Cbd σταγόνες για αντικατάσταση του ζαναξ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    3

    Cbd σταγόνες για αντικατάσταση του ζαναξ

    Καλησπέρα παιδιά.Νεος στο φόρουμ και νέος σε καταστάσεις ανχους,ταχυπαλμιες.Πριν έναν χρόνο είχα μια απότομη ζαλάδα,χωρίς να λυποθυμισω ,απλά πράγματα και και για πρώτη φορά στην ζωή μου κατάλαβα τι θα πει ταχυκαρδία(αργότερα μετά από εξετάσεις μου βρήκαν ευθειασμο και αυτό προκαλεί ίλιγγο.Το θέμα είναι ότι από εκείνη την μέρα και μετά είχα απότομες ταχυκαρδίες και όσες φορές δεν πήγα στο γιατρό ως τα 41 μου έχω πάει μέσα σε έναν χρόνο.Πηγα σε καρδιολόγο έκανα τεστ κοπώσεως και γενικά όλες τις εξετάσεις τις καρδιάς(μέχρι και στεφανιαίο γράφημα.Ολα καλά μου είπε ο καρδιολόγος μέχρι τα 100 σου δεν θα πας από καρδία.Οκ ηρέμησα για κάνα 4 μηνό ειμουνα οκ ώσπου πριν κάνα δυο μήνες ξανά από τα ίδια.Ξεχασα να αναφέρω ότι στην πρώτη ζαλάδα ότι ήταν εποχή με πολύ ανχους στην δουλειά αλλά δεν μου έδειχνε ότι με πειράζει.Μου έδωσε λοιπόν ο καρδιολόγος ζαναξ 5mg να περνώ το μισώ πριν κοιμηθώ 0.25 για δύο εβδομαδες.Στις 2 εβδομάδες το σταμάτησα και στην πέμπτη μέρα πάλι τα ίδια.Τωρα το παίρνω ανά 2 μέρες η όταν έχω θέματα κι.Θελω να το αντικαταστήσω με cbd σταγόνες υπογλωσιες,γνωρίζει κάποιος να με ενημερώσει γιαυτο?Μετά ας πούμε από πόσο καιρό αποχής από ζαναξ μπορώ να ξεκινήσω το cbd?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    116
    Ακη καλησπερα ποια ειναι η φοβια σου?? Μην λιποθυμησεις? Να μην ακους την ταχυκαρδια σου?? Αφου εκανες πληρη εξεταση στον καρδιολογο δεν εχεις λογο να αχωνεσαι... Μηπως χρειαζεσαι εναν καλο ψυχοθεραπευτη να σε βοηθησει να ξεαγχωθεις να γλιτωσεις τα χαπια.Σε νιωθω γιατι Και εμενα με τρομαζουν φρικτα οι ζαλεδες και μολις ζαλιστω λιγο αρχιζει η ταχυκαρδια δεν ξερω αν ειναι απο τον φοβο μου η απο την ζαλαδα αλλα με τρελαινει αυτο.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    3
    Το θέμα με με τις ζαλάδες ξέρω ότι είναι από το αυχενικό.Λογο ανχους πλέων το οποίο ξεκίνησε από εκείνη την πρώτη ζαλάδα έχω ταχυκαρδίες, αρρυθμίες,αυτόν τον κόμπο στο λαιμο και έτσι ο καρδιολόγοςου έδωσε ζαναξ,απλός εγώ θέλω να το αντικαταστήσω με έλαιο κάνναβης.Το ερώτημα μου είναι αν μπορώ να κάνω την μετάβαση από ζαναξ σε cbd

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Akis77 View Post
    Το θέμα με με τις ζαλάδες ξέρω ότι είναι από το αυχενικό.Λογο ανχους πλέων το οποίο ξεκίνησε από εκείνη την πρώτη ζαλάδα έχω ταχυκαρδίες, αρρυθμίες,αυτόν τον κόμπο στο λαιμο και έτσι ο καρδιολόγοςου έδωσε ζαναξ,απλός εγώ θέλω να το αντικαταστήσω με έλαιο κάνναβης.Το ερώτημα μου είναι αν μπορώ να κάνω την μετάβαση από ζαναξ σε cbd
    Εισαι 41 χρονων σαν υπευθυνος ενηλικας πηγαινε κ ρωτα ψυχιατρο κ κανε ψυχοθεραπεια.τα χαπια ειναι σαν το ντεπον

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    3
    Το ξέρω ότι είναι σαν τα ντεπον δεν έχεις αδικο.Εχω κλείσει ραντεβού,απλά ήθελα να ξέρω τι παίζει με το cbd και αν είχε κανένας στο φόρουμ κάποια εμπειρία στο θέμα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    116
    Λυπαμαι δεν εχω εμπειρια απο cbd μαλλον ο γιατρος θα σε βοηθησει καλυτερα απο οποιονδηποτε αλλον.

Similar Threads

  1. Αντικατάσταση Risperdal
    By Belmont in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 06-03-2019, 09:03
  2. η τελευταια σταγονα ή οι τελευταιες σταγόνες μετα την ουρηση
    By babis257 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 04-03-2019, 09:35
  3. Eco slim σταγόνες
    By smg_1973_ in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 30-11-2016, 13:13
  4. ζαναξ
    By 66psy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 14-01-2015, 12:11
  5. Σταγόνες bach
    By ik1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 08-03-2006, 11:07

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •