Τα χτυπηματα στην υγεια που υπονομευσαν τη ζωη μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666

    Τα χτυπηματα στην υγεια που υπονομευσαν τη ζωη μου

    1998 τραυματισμος πεους και πονος μετα την εκσπερματωση

    1999 ιατρογενης οστεοαρθριτιδα προκαλουμενη απο αντιβιωση

    2001 Αβασταχτοι πονοκεφαλοι και ροη του αιματος προς το κεφαλι. Ενιωθα σα να με ειχαν κρεμασει αναποδα. Επι τρια χρονια κοιμομουν καθιστος, οταν αποκοιμιομουν και γλιστρουσα με ξυπναγε ο αβασταχτος πονος του πονοκεφαλου. Μιλαμε για πραγματικα βασανιστηρια. Απεκτησα σοβαρα προβληματα μνημης, αδυναμια αναγνωσης, συγχυση που επιδεινοταν πολυ με τη ζεστη. Πηγα σε ενα σωρο γιατρους, μου ελεγαν ψυχολογικο - ψυχολογικο. Εγω υποψιαζομαι οτι ηταν παρενεργεια απο υπερβολικη δοση ψυχοφαρμακων που μου εβαζαν στο φαι η οποια προκαλεσε μονιμη βλαβη στις βαλβιδες των αγγειων του αυχενα - κατι σαν φλεβικη ανεπαρκεια δηλαδη.Εξηγει και τη σχεση με τη ζεστη.

    2007 Ιατρογενης φλεβικη ανεπαρκεια στα ποδια απο σκιαγραφικη ουσια μαγνητικης εγκεφαλου που εκανα για τους πονοκεφαλους. Οι γιατροι αρνουνται να με διαγνωσουν ως το 2013 που αποκρυπτω σε εναν φλεβολογο την αιτια των συμπτωματων ωστε να μου κανει ντοπλερ.

    2012 γαστριτιδα - οισοφαγιτιδα, αισθηση οτι θελω να ρευτω και δε μπορω, δυσπνοια, ταχυπαλμιες, ζαλαδες, εκακτες οταν φοραω σφθχτα ρουχα. Καθηλωνομαι στο κρεβατι. Εμφανης παλμος οταν ξαπλωνω και αισθηση σαν να κοντευει να με πιασει τρεμουλο. Οι γιατροι λενε ψυχολογικο - ψυχολογικο. Τελικα γινομαι σχεδον καλα μετα απο δυο χρονια παραλληλα με την υποχωρηση της γαστριτιδας. Ακομα με πιανει ζαλαδα οταν κανω ορισμενες ασκησεις με βαρη.

    2015 Τρανταγμα του κεφαλιου τυπου whiplash μετα απο πτωση. Πονοκεφαλοι, ναυτια, αδυναμια προσληψης τροφης λογω ναυτιας, σουβλιες στα ματια. Πηγαινω στο ΚΑΤ οπου αντιμετωπιζομαι με ειρωνια. Συντομα παρατηρω οτι απεκτησα τεραστια ευαισθησια σε φωτα. Δεν αντεχω καθολου τα φωτα των περιπολικων το βραδυ, βαζω τα χερια μπροστα απο τα ματια μου μεχρι να περασουν. Λιγοτερο δυνατα φωτα μου προκαλουν ζαλαδα, νευρικοτητα, αισθηση οτι θα παθω επιληπτικη κριση.

    2017 Μονιμες εμβοες ως παρενεργεια φαρμακων

    2019 επιδεινωση εμβοων για τρεις μηνες μετα απο βασανισμο μου στα χερια πληρωματος του ΕΚΑΒ που ηθελαν "φιλοδωρημα"

    2020 Πρηξιμο και πονοι στα μεταταρσια που με εμποδιζουν να περπαταω οσο παλια, επιστροφη πονοκεφαλων και αισθηματος βαρους στο κεφαλι και νοητικης θολοτητας, επιδεινωση εμβοων λογω εκθεσης σε συναγερμο δικυκλου εκκωφαντικης εντασης


    Αν η οικογενεια μου δεν μου ειχε δημιουργησει το προβλημα των πονοκεφαλων-συγχυσης το 2001 που με αναγκασε να εγκαταλειψω τις σπουδες μου, πιστευω οτι θα ειχα καταφερει να ξεφυγω απο την αθλια μοιρα που μου ορισανε. Ντροπη των τεμπελοσκυλων και απατεωνων γιατρων που δεν εκαναν τιποτα για να με γιατρεψουν.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δεν ηταν τυχαιο οτι το ασθενοφορο που ηρθε να με παρει ηταν διαφορετικο απο τα συνηθισμενα. Ενα μικρο λευκο χωρις παραθυρο. Πιθανον ο εκκωφαντικος θορυβος στην καμπινα να μην εσβηνε. Η επιθετικη κυρατσα που απαντησε στην κληση με ρωτησε αν εχω καρδιολογικα νοσηματα κλπ. Μου ειπε "δηλαδη ειστε ενας υγιεστατος κυριος που αισθανθηκε μια αδιαθεσια και πηρε το 166". Της ειπα ναι, τι να ελεγα; Να πηγαινα κοντρα; Μαλιστα μου λεει στελνω ασθενοφορο.

    Ηρθε μετα απο 5 ωρες. Ειχα πεσει για υπνο. Μπηκαν μεσα τα καθικια και με πιεσαν να παω μαζι τους.

    Διπλα στο κρεβατι την τσαντα με τα ακουστικα-ωτασπιδες. Θα μου εσωζαν τη ζωη αλλα τα ξεχασα απ τη βιασυνη να ετοιμαστω. Διπλα τα ειχα...

Similar Threads

  1. Τα αντιψυχωτικά φάρμακα προκαλούν προβλήματα στην υγεία
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 27-03-2019, 22:30
  2. Στην υγειά των νέων αρχών
    By No love no glory in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 15
    Last Post: 02-03-2019, 01:21
  3. Στην υγεια των...
    By serios in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 22-01-2017, 03:15
  4. ʼγχος - πανικός - επιπτώσεις στην υγεία ......
    By gus1973 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-02-2006, 15:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •