνα του είναι αυταρχική και τη φοβάται. Είτε και όλα αυτά μαζί.

    Όταν μπλεκεις σε τέτοιες άρρωστες καταστάσεις και υπάρχει παθητικότητα από τη πλευρά του αγοριου..για τόσο μεγάλο διάστημα τότε κλαφτα. Δεν μπορείς να κάνεις πολλά ακόμα και αν του το πεις. Και φυσικά αυτό το μοτίβο μπορεί να το συνεχίσει και μεγαλώνοντας και να καταλήξει άλλος ένας μαμοθρεφτος που η μαμα κανει κουμαντο σε όλα. Καλύτερα να τερματίσει τη σχέση.

    Και εδώ θα συμφωνήσω με όσους λένε ότι σε τέτοιες ηλικίες είναι ανώριμο να έχεις τόσο μακροχρόνιες σχέσεις. Ο δικός σου είναι βουτυρομπεμπες ακόμα, από το σχολείο που του έφτιαχνε η μαμά το κολατσιό του τον έχεις. Δεν έχει ωριμάσει , δεν ξέρει να υψώσει ανάστημα και να πάρει τη ζωή στα χέρια του, να κάνει τις επιλογές του. Ούτε εσύ θεωρείσαι ώριμη και ανεξάρτητη σε αυτή την ηλικία.

    Καλά κάνετε που τα φτιάχνετε... αλλα αφήστε τις δεσμεύσεις και τις επισημοποιησεις. Κοιτάξτε να ζήσετε κάποια πράγματα λίγο...να ωριμασετε σαν άνθρωποι και να σταθείτε στα πόδια σας.
    Στην προκειμένη φάση κοιτάω το μέλλον μου είδη έχω τελειώσει μια σχολή και φέτος θα πάω και σε μια άλλη που με ενδιαφέρει πολύ και ταυτόχρονα θέλω να βρω μια δουλειά όμως εδώ που ζω είναι ελάχιστες οι ευκαιρίες για δουλειά και αυτό είναι ένα ακόμα πράγμα που με αγχώνει

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Martmm View Post
    Δεν συζητάω με τους δικούς μου τα προσωπικά μου δεν το έκανα ποτέ
    Σε αντίθεση το αγόρι μου που από τα 15 έλεγε τα πάντα στην μάνα του τον τελευταίο χρόνο σταμάτησε να τς τα λεει
    Καλημερα και καλό μηνα!

    Δεν ειναι ούτε το ενα λάθος ουτε το άλλο.
    Εδω εκθετεις τα δυο άκρα ...ή μιλάμε στους δικούς μας για τα πάντα ακόμα και 15 χρονών(δεν ειναι κακό,σωστό χειρισμό θέλει) ή δεν μιλάμε καθόλου για τα προσωπικά και τα θέματα που μας απασχολούν γιατι πιστευουμε οτι δεν θα μας βοηθήσουν...

    Όλα θέλουν ένα μέτρο στην ζωή μας και όταν βλεπεις οτι εχεις ανθρώπους στο περιβάλλον σου που μπορούν να σε ακούσουν και να σε συμβουλεύσουν σωστα ,το κάνεις .
    Αν δεις οτι αυτά τα άτομα θέλουν να σε χειραγωγησουν και να σε κατευθύνουν, καλυτερα κρατα αποστάσεις πριν να ειναι αργά ...

    Για εμένα αυτή την στιγμη πρωταρχικό πιστευω ειναι να κοιταξεις μονο το δικο σου μελλον ,να μπορείς να σταθείς στα πόδια σου και μονη σου .Αν θες να δωσεις τέτοια μαχη καν την ..
    Αρκει να μην ΣΕ καταβάλει ψυχικα και το κυριοτερο να βαλει σε δεύτερη μοίρα τους προσωπικούς επαγγελματικους σου στόχους...

    Να ξερεις αυτες οι περιπτώσεις πάντα κάποιο θεμα θα βγάζουν ...Σκέψου μόνο ,ακόμα και αν καταφέρεις να πείσεις το αγόρι σου να μη επηρεάζεται τοσο πολύ από τους γονείς του ,τι ψυχολογία θα έχει μετά ..
    Δεν νομιζω να είναι καλα ακόμα και τότε ...πάντα θα τον τρώει κάτι και πάντα με την πρώτη" ευκαιρία" θα βγαίνει στην επιφάνεια ....
    Αυτες οι καταστάσεις είναι ντόμινο ,το ένα φέρνει το άλλο και από την στιγμή που αυτός που έχει το πρόβλημα(το αγόρι σου στην προκειμένη περίπτωση)δεν είναι χαρακτήρας που μπορεί να θέσει πλέον τους ορούς κάτω απο τους οποίους θα ζήσει απο εδώ και πέρα ,φοβουμενος την απόρριψη απο τους δικους του μην περιμένεις και πολλα.....
    Ως γνωστο η δραση φέρνει αντίδραση ...Εισαι σε θέση να ξέρεις ποια θα ειναι η δικη του αντιδραση σε κατι τέτοιο?
    Λες οτι εχεις υπομονή και πεισμα λεω εγώ και μπραβο σου!Ξερεις ομως πόσο θα αντεξουν ολα αυτά ?Ποτε θα κανεις και εσυ το μεγάλο μπαμ?Γιατι αν ο αλλος δεν μπορει, ποσο να αντέξεις?
    Και στο κάτω κάτω είναι γονεις του...αν αυτος δεν θελει να τους παραβλέπει δικαίωμα του. Πρεπει να καταλάβει ομως πως δεν μπορει να τα εχει και δυο γιατι απλα ο ενας (μητερα)δεν σέβεται τον άλλον (εσένα)

    Σκεψου και ξανασκεψου τωρα που έχεις το περιθώριο ...
    Κοιταξε μόνο μην πας να αναλαβεις ευθυνες που δεν σου αναλογούν και το δικό τους βάρος ερθει και καταρρακώσει την δικη σου ψυχολογία .Μονο αυτό!
    Επωμιζόμαστε και προσπαθουμε μονο όσα αντέχουμε και μπορουμε .Αν οι αλλοι δεν μπορουν να αντιληφθουν καποια πραγματα,να στο πω χοντρα, να πανε απο κει που ήρθαν ...
    Δεν θα ανοίξεις κανενός το κεφαλι να βάλεις μεσα πράγματα αν ο ιδιος δεν είναι σε θέση να τα δει αρχικά και μετά να τα χρησιμοποιήσει όπως πρέπει!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κοπέλα μου, ο τύπος είναι πολύ μαμάκιας και αργότερα θα έχεις μπλεξίματα αν δεν αλλάξει και αν μείνεις μαζί του. Για να αλλάξει, πρέπει να το θέλει ο ίδιος και/ή να τον αλλάξει η ίδια η ζωή ως ένα βαθμό. Αυτό δεν είναι δική σου δουλειά, εσύ θα βάλεις τα όριά σου και θα δεις αν γίνουν σεβαστά. Αν δεν γίνουν σεβαστά, μπραφ!

    Έχεις σκεφτεί μήπως αυτή η σχέση σε κρατάει πίσω; 20 χρονών κοπέλα γιατί να κολλήσεις εκεί που ζεις αν οι ευκαιρίες για δουλειά είναι λίγες; Τι υποχρεώσεις έχεις εκεί; Τον εφηβικό σου έρωτα που ήδη αρχίζουν να φαίνονται τα προβλήματα; Αν θέλει και θέλεις αρκετά να κρατήσεις τη σχέση θα βρεθεί τρόπος να την κρατήσετε όπου κι αν πας. Μην είσαι άτολμη, όπου γης και πατρίς! Βλέπω νέα παιδιά και είστε διστακτικοί και όλο κολλήματα, δεν παίρνετε ρίσκα, δεν τολμάτε κι ας φάτε τα μούτρα σας. Είναι το πως μας μεγαλώνουν στην Ελλάδα, είναι και η κρίση τώρα, αλλά αυτά είναι και ευθύνη του καθενός να τα σκεφτεί και να πράξει, να φιάξει χαρακτήρα, θα φτάσετε σε μεγάλη ηλικία και θα είστε ένα σακούλι γεμάτο ενοχές και απογοητεύσεις να κλαίτε τα χαμένα χρόνια που δεν γυρνάνε και θα μπορούσατε να κάνετε αυτό κι εκείνο και τώρα είναι αργά. Το γενικεύω τώρα με αφορμή το θέμα σου, δεν το λέω αποκλειστικά για εσένα, αλλά σκέψου το: Ένας ολόκληρος κόσμος ανοίγεται μπροστά σου, στις σπουδές, στα επαγγελματικά, σε φιλίες και παρέες, νέες γνωριμίες, ασχολίες, ενδιαφέροντα κι εσύ σπαταλάς τον χρόνο σου να σκας για έναν ανώριμο γκόμενο και τη μάνα του. Αντί να κάθεσαι να χολοσκάς, να τσακώνεσαι, να συζητάς ή να σκέφτεσαι τα της σχέσης και της μαμάς, ή να γράφεις εδώ στο φόρουμ ας πούμε, θα μπορούσες να κάνεις ένα σεμινάριο πάνω σε κάτι που σε ενδιαφέρει, ή να μάθεις μια ξένη γλώσσα ή να είσαι χαλαρά για ένα καφεδάκι με τις παρέες σου και να κάνετε σχέδια για το μέλλον, ή να διαβάζεις κάποιο βιβλίο, ή να διαβάζεις μια ιστοσελίδα πάνω σε κάτι που σε ενδιαφέρει και θα σου φανεί χρήσιμο στο μέλλον. Μην περιορίζεις τους ορίζοντές σου, άνοιξέ τους!

  9. #39
    Meditation
    Guest
    Καλά τα λέει η Σόνια. Αν και πιστεύω πως το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Μπορείς να διαβάζεις, να ταξιδεύεις, να σπουδάζεις παράλληλα με το να έχεις και ερωτικές σχέσεις. Όχι όμως η σχέση σου να αποτελεί τροχοπέδη. Εάν θέλεις να φύγεις από το τόπο διαμονής σου και να αναζητήσεις τη τύχη σου αλλού αλλα η σχέση είναι ένα μεγάλο κομμάτι που σε κρατάει πίσω, νομίζω ότι πρέπει να αναθεωρησεις.

    Ξέρω ότι είναι δύσκολο και ότι είστε χρόνια μαζί...μπορεί να έχεις εξιδανικευσει τη σχέση ή να σου είναι δύσκολο να την αφήσεις. Καθένας βάζει τις προτεραιότητες του, απλά σκέψου λίγο πόσο αξίζει να βασανίζεσαι με τοξικές συμπεριφορές άλλων και στη προκειμένη περίπτωση με τη συμπεριφορά της μανας του αγοριού.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    "Μωρό μου νομίζω έχει τη σχολή που σε ενδιαφέρει και στο Χ μέρος που θα έχουμε περισσότερες ευκαιρίες για δουλειά και θα ησυχάσουμε κι από τη μάνα μου. Τι λες να το προσπαθήσουμε; Έχω στην άκρη Χ ποσό/θα μείνω άλλους 3 μήνες στη δουλειά να μαζέψω κάνα φράγκο και μετά σκέφτομαι ότι αν βρω δουλεία στο Χ μέρος σε συνεργείο θα βγάζω Υ το μήνα ή οποιαδήποτε δουλειά έστω με Ζ απολαβές θα φτάνουν πιστεύω για το ενοίκιο. Αν πιάσεις κι εσύ part-time και βγάζεις το και το , θα βγούμε πέρα. Για αρχή θα μπορούσαν ίσως να βοηθήσουν λίγο οι δικοί σου; Ήδη έχω ρωτήσει τον τάδε που ξέρει κόσμο εκεί και θα στείλω βιογραφικά/σκέφτομαι να πάω μια βόλτα να ψάξω αν συμφωνείς κι εσύ. Να τα βάλουμε κάτω να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε; Τι λες; "

    "Μωρό μου με πέταξαν οι δικοί μου από το σπίτι και δεν την παλεύω. Κάνε την πάπια ότι είμαστε χωρισμένοι γιατί δεν μπορώ την γκρίνια της μάνας μου και βλέπουμε. Μπορεί κάπως κάπου κάποτε να στρώσουν τα πράγματα. Υπομονή."

    Καταλαβαίνεις την διαφορά στις δύο αντιλήψεις πιστεύω και τι προεκτάσεις έχει η κάθε κατάσταση.

  11. #41
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Κοπέλα μου, ο τύπος είναι πολύ μαμάκιας και αργότερα θα έχεις μπλεξίματα αν δεν αλλάξει και αν μείνεις μαζί του. Για να αλλάξει, πρέπει να το θέλει ο ίδιος και/ή να τον αλλάξει η ίδια η ζωή ως ένα βαθμό. Αυτό δεν είναι δική σου δουλειά, εσύ θα βάλεις τα όριά σου και θα δεις αν γίνουν σεβαστά. Αν δεν γίνουν σεβαστά, μπραφ!

    Έχεις σκεφτεί μήπως αυτή η σχέση σε κρατάει πίσω; 20 χρονών κοπέλα γιατί να κολλήσεις εκεί που ζεις αν οι ευκαιρίες για δουλειά είναι λίγες; Τι υποχρεώσεις έχεις εκεί; Τον εφηβικό σου έρωτα που ήδη αρχίζουν να φαίνονται τα προβλήματα; Αν θέλει και θέλεις αρκετά να κρατήσεις τη σχέση θα βρεθεί τρόπος να την κρατήσετε όπου κι αν πας. Μην είσαι άτολμη, όπου γης και πατρίς! Βλέπω νέα παιδιά και είστε διστακτικοί και όλο κολλήματα, δεν παίρνετε ρίσκα, δεν τολμάτε κι ας φάτε τα μούτρα σας. Είναι το πως μας μεγαλώνουν στην Ελλάδα, είναι και η κρίση τώρα, αλλά αυτά είναι και ευθύνη του καθενός να τα σκεφτεί και να πράξει, να φιάξει χαρακτήρα, θα φτάσετε σε μεγάλη ηλικία και θα είστε ένα σακούλι γεμάτο ενοχές και απογοητεύσεις να κλαίτε τα χαμένα χρόνια που δεν γυρνάνε και θα μπορούσατε να κάνετε αυτό κι εκείνο και τώρα είναι αργά. Το γενικεύω τώρα με αφορμή το θέμα σου, δεν το λέω αποκλειστικά για εσένα, αλλά σκέψου το: Ένας ολόκληρος κόσμος ανοίγεται μπροστά σου, στις σπουδές, στα επαγγελματικά, σε φιλίες και παρέες, νέες γνωριμίες, ασχολίες, ενδιαφέροντα κι εσύ σπαταλάς τον χρόνο σου να σκας για έναν ανώριμο γκόμενο και τη μάνα του. Αντί να κάθεσαι να χολοσκάς, να τσακώνεσαι, να συζητάς ή να σκέφτεσαι τα της σχέσης και της μαμάς, ή να γράφεις εδώ στο φόρουμ ας πούμε, θα μπορούσες να κάνεις ένα σεμινάριο πάνω σε κάτι που σε ενδιαφέρει, ή να μάθεις μια ξένη γλώσσα ή να είσαι χαλαρά για ένα καφεδάκι με τις παρέες σου και να κάνετε σχέδια για το μέλλον, ή να διαβάζεις κάποιο βιβλίο, ή να διαβάζεις μια ιστοσελίδα πάνω σε κάτι που σε ενδιαφέρει και θα σου φανεί χρήσιμο στο μέλλον. Μην περιορίζεις τους ορίζοντές σου, άνοιξέ τους!
    Συμφωνώ με όσα είπατε ούτε εγώ θέλω να μην ζήσω πράγματα ουσιαστικά
    Απλά περιμένω τν κατάλληλη στιγμή διότι δεν θέλω να επιβαρύνω και τους δικούς μου
    Ξέρω πως μια σχέση δεν είναι το παν όμως ήταν αρκετά σημαντική και για αυτό με κατέβαλε τόσο πολύ

  12. #42
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    "Μωρό μου νομίζω έχει τη σχολή που σε ενδιαφέρει και στο Χ μέρος που θα έχουμε περισσότερες ευκαιρίες για δουλειά και θα ησυχάσουμε κι από τη μάνα μου. Τι λες να το προσπαθήσουμε; Έχω στην άκρη Χ ποσό/θα μείνω άλλους 3 μήνες στη δουλειά να μαζέψω κάνα φράγκο και μετά σκέφτομαι ότι αν βρω δουλεία στο Χ μέρος σε συνεργείο θα βγάζω Υ το μήνα ή οποιαδήποτε δουλειά έστω με Ζ απολαβές θα φτάνουν πιστεύω για το ενοίκιο. Αν πιάσεις κι εσύ part-time και βγάζεις το και το , θα βγούμε πέρα. Για αρχή θα μπορούσαν ίσως να βοηθήσουν λίγο οι δικοί σου; Ήδη έχω ρωτήσει τον τάδε που ξέρει κόσμο εκεί και θα στείλω βιογραφικά/σκέφτομαι να πάω μια βόλτα να ψάξω αν συμφωνείς κι εσύ. Να τα βάλουμε κάτω να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε; Τι λες; "

    "Μωρό μου με πέταξαν οι δικοί μου από το σπίτι και δεν την παλεύω. Κάνε την πάπια ότι είμαστε χωρισμένοι γιατί δεν μπορώ την γκρίνια της μάνας μου και βλέπουμε. Μπορεί κάπως κάπου κάποτε να στρώσουν τα πράγματα. Υπομονή."

    Καταλαβαίνεις την διαφορά στις δύο αντιλήψεις πιστεύω και τι προεκτάσεις έχει η κάθε κατάσταση.
    Εννοείται πως υπάρχει μεγάλη διαφορά
    Σας ευχαριστώ πολύ για όσα μου είπατε

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Να πιασετε ο ενας το χερι του αλλου και να προχωρησετε μονοι στη ζωη.

    Μη νομιζεις οτι οσες σου λενε χωρισε το λενε για το καλο σου. Εχουν δικα τους θεματα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση (επιθετικό, προσβλητικό μήνυμα για τα μέλη του φόρουμ)
    Last edited by Aeon; 02-10-2020 at 13:25.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν τυχόν αναφέρεσαι σε εμένα, είσαι πάρα πολύ βαθιά νυχτωμένος Ορέστη.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  2. gay σχέση ενώ είσαι σε straight σχέση
    By in_flames in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 23-12-2011, 23:23
  3. Replies: 10
    Last Post: 30-08-2011, 20:34
  4. Πρόβλημα σε σχέση ή προβληματική σχέση;;;
    By gay_m_boy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 12-06-2011, 20:49
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •