26 χρονών παρθένος και μόνος - Page 17
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 17 of 38 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast
Results 241 to 255 of 563
  1. #241
    βγες στο δροο εξω και κανε βολτες

  2. #242
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Παιδιά θέλω βοήθεια σας λέω, δεν αντέχω άλλο να είμαι έτσι, είμαι σαν νεκρός, ο εγκέφαλος μου νιώθω ότι δεν λειτουργεί, όλοι με καταλαβαίνουν και αποστρέφονται το βλέμμα τους από πάνω μου, δεν μιλάω με κανέναν , και αν μιλήσω λέω μία άψυχη καλημέρα.
    Καταλαβαίνω τον πόνο σου, ο γιατρός σου θα σε βοηθησει και η αγωγή σου. Κατα τ'αλλα δεν εισαι σε θεση να "βοηθηθεις" απο εμας απλα επαναλαμβανεις το ιδιο πραγμα που σε βασανιζει. Αλλα εμεις δυστυχως δεν νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε κατι. Εδώ και τόσα μηνυματα εισαι χαμενος λες το ιδιο και οτι υποφερεις. Ε βγες κανε μια βολτα καλα σου ειπε.

  3. #243
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Πήγα για ένα περπάτημα μόνος μου γενικά αποφεύγω τον κόσμο γτ νμζ ότι ξέρουν για εμένα και γτ δεν ξέρω τι να πω,αυτό με κάνει να απομονωνομαι όλο και περισσότερο, νμζ ότι ξέρουν ότι είμαι ότι χειρότερο υπάρχει σε αυτή την κοινωνία

  4. #244
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    O κόσμος έχει καί τά δικά του προβλήματα.... οπότε μήν νομίζεις ότι όλοι σέ κοιτάζουν και όλοι σκέφτονται κάτι για σένα...

    Καλά έκανες και βγήκες για περπάτημα τουλάχιστον.. κάνει κάλο ναι νιώθεις ωραία μετά..

  5. #245
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    15
    και εγω τα ιδια αν και ειμαι 24 δεν θελω να σκευτωμαι οτι και εγω θα παω 26 και παραπανω ετσι

  6. #246
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    15
    πειτε κανεις τπτ αν ειναι κανεις μεσα για την κουβεντα

  7. #247
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    15
    που εχει καλα παιδια βρε παιδια να παμε να ανταμωσουμε χαχα. που ομως να μην ειναι κομπλεξικα πρωτημο απαλα και ωραια

  8. #248
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    15
    σιγουνας η ζωη και με ενα μπερδεμενο μυαλο, και θεοουμε ολλα να τα γκρεμησουμε

  9. #249
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Όχι δεν είμαι στην αρχή, έχει περάσει ένας ολόκληρος βασανιστικός χρόνος και συνεχίζω να είμαι στην ίδια κατάσταση. Μπορεί οι παράλογες σκέψεις να μου έφυγαν. Άλλα νιωθω σαν φυτό από τότε. Χωρίς συναισθήματα, πλήρως εξαρτημένος από τους δικούς μου, χωρίς διαθέση για τίποτε, με μια μονιμη κούραση και ένα πάγωμα του χρόνου...
    Τι φάρμακα παίρνεις;;

  10. #250
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Έπαιρνα διάφορα μέχρι τώρα, .Εχω λίγες μέρες που ξεκίνησα το λεπονεξ. Πάιρνω 250 τη μέρα μαζί με σολιαν 100. Σήμερα έχω γενέθλια, γίνομαι 27. Χθες είχα βγει με τους δικούς μου έξω. Δεν μπορούσα ούτε να σταθώ. Ένιωθα σαν φυτό, μου έκλειναν τα μάτια, δεν μπορούσα να μιλήσω κλπ. Μέχρι που τους είπα και φύγαμε, Το λεπονεξ έχω που το ξεκίνησα περίπου 2 βδομάδες. Δεν έχω δει κάποια διαφορά ακόμα, Χθες ήταν βασανιστήριο αυτό που πέρασα.

  11. #251
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Χρόνια πολλά! Χρόνια καλά!

  12. #252
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    15
    παντος παιδια εγω ειμαι που επιφυλακτικος με τα ψυχοφαρμακα και γενικα με την ιατρικη επιστημη πανω στην ψυχικη υγεια... βεβεια δεν ενοω οτι δεν εχει προχωρησει πολυ... ουτε πως δεν εχει βοηθησει σε πολες περιπτωσεις... αλλα οπως και να το κανουμε ειναι κατι εντελως αορατο με μονα δεδομενα τα αποτελεσματα αυτης (π.χ. συμπτωματα)... και πολες φορες εχω δει και εγω πολυ κοσμο που οταν μπαινει σε προγραμμα αγογων απο την μια βλεπει να βοηθαει σε ενα αλλα απο την αλλη χαλαει δεκα... δλδ πολες φορες και εγω αλλα και δικα μου ατομα.. εχουν δει οτι με τα πιο πολα φαρκαμα ισοροπουν λιγο στο θεμα τους αλλα π,.χ. μια συχνη παρεμνεργεια ειναι οτι ειναι ασν σε λιθαργο... οποτε καλα ειναι πρωτα να βλεπεςι αρκετα εναν ψυχολογο αν κρτατας τουλαχιστον και να συζητιεταια αρκετα αν και πως χρειαζεται να πας σε γιατρο... φυσικα δεν πρεπει να χανεται καμια εμπιστοσυνη προς τον γιατρο γιατι αυτο ειναι το χειρωτερο

  13. #253
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    15
    κσαναλεω δεν θελω να πω οτι δεν αξιζει η ψυχιατρικη και η ψυχολογια ισα ισα χαρης σαυτην εχουν βοηθηθει ποσος κοσμος αναλογα με τον βαθμο που εξεωλισεται καθε τοσο πλεον... απλα με παραξενευει οτι καμια φορα θα εις πολα ατομα μετα απο καποιες αφωγες να ειναι πολυ νταουν... που ειναι λογικο μεν και δεν σημενει οτι δεν παρακολουθειται και το νταουν ατομο... απλα ειναι σωστο συνεχος να σκευτωμαστε και να προχωραμε

  14. #254
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    15
    χρονια πολλα και σε σενα φιλε μου... ππιστευω πως καλα ειναι να μπεις σε μια απλη καλη ρωτα στην ζωη σου και στοις καταστασεις σου... κοιτωντας ευθεια και προσαθησε να κοιτας και τον εαυτο σου οσο μπορεις...

  15. #255
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Σήμερα έχω τα γενέθλια μου, από παιδί...κανείς δεν με θυμήθηκε ως συνήθως, όχι πως περίμενα να χτυπάει το τηλέφωνο μου συνεχώς αλλά ούτε και να μην μου εύχεται κανείς. Να ένα δείγμα, ότι η κοινωνία με θεωρεί νεκρό. Νιώθω σαν ένα απόβλητο που πρέπει να πεταχθεί άμεσα, σαν ένας ιός που πρέπει να εξοντωθεί ώστε να μείνει το υγιές κομμάτι του οργανισμού - κοινωνίας. Το μυαλό μου παραμένει σε ένα κενό, τα συναισθήματα μου παγωμένα, Δεν νιώθω τπτ απλά. Αυτό που σκέφτομαι συνέχεια είναι ότι θα πεθάνω, αργά η γρήγορα, ή θα μείνω τελείως φυτό. Όταν είμαι με κόσμο νιώθω εναν κόμπο στο λαίμό, δεν μπορώ να μιλήσω και αν πω κάτι θα είναι τελείως ξέγκαρδο. Σκέφτομαι ότι από τότε που ξεκίνησα τα χάπια ή ζωή μου έχει καταστραφεί. Πήγα σε γιατρούς προκείμενοου να βρω τον εαυτό μου και όχι για να τον χάσω τελείως. Με κοιτάζω στον καθρέφτη και δεν με αναγνωρίζω. Βλέπω ένα πλάσμα άδειο κενό με ένα βλέμμα απλανές, του τρελού. Νμζ ότι όλοι το ξέρουν. Δεν μπορώ να νιώσω αγάπη χαρά, ζωντάνια. Δεν μπορώ να εκφραστώ, να γελάσω, να κλάψω να νιώσω. Είναι σαν να μην βλέπω όπως λέω χαρακτηριστικά στους γιατρούς που με παρακολουθούν. Σαν να έχει κολλήσει ο εγκέφαλός μου. Θέλω να σας πω μία σκέψη μου. Εχω δεχθεί τρομερή βία στη ζωή μου από παιδί, σωματική, ψυχολογική , σεξουαλική. Το χειρότερο απ' όλα είναι ότι δεν βρήκα τη δύναμη το σθένος να αντιδράσω όταν δεχόμουν τη βία. Έμεινα παθητικός αποδέκτης της.

Page 17 of 38 FirstFirst ... 7151617181927 ... LastLast

Similar Threads

  1. 30 χρονών παρθένος
    By jkkkk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 30-12-2019, 20:01
  2. ''Παρθένος'' στα 23
    By dimitris23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-2017, 15:13
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 10:34
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 15:28
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 03:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •