ειναι η τεχνολογικη εξελιξη προς οφελος μας?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    ειναι η τεχνολογικη εξελιξη προς οφελος μας?

    εδω και πολυ καιρο υπηρχαν καπιοι που μου την ελεγαν πλαγια επεδη δε καταναλωνα και δε μου αρεσε να ψωνιζω ασκοπα πραγματα γιατι πραγματι μου αρεσαν τα παλαια πραγματα γιατι πιστευα οτι εχουν αξια κατι που με το καιρο ξεφτιζει μερα με τη μερα εδω και πολυ καιρο παρατηρω οτι εφτιαξαν συσκευες νεας γενιας που ειναι πληρως διατρητες και συχνα απαιτουν συνδεσεις στο ιντερνετ με αποτελσμα να ειοναι ευκολο να της κανει ο οποιοσδηποτε οτι θελει ακομα και να της μετατρεψει σε φουρνο αν θελει αφου συμπεριφερονται εντελως αναξελεγκτα και αποβλεπτα αφου απ το ιντερνετ μαζι με οτι απαιτουν να κατεβαζουν ως νταβιλοαντ η "αναβαθμιση" οπως το λενε μπορει ο οποιοσδηποτε πανευκολα να τις κανει οτι θελει και αφου οι κατασκευαστες δεν κανουν αλλη δουλεια απο το να αναβαθμιζουν τις συσκευες οπως υποστηριζουν πως γινετε να οι σελιδες να περπατανε μονες τους και θυμαμαι μια μερα που ανοιξα ενα υπολογιστη που υποτιθετε διεγραψα τη συνδεση του απ το ιντερνετ και περπατησαν τα εικονιδια μονα τους σα να τα αλαξε καποιο ανθρωπινο χερι ενω τα αντιβαιρους καθονται και ......... το ........... τους αντι να μας προστατευουν αφου μεχρι να παρουν χαμπαρι καλο ξημερωμα αρα μας διαφημιζουν τη τεχνολογια ως κατι χρησιμο ενω στη πραγματικοτητα ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΔΟΥΛΟΥΣ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΝΑ ΨΩΝΙΖΟΥΜΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΝ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ που δε ξερουν ουτε θα μαθουν ποτε πως διορθονονται που ολο θα τα διορθωνουν και ολο ετσι θα μενουν για να ειμαστε εμεις οι ............... που θα αγοραζουμε συσκευες γλαστρες ομορφες απ εξω και απο μεσα σουρωτηρια που θα αποφασιζει ενα παρακρατος απο χακερς το ποσο θα τις χρησιμοποιουμε το αν θα μας εξηπηρετουν και ποτε θα αγορασουμε αλλες και ρωτω Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΩΣ ΧΡΗΣΙΜΗ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ? ΣΕ ΜΑΣ Ως ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ Η ΣΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΣΟ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΟΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΡΑ ΤΙ ΘΑ ΤΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΙΣΧΥΡΩΝ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑΔΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΟΤΙΟ Η ΤΑΔΕ ΣΥΣΚΕΥΗ ΘΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ ΟΠΩΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΤΩ ΑΠ ΤΗ ΜΠΟΤΑ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΣΑΣ Η ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΑΠΙΕΣ ΟΣΟ ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΕΛΕΓΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΣ ΔΙΚΤΥΟ ΑΠΟ ΧΑΚΕΡΣ ΟΣΟ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΜΕ ΑΠΝΤΕΙΤ ΚΑΙ ΟΛΟ ΙΔΙΕΣ ΘΑ ΜΕΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΑΣ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΥΧΡΩΜΕΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΟΣΟ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΤΕΙΝΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΣΤΟΥΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΕΣ (BACKDOOR) και σας λεω το εξης κρατηστε τις παλιες σας συσκευες πριν βρεθητε προ εκπληξεως με τις νεες πανεμορφες γλαστρες οπως τοτε που εδωσα 100ευρω που μου τα κλεψανε κανονικα ενω πηρα ενω τηλεφωνο που δεν ηταν καν τηλεφωνο αφου ηταν μαπα εντελως και κατεληξα να το χρησιμοποιω σαν ραδιο και δε ξερω ακομα πως να το ξεφορτωθω ενω το μονο που τους ενδιεφερε ηταν να το παρω για να μου αποδειξουν οτι αυτοι ειναι οι μαγκες ικανοι για ολα και απο μεσα ηταν κενο εντελως και ειχε 10 σειρες για να γραψω ενα μυνημα φαινετε οτι αυτο συμφαιρει για να ειναι ολοι μονοι τους με τις συσκευες γλαστρες οπως τα προβατα στο μαντρι και οταν το ειχα βαλει δε με επερνε τηλεφωνο κανενας γιατι ποιος ξερει τι συνεβαινε και μια μερα δοκιμασα να παρω και καλουσε με τη δυτερη αρα προσεξτε μη τη πατησατε και μετα κλαιτε τα λεφτα σας μη κοιτατε την εμφανηση σε μια συσκευη αυτο ειναι κολπο για να σας πασαρουν πολυχρωμες σαβουρες και ετσι και τυχει να αντιμετοπισετε κατι το πιθανοτερο ειναι να τη κρατησετε για σουβενιρ οπως εκανα εγω

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πολοι απο σας χρησιμοποιητε συσκευες ενω δεν εχετε αντιληφθει το τι ακριβως συμβαινει και νομιζετε οτι αυτο που βλεπετε ειναι αποτελεσμα φυσιολογικης φθορας εγω πιστευω οτι αυτο το πραγμα δεν ειναι φυσιολογικη φθορα αλλα το αποτελεσμα απ τα παρασιτα που εχουν χωθει σε αυτες για παραδειγμα θυμαμαι μια συσκευη αρκετα ακριβη που περπαταγαν οι ενδειξεις μονες τους και απο το 200 πηγαιναν στο 250 σα να τις ρυθμιζε καποιος αλλος οπως και θυμαμαι μια αλλη συσκευη τηλεοραση ηταν που ρυθμιζα τα χρωματα της και αυτη αλαζε ρυθμισεις μονη της και ολα αυτα γιατι ετρεμαν μηπως επηρεασω τους κατασκευαστες και αλαξουν τις συσκευες και προσπαθουν με φασιστικους τροπους να με εξαναγκασουν να τις χρησιμοποιω οπως γουσταρουν αυτοι και επειδη εχουν δει πολυ τα ματια μου ως τωρα αν ειχατε δει και σεις τοσα πολα δε θα πιστευατε καν οτι ολα ειναι τυχαια αλλα ειναι ολα επιτηδες θυ6μαμαι μαλιστα αλλες φορες η τηλεοραση να μπαινει μονη της χωρις να πατησω καν το τηλεκοντρολ και οσοι εχουν σχεση με ηλεκτρονικα η ηλεκτρολογικα δε λενε ολα αυτα τα μυστικα γιατι αυτο τους συμφερει για να νομιζουν ολοι οτι αυτο ειναι αποτελεσμα φθορας και να μη ξερουν οτι γι αυτο φταινει τα παρασιτα και οχι η φθορα σας δουλευουν κανονικα αλλα δε το εχετε παρει χαμπαρι θυμαμαι ενα αλλο διαστημα που καθε φορα που εβλεπα μια υποτιθεμενη δυσλειτουργια εβλεπα παντα το ιδιο ακριβως πραγμα που λειτουργουσε σαν σηματα μορς στο παρακρατος μεταχειριζονται τα παντα ως σηματα οπως αυτα της τροχαιας χωρις να τους ενδιαφερει αν αυτο εγινε τυχαια η οχι γιατι δεν εχει και πολυ σημασια αφου τυχαια η οχι το θεμα ειναι να υπαρχει υπερκαταναλωση για να εχουν δουλεια στο εμποριο γιατι αν ολοι βολευτουν με τις συσκευες που διαθετουν μετα θα εχουν χασουρα και αν δε πιστευετε οσα λεω ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΤΙ ΣΥΝΕΒΕΙ ΠΡΙΝ ΣΥΜΒΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΜΗΠΩΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΧΕΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΧΡΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΩΣ ΤΩΡΑ εχω δει 500 φορες το ιδιο ακριβως σχεδιο ενω στη συνεχεια εκανε το ιδιο ακριβως πραγμα

Similar Threads

  1. Εξελιξη
    By Afroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 68
    Last Post: 28-06-2020, 22:33
  2. Replies: 8
    Last Post: 29-05-2020, 13:47
  3. Στομαχικές διαταραχές, τάση προς έμετο μετα το φαγητο. Είναι ψυχολογικό;;
    By novia35 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 07-09-2017, 22:44
  4. που είναι το Thread μου;;; ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ
    By Fleur in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 167
    Last Post: 04-02-2017, 10:42
  5. Replies: 9
    Last Post: 04-12-2014, 22:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •