εκοψα το χορτο μετα απο 14 χρονια και αυτο με έκανε να εχω φοβίες και κρίση αγχους,
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    6

    Unhappy εκοψα το χορτο μετα απο 14 χρονια και αυτο με έκανε να εχω φοβίες και κρίση αγχους,

    δεν ξερω πως να κινηθώ με αγχονουν σχεδον τα παντα ακομα και αν πιο δυο τρεις μπυρες παραπανω νιοθω να με πιανουν κρισης πανικου οτι φοβιες ειχα αυτα τα χρονια στο υποσινιδιτο μου μου σκασαν τωρα γνωριζεις κανεις πως να κινηθω πχ. ψυχοθεραπευτη ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ κτλπ ,, (βασικοτερο κοιμαμε καλα τα βραδια με πιανει σχεδον καθε μερα το πρωι μια ανυσιχια) δεν ξερω ειναι μηπως επειδη ο οργανισμος μου λεω εγω τωρα ε :P δεν μπορει να παραγει ντοπαμινη η οτι διποτε αλλες ουσιες του οργανισμου μου,γιαυτο ολα βγαινουν σε ανισιχια και φοβιες για τα παντα ακομα και που πηγα να βαρεσω ταττου πχ,

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις CBD με μεγάλη περιεκτικότητα πχ 23%

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    6
    περνω 10% αλλα δν βοηθαει μαλλον θελω κατι πιο βαρη

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Ναι, ο κάθε ένας έχει δική του θεραπεία με το βοτάνι. Δοκίμαζε συνδυασμούς μέχρι να βρεις τη δική σου θεραπεία.

    Ακόμα καλύτερα βρες ένα γιατρό που καταλαβαίνει από αυτά και ζήτα τη βοήθειά του.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    6
    διαβασα και κατι για ομοιπαθητικη γνωριζεται κατι σε αυτο ??

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Μπορείς να "παίξεις" με ομοιοπαθητική όσο θέλεις... Το πρώτο χάπι είναι το καλύτερο... όμως μη κολλήσεις εκεί... ο χρόνος είναι ο καλύτερος σου σύμμαχος...

    Μπράβο που πήρες την σπουδαία απόφαση να ξεκόψεις από το χόρτο... όσο βοηθάει τόσο και σε βυθίζει βαθύτερα στο πρόβλημα. Το πρόβλημα δεν είναι η χρήση αλλά η κατάχρηση.

    Παλαιότερα ο χασικλής είχε δουλειά και οικογένεια...

    Ένα από τα φάρμακα της ομοιοπαθητικής είναι και το χασίσι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by proinxasiklis View Post
    δεν ξερω πως να κινηθώ με αγχονουν σχεδον τα παντα ακομα και αν πιο δυο τρεις μπυρες παραπανω νιοθω να με πιανουν κρισης πανικου οτι φοβιες ειχα αυτα τα χρονια στο υποσινιδιτο μου μου σκασαν τωρα γνωριζεις κανεις πως να κινηθω πχ. ψυχοθεραπευτη ΟΜΟΙΟΠΑΘΗΤΙΚΗ κτλπ ,, (βασικοτερο κοιμαμε καλα τα βραδια με πιανει σχεδον καθε μερα το πρωι μια ανυσιχια) δεν ξερω ειναι μηπως επειδη ο οργανισμος μου λεω εγω τωρα ε :P δεν μπορει να παραγει ντοπαμινη η οτι διποτε αλλες ουσιες του οργανισμου μου,γιαυτο ολα βγαινουν σε ανισιχια και φοβιες για τα παντα ακομα και που πηγα να βαρεσω ταττου πχ,
    τις παραπανω μπυρες, τις επινες και οταν καπνιζες χορτο, η τις ξεκινησες οταν το σταματησες;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    6
    της μπυρες της επινα και πιο πριν απλα πλεον εχω κατι σαν φοβιες οταν νιωθο οτι λιγο λιγο φαντασου μεθαω ανγχονομαι,,νομιζο οτι εχω και μια καταθλιψη γιατι σαν να ηρθα ολα μαζι στο μυαλο,οταν τοσο καιρο ειμουν αδιαφορος για ολα σχεδον,, (να τονισο οτι εκοψα ολα μαζι και χορτο και τσιγαρο) τωρα ξανα ξεκινισα και γυμναστικη να δω αποτελεσματα ,περνω και cbd 10% και λεω να παω για το 24% ,,,κατι σαν αποθεραπεια :/

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    6
    οποτε ειναι με φαρμακα και με βοτανα γιατι δεν πολυ καταλαβα ,λεω να παω και σε ψυχοθεραπευτη αν δω οτι εχω αυτο το σινεχομενο ανγχος και το αστειο ξερετε πιο ειναι οτι οσοι μου λενε οτι εχουν ανχγος δεν κοιμουντε το βραδυ εγω κοιμαμε παρα πολυ καλα,αλλα καθε πρωι που ξυπναω μετα εχω ενα συνεχομενο ανγχος και μια αναλιση το τι και πως ,,, μαλλον ειχα χασει την αισθηση του να σκεφτεσαι γενικα ;/ ,,παντως απο την μερα που γραφτηκα και συζυταω με ανθροπους που εχουν και χειροτερα εδω στο φορουμ και παρολα αυτα συνεχιζουν νιωθο καλυτερα ,,,ευχαριστο παντως

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by proinxasiklis View Post
    διαβασα και κατι για ομοιπαθητικη γνωριζεται κατι σε αυτο ??
    Μακριά δεν αξίζει έδωσα 90€ για μια θεραπεία και κάτι φάρμακα σαν πλασιμπο δεν είδα καμιά διαφορά.. Ψέμα και απατη!
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Similar Threads

  1. Κρίση πανικού μετά από χρόνια
    By Sidis119 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 2
    Last Post: 13-09-2020, 23:49
  2. λιποθυμία ή κρίση πανικου/κριση αγχους;
    By maria4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2017, 14:50
  3. γιατί μου το έκανε αυτό?????
    By mina@@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2012, 23:42
  4. Λιγα λογια για την Οικογενεια μας......σε αυτο που μας εκανε σημερα
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 17-12-2010, 20:23
  5. κρισεις αγχους μετα απο 3 χρονια!!!
    By anti!!!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-11-2010, 16:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •