Θέλω να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 264
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Γιατί ήθελα να σταματήσω λίγο.
    Ήδη ένιωθα καλύτερα που έκανα κάποιες φίλες.

    Αγγελία γιατί να βάλω; Δεν έχω τα προσόντα αλλιώς;
    Και άλλο οι τύποι που συναναστρέφομαι για να σπάω πλάκα άλλο όσοι θα γνωρίσω. Προφανώς και θα προσέχω τη συμπεριφορά μου.

    Τον έχω γειώσει ήδη εγώ, γιατί εγώ τον απέρριψα πρώτη , εγώ ήμουν αυτή που ξενέρωσε και σχημάτισε άσχημη εικόνα και μετά δεν ήθελα να συνεχίσω σε προκαταρκτικά. Θέλω να δω αν θα τσιμπήσει, αν ναι, έχει καλώς. Αν όχι, δεν με νοιάζει.
    Ήδη σε νοιάζει άνοιξες ένα θέμα για πάρτη του (το δεύτερο ίσως;) .. Σε βοηθάει πιστεύεις τόσος εγωισμός (άμυνα)?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Θέλω να δω αν μπορώ να κάνω κίνηση.
    Δεν έχω διεκδικήσει αγόρι και κάνω ένα πειραμα να δω αν θα πιάσει. Αν μετράω τόσο ώστε να αφήσει μια άλλη

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Θέλω να δω αν μπορώ να κάνω κίνηση.
    Δεν έχω διεκδικήσει αγόρι και κάνω ένα πειραμα να δω αν θα πιάσει. Αν μετράω τόσο ώστε να αφήσει μια άλλη
    Το ότι αυτή η άλλη θα πληγωθεί δεν σε νοιάζει, ε; Νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις πειράματα με τα συναισθήματα των ανθρώπων; Θα έπρεπε να ντρέπεσαι!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Θέλω να δω αν μπορώ να κάνω κίνηση.
    Δεν έχω διεκδικήσει αγόρι και κάνω ένα πειραμα να δω αν θα πιάσει. Αν μετράω τόσο ώστε να αφήσει μια άλλη
    Σοβαρά;; Υποψιάζομαι ότι δε θα κάνεις ποτέ σχέση με τέτοια μυαλά που κουβαλάς..

    Και το γεγονός ότι έκανες φίλες δεν σημαίνει ότι λύθηκαν και τα προβλήματα για να σταματήσεις τη ψυχολόγο.. Εγώ νομίζω ότι χειροτερεύει το πράγμα και είναι κρίμα. Θα έρθει η μέρα που θα μισήσεις τον εαυτό σου και δε θα τον αντέχεις.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Λάθος έγραψα, όχι να αφήσει, απατήσει ήθελα να πω.
    Βρε κυκνε, ποια συναισθήματα; Εγώ κάτι μηνυματακια έστειλα, φαντάζομαι ο τύπος παίρνει τα μέτρα του και τα σβήνει. Στο κάτω κάτω κι αυτός θα μπορούσε να με είχε μπλοκάρει . Του είπα να μην του ξαναστείλω αν ενοχλώ και είπε δεν ενοχλείς. Ποιον ενόχλησα και ποιανού τη σχέση πλήγωσα;
    Εξάλλου, η συγκεκριμένη φαντάζομαι θα είχε κι άλλες σχεσεις, δεν θα το πάρει τόσο βαριά.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Λάθος έγραψα, όχι να αφήσει, απατήσει ήθελα να πω.
    Βρε κυκνε, ποια συναισθήματα; Εγώ κάτι μηνυματακια έστειλα, φαντάζομαι ο τύπος παίρνει τα μέτρα του και τα σβήνει. Στο κάτω κάτω κι αυτός θα μπορούσε να με είχε μπλοκάρει . Του είπα να μην του ξαναστείλω αν ενοχλώ και είπε δεν ενοχλείς. Ποιον ενόχλησα και ποιανού τη σχέση πλήγωσα;
    Εξάλλου, η συγκεκριμένη φαντάζομαι θα είχε κι άλλες σχεσεις, δεν θα το πάρει τόσο βαριά.
    Είναι γνωστό άλλωστε ότι οι άνθρωποι που έχουν κάνει σχέσεις στο παρελθόν δε πληγωνονται.
    Είχες ένα στόχο.. Να κάνεις σχέση. Που πήγε αυτός ο στόχος;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Λάθος έγραψα, όχι να αφήσει, απατήσει ήθελα να πω.
    Βρε κυκνε, ποια συναισθήματα; Εγώ κάτι μηνυματακια έστειλα, φαντάζομαι ο τύπος παίρνει τα μέτρα του και τα σβήνει. Στο κάτω κάτω κι αυτός θα μπορούσε να με είχε μπλοκάρει . Του είπα να μην του ξαναστείλω αν ενοχλώ και είπε δεν ενοχλείς. Ποιον ενόχλησα και ποιανού τη σχέση πλήγωσα;
    Εξάλλου, η συγκεκριμένη φαντάζομαι θα είχε κι άλλες σχεσεις, δεν θα το πάρει τόσο βαριά.
    Πραγματικά θα ήθελα πολύ να μαθω τι έχεις περάσει και κουβαλάς τόσο πίκρα και κακία μέσα σου για τις άλλες γυναίκες και όχι μονο

    Δεν είναι νορμάλ όλο αυτό ..θα μου πεις είναι όλα τα άλλα??

    Αλλά γιατί?Από που πηγάζει όλο αυτό ...τουλάχιστον πρόλαβες αυτό να το συζητήσεις με την ψυχολόγο σου?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Σοβαρά;; Υποψιάζομαι ότι δε θα κάνεις ποτέ σχέση με τέτοια μυαλά που κουβαλάς..

    Και το γεγονός ότι έκανες φίλες δεν σημαίνει ότι λύθηκαν και τα προβλήματα για να σταματήσεις τη ψυχολόγο.. Εγώ νομίζω ότι χειροτερεύει το πράγμα και είναι κρίμα. Θα έρθει η μέρα που θα μισήσεις τον εαυτό σου και δε θα τον αντέχεις.
    Τον εαυτό μου τον μισώ ήδη που με άφησα τόσα χρόνια χοντρή και αδιάφορη από τα αγόρια και αυτά τα πληρώνω τώρα που δεν έχω κάνει κάποια σχέση και αναγκάστηκα να συναναναστραφω με σκατά για μερικές εμπειρίες.
    Απλώς τώρα παίζω κι εγώ μαζί τους.

    Με τις νεες φίλες νιώθω καλύτερα γιατί τους λέω κάποια πράγματα στα οποία έχουμε κοινές απόψεις και τους αναφέρω αυτούς τους τύπους ως άτυχη ραντεβού που γελάω πλέον μαζί τους και τους κοροϊδεύουμε. Κάποιες είχαν κι εκείνες αντίστοιχες εμπειρίες με λιγουρια και έτσι νιώθω πως δεν είμαι παράλογη. Εξάλλου ανοίγοντας τον κύκλο μπορεί κάτι να προκύψει

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Λάθος έγραψα, όχι να αφήσει, απατήσει ήθελα να πω.
    Βρε κυκνε, ποια συναισθήματα; Εγώ κάτι μηνυματακια έστειλα, φαντάζομαι ο τύπος παίρνει τα μέτρα του και τα σβήνει. Στο κάτω κάτω κι αυτός θα μπορούσε να με είχε μπλοκάρει . Του είπα να μην του ξαναστείλω αν ενοχλώ και είπε δεν ενοχλείς. Ποιον ενόχλησα και ποιανού τη σχέση πλήγωσα;
    Εξάλλου, η συγκεκριμένη φαντάζομαι θα είχε κι άλλες σχεσεις, δεν θα το πάρει τόσο βαριά.
    Δεν μπορείς να ξέρεις πως θα το πάρει... Και το ότι σου είπε ότι δεν τον ενοχλείς δεν σε απαλλάσσει από τις δικές σου ευθύνες που πας να χωρίσεις ένα ζευγάρι... Αυτό είναι ανήθικο... Αυτά από μένα, ένα τελευταίο θα σου πω... Ότι κακό κάνεις θα έρθει η ώρα που θα το βρεις μπροστά σου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Θέλω να δω αν μπορώ να κάνω κίνηση.
    Δεν έχω διεκδικήσει αγόρι και κάνω ένα πειραμα να δω αν θα πιάσει. Αν μετράω τόσο ώστε να αφήσει μια άλλη
    Είναι κ άλλοι παράγοντες δεν έχει να κάνει μόνο το ποσό μετράς εσύ. Είναι λάθος το πείραμα σου.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Ποιοι άλλοι παράγοντες;

    Επίσης, ποιος είπε ότι θα χωρίσω ένα ζευγάρι; Για μερικά μηνυματα που στο κάτω κάτω θα τα σβήνει; Και του είπα " δεν θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα στη σχέση σου " και είπε " δεν δημιουργεις"
    Επίσης δεν είδα να λέει " ξέρεις θέλω την κοπέλα μου, μην μου στέλνεις" .

    Εδώ άλλες κάνουν σχέσεις με παντρεμένους, εγώ ειμαι ανήθικη που στέλνω μηνύματα;

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ποιοι άλλοι παράγοντες;

    Επίσης, ποιος είπε ότι θα χωρίσω ένα ζευγάρι; Για μερικά μηνυματα που στο κάτω κάτω θα τα σβήνει; Και του είπα " δεν θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα στη σχέση σου " και είπε " δεν δημιουργεις"
    Επίσης δεν είδα να λέει " ξέρεις θέλω την κοπέλα μου, μην μου στέλνεις" .

    Εδώ άλλες κάνουν σχέσεις με παντρεμένους, εγώ ειμαι ανήθικη που στέλνω μηνύματα;
    Εγω αν ήμουν άντρας με τέτοιο πέσιμο δε θα πεφτα θα την πέρναγα την άλλη για τρελη

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Ο στόχος για τη σχέση δεν χάνεται.

    Προσπαθώ σιγά σιγά με έναν φίλο μου και επίσης θα κάνω νέες γνωριμίες σύντομα. Ανοίγω και τον κύκλο μου όπως μου ειπατε, αλλά και όπως καταλαβα ότι είχα ανάγκη. Πραγματικά τα προβλήματα φαίνονται πιο μικρά όταν τα συζητάς με φίλους
    Βέβαια δεν τους τα λέω κι όλα.

    Το τι κάνω για χαβαλε και η επιθετικότητα που βγάζω σε ορισμένα άτομα που ειτε με πλήγωσαν είτε ανήκουν στις κατηγορίες ανθρώπων που έχω σιχαθει (π.χ. λιγουρια) είναι κάτι που με βοηθάει να αισθάνομαι καλύτερα και πως έχω το πάνω χέρι

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ο στόχος για τη σχέση δεν χάνεται.

    Προσπαθώ σιγά σιγά με έναν φίλο μου και επίσης θα κάνω νέες γνωριμίες σύντομα. Ανοίγω και τον κύκλο μου όπως μου ειπατε, αλλά και όπως καταλαβα ότι είχα ανάγκη. Πραγματικά τα προβλήματα φαίνονται πιο μικρά όταν τα συζητάς με φίλους
    Βέβαια δεν τους τα λέω κι όλα.

    Το τι κάνω για χαβαλε και η επιθετικότητα που βγάζω σε ορισμένα άτομα που ειτε με πλήγωσαν είτε ανήκουν στις κατηγορίες ανθρώπων που έχω σιχαθει (π.χ. λιγουρια) είναι κάτι που με βοηθάει να αισθάνομαι καλύτερα και πως έχω το πάνω χέρι
    Εσύ τον ευατο σου που τον κατατάσσεις?

    Σε ποια κατηγορία ανθρώπων?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Εγω αν ήμουν άντρας με τέτοιο πέσιμο δε θα πεφτα θα την πέρναγα την άλλη για τρελη

    Χέστηκα τι με θεωρεί.
    Γιατί εγώ, τι τον θεωρώ που αντί να μου το ξεκόψει λέει " θα ήθελα, αλλά δεν είναι σωστό;" Και " δεν ενοχλείς" ;
    Αν με έκανε μπλοκ η με έβριζε πραγματικά θα ανέβαινε στα μάτια μου. Τώρα απλά δικαιωνομαι για το παιχνίδι αυτό και για το αν τον χρησιμοποιήσω

Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αν δοκιμασω θα εξαρτηθω...?
    By Ceasar in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 20
    Last Post: 04-10-2020, 01:08
  2. Αξίζει να δοκιμάσω?
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2020, 00:52
  3. Να δοκιμασω τελικα..?
    By peter in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 05-10-2019, 19:35
  4. Οι θεραπευτικές δυνάμεις της μουσικής
    By kutchunie in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 4
    Last Post: 26-05-2018, 16:41
  5. Replies: 85
    Last Post: 02-11-2009, 01:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •