26 χρονών παρθένος και μόνος - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 38 FirstFirst ... 9171819202129 ... LastLast
Results 271 to 285 of 563
  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Μπορεί να μην είσαι ο εαυτός σου...είτε γιατι τα φαρμακα σε εχουν επηρεάσει...είτε γιατι η ψυχολογια σου είναι στα πατωματα.Κι εγώ οταν βαραγα κρισεις πανικου για μηνες καθημερινά και η μιση μου μέρα ηταν μια κριση πανικου δεν ημουν ο εαυτός μου.Ο εαυτός μου θα σκεφτόταν λογικά και δε θα νομιζε ολη την ωρα οτι είμαι άρρωστη...ο εαυτός μου δε θα επαιρνε σβαρνα τους γιατρούς από φοβίες οτι κάτι έχω.Δυστυχώς όμως το κάνω...γιατι καποιες φορες οι φοβιες μας ξεπερνουν τη λογική μας.Και φανταζομαι δεν ειμαι μονο εγω εδω μέσα...ολοι τα ζορια μας τραβαμε αλλιως δε θα τα λεγαμε απο εδω μεσα.

    Έτσι κι εσύ ...περνας τα ζόρια σου.Για να το ξεπερασεις ολο αυτό θα πρέπει να φροντίζεις να μένεις λειτουργικός (για αυτό παλευουμε πολλοί).ξεκίνα λοιπον και κανε πραγματακια με το ζορι.Καθε μέρα και από κάτι.Σε λίγο θα παψει να είναι με το ζόρι.
    Για περπατημα πηγαινεις μονος σου?Που πηγαίνεις?Γυρω απο το σπιτι σου?

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Ναι μόνος μου πηγαίνω συνήθως ή με τη μητέρα μου, μια διαδρομή κοντά στο σπίτι μου. Νμζ ότι οι γιατροί δεν με καταλαβαίνουν,βδιαφορετικ� � θα με βοηθούσαν.

  3. #273
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    φοβάμαι τόσο πολύ, είναι σαν να κοιμάται ο εγκέφαλός μου, είμαι μόνος μου σε όλο αυτό, φοβάμαι ότι θα τρελαθώ τελείως.Δεν νιώθω τπτ παρά μόνο μια κούραση.Ανεβαίνω τα σκαλιά του σπιτιού μου και κουράζομαι. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω, πως να εξηγήσω αυτό που μου συμβαίνει. Είναι σαν οι λειτουργίες του εγκεφάλου μου να έχουν επηρεαστεί. Οι γνωστικές μου λειτουργίες επίσης. Έχω μείνει κολλημένος στη μητέρα μου. Αν δεν είχα αυτή ούτε στο γιατρό δεν θα πήγαινα.

  4. #274
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Μια χαρα σε καταλαβαίνουμε πιστεψε με...το θεμα ειναι να πας ενα βημα παρακατω.Εκει επικεντρωσου.Δεν πειραζει που εχεις μεινει κολλημενος στη μητερα σου...σε αυτες τις φασεις ολοι κολλαμε στην οικογενεια μας συνηθως γιατι χρειαζομαστε βοηθεια.Λοικο.Θα συνέλθεις και θα ξεκολλήσεις και από τη μανα σου και θα ερωτευτείς και όλα.Αφου το θέλεις και τοσο πολύ επικεντρωσου στο πως θα βγεις από ολο αυτο.Σταματα να ασχολησε με το πως νιώθεις ή το πως δε νιωθεις.Με το να σκεφτεσαι ολη την ωρα αυτο το πραγμα δε σε βοηθαει και δεν εχει και νοημα.Παρακατω προχωρα.Βγηκες σημερα?Μιλησες με καποιον?Εχεις σκεφτει να παρεις αν κατοικιδιο?

    Υπαρχει η δυνατοτητα να πατε μια βολτα καπου πιο μακρυα?Μια βολτα στην παραλια πχ.Κατσε εκει και κοιτα τη θαλασσα...πετα πετρουλες ...παρε αναπνοες.Αυτο αρκει.

    Με το φαγητο πως τα πας?Τρως?

  5. #275
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Πήγα μια βόλτα κοντά στο σπίτι μου. Δεν ξέρω αντικρίζω κόσμο και δεν μου βγαίνει να χαιρετήσω πόσο μάλλον να ανοίξω μια κουβέντα, κόσμο που ξέρω από παιδί όχι κανέναν άγνωστο, ειμαι σαν ζωντανός νεκρός και νμζ ότι όλοι το ξέρουν για μένα, υποφέρω, φαγητό προσπαθώ να τρώω κανονικά. Δεν ξέρω κάθε μέρα νμζ ότι είναι η τελευταία μου. Αφού τα βράδια κοιμάμαι με την μητέρα μου για να μην φύγω μόνος μου.

  6. #276
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    https://www.youtube.com/watch?v=3TWuCGW8EhE

    Δες το...

    Καμια ταινια βλεπεις?Πιο παλια ...πιο μικρος ειχες καποιο χομπι?

  7. #277
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Συμφωνώ με νικολινα,
    Παρακολουθώ τά βίντεο του κυρίου όπως καί άλλων καί είναι πολύ βοηθητικά.
    Ο συγκεκριμένος έχει πολύ ωραίος λόγο καιρό κάθε φορά στα βίντεο του ξεδιαλυνεται τό τοπίο, για πολλά θέματα, όσα προσεγγίσει

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    ποιο μικρός δεν ήμουν έτσι, δεν φοβόμουν ότι πεθαινω, δεν νμζ ότι με σχοίάζει ο κόσμος, είχα ενέργεια, έπαιζα μπάσκετ, πήγαινα για τρέξιμο, με τη σχολή μου τα πήγαινα καλά, διάβαζα και συγκεντρωνόμουν κλπ

  9. #279
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Ίσως είναι από τα τελευταία ποστ που κάνω. Δεν ξέρω τι άλλο να πω για να γίνω κατανοητός. Κανείς δεν θα μπορέσει να με καταλάβει ποτέ,

  10. #280
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Μπορεί μόλις να έδωσες μια ιδέα για μερική λύση στο πρόβλημα.
    Έκατσες καί θυμήθηκες τί έκανες τελευταία φορά που ήσουν καλά. Όταν ήσουν μικρός ποιές ασχολίες σέ έκαναν χαρούμενο.
    Δοκίμασε νά κάνεις κάτι που έκανες μικρός λοιπόν ναι σέ ευχαριστούσε.
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    ποιο μικρός δεν ήμουν έτσι, δεν φοβόμουν ότι πεθαινω, δεν νμζ ότι με σχοίάζει ο κόσμος, είχα ενέργεια, έπαιζα μπάσκετ, πήγαινα για τρέξιμο, με τη σχολή μου τα πήγαινα καλά, διάβαζα και συγκεντρωνόμουν κλπ
    Δεν γίνεται νά βοηθήσουμε κάπως αλλιώς. Ρωτάς συνέχεια για τό φάρμακο που παίρνεις. εγώ έχω ψάξει στο ίντερνετ και βλέπω ότι είναι πολύ αποτελεσματικό αλλά θέλει χρόνο. Κάνε λοιπόν υπομονή. Εκτός όμως από φάρμακα χρειάζεσαι καί ψυχοθεραπεία και όχι απλά νά σού δίνει τά φάρμακα καί τέλος.

  11. #281
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ, ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ, ΤΟ ΠΩς ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΙ, ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ.. ΒΛΕΠΩ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΧΑΙΡΕΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΩ ΟΥΤΕ ΓΕΙΑ, ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΜΟΝΙΜΗ ΕΞΑΝΤΛΗΣΗ, ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΙΣΘΗΜΑ ΚΕΝΟΥ ΚΑΙ ΑΝΥΠΑΡΞΙΑΣ, ΠΛΗΡΗΣ ΑΝΗΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟΦΥΓΗ

  12. #282
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    θέλω να γίνω καλά, δεν μπορώ να υποφέρω αλλόο....

  13. #283
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    O ψυχολόγος Νικήτας Καυκιός δέχεται όλες τις μέρες της εβδομάδας στην Αθήνα άτομα, ζευγάρια και οικογένειες που αντιμετωπίζουν δυσκολίες στην ψυχολογική τους ζωή και τις διαπροσωπικές τους σχέσεις. Γράφει στο site https://www.psyche.gr

    Συνεδρίες με βιντεοκλήση ή τηλεφωνικά.

    Πληροφορίες σχετικά με τις συνεδρίες στο link
    https://www.psyche.gr/synedria.htm

    Μπορείτε να επικοινωνήσετε για πληροφορίες ή ραντεβού στο τηλ. 6946508579 ή στέλνοντας μήνυμα στο FB https://www.facebook.com/psychologyan...
    ή μέσω email: [email protected]
    Στο FB ακολουθήστε την σελίδα στην οποία γράφει καθημερινά:
    https://www.facebook.com/psychologyan...
    Για την Διεύθυνση Αθήνας μπορείτε να βρείτε αναλυτικές πληροφορίες στο link
    www.psyche.gr/dir.html
    Κατ' οίκον επισκέψεις για άτομα που δυσκολεύονται να μετακινηθούν.

  14. #284
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    θέλω να γίνω καλά, δεν μπορώ να υποφέρω αλλόο....
    Ειλικρινά εύχομαι ο Θεός να σε βοηθήσει να γίνεις καλα σε καταλαβαίνω απόλυτα

  15. #285
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    το μυαλό μου, η σκέψη μου, έχουν επηρεαστεί, φοβάμαι πολύ ότι θα χαθώ τελείως,

Page 19 of 38 FirstFirst ... 9171819202129 ... LastLast

Similar Threads

  1. 30 χρονών παρθένος
    By jkkkk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 30-12-2019, 20:01
  2. ''Παρθένος'' στα 23
    By dimitris23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-2017, 15:13
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 10:34
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 15:28
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 03:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •