ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΟΥ!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    246

    ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΟΥ!!!!!

    Πέρυσι, ο ψυχαναγκασμός με ανάγκασε να γυρίσω σπίτι για να πάρω κάτι σακούλες μe σκουπίδια για να πετάξω. Νομίζω, όταν μπήκα σπίτι και πήγα στην κουζίνα όπου ήταν οι σακούλες, παρατήρησα και άλλα πράματα που ήταν για πέταμα και τα έβαλα και αυτά στις σακούλες. Έπειτα, πήρα τις σακούλες έξω και τις πέταξα. Αν όμως, οι σακούλες περιείχαν χαρτοπετσέτες που είτε μπορεί να ήταν μέσα στις σακούλες, είτε μπορεί να τις έβαλα μετα μαζί με τα άλλα πράματα που πρόσθεσα για πέταμα:

    Ανησυχώ για την υπόσχεση σχετικά με το να μην γυρίσω σπίτι για να πάρω τις χαρτοπετσέτες. Όταν προσπάθησα να κάνω την υπόσχεση, νομίζω προσπάθησα να είμαι συγκεκριμένος για να μην την σπάσω κατα λάθος. Όταν έλέγα για την επιστροφή στο σπίτι, εικονοποιούσα στο μυαλό μια συγκεκριμένη διαδρομή επιστροφής, από το σημείο που βρισκόμουν μέχρι την πολυκατοικία. Βέβαια, δεν είπα ποτέ για πόσο μετράει η υπόσχεση ή για το αν ήταν μόνο για το συγκεκριμένο διαμέρισμα. Απλά, θυμάμαι οτί εικονοποίησα την διαδρομή για να είμαι συγκεκριμένος χωρίς όμως να πω ή να νοήσω ξεκάθαρα αν η υπόσχεση είναι μόνο για εκείνη την στιγμή και για εκείνη την διαδρομή και για εκείνο το διαμέρισμα που έμενα τότε. Δεν ξέρω αν η υπόσχεση ήταν για πάντα ή όχι. Όταν γύρισα για να πάρω τις σακούλες, μπορεί να έπιασα χαρτοπετσέτες για να τις βάλω στις σακούλες σκουπιδιών μαζί με άλλα σκουπίδια για να τα πετάξω. Πιστεύετε έσπασα την υπόσχεση σε περίπτωση που υπήρχαν χαρτοπετσέτες στα σκουπίδια;

    Η υπόσχεση μπορεί να ήταν σχετικά με το να μην γυρίσω σπίτι (εικονοποίω την συγκεκριμένη διαδρομή από το σημείο που ήμουν) για να πάρω χαρτοπετσέτες. Ενώ εγώ γύρισα σπίτι (άλλο διαμέρισμα γιατί έχω μετακομίσει) για να πάρω τις σακούλες με τα σκουπίδια οι οποίες μπορεί να είχαν χαρτοπετσέτες. Απλά ανησυχώ γιατί όταν μπήκα μέσα για να πάρω τις σακούλες, είδα και άλλα πράματα που ήταν για πέταμα. Οπότε έβαλα και αυτά στις σακούλες. Μπορεί ένα από αυτά να ήταν χαρτοπετσέτες και μπορεί το χέρι μου να ήρθε απευθείας σε επαφή με αυτές. Η υπόσχεση μπορεί να σχηματίστηκε κάπως έτσι:

    Κάποιος κάνει υπόσχεση να μην γυρίσει σπίτι (εικονοποιεί συγκεκριμένη διαδρομή) για να πάρει χαρτοπετσέτες. Οι χαρτοπετσέτες τότε ήταν μάρκα από μάρκετ. δεν θυμάμαι αν ήμουν συγκεκριμένος για αυτές τις χαρτοπετσέτες. αν υπήρχαν χαρτοπετσέτες στα σκουπίδια θα ήταν από ντελιβερι.

    Anyway, πιστεύετε οτι η εικονοποιήση της διαδρομής σημαίνει απαραίτητα ότι η υπόσχεση ήταν μόνο για εκείνο το σπίτι, χωρίς να το πω με λόγια; Αν και νομίζω, ουτε στο νου μου το είχα ξεκάθαρο για ποιό λόγο εικονοποιώ την συγκεκριμένη διαδρομή. Απλά ήθελα γενικα και αόριστα να είμαι συγκεκριμένος. Ο σκοπός της επιστροφής παίζει ρόλο; Εννοώ άλλος είναι ο σκόπος για τις χαρτοπετσέτες και άλλός είναι ο σκοπός για τα σκουπίδια. Δεν ξέρω. Θέλω συγκεκριμένα την γνώμη σας ΜΟΝΟ για αυτό που ρωτάω και όχι για ιατρούς.

    Aπλά, δεν ξέρω όταν εικονοποίησα συγκεκριμένα την διαδρομή, αν το έκανα για να είμαι συγκεκριμένος για την τοποθεσία ή αν το έκανα μόνο και μόνο για να μην κάνω κάποιο λάθος με τα λόγια μου.
    Last edited by Erudinam; 06-10-2020 at 13:34.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    το θεμα δεν ειναι τι "θελεις" εσυ, το θεμα ειναι τι χρειαζεται η υγεια σου για να ηρεμησεις.
    κι αυτο ειναι, ενας γιατρος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Τι θα γίνει μ' εσένα πια; Δεν σέβεσαι τίποτα, παραβιάζεις συνεχώς τους κανόνες καλής λειτουργίας του φόρουμ με το να δημιουργείς καινούριο προφίλ κάθε φορά και να σπαμάρεις ασύστολα! Να περιμένεις να λήξει το ban που προκάλεσες όπως όλα τα μέλη!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Τι θα γίνει μ' εσένα πια; Δεν σέβεσαι τίποτα, παραβιάζεις συνεχώς τους κανόνες καλής λειτουργίας του φόρουμ με το να δημιουργείς καινούριο προφίλ κάθε φορά και να σπαμάρεις ασύστολα! Να περιμένεις να λήξει το ban που προκάλεσες όπως όλα τα μέλη!
    Κάνε κυκνε μου σε όλους τους λογαριασμούς του αυτό που σου είχα πει την άλλη φορά για να μην τα βλεπεις και ταραζεσαι άδικα ...δεν αξίζει ,μην χαλάς την ηρεμία σου για κανέναν!

    Κάποιο θεματακι υπάρχει και εδώ και ας ελπίσουμε τουλάχιστον μέχρι να πάει σε κάποιο γιατρό να αρχίζει να συνειδητοποιει ότι όλο αυτό που κάνει δεν τον οφειλή...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Κάνε κυκνε μου σε όλους τους λογαριασμούς του αυτό που σου είχα πει την άλλη φορά για να μην τα βλεπεις και ταραζεσαι άδικα ...δεν αξίζει ,μην χαλάς την ηρεμία σου για κανέναν!

    Κάποιο θεματακι υπάρχει και εδώ και ας ελπίσουμε τουλάχιστον μέχρι να πάει σε κάποιο γιατρό να αρχίζει να συνειδητοποιει ότι όλο αυτό που κάνει δεν τον οφειλή...
    Δεν κάνω κι άλλη δουλειά αλλά αυτός ξεφυτρώνει συνέχεια σαν τη Λερναία Ύδρα! Δημιουργεί πρόβλημα στον δικό μου ψυχαναγκασμό, δεν θα καταλήξω σε κλινική για χάρη του, να μάθει να σέβεται!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    246
    έσενα το προβλημα σου ποιο είναι? αμα θέλω να γράψω το προβλημα μου, το γράφω, αμα δεν σου αρέσει μην το διαβάζεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Δεν κάνω κι άλλη δουλειά αλλά αυτός ξεφυτρώνει συνέχεια σαν τη Λερναία Ύδρα! Δημιουργεί πρόβλημα στον δικό μου ψυχαναγκασμό, δεν θα καταλήξω σε κλινική για χάρη του, να μάθει να σέβεται!
    Έχεις δίκιο αλλά δυστηχως εδώ μέσα ο καθένας βλέπει τα δικά του θεματα ...
    Κάντω όσο χρειαστεί αρκεί να μην καταλήξεις εκεί που λες .....
    Δεν αξίζει για κάτι τέτοιο κυκνε.μου !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Erudinam View Post
    έσενα το προβλημα σου ποιο είναι? αμα θέλω να γράψω το προβλημα μου, το γράφω, αμα δεν σου αρέσει μην το διαβάζεις.
    Να το γράφεις μια φορά, όχι 500! Έχω κι εγώ ψυχαναγκασμό με την τάξη και δεν το αντέχω! Άνοιξε ένα θέμα και γράψε και μυθιστόρημα αν θέλεις αλλά όχι άλλο κάθε φορά για το ίδιο πρόβλημα! Θα σε μπλοκάρω μπας κι ησυχάσω, δεν αντέχεσαι κακομαθημένο, δεν σέβεσαι τους κανόνες, στα παλιά σου τα παπούτσια εξυπνάκια!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2018
    Posts
    246
    καλά ηρεμα

Similar Threads

  1. ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΟΥ!!!!!! ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 14-08-2020, 21:56
  2. ΝΕΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΟΥ!!
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 14-08-2020, 00:38
  3. Μιλήστε μου!!!
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 01-08-2020, 13:30
  4. ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΟΥ!!!!!!!!!!
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 17-07-2020, 10:58
  5. Μιληστε και λιγο
    By katrinakat in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 13-05-2017, 00:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •