Ερωτευμένη με την κολλητή μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    7

    Ερωτευμένη με την κολλητή μου...

    Όπως ολοι καταλαβατε υπαρχει ενα μεγαλο διαστημα (3 χρόνια) που είμαι ερωτευμένη με την κολλητή μου. Δεν ειναι απλά κολλητή μου, είναι τα πάντα μου. Πληροφοριακα ειμαστε στο τελος του γυμνασιου (θεωρω οτι ειναι σημαντικο να το γνωριζετε)...τελος παντων, αυτη εδω και καποιους μηνες ειναι πολυ ερωτευμενη και διατηρει σχεση με ενα αγορι...
    εχω προσπαθησει παρα πολυ αλλα δεν μπορω ουτε να την αφησω ουτε να την ξεπερασω. εχουμε συζητησει το θεμα, εχω προσπαθησει να γνωρισω και αλλες κοπελες σαν εμενα...αλλα τιποτα... καμια δεν ειναι σαν αυτη...μιλαω με τις αλλες και τη σκεφτομαι...δεν μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις αυτη εχουμε κανει και ονειρα μαζι ειναι ο ανθρωπος που εμπιστευομαι και αγαπω περισσοτερο απο ολους. το καλυτερο για μενα θα ηταν να εβρισκα ανταποκριση στην αγαπη μου και δεν το θεωρω απιθανο καθως η ιδια δεν ειναι σιγουρη για το πως θα ειναι σε καποια χρονια, τουλαχιστον απο οτι μου λεει, και πραγματικα δεν ξερω...το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν πρεπει και δεν μπορω να τη χασω...ειναι απο τους λιγους-αν οχι η μονη- που αξιζει στην ζωη μου και που ξερω οτι θα μεινει.

    Συγγνωμη για την προχειροτητα, ευχομαι να βγαινει ξεκαθαρο νοημα, και αν καποιος μπορει να με βοηθησει παρακαλω να το κανει..

    ΥΓ πρωτη μερα χρησιμοποιω αυτη τη σελιδα, συγχωρεστε με αν το δημοσιευω σε λαθος συζητηση...

  2. #2
    Αρχικά από ότι καταλαβαίνω είσαι κορίτσι σωστα;

    Στα του θέματος.. Η φίλη σου γνωρίζει ότι εισαι ερωτευμένη μαζι της;
    Επίσης εκείνη είναι str8 η bi?

    Μην πανικοβαλεσαι πάντως. Είσαι ακόμα πολύ μικρή και θα ανακαλύψεις κ δυνατότερους έρωτες :)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by help.me View Post
    Όπως ολοι καταλαβατε υπαρχει ενα μεγαλο διαστημα (3 χρόνια) που είμαι ερωτευμένη με την κολλητή μου. Δεν ειναι απλά κολλητή μου, είναι τα πάντα μου. Πληροφοριακα ειμαστε στο τελος του γυμνασιου (θεωρω οτι ειναι σημαντικο να το γνωριζετε)...
    ...
    Συγγνωμη για την προχειροτητα, ευχομαι να βγαινει ξεκαθαρο νοημα, και αν καποιος μπορει να με βοηθησει παρακαλω να το κανει..
    Λόγω της ηλικίας σου και μόνο θα προτείνω να αρχίσεις να μελετάς μόνη σου τη μέθοδο επίλυσης μιας εξίσωσης που ορίζεται από πολυώνυμο δεύτερου βαθμού. Μάθε και τα βασικά των μιγαδικών αριθμών για να καλύψεις όλες τις περιπτώσεις. Θα σου δώσει μεγάλο προβάδισμα στο σχολείο, το οποίο είναι η προτεραιότητα αυτή τη στιγμή. Το πρόβλημα που περιγράφεις μπορεί να περιμένει λίγα χρόνια ακόμα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    ολοι μας εχουμε ανεκπληρωτους ερωτες.
    κανονισε να αποδεχτεις το συντομοτερο οτι αφου δεν ειναι λεσβια, δεν ενδιαφερεται για εσενα ερωτικα.
    εαν δεν μπορεσεις να το κανεις αυτο, θα δημιουργησεις προβλημα στην σχεση σου με την αλλη κοπελα και θα χαλασει η ομορφη φιλια σας.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    255
    Γεία σου help.me !

    Αρχικα τι όμορφο να ερωτευεσαι σε αυτη την ηλικία και να δίνεσαι όσο εσυ! Τα λόγια που γραφεις για εκείνη ειναι πολυ όμορφα και ελπίζω να τα αξιζει. Ενας ερωτας σίγουρα ποναει, ενας ερωτας χωρίς ανταποκριση είναι σκετο βασανο. Τι μπορεις να κάνεις;
    Κυριολεκτικα τίποτα απολυτως απλώς να αφήσεις το χρόνο να περασει και να εμπεδωσεις σιγα σιγα την κατασταση. Εφόσον φυσικα είσαι απολυτα σίγουρη οτι εκείνη δεν αισθανεται το ίδιο για σενα.

    Εφοσον δεν μπορεις και δεν θελεις να είσαι μακρυα της, μην είσαι. Εχετε ήδη δημιουργήσει ενα δεσμό μεταξυ σας που δεν χρειαζεται ταμπελες "φιλίας". Είναι ο ανθρωπος που εμπιστευεσαι και εσυ είσαι για εκείνη ο ανθρωπος που εμπιστευεται.

    Παρε βαθυα ανασα, διατηρησε την ψυχραιμια σου και δημιουργήστε μαζί στιγμες, που θα τις θυμασαι για χρόνια!

    Εσυ πως αισθανεσαι σε αυτη την σχεση που εχετε; Ζοριζεσαι; Πονας; Πνιγεσαι; Είσαι ευτυχισμενη;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    νομίζω ότι αν η φίλη σου είναι στρέιτ - τουλάχιστον αυτό προκύπτει από αυτό που γράφεις ότι είναι ερωτευμένη με αγόρι - δεν έχεις ιδιαίτερες πιθανότητες. Δυστυχώς.
    Υπάρχει περίπτωση να είναι αμφί; Μάλλον όχι, αφού γράφεις "εχουμε συζητησει το θεμα", άρα ξέρει ότι τη βλέπεις και ερωτικά.
    Μήπως μπορείτε να βρείτε ένα modus vivendi ώστε να διατηρήσετε τη φιλική αγάπη σας, αφού φαίνεται ότι είναι σημαντική και για τις δυο σας; και να αποδεχτείς ότι δεν μπορείς να την έχεις ερωτικά, όσο κι αν σου είναι δύσκολο;
    Όσο για σχέση και σεξ, του κερατά, όλο και κάποιο κορίτσι θα σου προκύψει. Έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου.
    Μπορεί να έχεις λιγότερες επιλογές αλλά τουλάχιστον γλυτώνεις το σεξ με κάγκουρα...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by help.me View Post
    Όπως ολοι καταλαβατε υπαρχει ενα μεγαλο διαστημα (3 χρόνια) που είμαι ερωτευμένη με την κολλητή μου. Δεν ειναι απλά κολλητή μου, είναι τα πάντα μου. Πληροφοριακα ειμαστε στο τελος του γυμνασιου (θεωρω οτι ειναι σημαντικο να το γνωριζετε)...τελος παντων, αυτη εδω και καποιους μηνες ειναι πολυ ερωτευμενη και διατηρει σχεση με ενα αγορι...
    εχω προσπαθησει παρα πολυ αλλα δεν μπορω ουτε να την αφησω ουτε να την ξεπερασω. εχουμε συζητησει το θεμα, εχω προσπαθησει να γνωρισω και αλλες κοπελες σαν εμενα...αλλα τιποτα... καμια δεν ειναι σαν αυτη...μιλαω με τις αλλες και τη σκεφτομαι...δεν μπορω να φανταστω τη ζωη μου χωρις αυτη εχουμε κανει και ονειρα μαζι ειναι ο ανθρωπος που εμπιστευομαι και αγαπω περισσοτερο απο ολους. το καλυτερο για μενα θα ηταν να εβρισκα ανταποκριση στην αγαπη μου και δεν το θεωρω απιθανο καθως η ιδια δεν ειναι σιγουρη για το πως θα ειναι σε καποια χρονια, τουλαχιστον απο οτι μου λεει, και πραγματικα δεν ξερω...το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν πρεπει και δεν μπορω να τη χασω...ειναι απο τους λιγους-αν οχι η μονη- που αξιζει στην ζωη μου και που ξερω οτι θα μεινει.

    Συγγνωμη για την προχειροτητα, ευχομαι να βγαινει ξεκαθαρο νοημα, και αν καποιος μπορει να με βοηθησει παρακαλω να το κανει..

    ΥΓ πρωτη μερα χρησιμοποιω αυτη τη σελιδα, συγχωρεστε με αν το δημοσιευω σε λαθος συζητηση...
    καλησπερα.
    απ ο,τι καταλαβαινω εγω, αυτο το "δεν πρεπει και δεν μπορει", οπως και ολη η αδυναμια και η λαχταρα που εχεις γι αυτην, αντανακλουν κυριως τονε ρωτα σου, κι οχι τα φιλικα σου αισθηματα.
    γνωμη μου ειναι οτι ο ερωτας χωρις ανταποδοση ή με μονο φιλια ως ανταποδοση (ακομα χειροτερο), ειναι ενα απο τα πιο βασανιστικα πραγμτα που μπορει καποιος να ζησει.
    αυτο που νοιωθεις δεν ειναι φιλια. ειναι ερωτικα τα συναισθηματα σου.
    αν δεν υπαρχει ανταποκριση στο ερωτικο κομματι, ειναι καλυτερα για σενα να απομακρυνθεις και να βρεις αλλου και φιλια και ερωτα. και ΟΤΑΝ τον βρεις, ισως μπρεσεις να επανερθεις σε αυτην την σχεση , για να ειστε μονο φιλες.
    αυτην την στιγμη, κρινω οτι δεν μπορεις να την δεις φιλικα και αδικα παιδευεσαι.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    7
    Αγαπητε https://www.psychology.gr/forum/members/1771-Remedy συμφωνω με τα λεγόμενά σας και θα ακολουθησω την συμβουλη σας, γιατι ειναι πραγματικα δυσκολο να παραμενω σε αυτη την κατασταση.. σας ευχαριστω πολυ!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    7
    https://www.psychology.gr/forum/members/35046-Dimis Ειμαι σιγουρη και σας ευχαριστω πολυ!

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    7
    Αγαπητε https://www.psychology.gr/forum/members/19476-Vox διαθετετε καποιο χαπι ή καποια φαρμακευτικη αγωγη τελος παντων, για να σταματησω να αισθανομαι; γιατι οσο και να διαβασω μαθηματικα αυτο εξακολουθει να με πνιγει...και για αυτο αναζητω και καποια προταση/λυση. Όπως και να χει, ευχαριστω που μου απαντησατε!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    7
    Αγαπητε https://www.psychology.gr/forum/members/14234-nikos2 εχετε δικιο...αν και ετσι οπως τα βλεπω τα πραγματα ειναι αναποφευκτο το οτι θα χαλασει η φιλια μας... ευχαριστω παντως!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    7
    https://www.psychology.gr/forum/members/39282-StephenG Αυτο πιστευω και εγω..βεβαια δεν το βλεπω να παραμενω σε αυτη τη φιλια..παντως σιγουρα κατι θα βρεθει και εγω το πιστευω...σας ευχαριστω πολυ!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    7
    Αγαπητε https://www.psychology.gr/forum/members/38516-LiloCook σας ευχαριστω πολυ για αυτα που γραφετε και συμφωνω! Σχετικα με τις ερωτησεις που μου κανατε...η αληθεια ειναι οτι η ολη κατασταση με πνιγει, ειδικα οταν μου μιλαει για το αγορι της, και το χειροτερο ειναι που ξερω οτι δεν θα βγω ποτε απο το frienzone...οποτε αποφασισα τελικα οτι μαλλον θα ηταν καλυτερο να ελαττωσω τις επαφες μαζι της, αν οχι να ξεκοψω τελειως, για το δικο μου καλο.

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με κολλητή
    By Giorgosss in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 04-12-2014, 14:43
  2. ΠΡΟΔΩΣΑ ΤΗΝ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ
    By MyMou in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 25-10-2014, 16:06
  3. Η κολλητή μου
    By Anonymous :/ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 16-05-2014, 19:06
  4. Εγώ, η κολλητή μου και ο άντρας της...
    By x-ray in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 21-01-2010, 17:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •