Μ αρεσει να φοραω γυναικεια ρουχα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    4

    Μ αρεσει να φοραω γυναικεια ρουχα

    Καλως σας βρηκα, ειμαι 24 και εδω και 2,2,5 χρονια υπαρχει η εντονη επιθυμια να φοραω γυναικεια ρουχα, εσωρουχα να βαφομαι (να κανω αποτριχωση) κλπ. Αυτο θελω να το κανω μονο ιδιωτικα, σπιτι μου οχι εξω. Καταρχας δεν με ελκυουν οι αντρες, εξω αμα βγω θα κοιταξω γυναικες, αλλα με ελκυουν και οι τρανς γυναικες. Δεν εχω κανει μεχρι τωρα καποια σχεση γενικα, επισης εχω φορεσει 2 φορες κατι γυναικειο, σε διαστηματα που εμενα μονος στο σπιτι, καθως δεν μενω ακομα με τους δικους μου και δεν εχω τον δικο μου χωρο. Αναλογα την περιοδο αυτη η σκεψη αλλες φορες δεν με απασχολει τοσο και αλλες φορες πραγματικα με απασχολει και ειναι ωρες ωρες που μονο το να το σκεφτομαι δεν ειναι αρκετο αλλα θα ηθελα να το προχωρησω λιγο παραπανω.

    Σεξουαλικα μ αρεσει να εχω τον παθητικο ρολο κυριως

    με προβληματιζει οτι αισθανομαι σιγα σιγα ολο αυτο, το σκεφτομαι ολο και περισσοτερο, ενω παλια ηταν πιο ελεγχομενο, ακομα δεν ξερω πως θα με επηρεασει σεξουαλικα, αν ειμαι γκει ή εχει σχεση με ταυτοτητα φυλου, ακομη δεν ξερω αν πρεπει με ολο αυτο να κοιταω κοπελες της ηλικιας μου, ετσι κ αλλιως ειμαι ντροπαλος οποτε δυσκολευομαι να προσεγγισω καποια, αλλα με ολες αυτες τις σκεψεις που κανω, μηπως δεν θα ηταν σωστο και για εκεινη, αλλα να παω με αντρα δεν με ελκυει. Απλα πολλες φορες σκεφτομαι πχ εναν αντρα και μια γυναικα να κανουν σεξ και σκεφτομαι οτι θα ηθελα να ειμαι γυναικα.

    Ακομη εχω διαβασει οτι αυτη η επιθυμια εμφανιζεται στην παιδικη ηλικια η στην εφηβεια, αλλα σε μενα μου εμφανιστηκε μετα τα 18...δεν ξερω αν εχει να κανει με το ποσο το αρνιομουν ή οτι ακομα δεν το ειχα συνειδητοποιησει

    φιλους κοντινους δεν εχω αλλα και να ειχα σιγα μην το ελεγα, φοβαμαι την καζουρα και οτι ισως μαθευτει, κατι που δεν θα ειναι καθολου κολευτικο για μενα.

    Αφιερωνω τον ελευθερο χρονο μου σε στοιχημα,σειρες και gaming
    Last edited by kostantinos; 03-10-2020 at 14:06.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    πρεπει να εχεις αυτο που λενε παρενδυσια.
    δεν καταλαβαινω το προβλημα σου. εαν σου αρεσει εσενα αυτο κανετο. λογαριασμο δεν εχεις να δωσεις σε κανεναν.το τι κανεις και τι σου αρεσει τι φετιχ εχεις και ολα αυτα κρατα τα για τον εαυτο σου και για μερικους που σε καταλαβαινουν.
    η σεξουαλικοτητα μας ειναι μονο για εμας και τον συντροφο μας.
    δεν εχουμε λογους να δωσουμε κολογραφο σε κανεναν αλλον τι μας αρεσει και τι δεν μας αρεσει!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    πρεπει να εχεις αυτο που λενε παρενδυσια.
    δεν καταλαβαινω το προβλημα σου. εαν σου αρεσει εσενα αυτο κανετο. λογαριασμο δεν εχεις να δωσεις σε κανεναν.το τι κανεις και τι σου αρεσει τι φετιχ εχεις και ολα αυτα κρατα τα για τον εαυτο σου και για μερικους που σε καταλαβαινουν.
    η σεξουαλικοτητα μας ειναι μονο για εμας και τον συντροφο μας.
    δεν εχουμε λογους να δωσουμε κολογραφο σε κανεναν αλλον τι μας αρεσει και τι δεν μας αρεσει!
    το θεμα ειναι οτι με αυτο το "πραγμα που μ αρεσει" θελω να το κανω μονος, να μην το μαθει κανεις, φαντασου να κανω σχεση και να πω στην δικια μου οτι μ αρεσει να φοραω γυναικεια!!!! και θα με σουταρει και μετα θα υπαρχει ο κινδυνος να το πει και στις φιλες της και μετα να μου βγει το ονομα..και δεν γινεται να μην της πω, στο ιδιο σπιτι θα ειμαστε αν συγκατοικησουμε, δεν θελω δηλαδη να καταντησω σαν αλλους παντρεμενους που τα καταπνιγουν ολα αυτα και ζουν χρονια μεσα στο ψεμα και πιεζονται, με τρανς θα ηθελα να δοκιμασω αλλα λογω covid δεν θελω να κανω κατι και το (εστω ελαχιστο) φλερτ με κοπελες το εχω αφησει λογω covid

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by kostantinos View Post
    το θεμα ειναι οτι με αυτο το "πραγμα που μ αρεσει" θελω να το κανω μονος, να μην το μαθει κανεις, φαντασου να κανω σχεση και να πω στην δικια μου οτι μ αρεσει να φοραω γυναικεια!!!! και θα με σουταρει και μετα θα υπαρχει ο κινδυνος να το πει και στις φιλες της και μετα να μου βγει το ονομα..και δεν γινεται να μην της πω, στο ιδιο σπιτι θα ειμαστε αν συγκατοικησουμε, δεν θελω δηλαδη να καταντησω σαν αλλους παντρεμενους που τα καταπνιγουν ολα αυτα και ζουν χρονια μεσα στο ψεμα και πιεζονται, με τρανς θα ηθελα να δοκιμασω αλλα λογω covid δεν θελω να κανω κατι και το (εστω ελαχιστο) φλερτ με κοπελες το εχω αφησει λογω covid
    Στην ουσία όλα έχουν να κάνουν με το τι θα πουν οι άλλοι, τι θα νιώσουν οι άλλοι κτλ.. Πως θα είσαι σε θέση να δεις το τι θέλει ο Κωνσταντίνος όταν όλη την ώρα σκέφτεται τι θα πουν οι άλλοι; Ακόμη και να σαρεσουν οι άντρες δεν θα το παραδεχτείς ούτε στον εαυτό γιατί δεν το θεωρείς "πρέπον" (πως μου ήρθε αυτή η λέξη;). Έχει τόση σημασία το τι θα πουν οι άλλοι; Ποιος είναι τόσο τέλειος στη ζωή του που να έχει το δικαίωμα να κρίνει τη ζωή κάποιου άλλου; Άσε τον εαυτό σου ελεύθερο, μόνο έτσι θα μάθεις τη σεξουαλικη σου ταυτότητα.. Αν και μέσα σου ξέρεις απλά δεν είσαι έτοιμος να το δεχτείς.
    Μένεις με τους γονείς σου; Ποια η σχέση σας γενικά; Σε στηρίζουν γενικά;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Στην ουσία όλα έχουν να κάνουν με το τι θα πουν οι άλλοι, τι θα νιώσουν οι άλλοι κτλ.. Πως θα είσαι σε θέση να δεις το τι θέλει ο Κωνσταντίνος όταν όλη την ώρα σκέφτεται τι θα πουν οι άλλοι; Ακόμη και να σαρεσουν οι άντρες δεν θα το παραδεχτείς ούτε στον εαυτό γιατί δεν το θεωρείς "πρέπον" (πως μου ήρθε αυτή η λέξη;). Έχει τόση σημασία το τι θα πουν οι άλλοι; Ποιος είναι τόσο τέλειος στη ζωή του που να έχει το δικαίωμα να κρίνει τη ζωή κάποιου άλλου; Άσε τον εαυτό σου ελεύθερο, μόνο έτσι θα μάθεις τη σεξουαλικη σου ταυτότητα.. Αν και μέσα σου ξέρεις απλά δεν είσαι έτοιμος να το δεχτείς.
    Μένεις με τους γονείς σου; Ποια η σχέση σας γενικά; Σε στηρίζουν γενικά;
    παιζει ρολο το τι λενε οι αλλοι, αντικειμενικα, αλλα σε μια κοπελα που εχω σχεση,πως θα το πω, θα ξενερωσει τρελα αμα μαθει πχ οτι το αγορι της γουσταρει να φοραει γυναικεια, καλα τα παω με τους γονεις μου γενικα αν και ειναι κλειστομυαλοι αλλα ετσι κ αλλιως αυτο ειναι δικο μου θεμα, δεν θελω να τους το πω και αν το πω θεωρω οτι πιο πολυ ζημια θα κανω, απλα περιμενω μεχρι να βρω τον δικο μου χωρο για να εκφραζομαι αλλα αμα κανω σχεση με καποια, αυτο θα πρεπει να της το πω, αλλιως θα ειναι σαν την κοροιδευω και πιστευω οτι πιο πολυ ανοιχτομυαλοι ειμαστε με τους αλλους ή γενικοτερα παρα αν ενας κοντινος μας ανθρωπος εχει περιεργα..φετιχ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by kostantinos View Post
    παιζει ρολο το τι λενε οι αλλοι, αντικειμενικα, αλλα σε μια κοπελα που εχω σχεση,πως θα το πω, θα ξενερωσει τρελα αμα μαθει πχ οτι το αγορι της γουσταρει να φοραει γυναικεια, καλα τα παω με τους γονεις μου γενικα αν και ειναι κλειστομυαλοι αλλα ετσι κ αλλιως αυτο ειναι δικο μου θεμα, δεν θελω να τους το πω και αν το πω θεωρω οτι πιο πολυ ζημια θα κανω, απλα περιμενω μεχρι να βρω τον δικο μου χωρο για να εκφραζομαι αλλα αμα κανω σχεση με καποια, αυτο θα πρεπει να της το πω, αλλιως θα ειναι σαν την κοροιδευω και πιστευω οτι πιο πολυ ανοιχτομυαλοι ειμαστε με τους αλλους ή γενικοτερα παρα αν ενας κοντινος μας ανθρωπος εχει περιεργα..φετιχ.
    Το σενάριο που σκέφτεσαι συνέχεια έχει να κάνει μόνο με το πως θα το κρύψεις από τη κοπέλα σου..
    Το σενάριο να κάνεις όμως σχέση ή σεξ με άντρα υπάρχει μέσα στο μυαλό σου; Είσαι σε ένα φορουμ με άγνωστους άρα μπορείς να πεις ότι νιώθεις χωρίς να "φοβάσαι".

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Το σενάριο που σκέφτεσαι συνέχεια έχει να κάνει μόνο με το πως θα το κρύψεις από τη κοπέλα σου..
    Το σενάριο να κάνεις όμως σχέση ή σεξ με άντρα υπάρχει μέσα στο μυαλό σου; Είσαι σε ένα φορουμ με άγνωστους άρα μπορείς να πεις ότι νιώθεις χωρίς να "φοβάσαι".
    φυσικα και το εχω σκεφτει να κανω σεξ με αντρα και πολυ ειδικα οταν ξαπλωνα στο κρεβατι το βραδυ, αλλα ειδα οτι εξω πχ σε ενα λεοφωρειο, στην σχολη που πηγαινα ειτε για βολτα με παρεα, το ματι πηγαινε μονο σε γυναικες, δεν θα ηθελα να φιληθω, ας πουμε, με εναν αντρα, (γι αυτο και διαπιστωσα οτι πιο πολυ με ελκυει μια τρανς που εχει καποια στοιχεια οπως το πεος αλλα ειναι απλα τρανς) συνηθως και στις γυναικες κοιταω πρωτα το προσωπο, το ιδιο προσπαθησα να κανω και με αντρες αλλα δεν..κοιταω μονο γυναικες εξω

    απλα πολλες φορες μπορει να σκεφτομαστε κατι αλλα στην πραγματικοτητα να μην το θελουμε, οπως εγω που εχω σκεφτει πχ να κανω σεξ με αντρες αλλα ειτε στο σχολειο ειτε και μετα τα 18 στο πανεπιστημιο δεν μου εχει τυχει να ερεθιστω με καποιον.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by kostantinos View Post
    φυσικα και το εχω σκεφτει να κανω σεξ με αντρα και πολυ ειδικα οταν ξαπλωνα στο κρεβατι το βραδυ, αλλα ειδα οτι εξω πχ σε ενα λεοφωρειο, στην σχολη που πηγαινα ειτε για βολτα με παρεα, το ματι πηγαινε μονο σε γυναικες, δεν θα ηθελα να φιληθω, ας πουμε, με εναν αντρα, (γι αυτο και διαπιστωσα οτι πιο πολυ με ελκυει μια τρανς που εχει καποια στοιχεια οπως το πεος αλλα ειναι απλα τρανς) συνηθως και στις γυναικες κοιταω πρωτα το προσωπο, το ιδιο προσπαθησα να κανω και με αντρες αλλα δεν..κοιταω μονο γυναικες εξω

    απλα πολλες φορες μπορει να σκεφτομαστε κατι αλλα στην πραγματικοτητα να μην το θελουμε, οπως εγω που εχω σκεφτει πχ να κανω σεξ με αντρες αλλα ειτε στο σχολειο ειτε και μετα τα 18 στο πανεπιστημιο δεν μου εχει τυχει να ερεθιστω με καποιον.
    Κωνσταντίνο τι θες να συζητήσεις ανοίγοντας το θέμα; Έχεις ξεκαθαρίσει μέσα σου τι προτιμάς, τι σε φτιάχνει τι όχι...
    Γράψε τους προβληματισμούς σου, τις σκέψεις σου έτσι ώστε να ακούσεις απόψεις που θα σε βοηθήσουν.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Κωνσταντινε το τι κανεις το κρεβατι σου πρεπει να το ξερεις μονο εσυ και ο -η συντροφος σου και κανεις αλλος.
    οταν γνωριστεις με καποιον ανθρωπο και αποκτησεις οικειοτητα και αφου εχετε κανει και σεξ μπορεις να μιλησεις για τις φαντασιωσεις σου και οτι αλλο σου αρεσει περισσοτερο.
    το αν σου αρεσουν οι γυναικες η θες να κανεις σεξ με τρανς ειναι κατι που δεν πρεπει να σε απασχολει. γουστα ειναι αυτα που συχνα αλλαζουν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    103
    Αγαπητέ ψυχολόγος δεν είμαι ούτε κάποιος ειδικός. Θα ήθελα απλά να σου πω τη γνώμη μου. Ασφαλώς μπορεί να είμαι λάθος.

    Λοιπόν αυτό που πιστεύω είναι πως το διεστραμμένο, το απαγορευμένο, το ανώμαλο όπως συχνά αποκαλείται παρότι δε μ αρέσει ο όρος και όλα αυτά τα σχετικά τα ζητά ο οργανισμός μας όταν έχουμε καταπιεστεί γιατί δείχνουν σαν διέξοδο προς την ελευθερία μας.
    Γνώμη μου λοιπόν το βάρος να το ρίξεις στο να προσπαθήσεις να βρεις για πιο λόγο είσαι ντροπαλός να προσπαθήσεις να καταλάβεις αν έχεις καταπιεστεί και αν το κατορθώσεις να το πολεμήσεις αυτό ώστε να νιώσεις όσο ελεύθερος μπορείς.
    Θεωρητικά ένας ειδικός πιθανόν θα σε βοηθούσε να ανακαλύψεις το αν έχεις μέσα σου φοβίες ενοχές καταπίεση ψυχολογική.
    Πιστεύω πως αν μπορέσεις και τα ανακαλύψεις θα μπορέσεις αρκετά να τα ξεπεράσεις και θα δεις έναν άλλο Κωνσταντίνο δυναμικό ενεργητικό και σίγουρο.
    Αυτά.
    Αντί να σου γράψω όλα αυτά θα μπορούσα με λιγότερα λόγια να σου έγραφα πως η γνώμη μου είναι πως είσαι ένας άντρας με έλξη προς τις γυναίκες αλλά λόγω ψυχολογικής καταπίεσης μπερδεύεται η σεξουαλικότητα σου για αυτό το βάρος μη το ρίχνεις στο να ανακαλύψεις τη σεξουαλικότητα σου αλλά στο να νιώσεις ελεύθερος.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    26
    κωνσταντινε καλημερα,
    δεν εισαι ο μονος που νοιωθει και κανει ετσι οπως τα περιγραφεις. κι εμενα μου αρεσει να φοραω γυναικεια εσωρουχα, κι εμενα μου αρεσει αν σκεφτομαι τον παθητικο ρολο και ολα αυτα οταν ειμαι μονος.
    δεν μπορω να κοιταξω καποιον αντρα ερωτικα οπως γραφεις κι εσυ.
    δεν εισαι μονος, υπαρχουν κι αλλοι με τετοιες επιθυμιες και γουστα και δεν ειναι δολιου απιθανο να βρεις και μια κοπελα που να τα αποδεχεται ολα αυτα. μην προβλημτιζεσαι λοιπον και κοιτα μονο να χαιρεσαι την καθε σου στιγμη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Quote Originally Posted by Bane View Post
    Αγαπητέ ψυχολόγος δεν είμαι ούτε κάποιος ειδικός. Θα ήθελα απλά να σου πω τη γνώμη μου. Ασφαλώς μπορεί να είμαι λάθος.

    Λοιπόν αυτό που πιστεύω είναι πως το διεστραμμένο, το απαγορευμένο, το ανώμαλο όπως συχνά αποκαλείται παρότι δε μ αρέσει ο όρος και όλα αυτά τα σχετικά τα ζητά ο οργανισμός μας όταν έχουμε καταπιεστεί γιατί δείχνουν σαν διέξοδο προς την ελευθερία μας.
    Γνώμη μου λοιπόν το βάρος να το ρίξεις στο να προσπαθήσεις να βρεις για πιο λόγο είσαι ντροπαλός να προσπαθήσεις να καταλάβεις αν έχεις καταπιεστεί και αν το κατορθώσεις να το πολεμήσεις αυτό ώστε να νιώσεις όσο ελεύθερος μπορείς.
    Θεωρητικά ένας ειδικός πιθανόν θα σε βοηθούσε να ανακαλύψεις το αν έχεις μέσα σου φοβίες ενοχές καταπίεση ψυχολογική.
    Πιστεύω πως αν μπορέσεις και τα ανακαλύψεις θα μπορέσεις αρκετά να τα ξεπεράσεις και θα δεις έναν άλλο Κωνσταντίνο δυναμικό ενεργητικό και σίγουρο.
    Αυτά.
    Αντί να σου γράψω όλα αυτά θα μπορούσα με λιγότερα λόγια να σου έγραφα πως η γνώμη μου είναι πως είσαι ένας άντρας με έλξη προς τις γυναίκες αλλά λόγω ψυχολογικής καταπίεσης μπερδεύεται η σεξουαλικότητα σου για αυτό το βάρος μη το ρίχνεις στο να ανακαλύψεις τη σεξουαλικότητα σου αλλά στο να νιώσεις ελεύθερος.
    Είσαι λάθος. Ο σεξουαλικός προσανατολισμός δεν ειναι προιόν πλαστελίνης. Γεννιέσαι με αυτόν. Σαν να λες επειδη εχει πολλές κότες εκεί που μεγαλωσες τωρα είναι λογικό να κακαρίζεις.

    Το περιβαλλον γύρω μπορει να επιρρεασει τον ΤΡΟΠΟ που διαχειρίζεσαι τις ανθρωπινες σχεσεις. Σε ενα γκευ περιβαλλον δεν γινεσαι γκευ, δεν ενα τρανς περιβαλλον δεν γινεσαι τρανς.

    Ο ανθρωπος ανακαλυπτει την σεξουαλική του ταυτοτητα, θελει να ξερει που ανήκει, όχι γιατί ανηκει εκεί. Το γιατί δεν το νοιαζει από τι καταλαβαίνω.

Similar Threads

  1. Με το που φοραω προφυλακτικο μου πεφτει.HELP!
    By xristos stoxri in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 09-07-2014, 09:28
  2. Γυναικεία απιστία
    By kostas87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 85
    Last Post: 31-08-2013, 00:54
  3. Γυναικεία απιστία
    By nickgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 205
    Last Post: 23-07-2012, 18:36
  4. ΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ
    By tweetaki15 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 26
    Last Post: 06-08-2011, 21:53
  5. Γυναικεια σεξουαλικοτητα
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 23-07-2009, 21:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •