26 χρονών παρθένος και μόνος - Page 31
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 31 of 38 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast
Results 451 to 465 of 563
  1. #451
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Ακόμα στα ίδια, φοβάμαι πολύ αυτό το κενό.. Πηγαίνω μια φορά τη βδομάδα σε ψυχίατρο.. Δεν νμζ να περάσει... Κοιμάμαι πολύ και δεν έχω όρεξη για τπτ.. Όταν ήμουν μικρός μου είχε συμβεί κάτι πολύ άσχημο που με έχει στιγματίσει

  2. #452
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Τι σου είχε συμβεί όταν είσαι μικρός; Πες μου σε παρακαλώ θέλω να σε βοηθήσω

  3. #453
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Επίσης πρόσεχε με τον ύπνο,ο άνθρωπος δεν πρέπει να κοιμάται πάνω από 9 ώρες και ξέρω ότι κοιμάσαι γιατί έτσι κοιμούνται και τα προβλήματα αλλά πίστεψέ για να λυθούν τα προβλήματα πρέπει να τα αντιμετωπίσεις όχι να τα αποφεύγεις πρέπει να πας οποσδηποτε σε ψυχολόγο πιστεύω ότι το χρειάζεσαι περισσότερο αποτι ψυχίατρο

  4. #454
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    με έχουν κακοποιήσει σεξουαλικά, σωματικά και ψυχολογικά!!! Έχω βαθύ τραύμα, που δεν μπορώ να ξεπεράσω.. Μου είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό..Σήμερα σηκώθηκα νωρίς..αλλά το κενό παραμένει... Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάω σε ψυχολόγο άμεσα..αλλά θέλω να πάω σε μία κυρία που είναι στην πόλη μου και μου είπε ότι μπορεί να με βοηθήσει..Πηγαίνω μια φορά τη βδομάδα στον ψυχίατρο μου που είναι σε άλλη πόλη..Μένω επαρχία δυστυχώς με τους γονείς μου.. Είμαι 27 χρονών. Έχω τελειώσει νομική! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

  5. #455
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Νομιζεις οτι μιλωντας εδω που ειναι και ανωνυμο για το τι εχει συμβει παιζει να σε βοηθησει?.Εστω να τα πεις καπου να ξεθυμανεις μιλα εστω εδω.Αυτη η κυρια που λεει οτι μπορει να σε βοηθησιε τι ακριβως ειναι?Ψυχολογος?

  6. #456
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Ναι ψυχολόγος είναι, δεν θέλω να επεκταθώ περαιτέρω γτ μου είναι δύσκολο να ανασύρω τέτοιες μνήμες στο μυαλό μου...Απλά όλο αυτό που μου συνέβαινε τόσα χρόνια με οδήγησε στην παράνοια..Όλη αυτή η κακοποίηση. Στους γονείς μου το έχω πει και αδιαφορούν γτ με κακοποιούσαν άτομα του συγγενικου μου περιβάλλοντος, τα άδέρφια μου συγκεκριμένα. Μάλιστα η μητέρα μου μου είπε χθες ότι αν είμαι όντως γκέι, φταίω εγώ που με κακοποιούσαν.....Δεν καταλαβαίνει τι κακό μου έκαναν..τι κακό μου κάνει με τα λόγια της...Πόσο χαμηλά με ρίχνει!!!

  7. #457
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Συγγνωμη γιατι ειμαι και μαμα και κατι τετοια ακουω και τρελλαινομαι.Αυτα ολα στον ψυχιατρο τα εχεις πει?Και τι λεει?Γιατι σε μια τετοια κατασταση που περιγραφεις το προβληματικο ατομο δεν εισαι εσυ που εισαι γκευ...αυτο στην τελικη δεν αφορα κανεναν.Τα προβλματικα ατομα ειναι τα υπολοιπα ατομα της οικογενειας.Δεν υπαρχει τροπος να απομακρυνθεις απο αυτο το περιβαλλον?

    Εγω ως γονιος θα σου πω οι οι γονεις δεν ειναι παντα σωστοι...σε πολλες περιπτωσεις ειναι λαθος...τραγικα λαθος στη δικη σου περιπτωση.Αν η μαμα σου ψαχνει να βρει γιατι εισαι εσυ γκει...μηπως θα ηταν πιο χρησιμο να ψαχνει ναβρει γιατι τα αδερφια σου εκαναν αυτο που εκαναν.Τεσπα δε θελω να σε ρωταω πραγματα αφου λες δε θελεις να μιλας.Τουλαχιστον ν απας στην ψυχολογο και εκει νατα πεις ολα γιατι αν δεν τα βγαλεις απο μεσα σου ολα αυτα τα φαρμακα μονα τους δε θα σου κανουν τπτ.

  8. #458
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Στην παρούσα φάση δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να το κάνω!!! Εργάζομαι μεν αλλά παίρνω πολύ λίγα χρήματα. Επίσης είμαι υπό ψυχιατρική παρακολούθηση ακόμα μια φορά τη βδομάδα, γτ ήταν πολυ σοβαρό αυτό που έπαθα (Βαριά κατάθλιψη με ψυχωσικά), άκουγα διάφορα, που δεν ίσχυαν - αλλά εμένα μου φαινόταν αληθινά...σαν να τα έζησα (πολύ δύσκολο).Τώρα με την αγωγή κάπως έχω σταθεροποιηθεί, αλλά ακόμα δεν πατάω στα πόδια μου γερά (νιώθω ένα κενό μια αδυναμία, μία έλλειψη προσανατολισμού, μια ανηδονία, μια κούραση και άλλα διάφορα, που με ωθούν στο να φοβάμαι να μείνω μόνος μου προς το παρόν, Αλλά και το οικογενειακό περιβάλλον που ζω δεν με βοηθάει καθόλου με αυτά που μου λέει. Οι γονείς μου όλοι τη μέρα τσακώνονται, δεν αγαπάει ο ένας τον άλλον και είναι μαζί από ανάγκη...Ο πατέρας μου όλη τη μέρα λείπει από το σπίτι και πίνει αρκετά.. Η μητέρα μου ούτε θέλει να ακούει ότι είμαι γκέι και μου λέει ότι δεν μπορεί να με βοηθήσει και ότι θα έπρεπε να ντρέπομαι που τις λέω τέτοια πράγματα ! Στο γιατρό πηγαίνω με τους γονείς μου, οι οποίοι ειδικά ο πατέρας μου κάθε μέρα μου λέει ότι δεν είσαι έτσι και να σκέφτεσαι γυναίκες κλπ και είσαι τρελός και άλλα τέτοια... Εγώ δεν είμαι τρελός όμως, όσο και να θέλουν να με κάνουν να πιστέψω κάτι τέτοιο!!!

  9. #459
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Πολυ καλα κανεις και εισαι σε ψυχιατρικη παρακολουθηση και να συνεχισεις για οσο χρειαστει.Αλλα ολα αυτα που συμβαινουν στο σπιτι θα πρεπει να τα συζητησεις και με τον ψυχιατρο και με την ψυχολογο.Ειναι το περιβαλλον που ζεις καθημερινα και εφοσον δεν ειναι νορμαλ θα πρεπει να το συζητησεις ωστε να σε κατευθυνουν για το πως να το χειριστεις ολο αυτο.Εντυπωση μου κανει δλδ που δεν εχει μιλησει και ο ιδιος ο ψυχιατρος στους δικους σου.Οι γονεις σου καλο θα ηταν να δεχτουν την ομοφυλοφιλια σου.Εφοσον δεν μπορουν ομως τοτε δεν υπαρχει λογος και να αναλωνεσαι στο να τους πεισεις.τους το εχεις πει οτι εισαι ομοφυλοφιλος,δικο τους θεμα το πως θα το χειριστουν.Αυτο ειναι κατι που ισχυει γενικοτερα στη γονεικοτητα να ξερεις.Κανεις ενα παιδι και νομιζεις θα ειναι ολα ευκολα.Ομως πολλα παιδια εχουν καποια θεματα,αλλα υγειας,αλλα χαρακτηρα,αλλα ψυχολογιας.Ειναι θεμα του γονιου να συμβιβαστει και να κατανοησει την κατασταση του παιδιου του ειτε του αρεσει ειτε οχι και να μπορεσει να το βοηθησει.Δεν ειναι ρολος του παιδιου να βοηθησει το γονιο ν δεχτει την οποια κατασταση.Λυπαμαι που οι γονεις σου θεωρουν προβλημα την ομοφυλοφιλια σου ενω το προβλημα ειναι η ψυχολογικη κατασταση στην οποια βρισκεσαι.Ισως στο μυαλο τους θεωρουν οτι φταιει η ομοφυλοφιλια σου που εισαι σε αυτην την κατασταση ομως αυτο δεν ισχυει.Ξεχωρισε τα κι εσυ στο μυαλο σου.Δεν ειναι θεμα η ομοφυλοφιλια σου,δεξου τη και ηρεμησε με αυτην.

  10. #460
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Αδέλφια. Δεν ξέρω αν υπάρχει μεγαλύτερη συμφορά. Οι μόνοι άνθρωποι (μιας και είπες για νομικά) , που και de jure & de facto , έχουν ώφελος να πεθάνεις ! Κανείς άλλος δεν ωφελείται από το θάνατο κάποιου , εκτός από τα αδέλφια. Αυτό δεν είναι άποψη , λέγεται ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΔΙΚΑΙΟ και ισχύει σε όλες τις χώρες.

  11. #461
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Εγώ την έχω αποδεχθεί...μια ζωή καταπίεζα τον εαυτό μου σε όλα, δεν με αγαπούσα, μου έκανα κακό, με έκαναν να πιστεύω ότι είμαι λάθος. ΕΊΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΌ ΜΟΥ...ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ...ευχαριστώ για τις συμβουλές

  12. #462
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Μπράβο!Χαίρομαι!Σήμερα απο τον τροπο που γράφεις φαίνεται οτι εχεις κανει ενα βήματακι να πας παρακατω.Συνεχισε ετσι.μπραβο σου.

  13. #463
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Ευχαριστώ!!!

  14. #464
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    134
    Txopit τι κάνεις είσαι καλύτερα;

  15. #465
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Όχι παραμένει αυτό το κενό, και έχω και μια αδυναμία, πέρασα και περνάω πολύ δύσκολα, χθες ξεκίνησα ψυχοθεραπεία πάντως!!!

Page 31 of 38 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast

Similar Threads

  1. 30 χρονών παρθένος
    By jkkkk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 30-12-2019, 20:01
  2. ''Παρθένος'' στα 23
    By dimitris23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-2017, 15:13
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 10:34
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 15:28
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 03:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •