Φόβος ότι με απατα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αγαπητέ να πας σε ειδικό να κοιταχτείς. Δεν είναι φυσιολογικός τρόπος σκέψης αυτός.

  2. #17
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Αγαπητέ να πας σε ειδικό να κοιταχτείς. Δεν είναι φυσιολογικός τρόπος σκέψης αυτός.
    Ποιος είναι ο σωστός σύμφωνα με την γνώμη σ;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ο σωστός τρόπος είναι ότι τον άνθρωπό σου τον εμπιστεύεσαι, για αυτό και είσαι μαζί του. Κι αν τυχόν έχεις σοβαρά δείγματα ότι σε απατά, δεν λες κουβέντα μέχρι να έχεις αποδείξεις και δίνεις το πλεονέκτημα της αμφιβολίας στον σύντροφο ότι κάνεις εσύ λάθος. Αν δεν το μπορείς αυτό, σημαίνει ότι αφού δεν υπάρχει εμπιστοσύνη και εκτίμηση στο πρόσωπό της, η σχέση δεν έχει βάση να υπάρχει.
    Το φυσιολογικό είναι ότι σε μία σχέση δεν ζηλεύεις τον αέρα που αναπνέει, δεν γίνεσαι ελεγκτικός και χειριστικός. Αν δεν υπάρχει άλλος κι εσύ έχεις τη λογική του παραλόγου δεν μπορεί η άλλη να σου αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας, ούτε είναι υγιής σχέση να πρήζεις τον άλλο, να τον ψυχαναγκάζεις και να τον κάνεις να κλαίει. Αν τυχόν υπάρχει άλλος, με το να ρωτάς συνεχώς πάλι δεν βγάζεις άκρη, αν θέλει η άλλη να στο πει, θα στο πει. Αν δεν θέλει, δε πα να χτυπιέσαι κάτω, πάλι δεν θα στο πει.
    Ωστόσο μία κοπέλα, όσα αισθήματα κι αν έχει για εσένα, δεν θα μείνει μία ζωή μαζί σου να την κακομεταχειρίζεσαι, να την υποτιμάς και να αμφιβάλεις για αυτή. Για να ανέχεται τέτοιες συμπεριφορές πάει να πει ότι κι αυτή έχει θέματα να λύσει και πάλι κάποια στιγμή θα την κάνει. Αν έχεις ανασφάλειες και θέματα και συμπεριφέρεσαι όπως περιγράφεις, υπάρχει μεγάλο πρόβλημα και πρέπει να το λύσεις πρώτα από όλα για εσένα και δεύτερον γιατί θα διώχνεις συνεχώς τις κοπέλες από δίπλα σου.

  4. #19
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ο σωστός τρόπος είναι ότι τον άνθρωπό σου τον εμπιστεύεσαι, για αυτό και είσαι μαζί του. Κι αν τυχόν έχεις σοβαρά δείγματα ότι σε απατά, δεν λες κουβέντα μέχρι να έχεις αποδείξεις και δίνεις το πλεονέκτημα της αμφιβολίας στον σύντροφο ότι κάνεις εσύ λάθος. Αν δεν το μπορείς αυτό, σημαίνει ότι αφού δεν υπάρχει εμπιστοσύνη και εκτίμηση στο πρόσωπό της, η σχέση δεν έχει βάση να υπάρχει.
    Το φυσιολογικό είναι ότι σε μία σχέση δεν ζηλεύεις τον αέρα που αναπνέει, δεν γίνεσαι ελεγκτικός και χειριστικός. Αν δεν υπάρχει άλλος κι εσύ έχεις τη λογική του παραλόγου δεν μπορεί η άλλη να σου αποδείξει ότι δεν είναι ελέφαντας, ούτε είναι υγιής σχέση να πρήζεις τον άλλο, να τον ψυχαναγκάζεις και να τον κάνεις να κλαίει. Αν τυχόν υπάρχει άλλος, με το να ρωτάς συνεχώς πάλι δεν βγάζεις άκρη, αν θέλει η άλλη να στο πει, θα στο πει. Αν δεν θέλει, δε πα να χτυπιέσαι κάτω, πάλι δεν θα στο πει.
    Ωστόσο μία κοπέλα, όσα αισθήματα κι αν έχει για εσένα, δεν θα μείνει μία ζωή μαζί σου να την κακομεταχειρίζεσαι, να την υποτιμάς και να αμφιβάλεις για αυτή. Για να ανέχεται τέτοιες συμπεριφορές πάει να πει ότι κι αυτή έχει θέματα να λύσει και πάλι κάποια στιγμή θα την κάνει. Αν έχεις ανασφάλειες και θέματα και συμπεριφέρεσαι όπως περιγράφεις, υπάρχει μεγάλο πρόβλημα και πρέπει να το λύσεις πρώτα από όλα για εσένα και δεύτερον γιατί θα διώχνεις συνεχώς τις κοπέλες από δίπλα σου.
    Εχεις δίκιο. Συμφωνώ σε όσα λες. Και για αυτό έγραψα και στο φόρουμ για να δω πως μπορώ να κινηθώ σύμφωνα με τ γνώμη τρίτων έτσι ώστε να Σταμάτησω να κάνω λάθη όπως αυτά του ελέγχου και της καταπίεσης. Έχω όλη την θέληση να το σταματήσω αυτό απέναντι της. Απλά ψάχνω ένα τρόπο να μην την καταπίεζω αλλο και να είμαι κ εγώ ήρεμος μαζί της.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Αν της είχες εμπιστοσύνη και αισθανόσουν καλά μαζί της, αν υπήρχε καλή επικοινωνία και καταλαβαινόσασταν, ίσως τα πρώτα που θα σκεφτόσουν με αυτά που περιγράφεις να ήταν ανάλογα την περίπτωση
    "Κοίτα, η κοπέλα μου τον τελευταίο καιρό φροντίζει την εμφάνισή της περισσότερο, έχει αποκτήσει αυτοπεποίθηση, για να μένει περισσότερο στη δουλειά δείχνει να έχει εγκλιματιστεί και να το έχει πάρει ζεστά, πολύ χαίρομαι για αυτή που είναι σε καλή φάση"
    ή
    "Κοίτα, την κοπέλα μου την βλέπω αγχωμένη με τη δουλειά της, υπάρχουν απολύσεις και ανασφάλεια, προσπαθεί να δείχνει καλό πρόσωπο, να φαίνεται περιποιημένη και πρόθυμη, για αυτό κάνει και υπερωρίες, φοβάται μην μείνει άνεργη. Την βλέπω που είναι πιεσμένη, έχει και το παιδί της το βράδυ να προσέχει, λογικό να είναι κουρασμένη. Πως να της μιλήσω, τι να κάνω για να την στηρίξω ψυχολογικά;"

    Σαφέστατα όχι "Κυκλοφορεί με καινούρια ρούχα, μένει πιο πολύ στη δουλειά, άρα έχει γκόμενο το αφεντικό"

    Άρχισε να αφουγκράζεσαι πιο πολύ τι έχει να σου πει η κοπέλα, να καταλάβεις τι αισθάνεται και τι φάση περνάει. Με τη συμπεριφορά σου κι αυτή τώρα θα έχει κλειστεί και θα φοβάται να σου ανοιχτεί μήπως κάτι που σου πει εσύ το πάρεις αλλιώς κι έχετε ζήλιες και σκηνές πάλι. Προσπάθησε να είσαι εκεί για αυτήν, να δείχνεις ότι προσπαθείς να την στηρίξεις και να το κάνεις και πραγματικά. Δείξ'της σεβασμό και αγάπη, ότι την πιστεύεις σαν άνθρωπο.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Εχεις δίκιο. Συμφωνώ σε όσα λες. Και για αυτό έγραψα και στο φόρουμ για να δω πως μπορώ να κινηθώ σύμφωνα με τ γνώμη τρίτων έτσι ώστε να Σταμάτησω να κάνω λάθη όπως αυτά του ελέγχου και της καταπίεσης. Έχω όλη την θέληση να το σταματήσω αυτό απέναντι της. Απλά ψάχνω ένα τρόπο να μην την καταπίεζω αλλο και να είμαι κ εγώ ήρεμος μαζί της.
    νομιζω οτι το προβλημα που εχεις, δεν διορθωνεται με "αποψεις".
    και σε προηγουμενο θεμα σου μας ελεγες οτι εχεις γινει βασανιστικος με την ζηλεια σου και σε απομακρυνε καποια κοπελα. δεν ξερω καν, αν ηταν η ιδια.
    τετοιου ειδους προβληματα λυνονται, οταν λυνονται, με αυτοβελτιωση και ψυχοθεραπεια.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Πολύ σωστά τα λες.. Απλά για το κοντά θα γίνει σε περίπου 10 μέρες και δυστυχώς έχω χάσει τον ύπνο μου ήδη.. Προσπαθώ με όλη την θέληση μου να την κάνω να γίνει ξεκάθαρη με λόγια όπως "Πες μου αν υπάρχει άλλος.. Δεν θα θύμωσω απλά.. Δικαιούμαι να ξέρω έτσι ώστε να αποχωρήσω" η ατάκα της είναι πάντα η ίδια.. ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ. ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΞΑΝΑ ΠΕΙΣ ΘΑ ΤΕΛΕΙΏΣΟΥΜΕ Δήλωσε την τελευταία φορά.

    Σε χειροδικια ποτέ. Απλώς της ζητάω να φανεί ειλικρινής.. Την έχω κάνει να κλάψει από την απελπισία μου να μάθω τι συμβαίνει.. Αρνείται κ απλά μου λέει ότι είμαι απαράδεκτος κ τέτοια.
    Τότε κάνεις υπομονή μέχρι να έρθει και αυτή τη φορά να μιλήσετε ήρεμα και ωραία. Από τη στιγμή που σου είπε ότι δεν τρέχει κάτι, μην την ρωτήσεις και το βλέπεις στην πορεία αν αυτά που λέει ισχύουν. Το θέμα είναι το εξής ότι και οι δυο σας δημιουργήσατε προβλήματα ο ένας στον άλλον κάτι που αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να σας χαλάσει παντελώς την ψυχολογία.

    Αυτό που θα έλεγα είναι να αφιερώσεις χρόνο για τον εαυτό σου και να προσπαθήσεις να σκεφτείς κάποια πράγματα... Διαφορετικά αν έχεις δυσκολίες, μπορείς να ρωτήσεις κάποιον ειδικό όπως λένε κάποιοι...Βέβαια να ξέρεις τα προβλήματα τα λύνεις εσύ και όχι οι άλλοι..

    Συναισθηματικοί εκβιασμοί, απειλές, χειρισμοί, πιέσεις και ό,τι άλλο αυτά καταστρέφουν τις σχέσεις να ξέρεις...

    Ο κόσμος δυστυχώς έχει γίνει κακός και ο καθένας δεν κοιτάει να κάνει αυτοκριτική στον εαυτό και έτσι τους τρώει ο εγωισμός και ρίχνουν το φταίξιμο σε άλλον αντί να σέβονται κτλ.. Γι'αυτό άλλωστε στις μέρες μας δεν υπάρχει πραγματική φιλία και ερωτική σχέση...

    Απλά αυτά που νιώθεις και σκέφτεσαι, προσπάθησε να αφιερώσεις χρόνο να δεις τι φταίει και αν έκανες κάτι ή η άλλη.. Μην βιαστείς να κάνεις κάτι και στο τέλος χαλαστεί γιατί μετά θα είναι πλέον αργά..

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Καλα λεει ο αριστοτελης πισω απο καθε πονο μας βρισκεται ενα λαθος μας.την επομενη φορα που θα συναψεις σχεση να κανεις καλυτερη επιλογη

  9. #24
    Σας Ευχαριστώ όλους ξανά για την απαντήσεις σας. Απλά κλείνοντας το θέμα να σημειώσω ότι μετά από συζήτηση μαζί της εχθες και ενώ της τόνισα ότι δεν θα επαναλάβω τα ίδια γιατί έχω την θέληση να διορθώσω τα λάθη μου.. Σήμερα έτυχε να μιλήσουμε μόλις 5 λεπτά και μου έστειλε ότι της έλειψα και ότι θέλει πολύ να με δει..

    Αυτό μου το είπε μετά την συζήτηση που κάναμε κ ενώ της προηγούμενες μέρες όπως είπα με είχε γραμμένο κ ήταν αρνητική..

    Ξαφνικα λοιπόν ενώ ήθελε να χωρίσουμε επί 5 μέρες σερί, και ήταν απόλυτη μέχρι αηδίας. . Μετά την ζήτηση "της έλειψα πολύ"

    Αυτό εγώ τωρα να το πιστέψω; μου φαίνεται κουφό την στιγμή που τόνισε ότι ξενέρωσε μαζι μου μια μέρα πριν να μου πουλάει εκ νέου ερωτα...

    Τεσπα. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Σας Ευχαριστώ όλους ξανά για την απαντήσεις σας. Απλά κλείνοντας το θέμα να σημειώσω ότι μετά από συζήτηση μαζί της εχθες και ενώ της τόνισα ότι δεν θα επαναλάβω τα ίδια γιατί έχω την θέληση να διορθώσω τα λάθη μου.. Σήμερα έτυχε να μιλήσουμε μόλις 5 λεπτά και μου έστειλε ότι της έλειψα και ότι θέλει πολύ να με δει..

    Αυτό μου το είπε μετά την συζήτηση που κάναμε κ ενώ της προηγούμενες μέρες όπως είπα με είχε γραμμένο κ ήταν αρνητική..

    Ξαφνικα λοιπόν ενώ ήθελε να χωρίσουμε επί 5 μέρες σερί, και ήταν απόλυτη μέχρι αηδίας. . Μετά την ζήτηση "της έλειψα πολύ"

    Αυτό εγώ τωρα να το πιστέψω; μου φαίνεται κουφό την στιγμή που τόνισε ότι ξενέρωσε μαζι μου μια μέρα πριν να μου πουλάει εκ νέου ερωτα...

    Τεσπα. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    Κάποιοι άνθρωποι εκτιμάνε μόνο αν απουσιάσει ο άλλος. Μόνο τότε θα καταλάβουν και αν...αλλά πλέον θα είναι αργά..

    Αυτό μπορείς να το καταλάβεις από τις πράξεις της όταν την δεις από κοντά... Γιατί από λόγια εύκολα τα λένε αλλά από πράξεις; Γενικά τα λόγια πρέπει να ταιριάζουν με τις πράξεις...

    Εσύ πώς νιώθεις μετά από όλα αυτά που έγιναν; Σε ρωτάω με βάση αυτά που γράφεις.. Οι άνθρωποι πολύ εύκολα πληγώνουν αντί να σκέφτονται τι λένε..

    Αν μετά από όλα αυτά νιώθεις ότι ξενέρωσες ή όπως θέλεις πες το.... τότε για το καλό της υγείας και της ψυχής θα πρέπει να σκεφτείς τι θα κάνεις.. Μπορείς να την έχεις απλά σαν φίλη και όχι παραπάνω (αν και δύσκολα μπορεί να υπάρχει φιλική σχέση μεταξύ άντρα και γυναίκα) ή την αφήνεις πίσω και προχωράς παρακάτω. Θα κάνεις αυτό που σου λέει η καρδιά σου.. Άκου την ψυχή σου..

  11. #26
    Quote Originally Posted by DragonHeart View Post
    Κάποιοι άνθρωποι εκτιμάνε μόνο αν απουσιάσει ο άλλος. Μόνο τότε θα καταλάβουν και αν...αλλά πλέον θα είναι αργά..

    Αυτό μπορείς να το καταλάβεις από τις πράξεις της όταν την δεις από κοντά... Γιατί από λόγια εύκολα τα λένε αλλά από πράξεις; Γενικά τα λόγια πρέπει να ταιριάζουν με τις πράξεις...

    Εσύ πώς νιώθεις μετά από όλα αυτά που έγιναν; Σε ρωτάω με βάση αυτά που γράφεις.. Οι άνθρωποι πολύ εύκολα πληγώνουν αντί να σκέφτονται τι λένε..

    Αν μετά από όλα αυτά νιώθεις ότι ξενέρωσες ή όπως θέλεις πες το.... τότε για το καλό της υγείας και της ψυχής θα πρέπει να σκεφτείς τι θα κάνεις.. Μπορείς να την έχεις απλά σαν φίλη και όχι παραπάνω (αν και δύσκολα μπορεί να υπάρχει φιλική σχέση μεταξύ άντρα και γυναίκα) ή την αφήνεις πίσω και προχωράς παρακάτω. Θα κάνεις αυτό που σου λέει η καρδιά σου.. Άκου την ψυχή σου..
    Εγώ την θέλω και την αγαπάω πολύ αλλά δεν μπορεί να μου λέει τέλος επί 5 μέρες σερι.. Να μου στέλνει 3 μηνύματα την μέρα σαν να είμαι ξεπέτα.. Να μου μιλάει αδιάφορα.. Και μόλις της λέω "ΤΕΛΟΣ Ο ΈΛΕΓΧΟΣ και η ΠΊΕΣΗ ΠΟΥ κατανοώ ότι ήταν λάθος μου "να μου στέλνει την επόμενη μερα

    "μου έλειψες πολύ σήμερα"

    Περισσότερο με απογοητεύει πάρα με χαροποιεί.. Δηλαδή τι; Έπρεπε να κάνω βήμα πίσω για να θυμηθεί ότι υπάρχω κ εγώ;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Εγώ την θέλω και την αγαπάω πολύ αλλά δεν μπορεί να μου λέει τέλος επί 5 μέρες σερι.. Να μου στέλνει 3 μηνύματα την μέρα σαν να είμαι ξεπέτα.. Να μου μιλάει αδιάφορα.. Και μόλις της λέω "ΤΕΛΟΣ Ο ΈΛΕΓΧΟΣ και η ΠΊΕΣΗ ΠΟΥ κατανοώ ότι ήταν λάθος μου "να μου στέλνει την επόμενη μερα

    "μου έλειψες πολύ σήμερα"

    Περισσότερο με απογοητεύει πάρα με χαροποιεί.. Δηλαδή τι; Έπρεπε να κάνω βήμα πίσω για να θυμηθεί ότι υπάρχω κ εγώ;
    Να κατάλαβε ότι θα σέβεσαι την ίδια, τον χώρο και τον χρόνο της ίσως; Γιαυτό και να άλλαξε στάση.. Θα τα σέβεσαι όμως ή ήταν λόγια για να μη την χάσεις; Και όταν τα λόγια δεν γίνουν πράξεις ξέρεις τι γίνεται;
    Πάντως δεν σε ηρεμεί τίποτα τελικά. Αν δεν μπορείς να την εμπιστευτείς, φύγε.. Δεν σου κάνει καλό να ζεις μέσα στην ανασφάλεια όλη την ώρα αλλά ούτε σε αυτήν να ζει μέσα τον έλεγχο, το άγχος και να προσέχει τι θα πει και τι θα κανει για να μη αντιδράσεις αρνητικά.

  13. #28
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Να κατάλαβε ότι θα σέβεσαι την ίδια, τον χώρο και τον χρόνο της ίσως; Γιαυτό και να άλλαξε στάση.. Τα σέβεσαι όμως ή ήταν λόγια για να μη την χάσεις; Και όταν τα λόγια δεν γίνουν πράξεις ξέρεις τι γίνεται;
    Πάντως δεν σε ηρεμεί τίποτα τελικά. Αν δεν μπορείς να την εμπιστευτείς, φύγε.. Δεν σου κάνει καλό να ζεις μέσα στην ανασφάλεια όλη την ώρα αλλά ούτε σε αυτήν να ζει μέσα τον έλεγχο, το άγχος και να προσέχει τι θα πει και τι θα κανει για να μη αντιδράσεις αρνητικά εσύ.
    ΤΑ σέβομαι. Δεν πρόκειται να την ξανά φέρω σε αυτήν την θέση. Ως ένδειξη ότι δεν θελω να την χάσω θα προσπαθήσω το δικό μου θέμα να το κρατήσω θέμα μου και να μην της το μεταφέρω. Όλα τα άλλα.. Εύχομαι να τα λύσω με τον καιρό.. Απλα στα 2 χρόνια έγινα πολλά και προσπαθώ πλέον να βρω τα πατήματα μου ξανά μαζί της.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Κοίτα δεν είμαι όλες οι γυναίκες ίδιες. Πχ εγώ είμαι από τους τυχερούς που παίρνουν πολύ καλό μισθό λόγο της δουλειάς μου.. Της έχω δηλώσει ότι - ότι χρειαστεί.. Το οτιδήποτε θα το φροντίσω εγώ. Ενώ έχουμε συμφωνήσει να της άνοιξω και λογαριασμο έτσι ώστε να είναι πιο άνετη οικονομικά και να κινείται χωρίς [/QUOTE]
    Γιατι το κανεις αυτο;αποφασισες να γινεται οικογενεια; μου φενεται περιεργο

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Εγώ την θέλω και την αγαπάω πολύ αλλά δεν μπορεί να μου λέει τέλος επί 5 μέρες σερι.. Να μου στέλνει 3 μηνύματα την μέρα σαν να είμαι ξεπέτα.. Να μου μιλάει αδιάφορα.. Και μόλις της λέω "ΤΕΛΟΣ Ο ΈΛΕΓΧΟΣ και η ΠΊΕΣΗ ΠΟΥ κατανοώ ότι ήταν λάθος μου "να μου στέλνει την επόμενη μερα

    "μου έλειψες πολύ σήμερα"

    Περισσότερο με απογοητεύει πάρα με χαροποιεί.. Δηλαδή τι; Έπρεπε να κάνω βήμα πίσω για να θυμηθεί ότι υπάρχω κ εγώ;
    Όταν λες ότι σου στέλνει 3 μηνύματα σαν να είσαι ξεπέτα...και να σου μιλάει αδιάφορα δηλαδή; Τι εννοείς εδώ;

    Ήταν άκυρο οκ που έστειλε την επόμενη μέρα... προφανώς μπορεί να σκέφτηκε όλα αυτά που έγιναν;

    Αν κατάλαβα καλά πιθανόν νιώθεις ότι σε κοροϊδεύει για να λες ότι σε απογοητεύει.. Οι άνθρωποι που εκτιμάνε τα μικρά πράγματα και γενικά όλα είναι λίγοι...

    Σε αυτή την περίπτωση νομίζω σου χρειάζεται να πάρεις χρόνος για να ηρεμήσεις και να σκεφτείς κάποια πράγματα διαφορετικά θα χειροτερέψουν όλα..

    Από τη στιγμή που λες ότι σε απογοητεύει...αν πιστεύεις ότι δεν λύνεται τότε δεν υπάρχει άλλη λύση.. Αν υπάρχει πραγματική αγάπη τα προβλήματα συζητιούνται και λύνονται μαζί... Και οι δυο προσπαθούν... Αν όχι τότε ο καθένας παίρνει τον δρόμο του ήρεμα και ωραία..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 21:15
  2. Νομιζω με απατά
    By Sandra34 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 204
    Last Post: 29-04-2014, 10:44
  3. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 10:53
  4. ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ 2 ,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΕ ΑΠΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ .
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 22-11-2012, 10:26
  5. Με απατα? Βοηθήστε με να καταλάβω γιατι θα παλαβώσω!!
    By i am here in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 24-02-2012, 03:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •