Αποτυχία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Αποτυχία

    Είχα ξαναγράψει ότι είχα φτάσει κοντά τα 100 μετά έχασα το καλοκαίρι ειχα φτάσει 77 τώρα πήγα πάλι 84 νομίζω βαριέμαι και να πάω ν ζυγιστω.. Το τελευταίο 2 μηνο πάλι χάλασα το πρόγραμμα σας διαβεβαιώνω προτού μ πείτε ότι μπορεί ν έκανα λάθος διατροφή δεν ισχύει απλά βαρέθηκα και καθόμουν έχω αυτογνωσία από πάντα παραγγέλνα απέξω βαριόμουν και ν μαγειρεύω οπότε αυτο έκανα το τελευταίο 2μηνο..δεν ξέρω έχω μεγάλη απαισιοδοξία τύπου οκ αδυνατισες και τ θα αλλάξει το έχω πάρει wrong όλο το σκηνικό γενικά το τελευταίο διάστημα ψυχολογία σκατα δεν έχω καθόλου ελπίδες για το μέλλον και όνειρα αναθεματισμενες ειδήσεις κατάφεραν να σπειρουν την μιζέρια με τον κορονοιο. Anyways δεν έχει να λέει αυτό εν μέρη επηρεάζεται η ζωή μας αλλά όχι απόλυτα... Ορίστε πραγματικα πάλι δικαιολογίες βρίσκω δεν γίνεται πρέπει ν τ πάρω απόφαση δεν μ αρεσω εγώ ή ίδια γ τον εαυτό μου γενικά κράζω παχυσαρκία και χοντρές δεν είμαι ρατσίστρια απλά το θεωρώ πολύ λάθος το όλο body positive στην παχυσαρκία τις προάλλες τσακωθηκα στο instagram με μια 150 κιλά που έγραφε ασυναρτησίες τύπου ζητώ τα κιλα και obesity is not the biggest problem nowadays και ανέβαζε Burgers Hot dogs cakes Nutella γενικά μια τραγωδία για την υγεία πρώτα από όλα θεωρώ η γυναίκα με πιασίματα 10 κιλά παραπάνω ειν νορμάλ αλλά 100plus είναι μέγαλο πρόβλημα εκτός αν νομίζουν ότι έτσι θα ζήσουν για πάντα όπως λέει κ μια ιαπωνική παροιμία 'μόνο δραστήριος θα θελήσεις να ζήσεις για πάντα'. Ξέχασα να σας πω ότι πριν 2 εβδομάδες είχα ξεκινήσει πάλι το πρόγραμμα μ με την ξαδέρφη μ π ειν κ αυτή ακριβώς σαν εμένα πηγαίναμε 9 το πρωί για τρέξιμο κ κάναμε διατροφή αλλά με ακύρωσε νευριασα και έκατσα σπίτι από τότε πάλι κατρακύλα βαριέμαι ν πάω μόνη μ γενικά οι μέρες περνάνε πολύ μοναχικά και κάθομαι και τρώω πως θα το λύσω αυτό μου λέτε;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    οι ξαδερφες, δεν θα σου λυσουν κανενα προβλημα. αν δεν μπορεις μονη σου, καλυτερα να στηριχθεις σε εναν επαγγελματια, που δεν προκειται να σε παρατησει ποτε. οπως εναν διατροφολογο, εναν γυμναστη κλπ.
    αν ψαχνεις λογους να τα παρατησεις, θα βρεις πολλους.
    φυσικα και η διατροφη δεν θα λυσει το ζητημα του κορονοιου, ουτε το ζητημα της μοναξιας σου, αν εισαι μονη. δεν μπορει να βασιζεσαι σε σκεπτικα τυπου 'ε και τι εγινε, αν χασω κιλα". αν δεν θες να χασεις, μην χανεις, να μην τα λαιπωρεισαι κιολας.
    να χασεις, οταν θα εισαι ετοιμη, και θα ξερεις οτι τα κιλα τα χανεις για να χασεις κιλα. για κανεναν αλλον λογο...

    υ.γ. δεν σε αφορα αν η αλλη με τα 250 κιλα το διασκεδαζει η βγαζει μηνυματα σαβουροφαγητου. δεν σε εμποδιζει εκεινη απο το να ζεις οπως θελεις. λαθος στοχους βαζεις, λαθος εχθρους χτυπας, και λαθος στηριγματα εχεις.παρτο αλλιως..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Πολύ υπερβολικα αυτά που λες συν ποιος σ είπε ότι έχω την άνεση ν τρέχω σε ειδικούς για υπόθεση 15 κιλών επειδή στην τελική η υπομονή μ λείπει.. Ανέφερα την άλλη με τα 250 κιλά γτ δεν θέλω ν καταλήξω έτσι μ φαίνεται λάθος τ έχω αναλυσει όλα τέλος πάντων σήμερα ξεκίνησα πάλι σταδιακά βήμα βήμα καλύτερα ν μην τ σκέφτομαι όλη την ώρα κ τ αναλύω γτ θ ξανά χάσω την υπομονή μ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    σοβαρεψου.
    μπαινουμε χειμωνα και ειναι λογικο να παρεις μερικα κιλα.αυτο συμβαινει σε ολα τα ζωα. συνεχισε την προσπαθεια, εισαι σε καλο δρομο. κανονισε να μην κανεις γυμναστικη με αλλους ανθρωπους κανε μονη σου πιο καλα θα την κανεις. φτιαξε ενα ημερησιο προγραμμα στο οποιο θα εισαι συνεχως απασχολημενη και τρωγε μονο οταν πεινας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Είχα ξαναγράψει ότι είχα φτάσει κοντά τα 100 μετά έχασα το καλοκαίρι ειχα φτάσει 77 τώρα πήγα πάλι 84 νομίζω βαριέμαι και να πάω ν ζυγιστω.. Το τελευταίο 2 μηνο πάλι χάλασα το πρόγραμμα σας διαβεβαιώνω προτού μ πείτε ότι μπορεί ν έκανα λάθος διατροφή δεν ισχύει απλά βαρέθηκα και καθόμουν έχω αυτογνωσία από πάντα παραγγέλνα απέξω βαριόμουν και ν μαγειρεύω οπότε αυτο έκανα το τελευταίο 2μηνο..δεν ξέρω έχω μεγάλη απαισιοδοξία τύπου οκ αδυνατισες και τ θα αλλάξει το έχω πάρει wrong όλο το σκηνικό γενικά το τελευταίο διάστημα ψυχολογία σκατα δεν έχω καθόλου ελπίδες για το μέλλον και όνειρα αναθεματισμενες ειδήσεις κατάφεραν να σπειρουν την μιζέρια με τον κορονοιο. Anyways δεν έχει να λέει αυτό εν μέρη επηρεάζεται η ζωή μας αλλά όχι απόλυτα... Ορίστε πραγματικα πάλι δικαιολογίες βρίσκω δεν γίνεται πρέπει ν τ πάρω απόφαση δεν μ αρεσω εγώ ή ίδια γ τον εαυτό μου γενικά κράζω παχυσαρκία και χοντρές δεν είμαι ρατσίστρια απλά το θεωρώ πολύ λάθος το όλο body positive στην παχυσαρκία τις προάλλες τσακωθηκα στο instagram με μια 150 κιλά που έγραφε ασυναρτησίες τύπου ζητώ τα κιλα και obesity is not the biggest problem nowadays και ανέβαζε Burgers Hot dogs cakes Nutella γενικά μια τραγωδία για την υγεία πρώτα από όλα θεωρώ η γυναίκα με πιασίματα 10 κιλά παραπάνω ειν νορμάλ αλλά 100plus είναι μέγαλο πρόβλημα εκτός αν νομίζουν ότι έτσι θα ζήσουν για πάντα όπως λέει κ μια ιαπωνική παροιμία 'μόνο δραστήριος θα θελήσεις να ζήσεις για πάντα'. Ξέχασα να σας πω ότι πριν 2 εβδομάδες είχα ξεκινήσει πάλι το πρόγραμμα μ με την ξαδέρφη μ π ειν κ αυτή ακριβώς σαν εμένα πηγαίναμε 9 το πρωί για τρέξιμο κ κάναμε διατροφή αλλά με ακύρωσε νευριασα και έκατσα σπίτι από τότε πάλι κατρακύλα βαριέμαι ν πάω μόνη μ γενικά οι μέρες περνάνε πολύ μοναχικά και κάθομαι και τρώω πως θα το λύσω αυτό μου λέτε;;
    Έκανες τοσο μεγάλο αγώνα και εχασες τόσα κιλα και δεν λύγισες .
    Γιατι επιτρέπεις στον ευατο σου να λυγιζει τώρα και ολος αυτός ο κοπος που έκανες να πάει χαμενος?

    θεωρησε οτι πέρασες μια κακή περίοδο ...ολοι έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας .
    Σημασία εχει οτι αναγνωρίζεις οτι όλη αυτη η περίοδος δε σου κάνει καλό και πρεπει να βγεις απο ολο αυτό.
    Ανασυγκροτησου ,ξέρεις πολυ καλά τι πρεπει να κάνεις και τι πρόγραμμα πρέπει να ακολουθήσεις για να ξαναφτασεις εκει που ησουν.

    Ειμαι σιγουρη πως αν πεισμώσεις θα τα καταφέρεις και πάλι .

    Κλεισε ,πέταξε οτι νομίζεις οτι σε επηρεαζει αρνητικά και ξεκινα .Απέδειξε μονο στον ευατο σου οτι μπορείς να τα καταφερεις και πάλι!
    Διαλεξε να κανεις πράγματα αυτό τον καιρό ,έστω και μονή σου που να σου φτιάχνουν την ψυχολογία και οχι να στην χαλάνε.
    ξερω οτι υπάρχουν ομάδες, ειδικα στο face, ψυχολογικης υποστήριξης σε άτομα που βρίσκονται στην ιδια φάση με εσένα και γραφοντας εκει παίρνουν δυναμη ο ενας απο τον άλλον.
    Καντω ,ισως ειναι ενα ακομα κίνητρο για να ξεκινήσεις πιο αποφασιστικά !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Μου ειπε η γυναικα μου να σου πω να κανεις οποτε εχεις ορεξη σχοινακι, ουτε να τρεχεις χρειάζεται ουτε να βγαινεις απο το σπιτι ουτε να πληρωνεις. Εστω 2 λεπτα οταν θα το μαθεις θα σου αρεσει και θα το κανεις περισσότερο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Τα νεύρα μου σήμερα άκυρο τώρα γιατί όχι μόνο ειμ ένα χρόνο άνεργη και θέλω εδώ κ ένα χρόνο ν φύγω εξωτερικό σήμερα πάλι βγήκε δουλειά dubai που θέλω έχει βγει και άλλες φορές κ άρχιζει η μητέρα μου δεν είσαι έτοιμη ούτε από θέμα χρημάτων ούτε εμφάνισης κ που πας ν κάνεις πρωτοχρονιά την ακύρωσα δηλαδή για ακόμη μια φορά 5 δουλειές είχα ακυρώσει πάλι πριν κορονοιο εποχή ποτέ θ φτοιαξω τηνυζωη μ δηλαδή όταν γερασω;; η ζωή μ στην Αθήνα ειν για ν τρελενεσαι και εγώ σεζόν (εστιαση δουλεύω) κουράστηκα πια!!! Θ πέσω σε κατάθλιψη μέχρι τον Φεβρουάριο π θ ειμ πιο άνετα οικονομικά και άραγε θ βγει δουλειά τότε η από τα τόσα άκυρα π έχω ρίξει δεν θ βγει τίποτα πραγματικά νευριαζω ανάθεμα τ λεφτά

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Τα νεύρα μου σήμερα άκυρο τώρα γιατί όχι μόνο ειμ ένα χρόνο άνεργη και θέλω εδώ κ ένα χρόνο ν φύγω εξωτερικό σήμερα πάλι βγήκε δουλειά dubai που θέλω έχει βγει και άλλες φορές κ άρχιζει η μητέρα μου δεν είσαι έτοιμη ούτε από θέμα χρημάτων ούτε εμφάνισης κ που πας ν κάνεις πρωτοχρονιά την ακύρωσα δηλαδή για ακόμη μια φορά 5 δουλειές είχα ακυρώσει πάλι πριν κορονοιο εποχή ποτέ θ φτοιαξω τηνυζωη μ δηλαδή όταν γερασω;; η ζωή μ στην Αθήνα ειν για ν τρελενεσαι και εγώ σεζόν (εστιαση δουλεύω) κουράστηκα πια!!! Θ πέσω σε κατάθλιψη μέχρι τον Φεβρουάριο π θ ειμ πιο άνετα οικονομικά και άραγε θ βγει δουλειά τότε η από τα τόσα άκυρα π έχω ρίξει δεν θ βγει τίποτα πραγματικά νευριαζω ανάθεμα τ λεφτά
    Καλημέρα!

    Γιατί αφήνεις την μητερα σου να παίρνει αποφάσεις για εσένα ?
    Για να έχεις τόσες προτάσεις για δουλεια μεσα σε ένα χρόνο πάει να πει ότι αξίζεις πολλά περισσότερα.
    Ξέρεις πόσος κόσμος θα ήθελε να είναι στη θέση σου ?Μην πετάς ευκαιρίες που ίσως αργότερα να μην υπάρχουν καν στην ζωή σου..
    Αυτό θα σε κάνει ακόμα χειρότερα!

    Ξεκινά να ετοιμάζεσαι και ψυχολογικά και σωματικά και μόλις έρθει κάτι καινούργιο ρίσκαρε και κάνε το βήμα .
    Μόνο καλό πιστεύω θα σου κάνει και θα σε βγάλει από την τωρινή σου ασχημη για εσένα κατάσταση..
    Πάρε αποφάσεις εσύ για τον ευατο σου και το μέλλον σου και μην αφήνεις τρίτους ... όποιο είναι αυτοί.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Πολύ υπερβολικα αυτά που λες συν ποιος σ είπε ότι έχω την άνεση ν τρέχω σε ειδικούς για υπόθεση 15 κιλών επειδή στην τελική η υπομονή μ λείπει.. Ανέφερα την άλλη με τα 250 κιλά γτ δεν θέλω ν καταλήξω έτσι μ φαίνεται λάθος τ έχω αναλυσει όλα τέλος πάντων σήμερα ξεκίνησα πάλι σταδιακά βήμα βήμα καλύτερα ν μην τ σκέφτομαι όλη την ώρα κ τ αναλύω γτ θ ξανά χάσω την υπομονή μ
    πολυ ευχαριστο που με 2 κουβεντες ξαναβρηκες την διαθεση σου και η "αποτυχια", εγινε "επιτυχια"! καλη συνεχεια!!

    υ.γ. τα 15 κιλα, δεν ειναι καθολου λιγα για να απευθυνθεις σε εναν καλο διατροφολογο να σε βοηθαει.. ουτε ειναι κατι ακριβο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Ευχαριστώ για τις συμβουλές που μ δίνεται με βοηθάνε πολύ γτ περνώ κουράγιο κάτι τ οποίο δεν περνώ μέσα στο ίδιο μ τ σπίτι.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    121
    Lenale πες μας πως είσαι αυτόν τον καιρό και εάν κατάφερες τον στόχο σου

Similar Threads

  1. αποτυχια και με ζολοφτ??
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 20
    Last Post: 08-09-2019, 09:57
  2. αποτυχια και με anafranil-απελπισια
    By MikeStam 3 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 33
    Last Post: 01-08-2019, 17:40
  3. πως να αντιμετωπίζω την αποτυχια ???
    By Deleted-member-250416b in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 62
    Last Post: 03-12-2015, 00:41
  4. Πίεση - Αποτυχία
    By Nirvana22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-03-2013, 13:37
  5. Ladose και αποτυχια
    By gossamer in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-07-2012, 16:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •