26 χρονών παρθένος και μόνος - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 38 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 563
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    επεισης ισως εκανες πολυ ομη ζωη και τωρα εχεις στερεψη η χαρα? εινια λογικο αν εκανες μια ζωη στιριζωμενη στα κοσμικα προτυπα... κανε ενα βημα προς την αληθεια του χριστου να δεις... πως να ξυπνας σιγα ισγα ομως... ο καλο πραγμα αργει γιατι λενε

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    λογικα εσυ εισαι συναισθηματικο ατομο αυτο ειναι πολυ καλο αλλα ειναι και πολυ ευκολο να παρει την κατω βολτα και μετα γινεται μαρτυριο... σιγουρα εχεις εναν μεγαλο συναισθηματισμο μεσα στο σωμα σου που βαση αυτου θα μπορουσαμε να πουμε καθοριζεται η χαρα και η ζωη σου πολες φορες και οι επιλογρεες σου... σου εχω μια συνταση που εκανα εγω και δωθηκα.. γυρνα λιγο το ενδοαφερον σου προς την εκελισια και τον χριστο... ενοω την απλη κανονικη που εχουμε ολλοι στην ενορια μας... γυρνα το εδνιαφερον σου για πραγματα χομπι η αθληση η καλη διατροφη που θα σε κανουν να νιωσεις καλα αλλα κυριος (αραια και που) ακου διαβασε και κανε λιγο απο πνευματικα οτι μπορεις θα δεις σε κανουν να ξεχνιεσαι και να γυρναει η καρδια προς το καλο χωρις να το καταλαβεις... και το καλυτερο ειναι οτι αυτο μετα δεν φευγει αμεσος οπως τα αλλα στην ζωη αλλα μενει λιγο και μετα φευγει... και οσο καλη ζωη κανεις τοσο μενει

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    το θέμα μου πλέον δεν είναι μόνο η σεξουαλική μου ταυτότητα αλλά η λειτουργικότητα μου εν γένει. Σήμερα πήγα στη δουλειά μου αλλά ήταν όπως ακριβώς το περίμενα. Ενά κενό μιλάω και δεν είμαι εγώ και νιώθω σαν φυτό, απλά καθόμουν χωρίς να κάνω κάτι ουσιώδες. Μια κούραση χωρίς λόγο για νέο άνθρωπο 26 χρονών, μια έλλειψη κινήτρων και αυθορμητισμού παντελής η οποία με απομονώνει όλο και πιο πολύ. Σε άλλους έλεγα ότι πηρα αναβολή από το στρατό για να δικαιολογήσω την επιστροφή μου σε άλλους ότι είμαι ακόμα σε άδεια δεν ήξερα τι να κάνω, δεν έχω συναισθήματα και το χειρότερο μιλάω και δεν νιώθω το εγώ μου. Δεν ξέρω τι θέλω και λειτουργώ μηχανικά. Τάδε ώρα θα πάω για καφέ μετά θα γυρίσω συγκεκριμένη ώρα θα πάρω τα χάπια μου και θα κοιμηθώ. Την άλλη μέρα τα ίδια. Ναι όταν ημόυν πιο νέος δεν αντιμετώπιζα τέτοια θέματα, ήμουν κλειστός ναι αλλά έιχα παρέες έβγαινα κινούμουν, είχα διάθεση, μπορεί να μην είχα λύσει το ερωτικό κομμάτι αλλά δεν είχα όλα αυτά που περιγράφω εδώ. Τωρα πέρα του ερωτικού αντιμετωπίζω καθημερινά προβλήματα προσαρμογής και λειτουργικότητας, Η ζωή μου είναι στείρα, κένη, χωρίς ουσία και περιεχόμενο.

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    ασε και εγω ειμαι 24 χωρις... και απλα ψαχνω να δω τι θα μου εδεινε ζωη... δεν μου λες μηπως πιο νεος ησουνα και πολυ περιεργος για πραγματα της ζωης κλπ?

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    θελω να καταληξω στο οτι μηπως καποια φαση της ζωης σου ηθελες να ψαχτεις για διαφορα πραγματα? να πας σε τσιγκανες για το μελλον? να ριξεςι ταρο? να ασχοληθεις με μεταφυσικα?

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    σε αυτες τις περιπτωσεις γινεται κακο γτ επιρεαζεται συχνεα με διαφορες ανουσιες αλλα φανταστικες σκεψεις ο ανθρωπος και χαλιεται μετα και φευγει απο την ενερργη ζωη

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    βασικα ειμαστε πολλοι που ψαχνουμε καταληλους ανθωρπους που θα μας βοηθουσε αυτο να νιωσουμε καλα

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    εγω ελεγα να ρωτισω και εδω μεσα κιολας αλλα δεν ειναι ολλα τοσο ευκολα πιστευω δν ξερω κιολας

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    δν ξερω αν βγαλω μια αγγελια για φιλιες θα βρεθει κανενας εδω.. παλια νομιζω το ειχανε και συστημα χαχ

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    το θέμα μου πλέον δεν είναι μόνο η σεξουαλική μου ταυτότητα αλλά η λειτουργικότητα μου εν γένει. Σήμερα πήγα στη δουλειά μου αλλά ήταν όπως ακριβώς το περίμενα. Ενά κενό μιλάω και δεν είμαι εγώ και νιώθω σαν φυτό, απλά καθόμουν χωρίς να κάνω κάτι ουσιώδες. Μια κούραση χωρίς λόγο για νέο άνθρωπο 26 χρονών, μια έλλειψη κινήτρων και αυθορμητισμού παντελής η οποία με απομονώνει όλο και πιο πολύ. Σε άλλους έλεγα ότι πηρα αναβολή από το στρατό για να δικαιολογήσω την επιστροφή μου σε άλλους ότι είμαι ακόμα σε άδεια δεν ήξερα τι να κάνω, δεν έχω συναισθήματα και το χειρότερο μιλάω και δεν νιώθω το εγώ μου. Δεν ξέρω τι θέλω και λειτουργώ μηχανικά. Τάδε ώρα θα πάω για καφέ μετά θα γυρίσω συγκεκριμένη ώρα θα πάρω τα χάπια μου και θα κοιμηθώ. Την άλλη μέρα τα ίδια. Ναι όταν ημόυν πιο νέος δεν αντιμετώπιζα τέτοια θέματα, ήμουν κλειστός ναι αλλά έιχα παρέες έβγαινα κινούμουν, είχα διάθεση, μπορεί να μην είχα λύσει το ερωτικό κομμάτι αλλά δεν είχα όλα αυτά που περιγράφω εδώ. Τωρα πέρα του ερωτικού αντιμετωπίζω καθημερινά προβλήματα προσαρμογής και λειτουργικότητας, Η ζωή μου είναι στείρα, κένη, χωρίς ουσία και περιεχόμενο.
    Η τραυματική εμπειρία που επισήμανε ο γιατρός σου ποτε συνεβει ?
    Παλιά ή την στιγμή που ξεκίνησε η όλη σου ψυχολογική ταλαιπωρία?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    ανοιξου οσο μπορεις και εχε πιστη

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Το τραυματικό γεγονός ξεκίνησε από μικρή ηλικία. Σήμερα είναι η δεύτερη μέρα στη δουλειά, Με το ζόρι σηκώθηκα. Με το ζόρι οδήγησα να κατέβω στη δουλειά. Παιδιά δεν ξέρω τι είναι αυτό, Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ήμουν έτσι, έπερνα πρωτοβουλίες παλιά, Τώρα στη δουλειά κάνω πολύ απλά πράγματα στο γραφείο και όταν μου ζητηθεί, του τύπου να πάω ένα έγγραφο κάπου, ενώ θα έπρεπε να πα΄ρνω πρωτοβουλίες να σκέφτομαι πιο σύνθετα , να είμαι κοινωνικός και γενικά να διεκδικώ κάτι καλύτερο για εμένα. Είνα βάσανο ας λέω να είσαι έτσι. Είναι σαν να με έχει εγκαταλείψει το μυαλό και οι δυνάμεις μου. Το πρωί πριν πάω στη δουλειά ήπια ένα καφέ και εκεί δουλέυει μια κοπέλα η οποία μου μίλησε. Όταν μου μιλούσε πέρα από οτι ένιωθα αυτο το κενό και με το ζόρι έλεγα μια λέξη, νόμιζα όι με πλησίασε για να με "ξυπνησει" γιατί ξέρει ότι είμαι έτσι κενός. Σκεφτόμουν αυτό λοιπόν ΄σο μιλάγαμε και ότι είμαι κενός, που όντως έτσι είμαι και ήταν πού χάλια δεν ένιωσα τπτ από τη συζήτηση μας. Η κοπέλα αυτή είναι πολύ όμορφη, κοινωνική καιεκδηλλωτική, θα την πλησίαζα αλλά ποιος είμαι ΄γω για να κάνω κάτι τέτοιο και όταν ξέρει ότι ειμαι έτσι , όλοι το ξέρουν γτ

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Το τραυματικό γεγονός ξεκίνησε από μικρή ηλικία. Σήμερα είναι η δεύτερη μέρα στη δουλειά, Με το ζόρι σηκώθηκα. Με το ζόρι οδήγησα να κατέβω στη δουλειά. Παιδιά δεν ξέρω τι είναι αυτό, Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ήμουν έτσι, έπερνα πρωτοβουλίες παλιά, Τώρα στη δουλειά κάνω πολύ απλά πράγματα στο γραφείο και όταν μου ζητηθεί, του τύπου να πάω ένα έγγραφο κάπου, ενώ θα έπρεπε να πα΄ρνω πρωτοβουλίες να σκέφτομαι πιο σύνθετα , να είμαι κοινωνικός και γενικά να διεκδικώ κάτι καλύτερο για εμένα. Είνα βάσανο ας λέω να είσαι έτσι. Είναι σαν να με έχει εγκαταλείψει το μυαλό και οι δυνάμεις μου. Το πρωί πριν πάω στη δουλειά ήπια ένα καφέ και εκεί δουλέυει μια κοπέλα η οποία μου μίλησε. Όταν μου μιλούσε πέρα από οτι ένιωθα αυτο το κενό και με το ζόρι έλεγα μια λέξη, νόμιζα όι με πλησίασε για να με "ξυπνησει" γιατί ξέρει ότι είμαι έτσι κενός. Σκεφτόμουν αυτό λοιπόν ΄σο μιλάγαμε και ότι είμαι κενός, που όντως έτσι είμαι και ήταν πού χάλια δεν ένιωσα τπτ από τη συζήτηση μας. Η κοπέλα αυτή είναι πολύ όμορφη, κοινωνική καιεκδηλλωτική, θα την πλησίαζα αλλά ποιος είμαι ΄γω για να κάνω κάτι τέτοιο και όταν ξέρει ότι ειμαι έτσι , όλοι το ξέρουν γτ
    Εγώ δεν θα ήξερα τι να της πω!

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Πριν λίγο βγήκα για μια εξωτερική δουλειά, όταν σας λέω ότι όλοι ξέρουν ότι δεν ξέρω ποιος είμαι και που είμαι, με ρώτησε ένας παππούς τι υπηρεσία είναι εδώ ένω ήξερε για να με κοροιδέψει επειδή είμαι σαν φυτό και γω του απάντησα , δεν ξέρω πως να συμπεριφερθώ πλεόν κοιτάω τον άλλον και δεν ξέρω τι να πω δεν ξέρω τι να κάνω για να "ξυπνήσω", μιλαω και είμαι κενός, πως να χτίσω σχέσεις έτσι πως, βγήκα έξω για 1- λεπτά και κουράστηκα, είναι απίστευτο πραγματικά.

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Πριν λίγο βγήκα για μια εξωτερική δουλειά, όταν σας λέω ότι όλοι ξέρουν ότι δεν ξέρω ποιος είμαι και που είμαι, με ρώτησε ένας παππούς τι υπηρεσία είναι εδώ ένω ήξερε για να με κοροιδέψει επειδή είμαι σαν φυτό και γω του απάντησα , δεν ξέρω πως να συμπεριφερθώ πλεόν κοιτάω τον άλλον και δεν ξέρω τι να πω δεν ξέρω τι να κάνω για να "ξυπνήσω", μιλαω και είμαι κενός, πως να χτίσω σχέσεις έτσι πως, βγήκα έξω για 1- λεπτά και κουράστηκα, είναι απίστευτο πραγματικά.
    Από τι πιστεύεις ότι έχεις αυτό το κενο

Page 11 of 38 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Similar Threads

  1. 30 χρονών παρθένος
    By jkkkk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 30-12-2019, 20:01
  2. ''Παρθένος'' στα 23
    By dimitris23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-2017, 15:13
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 10:34
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 15:28
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 03:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •