Τι θέλει τελικα; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Meditation
    Guest
    Ε εντάξει. Η κοπέλα είναι η κλασική φίλη που τη μια χάνεται και την αλλη εμφανίζεται και που φυσικά αρνείται όταν της πεις ότι εξαφανίζεται και σε βγάζει "τρελή".

    Μήπως εσύ βλέπεις πιο σοβαρά τη φιλία σας ? Μήπως δεν είναι τόσο φίλη αλλα γνωστή?
    Εχει καταλάβει το ερωτικό ενδιαφέρον σου προς εκείνη; Ή Όχι?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Ειμαι γυναικα.Οταν λέω πως υπήρχε έντονη έλξη μεταξύ μας εννοώ πως ταιριαξαμε αμέσως, υπηρχε μια αίσθηση κοινού ενθουσιασμού και βαθιάς οικειότητας.Οταν λέω πως την κυνήγησα εννοώ πως έμεινα στην ζωή της , αφού κ η ίδια μου είπε δεν θέλει να χαθούμε.Εγω δεν της έδειξα ερωτικό ενδιαφέρον, άλλωστε έχει σχέση με άντρα.Όμως γιατί αυτή η συμπεριφορά, εφόσον δεν της έδειξα ερωτικό ενδιαφέρον, δλδ γενικά δεν εκφράζω καθόλου εύκολα τα συναισθήματα μου.Αυτο που θέλω να μάθω είναι αν θέλει να διατηρήσουμε επαφές.Δεν με ενδιαφέρει απαραιτητα η ερωτική σχέση μαζί της.Απλα θέλω να την έχω στη ζωή μου.
    ετσι νομιζεις...
    οτανε χεις ερωτικο ενδιαφερον για καποιον, ΔΕΝ ειναι φιλια αυτο που θελεις, κι αυτο που νοιωθεις.
    απλα, συμβιβαζεσαι να τον συναντας σαν φιλο, για να μην τον χασεις εντελως.
    η φιλη σου ξερει τις σεξουαλικες σου προτιμησεις;
    εσυ μπορει να θελεις να την εχεις εστω σαν φιλη, και να μην της μιλας παρα μονο για φιλια, αυτο ομως δεν σημαινει οτι καποιος εξω απο εσενα, δεν μπορει να αντιληφθει οτι νοιωθεις κατι παραπανω απο ανθρωπινο και φιλικο ενδιαφερον, επειδη δεν το λες ξεκαθαρα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Και τώρα εγώ τι να κάνω δηλαδή;;;Να μην ξαναστείλω να βγούμε για καφέ;;Να εξαφανιστώ;(Η αλήθεια είναι το σκέφτομαι έντονα να αφήσω το παρελθόν αν και μου είναι δύσκολο αλλα όπως λέτε ίσως είναι καλύτερο).Μετά όμως σκέφτομαι μα σου είπε πως περιμένει πρόσκληση, μα σου στάθηκε τοτε κι εσυ ετσι θα εξαφανιστείς;;Πφφ....

  4. #19
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Και τώρα εγώ τι να κάνω δηλαδή;;;Να μην ξαναστείλω να βγούμε για καφέ;;Να εξαφανιστώ;(Η αλήθεια είναι το σκέφτομαι έντονα να αφήσω το παρελθόν αν και μου είναι δύσκολο αλλα όπως λέτε ίσως είναι καλύτερο).Μετά όμως σκέφτομαι μα σου είπε πως περιμένει πρόσκληση, μα σου στάθηκε τοτε κι εσυ ετσι θα εξαφανιστείς;;Πφφ....
    Καταρχάς δεν μας λες αν εκείνη έχει καταλάβει ότι είσαι ομοφυλόφιλη ;; υποψιάζεται ότι τη γουστάρεις;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Υπαρχει παντα το ενδεχόμενο εκείνη να μην ξέρει τι θελει. Συμβαίνει. Συχνά.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Και τώρα εγώ τι να κάνω δηλαδή;;;Να μην ξαναστείλω να βγούμε για καφέ;;Να εξαφανιστώ;(Η αλήθεια είναι το σκέφτομαι έντονα να αφήσω το παρελθόν αν και μου είναι δύσκολο αλλα όπως λέτε ίσως είναι καλύτερο).Μετά όμως σκέφτομαι μα σου είπε πως περιμένει πρόσκληση, μα σου στάθηκε τοτε κι εσυ ετσι θα εξαφανιστείς;;Πφφ....
    Ανάλογα πως αισθανεσαι. Αν νομιζεις οτι δειχνει αδιαφορια, ενω ξερει οτι εσυ θελεις να βρεθείτε, μην ξαναστειλεις. Τι νοημα εχει να την κυνηγάς αν δεν ανταποκρίνεται; αν νομιζεις οτι δεν καταλαβε οτι εισαι προθυμη να βρεθειτε, κανε μια προταση. Μην την επαναλαβεις ομως, αν δεν ανταποκριθει. Γενικα ειναι μια καλη ενδειξη αυτη, για το κατα ποσο θελει κι ο αλλος. Οι προσκλησεις να γινονται κι απ τις δυο πλευρες. Οχι μονο απο σενα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Μπα, δεν θα το λεγα.Ουτε της έχω δείξει ερωτικό ενδιαφέρον

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Αν δεν μπορείς να την δεις φιλικά το καλύτερο (και για τις δύο σας) που έχεις να κανεις είναι να απομακρυνθείς.. Αν έχεις και θάρρος μπορείς πριν απομακρυνθείς να της πεις τι νιώθεις. Θαυμάζω τους ανθρώπους που διεκδικούν αυτό που θέλουν, είναι σπάνιο, βάζουμε βλέπεις τον εγωισμό μας πάνω από όλα.
    Ξέρει όμως τις σεξουαλικες σου προτιμήσεις;

  9. #24
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Μπα, δεν θα το λεγα.Ουτε της έχω δείξει ερωτικό ενδιαφέρον
    Οπότε τι σόι φιλία ήταν αυτή; άμα δεν ξέρει οτι σου αρέσουν οι γυναίκες και συγκεκριμένα αυτη; δεν νομίζω ότι είναι και τόσο κοντινή σου φίλη. Μάλλον γνωστή σου ήταν περισσότερο. Για αυτό κιόλας είναι φλου και δεν έχει ιδιαιτερη συνεπεια απέναντι σου. Καλύτερα να απομακρυνθείτε, δεν είναι τώρα αυτή σχέση να σε βλέπει σαν φιλεναδιτσα και εσύ να τη βλέπεις σαν γκόμενά.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Ναι αλλά η συμπεριφορά της είναι αλλοπρόσαλλη.Δεν καταλαβαίνω το δεν θέλω να χαθούμε και μετά απομακρύνεται.Απομακρυνομ� �ι κι εγώ και ξαφνικά μου συμπαραστέκεται λες και ποτέ δεν έφυγε.Μετα παλι θα τα λέμε και δεν έστειλε ποτέ και ξαφνικά περιμένει πρόσκληση.Εγω τώρα τι στάση να κρατήσω???Μήπως δεν το εννοεί και εγώ μένω σε λέξεις;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Η αληθεια ειναι πως λογω καποιων συνθηκών δεν μας δοθηκε η ευκαιρια να δημιουργησουμε μια στενη φιλια.Είναι ομως σημαντική για μένα.Επειδη όμως δεν θέλω να την ενοχλώ δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν ξέρω αν θέλει η ίδια να έχουμε επαφές.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Η αληθεια ειναι πως λογω καποιων συνθηκών δεν μας δοθηκε η ευκαιρια να δημιουργησουμε μια στενη φιλια.Είναι ομως σημαντική για μένα.Επειδη όμως δεν θέλω να την ενοχλώ δεν ξέρω τι να κάνω γιατί δεν ξέρω αν θέλει η ίδια να έχουμε επαφές.
    Μια ξεκάθαρη ανθρώπινη κουβέντα χρειάζεσαι μαζί της .
    Να καταλάβει και εκείνη αλλά και εσύ τι αισθανοσαστε αληθινά ο ένας για τον άλλον.
    Κάνε την αρχή ,γιατί δεν την κάνεις εσύ ?
    Τι φοβάσαι ?
    έχεις να χάσεις κάτι?

    Κάνουμε προσπάθειες για τους ανθρώπους που νοιαζομασται...δεν είναι ανάγκη πάντα να προσπαθούμε μόνο από ερωτικής πλευράς ...
    Και η φιλία είναι εξίσου σημαντική ...Τώρα αν δεν σε θέλει στη ζωή της δεν έγινε και κάτι.
    Απλά εσύ πλέον θα ξέρεις και θα συνεχίσεις χωρίς καμία αμφιβολία.
    Καλό είναι να κρατάμε μόνο θετικά στοιχεία από μια σχέση μας ,οποία είναι αυτή.

    Το παν είναι να είμαστε εντάξει με τον ευατο μας .Αν οι άλλοι δεν αντέχουν και προτιμούν άλλον δρόμο δεν θα γίνεις σαν και αυτούς .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Θέλει χρόνο γιατί την πιέζω η δεν ξέρει τι θέλει;
    By giannis97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 160
    Last Post: 17-02-2020, 12:14
  2. Όποιος θέλει κάθε μέρα ή οποτε θέλει
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-11-2015, 10:56
  3. Τι θελει από μένα τελικα;;;
    By louloudaki1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 28-10-2015, 10:28
  4. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 31-07-2014, 00:26
  5. ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΠΙΣΜΑ
    By kafros09 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 11-06-2008, 18:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •