Φόβος ότι με απατα - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Αυτοεκπληρούμενος φόβος. Οποιοσδήποτε υποστεί τέτοια πίεση θα βάλει πλώρη για άλλου

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,592
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Εγώ την θέλω και την αγαπάω πολύ αλλά δεν μπορεί να μου λέει τέλος επί 5 μέρες σερι.. Να μου στέλνει 3 μηνύματα την μέρα σαν να είμαι ξεπέτα.. Να μου μιλάει αδιάφορα.. Και μόλις της λέω "ΤΕΛΟΣ Ο ΈΛΕΓΧΟΣ και η ΠΊΕΣΗ ΠΟΥ κατανοώ ότι ήταν λάθος μου "να μου στέλνει την επόμενη μερα

    "μου έλειψες πολύ σήμερα"

    Περισσότερο με απογοητεύει πάρα με χαροποιεί.. Δηλαδή τι; Έπρεπε να κάνω βήμα πίσω για να θυμηθεί ότι υπάρχω κ εγώ;
    αλλαξε, επειδη πιστεψε αυτα που υποσχεθηκες.
    οταν ξαναρχισεις τα ιδια, παλι θα απομακρυνθει.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Η κοπέλα έχει κάποια αισθήματα για την πάρτη σου αλλά την έχεις πληγώσει πάρα πολύ και είναι δύσκολο να σε εμπιστευτεί και να σε ερωτευτεί από την αρχή. Εσύ νομίζεις ότι επειδή έκανες μία δήλωση "Δεν θα σε πιέζω", από την μία στιγμή στην άλλη όλα διορθώθηκαν. Κατ' αρχήν άφησέ την να σκεφτεί αν θέλει χωρισμό ή να δώσει μία ευκαιρία στη σχέση σας. Αν θέλει να δώσει ευκαιρία, θέλει από τη μεριά σου πολλή δουλειά για να ανακτηθεί η εμπιστοσύνη και να επουλωθούν πληγές. Αν πάλι δεν καλύπτεσαι πλέον εσύ και αισθάνεσαι ότι δεν μπορείς να το παλέψεις, μην το ζορίζεις σώνει και ντε. Το γιαλί έχει ραγίσει πολύ άσχημα και δύσκολα ξανακολλάει έτσι κι αλλιώς. Αν θέλετε κι οι δύο να το ξανακολλήσετε, θέλει πάρα πολύ προσπάθεια. Στην πράξη, όχι με δηλώσεις.
    Άσε καταρχήν να βρεθείτε από κοντά και να δείτε αν θέλετε κι οι δύο. Μην το ψειρίζεις τόσο πολύ με τα μηνύματα ή ξέρω 'γω τι.

  4. #34
    Quote Originally Posted by DragonHeart View Post
    Όταν λες ότι σου στέλνει 3 μηνύματα σαν να είσαι ξεπέτα...και να σου μιλάει αδιάφορα δηλαδή; Τι εννοείς εδώ;

    Ήταν άκυρο οκ που έστειλε την επόμενη μέρα... προφανώς μπορεί να σκέφτηκε όλα αυτά που έγιναν;

    Αν κατάλαβα καλά πιθανόν νιώθεις ότι σε κοροϊδεύει για να λες ότι σε απογοητεύει.. Οι άνθρωποι που εκτιμάνε τα μικρά πράγματα και γενικά όλα είναι λίγοι...

    Σε αυτή την περίπτωση νομίζω σου χρειάζεται να πάρεις χρόνος για να ηρεμήσεις και να σκεφτείς κάποια πράγματα διαφορετικά θα χειροτερέψουν όλα..

    Από τη στιγμή που λες ότι σε απογοητεύει...αν πιστεύεις ότι δεν λύνεται τότε δεν υπάρχει άλλη λύση.. Αν υπάρχει πραγματική αγάπη τα προβλήματα συζητιούνται και λύνονται μαζί... Και οι δυο προσπαθούν... Αν όχι τότε ο καθένας παίρνει τον δρόμο του ήρεμα και ωραία..
    Με τα 3 μηνύματα εννοώ ότι όλες αυτές τις μέρες που είμασταν σε φάση διάλυσης έδειχνε πολύ μεγάλη αδιαφορία προς έμενα. Σε κάθε προσπάθεια που έκανα.. Εκείνη μου έδινε να καταλάβω ότι δεν είναι αρκετή με κάθε τρόπο.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αλλαξε, επειδη πιστεψε αυτα που υποσχεθηκες.
    οταν ξαναρχισεις τα ιδια, παλι θα απομακρυνθει.
    Καλό είναι όμως τόσο σε φάση χωρισμού όσο και φάση επανασύνδεσης να ξέρουμε τι λέμε.. Δεν μπορεί να λες την μια "τέλος" κσι την επόμενη "μου έλειψες"

    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Η κοπέλα έχει κάποια αισθήματα για την πάρτη σου αλλά την έχεις πληγώσει πάρα πολύ και είναι δύσκολο να σε εμπιστευτεί και να σε ερωτευτεί από την αρχή. Εσύ νομίζεις ότι επειδή έκανες μία δήλωση "Δεν θα σε πιέζω", από την μία στιγμή στην άλλη όλα διορθώθηκαν. Κατ' αρχήν άφησέ την να σκεφτεί αν θέλει χωρισμό ή να δώσει μία ευκαιρία στη σχέση σας. Αν θέλει να δώσει ευκαιρία, θέλει από τη μεριά σου πολλή δουλειά για να ανακτηθεί η εμπιστοσύνη και να επουλωθούν πληγές. Αν πάλι δεν καλύπτεσαι πλέον εσύ και αισθάνεσαι ότι δεν μπορείς να το παλέψεις, μην το ζορίζεις σώνει και ντε. Το γιαλί έχει ραγίσει πολύ άσχημα και δύσκολα ξανακολλάει έτσι κι αλλιώς. Αν θέλετε κι οι δύο να το ξανακολλήσετε, θέλει πάρα πολύ προσπάθεια. Στην πράξη, όχι με δηλώσεις.
    Άσε καταρχήν να βρεθείτε από κοντά και να δείτε αν θέλετε κι οι δύο. Μην το ψειρίζεις τόσο πολύ με τα μηνύματα ή ξέρω 'γω τι.
    Δεν το ψειριζω άλλο. Χρόνο της έδωσα. Μου είπε απλά να την αφήσω μια μέρα να σκεφτεί.. Και την επόμενη απάντησε θετικά. Όλα τα άλλα συμφωνώ ότι θα χρειαστούν προσπάθεια. Και από τους 2 όμως.. Οχι μόνο από εμένα. Εάν την θέληση την έχω μόνο εγώ.. Τότε απλά μετράμε αντίστροφα.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Της πρότεινες να της ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμό κι εκείνη δέχτηκε;;;
    Επίσης, υπάρχει περίπτωση να πηγαίνει για απόλυση επειδή πήγε με το αφεντικό της, το οποίο τη βαρέθηκε μετά από κάποιο καιρό και τώρα θέλει να την ξεφορτωθεί. Αυτό θα εξηγούσε και την ξαφνική της αλλαγή και την επιστροφή της σ’εσένα.

  6. #36
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Της πρότεινες να της ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμό κι εκείνη δέχτηκε;;;
    Επίσης, υπάρχει περίπτωση να πηγαίνει για απόλυση επειδή πήγε με το αφεντικό της, το οποίο τη βαρέθηκε μετά από κάποιο καιρό και τώρα θέλει να την ξεφορτωθεί. Αυτό θα εξηγούσε και την ξαφνική της αλλαγή και την επιστροφή της σ’εσένα.
    Δεν δέχτηκε όχι. Δεν το έχουμε συζητήσει και πολύ.

    Επίσης το αφεντικό της έχει απολύσει τους τελευταίους 3 μήνες.. 13 άνθρωπους. Τέλος όσο αφορά την συμπεριφορά της ακόμα δεν έχει λυθεί κάτι και όλα όσα αναφέρω έγιναν τις τελευταίες 5 μέρες.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Dimis, η καρδιά σου τι λέει; Λέει ότι θέλεις ακόμα να είσαι μαζί της; Αν ναι θα κάνεις μια τελευταία προσπάθεια χωρίς πιέσεις κτλ και να συζητήσεις. Αν δεν βγάλεις άκρη δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.

    Εσύ τι θεωρείς ότι είναι καλύτερο για σένα; Να είσαι μαζί και να στεναχωριέσαι με βάση αυτά που είπες πριν ή μήπως καλύτερα να ηρεμήσεις από αυτήν;

    Αν θέλεις κάνε ένα διάλειμμα από αυτήν να δώσεις χρόνο στον εαυτό σου να επεξεργαστεί όλα αυτά που βίωσες διαφορετικά θα χειροτερέψουν όλα..

    Νομίζω εσύ κατά βάθος σου θέλεις μια κοπέλα που να σε αγαπάει πραγματικά και να προσφέρει ασφάλεια κτλ αλλά αυτό για να γίνει θα πρέπει να λύσεις και εσύ κάποια θεματάκια που έχεις..

    Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω παραπάνω αλλά δεν μπορώ δυστυχώς...γιατί δεν ήμουν εκεί για να γνωρίζω όλη την ιστορία...

  8. #38
    Quote Originally Posted by DragonHeart View Post
    Dimis, η καρδιά σου τι λέει; Λέει ότι θέλεις ακόμα να είσαι μαζί της; Αν ναι θα κάνεις μια τελευταία προσπάθεια χωρίς πιέσεις κτλ και να συζητήσεις. Αν δεν βγάλεις άκρη δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.

    Εσύ τι θεωρείς ότι είναι καλύτερο για σένα; Να είσαι μαζί και να στεναχωριέσαι με βάση αυτά που είπες πριν ή μήπως καλύτερα να ηρεμήσεις από αυτήν;

    Αν θέλεις κάνε ένα διάλειμμα από αυτήν να δώσεις χρόνο στον εαυτό σου να επεξεργαστεί όλα αυτά που βίωσες διαφορετικά θα χειροτερέψουν όλα..

    Νομίζω εσύ κατά βάθος σου θέλεις μια κοπέλα που να σε αγαπάει πραγματικά και να προσφέρει ασφάλεια κτλ αλλά αυτό για να γίνει θα πρέπει να λύσεις και εσύ κάποια θεματάκια που έχεις..

    Μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω παραπάνω αλλά δεν μπορώ δυστυχώς...γιατί δεν ήμουν εκεί για να γνωρίζω όλη την ιστορία...
    Θα ήθελα απλά να μπορουσα να βγάλω άκρη. Ξέρεις.. Ελαβα πριν λίγο ένα μήνυμα της που λέει ότι με έχει ανάγκη και τέτοια.. Ωστόσο η συμπεριφορά της από τα λογια της λένε πολύ διαφορετικα πράγματα. Έχω μέσα μου αποφάσει ένα πράγμα.. Αν αυτην την εβδομαδα που μπαίνουμε και ειδικότερα από αύριο δεν βγάλω κάποια άκρη.. Θα δώσω εγώ το τέλος. Και αυτό για έναν μόνο λόγο..

    Δεν μπορείς φίλε να λες, (η κοπέλα μου εννοώ) ότι σου λείπω.. Ότι με αγαπάς.. Ότι με χρειάζεσαι.. Ότι.. Ότι... Ότι.. Αλλά στην πράξη να εισαι απών. Πρέπει όσα λες να φαίνονται και στην πράξη.. Αλλιώς Σταμάτα να μιλάς. Έτσι ξέρω εγώ. Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σ και όλους εδώ.

    Νομίζω δεν χρειάζεται να δώσουμε άλλη εκταση στο συγκεκριμένο θέμα.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by Dimis View Post
    Θα ήθελα απλά να μπορουσα να βγάλω άκρη. Ξέρεις.. Ελαβα πριν λίγο ένα μήνυμα της που λέει ότι με έχει ανάγκη και τέτοια.. Ωστόσο η συμπεριφορά της από τα λογια της λένε πολύ διαφορετικα πράγματα. Έχω μέσα μου αποφάσει ένα πράγμα.. Αν αυτην την εβδομαδα που μπαίνουμε και ειδικότερα από αύριο δεν βγάλω κάποια άκρη.. Θα δώσω εγώ το τέλος. Και αυτό για έναν μόνο λόγο..

    Δεν μπορείς φίλε να λες, (η κοπέλα μου εννοώ) ότι σου λείπω.. Ότι με αγαπάς.. Ότι με χρειάζεσαι.. Ότι.. Ότι... Ότι.. Αλλά στην πράξη να εισαι απών. Πρέπει όσα λες να φαίνονται και στην πράξη.. Αλλιώς Σταμάτα να μιλάς. Έτσι ξέρω εγώ. Σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σ και όλους εδώ.

    Νομίζω δεν χρειάζεται να δώσουμε άλλη εκταση στο συγκεκριμένο θέμα.
    Ξέρω ότι θα ήθελες να βγάλεις άκρη...δυστυχώς όμως κάποια δεν λύνονται και απλά το αφήνουμε.. δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε έλεγχο..

    Υπάρχει η πιθανότητα ότι να φοβάται κάπως μην σε χάσει και έτσι να τα λέει για να σε κρατήσει.. που από ότι φαίνεται το λες και εσύ ο ίδιος ότι κάτι δεν πάει καλά με την συμπεριφορά της..

    Συμφωνώ μαζί σου όσον αφορά για τα λόγια και τις πράξεις γι'αυτό άλλωστε το είχα αναφέρει πριν. Κάποιοι δεν σκέφτονται σοβαρά και έτσι τα λένε χωρίς να αναλαμβάνουν τις ευθύνες και να σκέφτονται και τον άλλον.. μην νομίζεις...και εγώ έχω δει τέτοιους ανθρώπους που ακριβώς ότι έκαναν σε σένα έτσι και σε μένα.. Τα λόγια δεν ταίριαζαν με τις πράξεις...

    Όσον αφορά για το τέλος που λες...σκέψου το σοβαρά γιατί από τη στιγμή που θα το κάνεις δεν υπάρχει γυρισμός..

    Αυτά... αν θελήσεις κάτι άλλο και μπορώ να βοηθήσω κάπως μου στέλνεις μήνυμα αν θέλεις..

    Καλό κουράγιο να έχεις...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ,ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ,ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΟΥ...
    By POP in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 19-10-2021, 20:15
  2. Νομιζω με απατά
    By Sandra34 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 204
    Last Post: 29-04-2014, 09:44
  3. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 09:53
  4. ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ 2 ,5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΕ ΑΠΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ .
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 22-11-2012, 09:26
  5. Με απατα? Βοηθήστε με να καταλάβω γιατι θα παλαβώσω!!
    By i am here in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 24-02-2012, 02:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •