διακοπη ζυπρεξα σε ενα αλλο αντιψυχωσικο... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    hlias1988
    Guest
    ναι ρε το παιρνω.. το αντικαταθλιπτικο... και με βοηθησε... δεν θυμαμε πως λεγετε. 5μγ παιρνω... το εχει η μανα μου το κουτι χεστο τωρα!
    αυτο που θελω απο τον ευατο μου ειναι να μειωσω το καπνισμα και να κανω κανενα χιλιομετρο περπατημα την ημερα...
    εβαλα πιεση τωρα και μου εβγαλε 14.2 η μεγαλη και η μικρη 10.5 . να παω σε καρδιολογο να παρω χαπι? μαλακια ειναι.... απο το καπνισμα και απο τους πολλους καφεδες ειναι...
    παντως σε ευχαριστω απο καρδιας!!!!

  2. #17
    hlias1988
    Guest
    ρε συ το παιρνω το αντιψυχωσικο εδω και 8 χρονια.... 20 μγ και το τελευταιο 6μηνο το καναμε 15μγ...
    ειναι τραγικο... λυπαμε τον οργανισμο μου με τις χημειες..... πραγματικα...
    αλλα δεν ηταν ζωη αυτη που εκανα... ειχα παραλογες ιδεες... διαλεξα που λες και πηρα... τωρα θα ηθελα να φανταστω την ζωη μου χωρις αυτα.. γινετε?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    [/B]

    Μην ψάχνεις τίποτα σε φόρουμ και ίντερνετ ,έχεις γιατρούς ,μιλα μονο μαζι τους..
    Πας να φτιάξεις κάτι και να χαλάσεις ενα άλλο ,πρόσεχε!
    Σωστα , εμεις εδω δεν ειμεθα γιατροι, αλλα ιδιωτες .....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    το σακχαρο μου ειναι 140 ενω δεν εχω φαει τιποτα το πρωι που το μετρησα. οταν πιω το χαπι και φαω κατι ποσο θα ειναι δηλαδη? εχω πανικοβληθει. γιατι λεει ειναι υπουλη ασθενεια. ελπιζω να μου κατσει καλα το νεο αντιψυχωσικο . θα το παλεψω και μονος μου δηλαδη... για το σακχαρο μου ρε γαμωτο.
    εκανα εξετασεις Γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρινης και βγηκαν καλες..
    καποιος που να εχεις γνωση περι του θεματος η συμβουλη σας ειναι πολυτιμη....
    140 ειναι πολύ για σαχαρο νηστείας βρε Ηλια, για μέτρα δύο ώρες μετά το μεσημεριανό φαι να δεις. Γλυκοζιωμενη πόσο είχες;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ο παθολογος μου που ειναι και διαβητηλογος μου εγραψε διατροφη.. την οποια δεν κανω για αλλους λογους...
    ο παθολογος λοιπον δεν μπαινει ποτε στην μεση ειδικα σε τετοια θεματα οπως ψυχιατρικη. απλα κανει του δουλεια του.. δεν σου λεει κοψε το φαρμακο που το προκαλει... απλα σου λεει τι πρεπει να κανεις. του ειπα οτι το προκαλει το φαρμακο και δεν απαντησε...
    λοιπον μετα απο σκεψη και διαβασμα σε ξενα φορουμ σχετικα με την ολανζαπινη ολοι ειπαν οτι ειναι δυσκολο να κοπει και οτι φερνει αυπνιες και ανυσηχια και ανχος. για να μην παμε σε αλλο αντιψυχωσικο που δεν προκαλει αυτες τις παρενεργειες και ειναι ποιο ελαφρυ θα εχω να κανω ενα μεγαλο αγωνα. με αυπνιες κτλ.
    οποτε λεω απο 15μγ που παιρνω να το κανω 10μγ. και μετα απο ενα τριμηνο 5μγ ...
    συμβουλες παρακαλω....!
    Από μόνος σου μην κάνεις τίποτα , πως σου ρθε αυτό τώρα ρε ηλια , ούτε αντικαταθλιπτικά δεν είναι να κοψεις μονος σου πόσο μάλλον αντιψυχωσικο, βέβαια τα πρωινά σου σαχαρα είναι ανεβασμενα δεν το συζητάμε. Όμως συννοησου με την ψυχίατρο, δεν μπορεί να χεις και 140 σαχαρο νηστείας

  6. #21
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Από μόνος σου μην κάνεις τίποτα , πως σου ρθε αυτό τώρα ρε ηλια , ούτε αντικαταθλιπτικά δεν είναι να κοψεις μονος σου πόσο μάλλον αντιψυχωσικο, βέβαια τα πρωινά σου σαχαρα είναι ανεβασμενα δεν το συζητάμε. Όμως συννοησου με την ψυχίατρο, δεν μπορεί να χεις και 140 σαχαρο νηστείας
    φταει το αντιψυχωσικο... δεν ξερω τι πρεπει να γινει... ο παθολογος μου εγραψε διατροφη... την οποια δεν κανω... τωρα τι θα γινει δεν ξερω...
    και ομως ο παθολογος μου εβγαλε 140 σαχαρο χωρις να εχω φαει τιποτα... τι να κανω?

  7. #22
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    140 ειναι πολύ για σαχαρο νηστείας βρε Ηλια, για μέτρα δύο ώρες μετά το μεσημεριανό φαι να δεις. Γλυκοζιωμενη πόσο είχες;
    οριστε οι εξετασεις γλυκοζιωλημενης...

    https://ibb.co/mqHyhSB

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Τέλεια γλυκουζιουμενη αλλά μην βαζεις τα στοιχεία σου βγαλτα .

  9. #24
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Τέλεια γλυκουζιουμενη αλλά μην βαζεις τα στοιχεία σου βγαλτα .
    ελα μωρε τι θα συμβει!
    δηλαδη δεν κυνδυνευω προς το παρον απο διαβητη?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    διακοπη ζυπρεξα σε ενα αλλο αντιψυχωσικο...

    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ελα μωρε τι θα συμβει!
    δηλαδη δεν κυνδυνευω προς το παρον απο διαβητη?
    Πήγαινε στους γιατρούς σου.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by hlias1988 View Post
    ελα μωρε τι θα συμβει!
    δηλαδη δεν κυνδυνευω προς το παρον απο διαβητη?
    Hλια ή γλυκουζιουμενη που παρουσιάζεις είναι άριστη αλλά μιλά στον γιατρο σου τον παθολόγο καλύτερα και μην ρωτάς καλύτερα εμένα γιατί θα λάβω ποινή για ανάρμοστη ιατρική υπόδειξη, οπότε απευθυνσου στον γιατρο σου

  12. #27
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Hλια ή γλυκουζιουμενη που παρουσιάζεις είναι άριστη αλλά μιλά στον γιατρο σου τον παθολόγο καλύτερα και μην ρωτάς καλύτερα εμένα γιατί θα λάβω ποινή για ανάρμοστη ιατρική υπόδειξη, οπότε απευθυνσου στον γιατρο σου
    οκ ναισε καλα!!!

  13. #28
    Elenia781
    Guest
    Παιρνω και γω ολανζαπινη και εκανα εξετασεις μετα απο 8 μηνες. Οκ κακη χοληστερινη ξερω χαλια αλλα και τριγλυκεριδια στα υψη και χοληστερολη?Πηγα στην Βιοιατρικη ,εχει κανεις κακη εμπειρια απο Βιοιατρικη? θελω να επαναλαβω στο εργαστηριο που χρονια παω Κατι μου λεει οτι εγινε λαθος

  14. #29
    Elenia781
    Guest
    Παιρνω και γω ολανζαπινη και εκανα εξετασεις μετα απο 8 μηνες. Οκ κακη χοληστερινη ξερω χαλια αλλα και τριγλυκεριδια στα υψη και χοληστερολη?Πηγα στην Βιοιατρικη ,εχει κανεις κακη εμπειρια απο Βιοιατρικη? θελω να επαναλαβω στο εργαστηριο που χρονια παω Κατι μου λεει οτι εγινε λαθος

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Elenia781 View Post
    Παιρνω και γω ολανζαπινη και εκανα εξετασεις μετα απο 8 μηνες. Οκ κακη χοληστερινη ξερω χαλια αλλα και τριγλυκεριδια στα υψη και χοληστερολη?Πηγα στην Βιοιατρικη ,εχει κανεις κακη εμπειρια απο Βιοιατρικη? θελω να επαναλαβω στο εργαστηριο που χρονια παω Κατι μου λεει οτι εγινε λαθος
    Κάνε σε οποιοδήποτε εργαστήριο θέλεις, αλλά τα όργανα ενός εργαστηρίου δεν μπορούν να δείχνουν τις ίδιες τιμες με κάποιο άλλο εργαστήριο. Για αυτό και συνήθως όταν κάνουμε εξετάσεις καλό είναι να επιλέγουμε ένα συγκεκριμένο εργαστήριο. Πήγαινε στο εργαστήριο που έκανες παλιά και κάνε τις εξετάσεις πάλι. Η Ολανζαπίνη όντως προκαλεί αλλαγές στις βιοχημικές και ενδοκρινολογικές εξετάσεις αλλά αυτό εξαρτάται τόσο από την δοσολογία όσο και από την διάρκεια της αγωγής. Παράλληλα παρατηρεί κάποιος αλλαγές και στο σώμα. Η ηλικία σου ποια είναι; Γιατί είναι και θέμα ηλικίας.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ζαναξ ή αντιψυχωσικο;
    By take a break in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 60
    Last Post: 13-08-2022, 10:01
  2. αντιψυχωσικο...
    By hlias1988 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 10
    Last Post: 27-09-2020, 10:36
  3. Ζυπρεξα και δυσπνοια
    By anxious4ever in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 21-03-2020, 15:24
  4. Καλύτερο αντιψυχωσικό
    By Lonelyprincess in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 7
    Last Post: 31-12-2019, 22:55
  5. ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΗ ΖΥΠΡΕΞΑ
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 58
    Last Post: 14-11-2010, 23:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •