Τι θέλει τελικα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242

    Τι θέλει τελικα;

    Η γνωριμία μας ήταν ενθουσιώδης, υπήρχε έντονη έλξη, βαθιά αίσθηση οικειότητας και οι δύο νιώθαμε πως είχαμε ξανασυναντηθει.Μου είπε πως θέλει να κρατήσουμε επαφές.Την κυνήγησα, κουράστηκα,αποφάσισα να την αφήσω.Κατοπιν,πέρασα μια δύσκολη φάση όπου δεν είχα την βοήθεια κανενός και αυτή ήρθε πάλι στο προσκήνιο και μου συμπαραστάθηκε σαν βράχος,έμεινε εκεί μέχρι τέλους.Δεθηκα περισσότερο, θα έφευγε,μου λέει "δε θα χαθούμε,θα μιλάμε εμεις οι δύο", δεν έστειλε ποτέ. Της έστειλα ένα βράδυ για κάτι , της έκανα και παράπονα που δεν έστειλε τόσο καιρό και απάντησε κάτι τυπου "τι λες καλέ???", το προσπερασα αυτο,της είπα πως θα πάω σε άλλη πόλη για σπουδές και μου λέει Α ωραία θα έρχομαι για καφέ.Προσπαθησα να της πιάσω συζήτηση αλλα φαινόταν πως δεν ήθελε.Ετσι της είπα καληνύχτα.Αυτη μου απάντησε πως περιμένει πρόσκληση να έρθει.Τελικα τι θέλει ρε παιδια;Μια δείχνει πως θέλει να κρατήσουμε επαφή και την άλλη βάζει όρια συνέχεια και φαίνεται να μην θέλει.Εγω τι να κάνω. Να μείνω ή να φύγω;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Η γνωριμία μας ήταν ενθουσιώδης, υπήρχε έντονη έλξη, βαθιά αίσθηση οικειότητας και οι δύο νιώθαμε πως είχαμε ξανασυναντηθει.Μου είπε πως θέλει να κρατήσουμε επαφές.Την κυνήγησα, κουράστηκα,αποφάσισα να την αφήσω.Κατοπιν,πέρασα μια δύσκολη φάση όπου δεν είχα την βοήθεια κανενός και αυτή ήρθε πάλι στο προσκήνιο και μου συμπαραστάθηκε σαν βράχος,έμεινε εκεί μέχρι τέλους.Δεθηκα περισσότερο, θα έφευγε,μου λέει "δε θα χαθούμε,θα μιλάμε εμεις οι δύο", δεν έστειλε ποτέ. Της έστειλα ένα βράδυ για κάτι , της έκανα και παράπονα που δεν έστειλε τόσο καιρό και απάντησε κάτι τυπου "τι λες καλέ???", το προσπερασα αυτο,της είπα πως θα πάω σε άλλη πόλη για σπουδές και μου λέει Α ωραία θα έρχομαι για καφέ.Προσπαθησα να της πιάσω συζήτηση αλλα φαινόταν πως δεν ήθελε.Ετσι της είπα καληνύχτα.Αυτη μου απάντησε πως περιμένει πρόσκληση να έρθει.Τελικα τι θέλει ρε παιδια;Μια δείχνει πως θέλει να κρατήσουμε επαφή και την άλλη βάζει όρια συνέχεια και φαίνεται να μην θέλει.Εγω τι να κάνω. Να μείνω ή να φύγω;;;
    Μπορείς να κάνεις το πιο απλό.. Να της πεις τι νιώθεις και έτσι θα σου πει και η ίδια τι θέλει.. Αν δεν ενδιαφέρεται δεν πειράζει τουλάχιστον δεν άφησες τον χρόνο να κυλάει έτσι και διεκδικησες αυτό που ήθελες (κάτι που δεν κάνουμε οι περισσότεροι - δυστυχώς-), αν ενδιαφεται τότε τα πράγματα θα είναι τέλεια. Να είσαι ξεκαθαρος απέναντι της, για να είναι κι αυτή.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Η γνωριμία μας ήταν ενθουσιώδης, υπήρχε έντονη έλξη, βαθιά αίσθηση οικειότητας και οι δύο νιώθαμε πως είχαμε ξανασυναντηθει.Μου είπε πως θέλει να κρατήσουμε επαφές.Την κυνήγησα, κουράστηκα,αποφάσισα να την αφήσω.Κατοπιν,πέρασα μια δύσκολη φάση όπου δεν είχα την βοήθεια κανενός και αυτή ήρθε πάλι στο προσκήνιο και μου συμπαραστάθηκε σαν βράχος,έμεινε εκεί μέχρι τέλους.Δεθηκα περισσότερο, θα έφευγε,μου λέει "δε θα χαθούμε,θα μιλάμε εμεις οι δύο", δεν έστειλε ποτέ. Της έστειλα ένα βράδυ για κάτι , της έκανα και παράπονα που δεν έστειλε τόσο καιρό και απάντησε κάτι τυπου "τι λες καλέ???", το προσπερασα αυτο,της είπα πως θα πάω σε άλλη πόλη για σπουδές και μου λέει Α ωραία θα έρχομαι για καφέ.Προσπαθησα να της πιάσω συζήτηση αλλα φαινόταν πως δεν ήθελε.Ετσι της είπα καληνύχτα.Αυτη μου απάντησε πως περιμένει πρόσκληση να έρθει.Τελικα τι θέλει ρε παιδια;Μια δείχνει πως θέλει να κρατήσουμε επαφή και την άλλη βάζει όρια συνέχεια και φαίνεται να μην θέλει.Εγω τι να κάνω. Να μείνω ή να φύγω;;;
    Μόνο ειλικρίνεια ξεκαθαρίζει τέτοιες καταστασεις .
    Κάνε μια ουσιαστική συζήτηση μαζί της ....χωρίς πείσματα και εγωισμους από κανέναν σας .
    Μην αφήνεται πράγματα να πλανώνται στον αέρα ...είναι ότι χειρότερο.
    Καθίστε μαζι ,βάλτε στο τραπέζι αυτά που αισθάνεται ο καθένας σας και αποφασίστε από κοινού αν θέλετε ή όχι να είστε μαζί .

    Κάνε εσύ την αρχή για μια τέτοια συζήτηση .Δεν θίγεται κανένας εγωισμός ακόμα και αν η απάντηση της είναι αρνητική.
    Ίσα ίσα αυτές οι συζητήσεις ξεκινούν καθαρά από ανθρώπους που ξέρουν πολύ καλά τι αισθάνονται μεσα τους και έχουν το θάρρος της γνώμης τους να το παραδεχτούν...

    Καταστάσεις του τύπου "κρυφτουλη "και αφηνω κάτι να πλανατε στον αέρα δεν αρμόζουν σε κατασταλαγμενους και ώριμους ανθρώπους !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ποσο καιρό εχετε να μιλήσετε τωρα?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    20κατι μέρες περίπου.Δεν έχω στείλει.Μια σκέφτομαι να χαθώ τελείως , σκέφτομαι ότι χάνω τον χρόνο μου και την αλλη μένω και λέω μα μου είπε αυτό.Αστειο που μένω σε μια φράση τώρα και σκέφτομαι συγκεκριμένα πράγματα αλλα δε ξέρω τι να κάνω....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    20κατι μέρες περίπου.Δεν έχω στείλει.Μια σκέφτομαι να χαθώ τελείως , σκέφτομαι ότι χάνω τον χρόνο μου και την αλλη μένω και λέω μα μου είπε αυτό.Αστειο που μένω σε μια φράση τώρα και σκέφτομαι συγκεκριμένα πράγματα αλλα δε ξέρω τι να κάνω....
    Αν υποθέσουμε ότι της στέλνεις και της λες αυτα που αισθάνεσαι.. Φοβάσαι ότι δεν θα έχεις την απάντηση που θες;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242

    Τι θέλει τελικα;

    Παιδια καλα τα λέτε εσείς περί ειλικρινους συζήτησης αλλα η κατάσταση είναι λίγο περίεργη...ας πούμε πως η κοπέλα είναι φίλη ,δεν υπάρχει ερωτική σχέση αλλα υπάρχει έντονη χημεία που έχει διαπιστωθεί και απ'την ίδια.Αυτο που θέλω να καταλάβω είναι αν θέλει τελικα να είναι στην ζωή μου ως πρόσωπο ή οχι
    Last edited by Insomnia96; 01-10-2020 at 00:09. Reason: Typing fault

  8. #8
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Παιδια καλα τα λέτε εσείς περί ειλικρινους συζήτησης αλλα η κατάσταση είναι λίγο περίεργη...ας πούμε πως η κοπέλα είναι φίλη ,δεν υπάρχει ερωτική σχέση αλλα υπάρχει έντονη χημεία που έχει διαπιστωθεί και απ'την ίδια.Αυτο που θέλω να καταλάβω είναι αν θέλει τελικα να είναι στην ζωή μου ως πρόσωπο ή οχι
    Για μισό λεπτό θες να πεις δηλαδή ότι δεν ήσασταν ποτέ μαζί; μόνο ως φίλοι γνωριστήκατε και συνεχίσατε;

  9. #9
    Μίλα της ξεκάθαρα πες της τι νιώθεις και αν σου πει πως δεν ξέρει και στο παίξει τρέλα τότε αστην και μην ξανά ασχοληθείς

  10. #10
    Meditation
    Guest
    Βασικά εάν είστε μόνο φίλοι δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να υπάρχει ερωτική χημεία τόσο έντονη που να την έχει καταλάβει και αυτή και παρολαυτα να μην είστε μαζί.

    Εάν η χημεία σας είναι τόσο έντονη και υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον τοτε ακόμα και γκόμενο να είχε η κοπέλα εννοείται ότι θα τα έφτιαχνε μαζί σου και δεν θα το παίζατε φιλαράκια.

    Εμένα η συμπεριφορά της κοπέλας μου φαίνεται ξεκάθαρη. Είναι στη ζωή σου ως φίλη, μια χάνεται μια εμφανίζεται ανάλογα με τα δικά της.

    Μάλλον εσύ τη θες περισσότερο για αυτό και έχεις πλάσει όλη την ιστορία κι εθελοτυφλείς. Μπορεί να την κολακεύει το ενδιαφέρον σου και εκείνη να παίζει μαζί σου και να σου λέει μπούρδες δίνοντας σου θάρρος. Αυτό το έχεις σκεφτεί καθόλου;

    Ότι μπορεί να θέλει να επιβεβαιώνεται και για αυτό όταν δεν τη ψάχνεις κάνει μούτρα και θέλει να της δίνεις σημασία; έχεις σκεφτεί ότι το μόνο που της αρέσει είναι ένας άντρας να της δείχνει ενδιαφέρον και να την επιβεβαιώνει ως γυναίκα; Ενώ κατά τα άλλα κάνει τη ζωή της;

  11. #11
    Meditation
    Guest
    Άσε που λες στο τέλος ότι εκείνη θέλει να ξεκόψει με τον τρόπο της. Τι περίεργη σχέση έχετε μεταξύ σας για ξεκαθάρισε μας να ξέρουμε για να μιλήσουμε.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Insomnia96 View Post
    Παιδια καλα τα λέτε εσείς περί ειλικρινους συζήτησης αλλα η κατάσταση είναι λίγο περίεργη...ας πούμε πως η κοπέλα είναι φίλη ,δεν υπάρχει ερωτική σχέση αλλα υπάρχει έντονη χημεία που έχει διαπιστωθεί και απ'την ίδια.Αυτο που θέλω να καταλάβω είναι αν θέλει τελικα να είναι στην ζωή μου ως πρόσωπο ή οχι
    εισαι γυναικα η ανδρας;
    πιθανον να μην σε ειδε ερωτικα η κοπελα και να καταλαβαινει οτι εσυ θελεις περισσοτερα πραγματα και γι αυτο απομακρυνεται.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Ειμαι γυναικα.Οταν λέω πως υπήρχε έντονη έλξη μεταξύ μας εννοώ πως ταιριαξαμε αμέσως, υπηρχε μια αίσθηση κοινού ενθουσιασμού και βαθιάς οικειότητας.Οταν λέω πως την κυνήγησα εννοώ πως έμεινα στην ζωή της , αφού κ η ίδια μου είπε δεν θέλει να χαθούμε.Εγω δεν της έδειξα ερωτικό ενδιαφέρον, άλλωστε έχει σχέση με άντρα.Όμως γιατί αυτή η συμπεριφορά, εφόσον δεν της έδειξα ερωτικό ενδιαφέρον, δλδ γενικά δεν εκφράζω καθόλου εύκολα τα συναισθήματα μου.Αυτο που θέλω να μάθω είναι αν θέλει να διατηρήσουμε επαφές.Δεν με ενδιαφέρει απαραιτητα η ερωτική σχέση μαζί της.Απλα θέλω να την έχω στη ζωή μου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Νομίζω πως όταν ερωτευόμαστε κάποιον ή αισθανόμαστε σεξουαλική έλξη για αυτόν, δεν είναι πολύ εύκολο να κρυφτεί όσο κι αν προσπαθούμε να μην το δείξουμε. Ή αν δεν είμαστε πολύ σίγουροι για το τι στο καλό αισθανόμαστε, πάλι άθελά μας μπορεί να στέλνουμε συγκεχυμένα μηνύματα. Αν ο άλλος καταλάβει ότι υπάρχει ερωτικό ενδιαφέρον αλλά δεν ανταποκρίνεται ή αν μπερδεύεται από τα μηνύματα που λαμβάνει και αισθάνεται αμήχανα, είναι λογικό να απομακρυνθεί.

    Επίσης καμια φορά δεν βλέπουμε και πολύ καθαρά. Εμείς μπορεί να νομίζουμε ότι βρήκαμε ξέρω κι εγώ την αδερφή ψυχή μας και να θέλουμε να είμαστε όλη την ώρα μαζί με τον άλλον, ενώ ο άλλος να νοιώθει ότι έχει βρει έναν άνθρωπο που έχει καλή επικοινωνία και τον νοιάζεται, αλλά δεν είναι προτεραιότητα στη ζωή του.

  15. #15
    Meditation
    Guest
    Εγώ νομίζω πως καλύτερα που τερματίστηκε η σχέση....καλυτερα θα είναι να απομακρυνθεις. Από τη στιγμή που δεν τη βλέπεις σαν φίλη αλλα υποβόσκει ερωτικό συναίσθημα τότε τι είδους φιλία μπορεί να είναι αυτή; εκείνη είναι και αυτή ομοφυλόφιλη σαν εσένα; αν ναι....θα μπορούσες να της μιλήσεις άμα ξανα βρεθείτε ότι την βλέπεις αλλιώς. Εάν όχι, τότε όπως είπα καλύτερα να το ληξετε από το να ζείτε σε ένα ψέμα. Εσύ να τη θες για σχέση και εκείνη να μην έχει καταλάβει τίποτα και να σε βλέπει στη φιλενάδα της που θα μιλάει για άντρες και για ρούχα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλει χρόνο γιατί την πιέζω η δεν ξέρει τι θέλει;
    By giannis97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 160
    Last Post: 17-02-2020, 12:14
  2. Όποιος θέλει κάθε μέρα ή οποτε θέλει
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 12-11-2015, 10:56
  3. Τι θελει από μένα τελικα;;;
    By louloudaki1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 28-10-2015, 10:28
  4. θέλει να είναι μόνη τις. δεν θέλει να νιώθει πράγματα
    By giannis97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 31-07-2014, 00:26
  5. ΤΕΛΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΠΙΣΜΑ
    By kafros09 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 11-06-2008, 18:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •