Πως να του το πω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526

    Πως να του το πω...

    Καλησπέρα έχω ένα θέμα οικογενειακό.. Είχα κάποια χρήματα στην άκρη τα οποία κράτησα καβατζα για ώρα ανάγκης, όχι πολλά..
    Τέλος πάντων τα κρατούσε η μητέρα μου και δάνεισε στον αδερφό μου ένα Χ πόσο χωρίς να με ρωτήσει, εκείνος είπε ότι θα τα δώσει μόλις πληρωθεί και πέρασαν 1.5 μήνες.. Εγώ τώρα έχω ξεμείνει και ντρέπομαι να ζητήσω από τον αδερφό μου λεφτά.. Αλλά θα ήθελα να τα ζητήσω, ξέρω ότι έχει οικογένεια παιδιά βγαίνει δύσκολα αλλά κ αυτός ξέρει ότι ούτε εγώ δουλεύω κάπου και ήταν τα τελευταία μου και όπως είπε θα μου τα έδινε αλλά ακόμα τίποτα... Τι να κάνω? Τα έχω ανάγκη..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Να τα ζητήσεις από τη γριά που έγινε διαχειριστής των χρημάτων σου
    (θύμωσα τώρα)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Να πεις στη μητερα σου να του τα ζητησει, αφου εκεινη του τα εδωσε.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν έχω καταλάβει γιατί έδωσες τα λεφτά στη μάνα σου, αλλά τέλοσπάντων από εκείνη πρέπει να τα ζητήσεις. Από που κι ως που τα δίνει αλλού χωρίς καν να πάρει την έγκρισή σου; Σε εκείνη έδωσες να τα φυλάξει, δεν τα έδωσες στον αδερφό σου. Εκείνη είναι η υπεύθυνη να σου τα δώσει. Μην παίζετε την κολοκυθιά!

    Κηδίες με ξένα κόλλυβα;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Καλησπέρα έχω ένα θέμα οικογενειακό.. Είχα κάποια χρήματα στην άκρη τα οποία κράτησα καβατζα για ώρα ανάγκης, όχι πολλά..
    Τέλος πάντων τα κρατούσε η μητέρα μου και δάνεισε στον αδερφό μου ένα Χ πόσο χωρίς να με ρωτήσει, εκείνος είπε ότι θα τα δώσει μόλις πληρωθεί και πέρασαν 1.5 μήνες.. Εγώ τώρα έχω ξεμείνει και ντρέπομαι να ζητήσω από τον αδερφό μου λεφτά.. Αλλά θα ήθελα να τα ζητήσω, ξέρω ότι έχει οικογένεια παιδιά βγαίνει δύσκολα αλλά κ αυτός ξέρει ότι ούτε εγώ δουλεύω κάπου και ήταν τα τελευταία μου και όπως είπε θα μου τα έδινε αλλά ακόμα τίποτα... Τι να κάνω? Τα έχω ανάγκη..
    συμφωνω με τους προλαλησαντες.
    στην μανα σου τα εδωσες, οχι για να τα επενδυσει, αλλα για να τα φυλαξει.
    απο εκεινην πρεπει να τα ζητησεις.
    δεν μας ειπες ομως γιατι τα εδωσες σε εκεινην. τραπεζες δεν υπαρχουν; στρωματα δεν υπαρχουν; γιατι σε εκεινην;;;
    μηπως ειχε καποιου ειδους "ελευθερο" απο εσενα να τα χρησιμοποιησει αν τ χρειαστει;;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συμφωνω με τους προλαλησαντες.
    στην μανα σου τα εδωσες, οχι για να τα επενδυσει, αλλα για να τα φυλαξει.
    απο εκεινην πρεπει να τα ζητησεις.
    δεν μας ειπες ομως γιατι τα εδωσες σε εκεινην. τραπεζες δεν υπαρχουν; στρωματα δεν υπαρχουν; γιατι σε εκεινην;;;
    μηπως ειχε καποιου ειδους "ελευθερο" απο εσενα να τα χρησιμοποιησει αν τ χρειαστει;;
    Καλησπέρα τις τα έδωσα γιατί δεν εμπιστεύομαι τον εαυτό μου και φοβάμαι μη τα φάω στις ουσίες ότι χρειάζομαι απλά τις λέω και μουντό παίρνει.. Αλλά αυτό το έκανε 2 φορες. Την μια νου τα επέστρεψε τώρα αυτά έχει 2 μήνες λέει θα τα δώσει κ ακόμα τα δίνει και ξέρει ότι δεν δουλεύω...
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Του τα ζήτησε η μητέρα μου και αυτός λέει δεν έχει.. Ενώ πριν τα δανειστεί λέει μόλις πληρωθώ θα τα δώσω και τον είχε εξηγήσει η γυναίκα ότι δεν είναι δικά τις και είναι τα τελαυταια μου.. Βγάζει αυτός γούστα και τα πληρώνω εγώ.. Τι να πω.. Δουλεύει οικογένεια έχει αμάν δεν μπορεί να κάνει κουμάντο το μισθό του ας κάτσει σπίτι όλο για καφέ κ εστιατόρια είναι κ τα πληρώνω εγώ τα ******ατικα.. Δεν κοιτάνε να πληρώσουν νοίκια κτλ.. Βγάζουν γούστα κ όταν ξεμενουν ζητάνε συναιχεια από εμάς..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •