ΕΠΙΑΣΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Meditation
    Guest
    Μιλά στη μητέρα σου θεματοθετρια. Θα σε ανακουφίσει. Θα δεις τι θα σου πει και εκείνη. Μπορεί να σου πει κάτι και να σε προσεγγίσει με τέτοιο τρόπο ώστε να σε κάνει να το λύσεις το θέμα. Μπορεί να σου πει κάτι να σε βοηθήσει και να μιλήσετε ανοικτά.

    Οσο το κρατάτε κρυφό το κάνετε πιο σκοτεινό και απαγορευμένο. Εάν το συζητήσεις θα το απομυθοποίησεις. Δεν χρειάζεται να αναφέρεις μπροστα της λέξεις που σε φέρνουν σε αμηχανία ούτε να περιγράψεις αυτό που είδες. Απέξω απέξω μπορείς να τη ρωτήσεις τι έκανε χθες βράδυ και ότι είδες κάτι που δεν σου άρεσε σχετικά με εκεινη και με τον πατέρα σου. Θα καταλάβει σε τι πράγμα αναφέρεσαι.

  2. #17
    τι ηλικια εχουν οι γονεις σου?

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    5
    40 και 42 ετών.Νιώθω οτι δεν μπορώ να ελέγξω όσα νιώθω,είναι περίεργο,κλαίω συνέχεια.Τους έκανα φασαρία χωρίς να πω κάτι συγκεκριμένο αλλά κατάλαβαν ,πάλι δεν λένε τίποτα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,231
    Quote Originally Posted by Μάρω05 View Post
    40 και 42 ετών.Νιώθω οτι δεν μπορώ να ελέγξω όσα νιώθω,είναι περίεργο,κλαίω συνέχεια.Τους έκανα φασαρία χωρίς να πω κάτι συγκεκριμένο αλλά κατάλαβαν ,πάλι δεν λένε τίποτα
    Δεν χρειάζονταν φασαριες και φωνες ...τιποτα δεν λύνεται ετσι να το ξέρεις .Χειρότερα γίνονται....


    Προσπαθησες να μιλησεις με την μητερα σου ή ντρεπεσαι?
    Εχεις καποιον αλλον κοντινο σου μεγάλο που εμπιστεύεσαι να το συζητήσεις?

    Και κατι αλλο ..τι κάνεις τετοια ωρα εδω?
    Σχολειο δεν εχει σήμερα ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #20
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Μάρω05 View Post
    40 και 42 ετών.Νιώθω οτι δεν μπορώ να ελέγξω όσα νιώθω,είναι περίεργο,κλαίω συνέχεια.Τους έκανα φασαρία χωρίς να πω κάτι συγκεκριμένο αλλά κατάλαβαν ,πάλι δεν λένε τίποτα
    Είναι και νέοι άνθρωποι όπως και να το κάνεις. Δεν λένε τίποτα γιατι εάν το κατάλαβαν λογικά νιώθουν και αυτοί αμηχανία.

    Το θέμα είναι ότι έχετε ενοχοποιησει τον ερωτα. Εσύ νιώθεις ότι έκαναν κάτι κακο και αυτοί το ίδιο. Από την άλλη καταλαβαίνω πόσο αβολο είναι να τους πιάνεις στα "πράσα" όπως λες σε μια ηλικία που ξέρεις τι είναι το σεξ αλλα δεν το έχεις ζήσει και σου φαίνεται κάτι σκοτεινό και άγνωστο προς το παρόν. Όταν όμως έχεις και εσύ τις δικές σου σχέσεις θα καταλάβεις ότι είναι ένα φυσιολογικό κομμάτι της ζωής. Δεν σου επιβάλλω να αποδεχτείς και να σου αρέσει το γεγονός να ξέρεις ότι στο διπλανό δωμάτιο οι γονείς σου κάνουν πράγματα μεταξύ τους ...απλα τουλάχιστον προσπάθησε να το ανεχτείς ότι το σεξ είναι κάτι που γίνεται μεταξύ των ζευγαριών και συνεπώς συμβαίνει και στους γονείς σου.

    Μα καλα και αυτοί δεν ήταν λίγο πιο προσεχτικοί; με έφηβο κορίτσι μέσα στο σπίτι; δεν έκαναν κάτι κακο.... αλλα δεν υπάρχει κανένας λόγος να το δεις λεπτομερώς να συμβαίνει μπροστά σου...δεν σε αφορά. Ούτε και μένα με αφορά ...αν ήξερα ότι οι γονείς μου έχουν σεξουαλική ζωή δεν θα ήθελα να το δω ούτε να καταλαβαίνω ποτε συμβαίνει αυτό. Δεν θα ήθελα να ξέρω τίποτα. Θα ένιωθα σαν να θέλω να αλλάξω σπίτι. Είναι λίγο περίεργο όπως και να το κάνεις.

    Εγώ πιστεύω πως η πρώτη φορά που συμβαίνει είναι και η πιο δύσκολη και επωδυνη....μετα απο αυτό θα συμβιβαστείς ότι οι γονείς σου έχουν ερωτική ζωή και θα το ανεχτείς... τουλάχιστον σε σημείο να μην σε κομματιαζει αυτό.

    Τι σκέφτεσαι να κάνεις από εδώ και πέρα; και ποια είναι η κατάσταση στο σπίτι;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    .....trolol

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Μάρω05 View Post
    40 και 42 ετών.Νιώθω οτι δεν μπορώ να ελέγξω όσα νιώθω,είναι περίεργο,κλαίω συνέχεια.Τους έκανα φασαρία χωρίς να πω κάτι συγκεκριμένο αλλά κατάλαβαν ,πάλι δεν λένε τίποτα
    δηλαδη, τι ειδους φασαρια τους εκανες, χωρις να μιλησεις συγκεκριμενα; τι τους ελεγες;
    εσυ, ειχες ποτε ολοκληρωμενη σχεση;

  8. #23
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    .....trolol
    Λες;;;; εγώ δεν το νομίζω...την πιστεύω τη κοπελίτσα και δεν θα ήθελα να είμαι στη θεση της. Εάν είναι τρολ θα φανεί.

  9. #24
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    380
    Μάρω05, οφείλω να κλειδώσω το θέμα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Προβλήματα με τους γονείς.
    By Mimita19 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 13-07-2020, 16:23
  2. Πρόβλημα με τους γονείς.
    By Mary93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 65
    Last Post: 03-09-2017, 01:15
  3. Φιλοξενώ τους γονείς του
    By Elia18 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 11-10-2016, 18:25
  4. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
    By nek11 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 10-01-2014, 11:03
  5. Φόβος για τους γονείς
    By christos2004 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 03-08-2006, 12:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •