Θέλω να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 264
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108

    Θέλω να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου!

    Είχα κάνει φάση με ένα παιδί πριν έξι μήνες και του έστειλα τις προάλλες να ξαναβρεθούμε. Εγώ δεν έχω κάνει σεξ αλλά θέλω να κάνω με αυτόν για να ξεκολλήσω και μετά να φλερτάρω πιο άνετα. Του ζήτησα να βγούμε και μου είπε πως έχει σχέση τώρα και δεν πρέπει να βρεθούμε. Και μετά του ξεφουρνισα να κάνουμε σεξ.
    Του εξήγησα ότι έχω μπλοκάρει και δεν βρίσκω σχέση επειδή δεν έχω κάνει σεξ ( όλοι αυτό ζητάνε και από εκεί κρίνουν αν θα κάνουν σχέση μαζί σου) και πως εκείνον θέλω για την πρώτη μου φορά ( ήταν πολύ ευγενικός) και μετά δεν θα τον ξαναενοχλησω και δεν θα χαλάσει η σχέση του. Επιμένει ότι δεν ειναι σωστό. Του έστελνα όλο το βράδυ τα σωψυχα μου και μου έλεγε να μην αγχώνομαι και να μην πιεζομαι. Ότι αυτό το πράγμα θα γίνει στην ώρα του και αν είναι σωστός ο άλλος θα με περιμένει. Μετά με άφηνε στο διαβάστηκε , του ζήτησα συγγνώμη το πρωί και τον ρώτησα πώς με βρίσκει σαν κοπέλα, και τι να κάνω για να αποκτήσω σχέση, είπε δεν με ξέρει καλά και έχει πιεστεί από αυτό. Ζήτησα συγγνώμη μου είπε δεν πειράζει. Τον ρώτησα αν θέλει να γνωριστούμε καλύτερα και είπε θα μπορούσαμε, αλλά δεν είναι σωστό αυτή την περίοδο. Είπε ότι θα τα πούμε άλλη στιγμή και αυτό ήταν.
    Λέω να εξαφανιστω μια εβδομάδα περίπου και να ξαναχτυπησω. Δεν τρελαίνομαι κιολας, απλά δεν έχω κάνει ποτέ ξανά κίνηση σε άλλον και θέλω να το ζήσω και να δω αν θα τσιμπήσει!

    Εννοείται ότι κάνω την πλάκα μου και δεν μπορώ να δω για σχέση ένα τέτοιο άτομο. Απλά θέλω να δω αν θα πιάσει το δόλωμα και ποσο μετράω απέναντι σε κάποια άλλη, πιο έμπειρη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Τρολαρεις..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Εντάξει δεν υπάρχεις...
    Αδικησε κοπελιά ,πάνε και γράψε κάνα σενάριο να βγάλεις και κάτι από όλο αυτό ,μην πηγαίνει χαμένο ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ότι τρολαρω ισχύει.Αλλά όχι εσάς. Τρολαρω τύπους που είχα κάνει κάτι και διάφορους λιγουρηδες που μου στέλνουν.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Αφού δεν τρολλαρεις εμάς λοιπόν άκου...

    Πραγματικά ντρέπομαι που ανήκουμε στο ίδιο φίλο....
    Δεν έχεις ίχνος αξιοπρέπειας και σεβασμού επάνω σου..
    Κριμα τα λεφτά που δίνεις στον ψυχολόγο σου...Πας από το κακό στο χειρότερο..

    Εσύ παίζεις με ανθρώπους που είναι ήδη σε σχέση. ...ευτυχώς σε έχουν καταλάβει και δεν προσβάλουν τον άνθρωπο που έχουν δίπλα τους..
    Μπορεί να μην είναι τόσο όμορφη εξωτερικά όσο εσύ αλλά εσωτερικά είναι χίλιες φορές καλύτερη από εσένα...

    Αυτά τα ολίγων σκληρά ..Σπάνια τα λέω σε ανθρώπους αλλά όταν παίζουν με αξιοπρεπειες και ηθικές αξίες έτσι γίνομαι ...

    Ντροπή τίποτα άλλο ...μια λέξη άγνωστη για εσένα φαντάζομαι.
    Καλή συνέχεια αν και δεν την βλέπω αλλά δεν λυπάμαι καθόλου ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ότι τρολαρω ισχύει.Αλλά όχι εσάς. Τρολαρω τύπους που είχα κάνει κάτι και διάφορους λιγουρηδες που μου στέλνουν.
    Έχεις φάει γερή χυλόπιτα από τον τύπο και θες να του ξαναστείλεις γιατί όλο αυτό έχει πληγώσει τον εγωισμό σου.. Γιαυτό και μόνο. Ο τύπος φαίνεται εντάξει αφού σκέφτηκε τη σχέση που έχει τώρα και δε δέχτηκε τη πρόταση που του έκανες..

    Γιατί άνοιξες το θέμα? Τι θες να συζητήσεις?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ψυχολόγο έχω καιρό να πάω.
    Είμαι καλύτερα γιατί άρχισα να κάνω παρέα με κάποια κορίτσια και να βγαίνω.
    Θα ξεκινήσω σύντομα και μια νέα δραστηριότητα που θα γνωρίσω κόσμο αξιόλογο.

    Από εκεί και πέρα, ούτε να διαλύσω σχέση πάω. Ας μη σχολιάσουμε τι σχέση είναι. Ο ίδιος μου είχε στείλει να ξαναβγούμε πριν δύο μήνες , άρα είτε ξενοκοιταγε είτε είναι πολύ πρόσφατη η σχέση.
    Δεν ξέρω πως είναι εξωτερικά η τύπισσα.
    Εγώ εξάλλου δεν έχω σκοπό να τους χωρίσω ούτε τον θέλω αυτόν για σχέση. Απλά θέλω να δω αν θα τσιμπήσει. Αν τσιμπήσει έχει καλώς. Αλλιώς θα βρω άλλον.

    Γνωριμίες θα κάνω από εδώ και πέρα το έχω αποφασίσει. Γιατί να μην παίξω με άτομα που με χρησιμοποίησαν για να καλοπερασουν; Γιατί να μην τους χρησιμοποιώ κι εγώ;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ψυχολόγο έχω καιρό να πάω.
    Είμαι καλύτερα γιατί άρχισα να κάνω παρέα με κάποια κορίτσια και να βγαίνω.
    Θα ξεκινήσω σύντομα και μια νέα δραστηριότητα που θα γνωρίσω κόσμο αξιόλογο.

    Από εκεί και πέρα, ούτε να διαλύσω σχέση πάω. Ας μη σχολιάσουμε τι σχέση είναι. Ο ίδιος μου είχε στείλει να ξαναβγούμε πριν δύο μήνες , άρα είτε ξενοκοιταγε είτε είναι πολύ πρόσφατη η σχέση.
    Δεν ξέρω πως είναι εξωτερικά η τύπισσα.
    Εγώ εξάλλου δεν έχω σκοπό να τους χωρίσω ούτε τον θέλω αυτόν για σχέση. Απλά θέλω να δω αν θα τσιμπήσει. Αν τσιμπήσει έχει καλώς. Αλλιώς θα βρω άλλον.

    Γνωριμίες θα κάνω από εδώ και πέρα το έχω αποφασίσει. Γιατί να μην παίξω με άτομα που με χρησιμοποίησαν για να καλοπερασουν; Γιατί να μην τους χρησιμοποιώ κι εγώ;
    Πως σε χρησιμοποίησε αυτός;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Με χρησιμοποίησε για να ξεκαυλωσει.
    Είχαμε βγει, εγώ τον φίλησα και μετά εκείνος άρχισε να κάνει σαν να είχε να πάει με γυναίκα εκατό χρόνια, με πήγε σπίτι του ενώ εγώ νόμιζα ότι θα πηγαίναμε βόλτα και όταν πήγαμε επέμενε να κάνουμε προκαταρκτικά ( ευτυχώς σεβάστηκε ότι δεν ήθελα σεξ) και δεν ήθελε ούτε να μιλήσουμε ούτε τίποτα.

    Όσο για τη χυλοπιτα που λες καλύτερα να ζήσω την διεκδίκηση και αυτή την κακή εμπειρία με κάποιον που δεν με καίει , παρα να εκτεθω σε κάποιον που θα μου αρέσει πραγματικά. Θα έχω πάρε λίγο θάρρος νομίζω.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Με χρησιμοποίησε για να ξεκαυλωσει.
    Είχαμε βγει, εγώ τον φίλησα και μετά εκείνος άρχισε να κάνει σαν να είχε να πάει με γυναίκα εκατό χρόνια, με πήγε σπίτι του ενώ εγώ νόμιζα ότι θα πηγαίναμε βόλτα και όταν πήγαμε επέμενε να κάνουμε προκαταρκτικά ( ευτυχώς σεβάστηκε ότι δεν ήθελα σεξ) και δεν ήθελε ούτε να μιλήσουμε ούτε τίποτα.
    Και όλο αυτό πως σε έκανε να νιώσεις;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Και όλο αυτό πως σε έκανε να νιώσεις;
    Παραδέχομαι πως δεν με πίεζε σε ακραίο σημείο και σεβοταν όταν δεν ήθελα κάτι. Αλλά μου φάνηκε ένας πεινασμένος λιγουρης που ήθελε απλά να ικανοποιηθεί.
    Και αφού με χρησιμοποίησε γιατί να μην ξεκινήσω αυτό το παιχνίδι κι εγώ, να το ζήσω;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Μήπως γιατί όποιος έχει αξιοπρέπεια και σέβεται τον ευατο του δεν ενεργεί έτσι?

    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό σου...

    Τι περιμένεις από όλο αυτό?
    Να σου πούμε μπράβο που άρχισες και κανείς φιλίες ???

    Στο τέλος σε βλέπω να βάζεις αγγελία για αυτό τον σκοπό...
    Ειλικρινά πόσο πιο χαμηλα να πέσεις..
    Μην απορείς λοιπόν για αυτούς που σε πλησιάζουν ...μια απο αυτούς έχει γίνει..
    Δεν τιμωρεις αυτούς ,τον ίδιο σου τον ευατο τιμωρεις ,αυτό αν καταλάβαινες τουλάχιστον κάτι θα αλλάζες?

    Ψάξε και βρες καινούργιο ψυχολόγο μπας και προλάβεις και σώσεις τίποτα ...αν σου έχει μείνει και κάτι...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Παραδέχομαι πως δεν με πίεζε σε ακραίο σημείο και σεβοταν όταν δεν ήθελα κάτι. Αλλά μου φάνηκε ένας πεινασμένος λιγουρης που ήθελε απλά να ικανοποιηθεί.
    Και αφού με χρησιμοποίησε γιατί να μην ξεκινήσω αυτό το παιχνίδι κι εγώ, να το ζήσω;
    Θα νιώθεις καλύτερα πιστεύεις; Ήδη είσαι σε χειρότερη φάση από ότι ήσουν.. Σε γειωσε. Τι θα κερδίσεις πιστευεις;

    Ψυχολόγο γιατί σταμάτησες να πηγαίνεις;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Γιατί ήθελα να σταματήσω λίγο.
    Ήδη ένιωθα καλύτερα που έκανα κάποιες φίλες.

    Αγγελία γιατί να βάλω; Δεν έχω τα προσόντα αλλιώς;
    Και άλλο οι τύποι που συναναστρέφομαι για να σπάω πλάκα άλλο όσοι θα γνωρίσω. Προφανώς και θα προσέχω τη συμπεριφορά μου.

    Τον έχω γειώσει ήδη εγώ, γιατί εγώ τον απέρριψα πρώτη , εγώ ήμουν αυτή που ξενέρωσε και σχημάτισε άσχημη εικόνα και μετά δεν ήθελα να συνεχίσω σε προκαταρκτικά. Θέλω να δω αν θα τσιμπήσει, αν ναι, έχει καλώς. Αν όχι, δεν με νοιάζει.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Γιατί ήθελα να σταματήσω λίγο.
    Ήδη ένιωθα καλύτερα που έκανα κάποιες φίλες.

    Αγγελία γιατί να βάλω; Δεν έχω τα προσόντα αλλιώς;
    Και άλλο οι τύποι που συναναστρέφομαι για να σπάω πλάκα άλλο όσοι θα γνωρίσω. Προφανώς και θα προσέχω τη συμπεριφορά μου.

    Τον έχω γειώσει ήδη εγώ, γιατί εγώ τον απέρριψα πρώτη , εγώ ήμουν αυτή που ξενέρωσε και σχημάτισε άσχημη εικόνα και μετά δεν ήθελα να συνεχίσω σε προκαταρκτικά. Θέλω να δω αν θα τσιμπήσει, αν ναι, έχει καλώς. Αν όχι, δεν με νοιάζει.
    Στις φίλες σου τα έχεις πει όλα αυτά?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 18 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Αν δοκιμασω θα εξαρτηθω...?
    By Ceasar in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 20
    Last Post: 04-10-2020, 02:08
  2. Αξίζει να δοκιμάσω?
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 04-10-2020, 01:52
  3. Να δοκιμασω τελικα..?
    By peter in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 05-10-2019, 20:35
  4. Οι θεραπευτικές δυνάμεις της μουσικής
    By kutchunie in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 4
    Last Post: 26-05-2018, 17:41
  5. Replies: 85
    Last Post: 02-11-2009, 02:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •