Θέλω να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 264
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εσύ τον ευατο σου που τον κατατάσσεις?

    Σε ποια κατηγορία ανθρώπων?
    Στις διχασμένες προσωπικότητες.
    Λατρεύω την οικογένεια και κάποια δικά μου άτομα και θέλω το καλό ορισμένων ανθρώπων, κάνω μια ζωή δική μου και όσο γίνεται ανεξάρτητη, παλεύω για το μέλλον μου, αλλά μπορώ να γίνω σκύλα και να ξεφτιλισω όποιον με χρησιμοποίησε και με έκανε να αισθανθώ μειονεκτικά

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Στις διχασμένες προσωπικότητες.
    Λατρεύω την οικογένεια και κάποια δικά μου άτομα και θέλω το καλό ορισμένων ανθρώπων, κάνω μια ζωή δική μου και όσο γίνεται ανεξάρτητη, παλεύω για το μέλλον μου, αλλά μπορώ να γίνω σκύλα και να ξεφτιλισω όποιον με χρησιμοποίησε και με έκανε να αισθανθώ μειονεκτικά
    Να υποθέσω ότι σε χρησιμοποίησαν και σου φέρθηκαν έτσι αρκετοί?
    Από εκεί πηγάζει όλο αυτό?
    Γιατί έγινε κάτι τέτοιο?Γιατί το επέτρεψες να γίνει και δεν έγινες και τοτε αυτή η σκύλα που λες ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ο στόχος για τη σχέση δεν χάνεται.

    Προσπαθώ σιγά σιγά με έναν φίλο μου και επίσης θα κάνω νέες γνωριμίες σύντομα. Ανοίγω και τον κύκλο μου όπως μου ειπατε, αλλά και όπως καταλαβα ότι είχα ανάγκη. Πραγματικά τα προβλήματα φαίνονται πιο μικρά όταν τα συζητάς με φίλους
    Βέβαια δεν τους τα λέω κι όλα.

    Το τι κάνω για χαβαλε και η επιθετικότητα που βγάζω σε ορισμένα άτομα που ειτε με πλήγωσαν είτε ανήκουν στις κατηγορίες ανθρώπων που έχω σιχαθει (π.χ. λιγουρια) είναι κάτι που με βοηθάει να αισθάνομαι καλύτερα και πως έχω το πάνω χέρι
    Το πανω χέρι το έχει πάντα αυτός που νιώθει λιγότερα. Νόμος. Βέβαια αν υπάρχει αγάπη κανένας απ τους δύο δεν ενδιαφέρεται να έχει το πάνω χερι

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Γιατί ήμουν ηλίθια και δεν άνοιγα το στόμα μου.

    Έχω πολλές πικρες από φίλες και από αγόρια που έχω βγει, ειδικά με τους τελευταίους από τιντερ. ( Ένας εκ των οποίων ήταν κι αυτός)
    Και ναι είναι μαλάκας που δεν ήμουν αμείλικτη από τότε το έχω σκυλομετανιωσει, δεν είχα την αυτοπεποίθηση που είναι κάπως καλύτερη από πάνω πήγα ψυχολογο

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Επίσης, οι άντρες, λυστε μου μια απορία.
    Αν είχατε σχέση και σας έστελνε μια άκυρη ( γιατί ουσιαστικά σχεδόν άγνωστη του είμαι, μια φορά έχουμε βγει) να βρεθείτε για σεξ, τι θα κάνατε; Δεν θα την μπλοκαρατε; Ή έστω να της ξεκαθαριζατε να μην σας ξαναστείλει;
    Αντε, γιατί μόνο εγώ τα ακούω που στο κάτω κάτω δεν έχω δέσμευση με κανέναν

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Γιατί ήμουν ηλίθια και δεν άνοιγα το στόμα μου.

    Έχω πολλές πικρες από φίλες και από αγόρια που έχω βγει, ειδικά με τους τελευταίους από τιντερ. ( Ένας εκ των οποίων ήταν κι αυτός)
    Και ναι είναι μαλάκας που δεν ήμουν αμείλικτη από τότε το έχω σκυλομετανιωσει, δεν είχα την αυτοπεποίθηση που είναι κάπως καλύτερη από πάνω πήγα ψυχολογο
    Δηλαδή γουστάρεις τρελλα να στο πω έτσι να κάνεις τώρα εσύ αυτά που σου έκαναν τότε και ενοιωθες χάλια...

    έγινες δηλαδή σαν όλους αυτούς που σου δημιούργησαν τα θέματα σου...

    Αλήθεια γιατί ξεκίνησες ψυχολόγο ?Την κύρια αιτία που σε οδήγησε εκεί και όχι ότι βγήκε στη συνέχεια ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Γιατί βασαιζομουν που δεν είχα σχέση και μου είχε γίνει άγχος.

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Στις διχασμένες προσωπικότητες.
    Λατρεύω την οικογένεια και κάποια δικά μου άτομα και θέλω το καλό ορισμένων ανθρώπων, κάνω μια ζωή δική μου και όσο γίνεται ανεξάρτητη, παλεύω για το μέλλον μου, αλλά μπορώ να γίνω σκύλα και να ξεφτιλισω όποιον με χρησιμοποίησε και με έκανε να αισθανθώ μειονεκτικά
    Δε μας χρησιμοποιεί κανείς εμείς τους αφήνουμε. Ούτε σε κάνει κάποιος να νιώσεις μειονεκτικά εσυ προφανώς δεν έχεις αναπτύξει ένα εργαλείο που λέγεται αυτοεκτίμηση. Όταν το δουλέψεις αυτό δε θα σε κάνουν να νιώθεις μειονεκτικα. Ο μόνος τρόπος για να μην ξαναεχεις τα ίδια θέματα στο μέλλον είναι να αγαπάς τον εαυτό σου. Μπορεί να είναι τα πράγματα καλύτερα τώρα αλλά πρέπει να συνεχίσεις με την ψυχολογο

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ποιοι άλλοι παράγοντες;

    Επίσης, ποιος είπε ότι θα χωρίσω ένα ζευγάρι; Για μερικά μηνυματα που στο κάτω κάτω θα τα σβήνει; Και του είπα " δεν θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα στη σχέση σου " και είπε " δεν δημιουργεις"
    Επίσης δεν είδα να λέει " ξέρεις θέλω την κοπέλα μου, μην μου στέλνεις" .

    Εδώ άλλες κάνουν σχέσεις με παντρεμένους, εγώ ειμαι ανήθικη που στέλνω μηνύματα;
    Ακόμα και αυτές ή αυτοί μπορεί να είναι πολύ καλύτεροι από εσένα το έχεις αναλογιστεί αυτό?

    Μπορεί να μην παίζουν με ανθρώπινες ψυχές και συναισθήματα .....
    Δεν παίζεις με αυτά ...οποίος το κάνει είναι ανήθικος να το ξέρεις ...
    Μπορεί να έχουν την ικανότητα να αγαπήσουν και να αγαπηθούν πολύ σε βαθμό που ο άλλος να θυσιάσει και την οικογένειά του ...

    Εκεί μιλάμε για συναισθήματα ...άσχετα αν αναπτύχθηκαν μέσα σε ένα απαγορευμένο περιβάλλον ..

    Έχει πολύ μεγάλη διαφορά αυτό που σου λέω
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ακόμα και αυτές ή αυτοί μπορεί να είναι πολύ καλύτεροι από εσένα το έχεις αναλογιστεί αυτό?

    Μπορεί να μην παίζουν με ανθρώπινες ψυχές και συναισθήματα .....
    Δεν παίζεις με αυτά ...οποίος το κάνει είναι ανήθικος να το ξέρεις ...
    Μπορεί να έχουν την ικανότητα να αγαπήσουν και να αγαπηθούν πολύ σε βαθμό που ο άλλος να θυσιάσει και την οικογένειά του ...

    Εκεί μιλάμε για συναισθήματα ...άσχετα αν αναπτύχθηκαν μέσα σε ένα απαγορευμένο περιβάλλον ..

    Έχει πολύ μεγάλη διαφορά αυτό που σου λέω
    Δε συμφωνώ μ αυτό το σκεπτικό. Δεν ξέρω ίσως να υπάρχει spectrum και στην ηθική. Άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο. Αλλά η οικογένεια είναι μια αξία δεν ξέρω πόσο ηθικός είναι αυτός που διαλύει μια οικογενεια

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Δε συμφωνώ μ αυτό το σκεπτικό. Δεν ξέρω ίσως να υπάρχει spectrum και στην ηθική. Άλλοι λιγότερο άλλοι περισσότερο. Αλλά η οικογένεια είναι μια αξία δεν ξέρω πόσο ηθικός είναι αυτός που διαλύει μια οικογενεια
    εννοείς αυτόν που μπαίνει σε μια οικογένεια?

    Φυσικά και η οικογένεια είναι μια αξία από μόνη της ..
    Αλλωστε μην μπερδευσαι δεν είπα κάτι άλλο...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    εννοείς αυτόν που μπαίνει σε μια οικογένεια?

    Φυσικά και η οικογένεια είναι μια αξία από μόνη της ..
    Αλλωστε μην μπερδευσαι δεν είπα κάτι άλλο...
    Ναι κι αυτόν που μπαίνει κι αυτόν που τον αφήνει να μπει

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Εσύ λεμονπαι έχεις συσορευση πολύ θυμό κ απογοήτευση κ δεν ξέρω τι άλλο κι έχεις βρει αυτόν τον τρόπο να το εξωτερικευσεις θα μπορούσες να πάθεις κι εσύ μια καταθλιψουλα κ τώρα να σε χαιδευουμε. Κατά την γνώμη μου πρέπει να τα συζητήσεις όλα αυτά τα συναισθήματα που έχεις με την ψυχολόγο για να τα αποβάλλει με πιο υγιεί τροπο

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Ναι κι αυτόν που μπαίνει κι αυτόν που τον αφήνει να μπει
    Αυτός που μπαινει κάτι είδε ανοιχτώ να το πω απλά και τρύπωσε σε όλο αυτό...

    Το θέμα είναι αν μπήκε για να παίξει ή για να ικανοποιήσει το εγώ του..
    ή μπήκε γιατί πραγματικά αισθάνθηκε ότι έχει να δώσει πολλά ...

    Εκεί για εμένα κάνει τον άνθρωπο ανήθικο ή όχι ...

    Όσο για τον άλλον που τον αφήνει κάτι γίνεται και εκεί δεν φταίει πάντα ο ένας σε κάτι τέτοιο...

    είναι μεγάλη κουβέντα όλο αυτό ....παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο ..

    Κατά πόσο είναι ανήθικο ή όχι καλό είναι να μαθαίνουμε τους πραγματικούς λόγους και μετά να βγάζουμε συμπεράσματα ..
    Με τα συναισθήματα δεν παίζει κανένας ειδικά αν είναι δυνατά και αληθινά ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αυτός που μπαινει κάτι είδε ανοιχτώ να το πω απλά και τρύπωσε σε όλο αυτό...

    Το θέμα είναι αν μπήκε για να παίξει ή για να ικανοποιήσει το εγώ του..
    ή μπήκε γιατί πραγματικά αισθάνθηκε ότι έχει να δώσει πολλά ...

    Εκεί για εμένα κάνει τον άνθρωπο ανήθικο ή όχι ...

    Όσο για τον άλλον που τον αφήνει κάτι γίνεται και εκεί δεν φταίει πάντα ο ένας σε κάτι τέτοιο...

    είναι μεγάλη κουβέντα όλο αυτό ....παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο ..

    Κατά πόσο είναι ανήθικο ή όχι καλό είναι να μαθαίνουμε τους πραγματικούς λόγους και μετά να βγάζουμε συμπεράσματα ..
    Με τα συναισθήματα δεν παίζει κανένας ειδικά αν είναι δυνατά και αληθινά ...
    Τα συναισθήματα στην αρχή είναι απλώς μια σπίθα κάποιος τ αφήνει να φουντωσουν

Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αν δοκιμασω θα εξαρτηθω...?
    By Ceasar in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 20
    Last Post: 04-10-2020, 02:08
  2. Αξίζει να δοκιμάσω?
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2020, 01:52
  3. Να δοκιμασω τελικα..?
    By peter in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 05-10-2019, 20:35
  4. Οι θεραπευτικές δυνάμεις της μουσικής
    By kutchunie in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 4
    Last Post: 26-05-2018, 17:41
  5. Replies: 85
    Last Post: 02-11-2009, 02:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •