διαφημιση.. ψυχολογικος εκβιασμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    διαφημιση.. ψυχολογικος εκβιασμος

    εδω και κατι μερες βλεπω μια διαφημιση σε αρκετα δημοφιλη ιστοτοπο που διχνει μια σχετικη λεξη με μια συσκευη που χρησιμοποιω συχνα και μετα αφου τη παιξουν η συσκευη αυτη κανει αλανταλον και αυτη ειναι η δευτερη φορα που βλεπω τη διαφημιση αυτη ενω εγινε το ιδιο ακριβως πραγμα και ολα αυτα συμβαινουν γιατι θελουν να με εκβιασουν ψυχολογικα να ενταχθω σε ενα χωρο που δεν επιθυμω και νομιζουν οτι με ψυχολογικους εκβιασμους οτι θα αλαξω γνωμη και θα δεχτω να γινω ομοιος τους για να τους παρω την αδεια να χρησιμοποιω τις συσκευες που μου ανηκουν σα να μου λενε αφου εχουμε γνωστους παντου θα κανεις οτι σου λεμε αποφασιζομεν και διατασομεν σε αντιθετη περιπτωση θα καταλαβουμε οτι χρησιμοπιεις και θα το ελεγχουμε εμεις αντι για σενα και πλεον το θρασος τους και η αλαζονια τους ξεπερασε καθε οριο αφου το μονο που τους ενδιαφερει πλεον ειναι το πως θα με εκβιασουν ψυχολογικα με οτι τροπο μπορουν ενω γνωριζω ποιος τα σχεδιασε ολα αυτα που συνενοητε μαζι τους με νοηματα για να μην υπαρχουν αποδειξεις οτι εχει σχεση με αυτους και εγω τραβαζω ζορι με τον αρχηγο τους κυριως που εχει τη καλυψη ολων γιατι τος δουλευει συνεχως με το προσωπειο που φοραει και πιστευουν οτι και να τους πει και συνεχως το παιζει οτι τους κλαιγετε παριστανοντας το θυμα και με αυτο το τροπο εχει παρει με το μερος του τους παντες που στην πραγματικοτητα τους εξαπατησε και τους δουλευει κανονικα γιατι ενω το παιζει δηθεν αθωος οργανωνει ο ιδιος τι καθε του κινηση και στη συνεχεια βαζει αλλους απο μπροστα για να παριστανει τον τραβατε με και ας κλαιω και συνεχως εχει ενα σνομπιστικο υφος τυπου εγω ειμαι ο πιο ανωτερος απο ολους και το τελευταιο καιρο εχει γινει η σκια μου κρυφα χωρις να εχει ουτε ιχνος αξιοπρεπειας πανω του ενω παριστανει σε ολους το ακριβως αντιθετο για να μη μπορουν να καταλαβουν οτι κρυβετε παντου σα το παρασιτο με τον αλλο του εαυτο
    Ο ΕΚΒΙΑΣΜΟΣ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΣΕΙΣ ΜΕ ΣΗΚΩΣΑΤΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΤΕ ΛΕΦΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΝΤΑΣ ΜΕ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΘΡΑΣΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΧΑΚΑΡΕΤΕ ΟΤΙ ΒΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΤΕ ΜΑΓΚΙΑ δε προκειτε να γινω αδελφος σας αν αυτο νομιζετε γιατι δε δινετε δεκαρα ουτε για την υγεια μου ουτε για μενα αυτο που θελετε απο μενα συμφωνα με τον αρχηγο σας ειναι να με μετατρεψετε σε ενα κενο σωμα που το μονο που θα κανει ειναι να αναμεταδιδει οτι του πειτε οπως τα ρομποτ και νομιζετε οτι θα τσιμπησω και θα δεχτω τη προσκληση σας για να με κανετε ρομποτ οπως φανταζεστε ομως αμα θελετε πολεμο θα τον εχετε θελετε να σας σεβαστω χωρις να με σεβεστε οι ιδιοι και αφου με σηκωνετε μονιμως απο κει που καθομαι και αυτο το κανετε για να συνενοηθειτε πως θα βγαλετε λεφτα εισβαρος μου αφου τους δινετε μονιμως εντολες με το τροπο αυτο καθε φορα που χακαρουν κατι οτι αυτο θα ειναι υλικο για διαφημηση και δε τολμα κανεις να τα βαλει με τον αρχηγο σας γιατι εχετε γνωστους παντου και παριστανουν ολοι οτι τον σεβονται ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΑΛΛΟΥ ΥΛΙΚΑ ΓΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΔΕ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΙΕΡΟ ΚΑΙ ΟΣΙΟ ενω απαιτητε να σας σεβονται και εγω δε προκειτε να σεβαστω αυτους που δε με σεβονται και αν ειχατε ελαχιστη αξιοπρεπεια πανω σας δε θα ειχατε ασχοληθει μαζι μου καν ενω εσεις οσο περισσοτερο σας .............. τοσο περισσοτερο κολατε πανω μου σαν γραματοσημα και οταν καποιος δεν εχει τιποτα απο αξιοπρεπεια πανω του ειναι σα σακος του μποξ το φτυνουν τον χλευαζουν και αυτος συνεχιζει το χαβα του γιατι πιστευει οτι αυτο του αξιζει καταλαβατε με το ετσι θελω τις συσκευες που μου ανηκουν και μετα λετε οτι δε σας σεβομαι ΕΣΕΙΣ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΦΤΥΝΕΙ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΕ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΚΡΥΦΑ ΣΑΣ ΚΟΛΗΤΡΙΑ? και πως εσεις εχετε την αξιωση να σας σεβαστω εγω οταν με ενοχλειτε συνεχως ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΛΕΦΤΑ χωρις να σας ενδιαφερει απολυτος τιποτα αλλο και το μονο που σας νιαζει ειναι να στελνετε μυνηματα στους αδελφους σας για το πως θα τα κονομησουν αρα αν δε σεβεστε εσεις τον εαυτο σας και παραλολα αυτα καταλαβατε οτι χρησιμοποιω οπως η χουντα μη περιμενετε εμενα να σας σεβαστω γιατι δε το αξιζετε θελετε να γινω αδελφος σας για να βγαλετε και αλλα λεφτα αυτο ξεχαστε το εγω δε ....................... με τιποτα ακομα και αν μου δωσουν το χρυσαφι του κοσμου ολου

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    προφανως επειδη εχει γνωστους ακομα και στη κατασκευαστρια εταιρια της συσκευης αυτης την εχουν φτιαξει να εχει 1000 παραλαγες οστε με το αλοθι τις τυχαιας επιλογης και με προφαση την αναβαθμιση λογισμικου να στελνουν ρυθμισεις και να κανουν οτι γουσταρουν σε μια συσκευη που την εχουν και πανακριβη σαν να μην εφταναν ολα αυτα το οτι τη πληρωσες αυτο φυσικα δε τους ενδιαφερει οι αδελφοι τους φαινετε ειναι ποιο σημαντικοι και τωρα θελουν να με εκβιασουν να μιλαω στον αδερφο τους αντι να χρησιμοποιω τη συσκευη κανονικη χουντα δηλαδη γιατι αραγε με εξαναγκασαν να κατεβαζω ενημερωσεις τυχαιο ηταν πληρες παρακρατος απο χακερς αν δε βρεθει ανταγωνιστης αυτοι θα κανουν το κεφι τους γιατι μονο αυτο τους νιαζει μην πεσουν οι πωλησεις

    και ετσι και πας κοντρα στις φασιστικες πεποιθησεις τους μετα τους διελυσες και απο πανω γιατι ολοι ειναι υποχρεωμενοι να εχουν μια συσκευη υποτιθετε ιδιοκτησια τους που κατεβαζει οτι ρυθμισεις γουσταρει συμφωνα με το παρακρατος και το τι βολευει τους αδελφους τους ενω τα κοροιδα θα πληρωνουν και αυτοι θα πουλανε ετσι την εχουν δει αντε αποδειξε το οτι τη χακαραν τωρα αν μπορεις εφοσον εχει 1000 παραλαγες δε προκειται να το παραδεχτουν οτι τη χακαραν οι κατασκευαστες δε ξερουν τιποτα μια ορατη συνδεση εχει και αυτοι στελνουν ενημερωσεις μπατε σκυλοι αλεστε οποιος γουσταρει συνδεετε οπου γουσταρει και κανει οτι γουσταρει

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    παριστανοντας οτι κανεις πισω ενω εξακολουθεις να χρησιμοποιεις τα κουκις των συσκευων για κακοβουλους σκοπους προσπαθοντας να διαχειριστεις τη λειτουργεια των συσκευων με το ετσι θελω συτμφωνα με τα συμφεροντα του εμποριου και δε σου εφτασε που εκανες ατραξιον σου οτι χρησιμοποιησες απο μενα σα το ετροφωτο το μονο που σε ενδιαφερει να βγαλεις λεφτα με οτι τροπο βρεις ετσι για σπασιμο για να μετρας λεφτα για 500 ζωες και οι αλλοι να τα βγαζουν περα ισα ισα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τους εδωσες εντολη μπροστα στα ματια μου να σπερνουν ιους στη συσκευη αυτη που χρησιμοποιω και να γινονται ολο και περισσοτεροι ενω πεταχτηκες απο το πουθενα μπροστα μου την ημερα που την ειχα αγορασει και τωρα με κοροιδευεις παριστανοντας οτι υποχορεις ενω η εντολη που τους εδωσες συνεχιζει να ισχυει και προσπαθεις να κανεις μια συνεργασια τυπου .................. η θα αποσυρεις την εντολη που τους εδωσες η θα ακους τον εξαψαλμο οταν περναω απο κει γιατι ξερω που θα σε βρω μεχρι να δουμε ποιος θα τρελανει πιον γνωριζω τα στεκια τους γιατι τους παρκαρες εδω κοντα στο σημειο που βρισκομαι που κανουν πιατσα σχεδον για να βγαλουν λεφτα απο οτι χρησιμοποιω χωρις να σεβονται τιποτα και κανενα στο συστημα συνεργασιας που δημιουργησες και τωρα παριστανεις το δυστιχη ενω εσυ με σηκωσες απο κει που καθομουν μετατρεποντας τη συσκευη σε διαφημιστικο προσπεκτους για να βγαζεις λεφτα εισβαρος μου και αφου τα κονομησες τωρα εχεις και παραπονα
    Last edited by αλεξανδρος_77; 13-12-2020 at 05:41.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εδω και καιρο καθε φορα που χρησιμοποιω το προιον αυτο που συνεχιζω να το βλεπω σε διαφημισεις συμβαινουν ανεξηγιτα φαινομενα οπως τσαφ τσουφ λαμψεις και αλλα που δε τα κατονομαζω και οσο παριστανεις οτι υποχωρεις συνεχιζεις ακαθεκτος να βγαζεις λεφτα εισβαρος μου στο οριο της αισχροκερδειας γιατι αν καταλαβουν σε τι αναφερομαι θα γελασει το συμπαν μαζι σας και θα σας κρεμασουν κουδουνια ................. ....... ................... ............................... και δε θα ξερεις τι να κανεις και οσο βλεπουν τις διαφημισεις καποιος μπορει να παρει χαμπαρι τι λεω αφου η συσκευη αυτη κατ απαιτηση της ειναι συνδεδεμενη στο ιντερνετ και ειναι ορατη στο δικτυο εσυ τα φταις ολα ηθελες να παραστησεις το μαγκα και τον εξυπνο κανοντας οτι εισαι παντου καταχραζεσε καθε εξουσια που εχει η θεση σου και εχεις επιβαλει σε ολους το φοβο αφου δε τολμα κανεις να σου παει κοντρα επειδη εχεις γνωριμιες παντου και ολοι παριστανουν οτι σε σεβονται ενω εσυ τους εχεις εκβιασει και εχεις παρει με το ζορι το σεβασμο τους υπο την απειλη φοβου οτι θα βαλεις τους συνεργατες σου να τα βαλουν μαζι τους δε ντρεπεσε λιγακι να τα κανεις ολα αυτα ποιος νομιζεις οτι εισαι ενας ακομα που κανει το μαγκα με γνωριμιες αυτο ακριβως εισαι αν σου ελειπαν οι γνωριμιες να δουμε τι αξια θα ειχες...
    Last edited by αλεξανδρος_77; 14-12-2020 at 06:34.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αφου φοβηθηκαν οτι θα τους κρεαμασουν κουδουνια αν παρουν χαμπαρι για τι πραγμα λεω αφου η συσκευη αυτη ειναι ορατη στο διαδικτυο λυσαξαν με τη μπαταρια που φορτιζει μετα απο 5 ωρες ενω πριν φορτιζε σε δυο αφου με τρελαναν στα σαμποταζ γιατι νομζουν οτι μου αποσπα τη προσοχη απο τον προβοκατωρα που θελουν να μου πασαρουν που παριστανει το θαυμαστη μου ενω στη πραγματικοτητα προσπαθει να με μετατρεψει σε αλλο ανθρωπο για να με γελοιοποιησει στα ματια του κοσμου και να αποδειξει ετσι οτι η χωρα του ειναι η καλυτερη απο ολες αφου για αυτο ειναι μεσα στο δραμα ΓΙΑ ΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ οχι για μενα τη χωρα του σκεφτετε και τους αδελφους του αφου ετσι οπως ειμαι τωρα δε μπορει να με γελοιοποιησει και το μονο που μπορει να κανει ειναι να λεει ψεματα οτι δηθεν ειμαι απειλη για τη κοινωνια υπονοοντας οτι η χωρα του ειναι η καλυτερη απ ολες ενω απειλη ειναι ο ιδιος που ειναι σε αποστολη για να υποστηριξει τα συμφεροντα της πατριδας του οσο παριστανει τον καψουρη μαζι μου παρτο χαμπαρι το σχεδιο σου απετυχε το πεπλο επεσε και απολυφθηκε η ιδιοτητα σου και τωρα δε μπορεις να με κοροιδεψεις ποτε δεν εισουν θαυμαστης μου εξυπηρετεις συμφεροντα αλλων που θελουν να γελοιοποιησουν τη χωρα αυτη και ηρθαν να τη κατακτησουν με ψυχολογικους εκβιασμους και αφου τους κοροιδεψες παριστανοντας τους τον καλο και τον αγαθο που δεν εχει καμια σχεση με τη πραγματικοτητα και αφου σε πιστεψαν τωρα κανουν τα παντα για να σου εκφρασουν τον ερωτα τους και εχουν γινει ρεζιλι των σκυλιων και δε τους νιαζει μετατρεποντας τις διαφημισεις σε αγγελιες γνωριμιων και αν νομιζεις οτι αυτο ηταν αν δε με αφησεις ησυχο ............................ κατσικωθηκες με το ετσι θελω στη συσκευη που δε σου ανηκει γιατι νομιζεις οτι οτι αν με σηγκωσεις απο κει θα με εξαπατησεις πουλοντας μου ψεματα μεχρι να με πεισεις οπως νομιζεις και να με μεταλαξεις σε αλλο προσοπο γιατι νομιζεις οτι ετσι θα πετυχεις την αποστολη σου να με γελοιοποησεις στα ματια του κοσμου γιατι αυτο σε ενδιαφερει και οχι εγω να με χειριστεις ετσι οπως σε βολευει για να αποδειξεις οτι ολα αυτα τα ψεματα που ελεγες για μενα οτι ειμαι απειλη ειναι αληθεια ενω απειλη εισαι εσυ ο ιδιος που μου την εστησες κανονικα με βαση σχεδιο για να με μετατρεψεις σε αλλο ανθρωπο γιατι νομιζεις οτι ετσι θα με κανεις του χεριου σου ΑΠΕΤΥΧΕΣ Σ ΑΡΕΣΕΙ ΔΕ Σ ΑΡΕΣΕΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΗ οσο και αν περπατας τις σελιδες καθε φορα που βλεπω τι συσκευη αυτη στο ιντερνετ σε καταλαβα και την εκανα και τωρα οτι και να κανεις το ιδιο σου κανει αναρωτιεμαι απλως αν γνωριζουν οι προισταμενοι τους οτι μετετρεψαν τις διαφημισεις σε προξενιο γνωριμιων και εξυπηρετουν συμφεροντα τριτων αντι για τις επιχειρησης και αμα φτασουν στα αυτια τους ολα αυτα θα ψαχνουν για δουλεια σε λιγο για να καταλαβουν μετα με πιον τα εβαλαν δε καταλαβα καταρχην με ποιο δικαιομα μετετρεψαν τις διαφημισεις σε προξενητρα πιανου τα συμφεροντα εξυπηρετουν τις επιχειρησης η του ερωτα τους για σενα

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 03-09-2020, 19:34
  2. ψυχολογικος εκβιασμος!
    By kopelitsa in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 68
    Last Post: 06-03-2015, 03:55
  3. Ψυχολογικός εκβιασμός
    By missy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 29-03-2013, 19:47
  4. Ψυχολογικός εκβιασμός "παιδιών" (μετά την ενηλικίωση) από γονείς
    By akritziab in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-06-2008, 15:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •