Μοναξιά!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 98

Thread: Μοναξιά!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    21

    Μοναξιά!

    Παιδιά είμαι φουλ εσωστρεφής δεν έχω φίλους και όπως την κόβω την κατάσταση ούτε προκειτε να βρω..
    Δεν παλεύετε αυτή η μοναξιά...
    Καποιος άλλος σε αυτήν την κατάσταση??

  2. #2
    εγω ειμαι ετσι.Και χωρις να κνω σχεση ποτε στην ζωη μου.Εχω λιους φιλους μονο που ειναι μακρια.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by gianis16 View Post
    εγω ειμαι ετσι.Και χωρις να κνω σχεση ποτε στην ζωη μου.Εχω λιους φιλους μονο που ειναι μακρια.
    Πόσο είσαι φίλε μου;

  4. #4
    Quote Originally Posted by sofiala135700 View Post
    Πόσο είσαι φίλε μου;
    29 ετων ειμαι

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by gianis16 View Post
    29 ετων ειμαι
    Πως και δεν είχες κάποια σχέση μέχρι τώρα.. Δεν έτυχε η δεν ψάχνεσαι γενικά;

  6. #6
    Quote Originally Posted by sofiala135700 View Post
    Πως και δεν είχες κάποια σχέση μέχρι τώρα.. Δεν έτυχε η δεν ψάχνεσαι γενικά;
    νιωθω ασχημος.Στο προσωπο στα κιλα ειμαι κανονικος.Ζω στην επαρχια.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by gianis16 View Post
    νιωθω ασχημος.Στο προσωπο στα κιλα ειμαι κανονικος.Ζω στην επαρχια.
    Σε καταλαβαίνω μια από τα ίδια και γω 20 είμαι και σχέση δεν έχω κάνει μέχρι τώρα..

  8. #8
    Quote Originally Posted by sofiala135700 View Post
    Σε καταλαβαίνω μια από τα ίδια και γω 20 είμαι και σχέση δεν έχω κάνει μέχρι τώρα..
    ειναι πιο νεα... ο ευατος σου σαρεσει?Ζεις σε μεγαη πολη?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by gianis16 View Post
    ειναι πιο νεα... ο ευατος σου σαρεσει?Ζεις σε μεγαη πολη?
    Όχι δεν μου αρέσει καθόλου ο εαυτός μου.. Ναι ζω Αθήνα.. Εσύ έχεις κάποιο χόμπι κάτι να ασχολείσε;;

  10. #10
    Quote Originally Posted by sofiala135700 View Post
    Όχι δεν μου αρέσει καθόλου ο εαυτός μου.. Ναι ζω Αθήνα.. Εσύ έχεις κάποιο χόμπι κάτι να ασχολείσε;;
    παω γυμναστηριο.Στην Αθηνα σιγουρα θα εχεις καποιες επιλογες

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Κι εγώ μόνη είμαι νιώθω πολύ μοναξιά. Είμαι αρκετά μεγαλύτερη έχω κάνει σχέσεις στο παρελθόν αλλά τώρα δύο χρόνια είμαι μόνη. Βέβαια δεν είναι η έλλειψη συντρόφου μόνο. Είναι κ οι φιλίες. Έχω δύο αλλά η κάθε μία έχει τη δουλειά της τη ζωή της δε βρισκόμαστε συχνά. Το ξέρω βέβαια ότι όσο μεγαλώνεις είναι κ πιο δύσκολο να κάνεις φιλίες κ νιώθεις μικρότερο πόνο όταν έχεις βρει τον άνθρωπο σου. Αλλά δυστυχώς κι αυτόν δεν τον έχω βρει. Προσπαθώ τουλάχιστον να αξιοποιώ την μοναξιά προς όφελος μου. Πάντως το να είσαι απαισιόδοξη κ να λες δε θα κάνεις φίλους δεν βοηθάει την κατάσταση. Για ποιο λόγο να μην κάνεις; σε έχουν βάλει σε κανένα κελί απομονωσης κ δε θα βλέπεις άνθρωπο; είσαι 20 χρόνων πρέπει να εντοπίσεις τι σε δυσκολεύει στο να δημιουργήσεις φιλίες κ να διώξεις αυτά τα εμποδια

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Κι εγώ μόνη είμαι νιώθω πολύ μοναξιά. Είμαι αρκετά μεγαλύτερη έχω κάνει σχέσεις στο παρελθόν αλλά τώρα δύο χρόνια είμαι μόνη. Βέβαια δεν είναι η έλλειψη συντρόφου μόνο. Είναι κ οι φιλίες. Έχω δύο αλλά η κάθε μία έχει τη δουλειά της τη ζωή της δε βρισκόμαστε συχνά. Το ξέρω βέβαια ότι όσο μεγαλώνεις είναι κ πιο δύσκολο να κάνεις φιλίες κ νιώθεις μικρότερο πόνο όταν έχεις βρει τον άνθρωπο σου. Αλλά δυστυχώς κι αυτόν δεν τον έχω βρει. Προσπαθώ τουλάχιστον να αξιοποιώ την μοναξιά προς όφελος μου. Πάντως το να είσαι απαισιόδοξη κ να λες δε θα κάνεις φίλους δεν βοηθάει την κατάσταση. Για ποιο λόγο να μην κάνεις; σε έχουν βάλει σε κανένα κελί απομονωσης κ δε θα βλέπεις άνθρωπο; είσαι 20 χρόνων πρέπει να εντοπίσεις τι σε δυσκολεύει στο να δημιουργήσεις φιλίες κ να διώξεις αυτά τα εμποδια
    Απλά είμαι αρκετά εσωστρεφής δεν θα πάω ποτέ από μόνη μου να ανοίξω μια συζήτηση.. Αυτό είναι το κακό δεν γίνετε πάντα να έρχονται οι άλλοι να μου μιλάνε, χρειάζεται μια προσπάθεια και από την μεριά μου, την οποία εγώ δεν επιδιώκω[emoji849]

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by gianis16 View Post
    παω γυμναστηριο.Στην Αθηνα σιγουρα θα εχεις καποιες επιλογες
    Ναι η αλήθεια είναι πως έχεις πολλές επιλογές..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by sofiala135700 View Post
    Απλά είμαι αρκετά εσωστρεφής δεν θα πάω ποτέ από μόνη μου να ανοίξω μια συζήτηση.. Αυτό είναι το κακό δεν γίνετε πάντα να έρχονται οι άλλοι να μου μιλάνε, χρειάζεται μια προσπάθεια και από την μεριά μου, την οποία εγώ δεν επιδιώκω[emoji849]
    Να το κάνεις με κάθε ευκαιρία να το κάνεις σαν άσκηση. Το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει θα νιώσεις πιο ελεύθερη πιο δυνατή κ θ αποκτήσεις κ φιλίες. Όσο πιο νωρίς το κάνεις τόσο πιο σύντομα θα απολαύσεις τα οφέλη. Δε χρειάζεται ν πεις κάτι σημαντικό απλά ανοίγεσαι μιλάς δείχνεις ενδιαφέρον για τους άλλους. Πρότεινε να πάτε βόλτα. Γενικά ρίσκαρε κ να σκέφτεσαι θετικά.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Γιατί δε σ αρέσει ο εαυτός σου;

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By windswept in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 07-07-2014, 20:15
  2. Μοναξια.
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-02-2014, 10:47
  3. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  4. ΜΟΝΑΞΙΑ
    By jim1992 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 16-06-2013, 14:42
  5. ΜΟΝΑΞΙΑ
    By alekos123 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 55
    Last Post: 28-07-2011, 14:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •