26 χρονών παρθένος και μόνος - Page 36
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 36 of 38 FirstFirst ... 263435363738 LastLast
Results 526 to 540 of 563
  1. #526
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Το μήνυμα έχει διαγραφεί από τη διαχείριση..
    Το μήνυμα έχει διαγραφεί από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 17-05-2022 at 12:29.
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #527
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Απόσπασμα από το κλασσικό κείμενο του μεγάλου αλεξανδρινού Καββάφη "ΟΙ ΑΠΑΝΘΡΩΠΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΩΝ ΖΩΩΝ"
    που δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα «Κωνσταντινούπολις» στην Πόλη στις 5 Απριλίου 1886
    και αναδημοσιεύθηκε στην εφημερίδα «Ομόνοια», στην Αλεξάνδρεια, στις 21 Απριλίου/3 Μαΐου 1886.

    Στο τέλος του κειμένου γράφει ....

    Yπάρχουσι γυναίκες αίτινες έχουσι καρδίαν μόνον διά τα ζώα. O πίθηξ της μαρκησίας δε *** εδάγκασε τον βραχίονα μιας των υπηρετριών αυτής τόσον σοβαρώς ώστε επί τινα χρόνον και η ζωή της δυστυχούς εκινδύνευσε. Aν και η μαρκησία επέπληξε τον πίθηκά της εμποδίζουσα αυτόν να δαγκάνη τοιουτοτρόπως άλλοτε, ο βραχίων της υπηρετρίας ουχ ήττον απεκόπη. Oλίγας ημέρας έπειτα η μαρκησία βλέπουσα ότι η υπηρέτρια δεν ηδύνατο να εκτελή τας αυτάς ως πριν υπηρεσίας την απέπεμψε μετά της αορίστου υποσχέσεως ότι ήθελε φροντίσει δι’ αυτήν. Oνειδιζομένη δε ποτέ διά την απανθρωπίαν της πράξεώς της απήντησε, “Tι ηθέλατε να κάμω με την υπηρέτριαν εκείνην; Eίχε μόνον ένα βραχίονα.”»

    Περί των τοιούτων γυναικών ωμίλησε και ο Iουβενάλης:
    «H πρώτη θέσις εν τη καρδία γυναικός ήτις ουδέ τον εραστήν, ουδέ τον σύζυγόν της αγαπά, κατέχεται πάντοτε υπό ζώου. Kαι την ζωήν αυτής ήθελε προθύμως θυσιάσει εάν δι’ αυτής ηδύνατο να σώση την ύπαρξιν του κυνός, της γαλής, ή του πτηνού αυτής».
    Last edited by Al_Bundy; 16-05-2022 at 23:04.

  3. #528
    garfield
    Guest
    Από την εμπειρία μου το λέω και όποιος θέλει το ακούει. Αποφύγετε τις ξεπετες για την πρώτη σας φορά.
    Εγω ειχα γνωρίσει εναν που είχε κάνει σύμφωνο συμβίωσης και μου έλεγε οτι έχει ελεύθερη σχέση και δηθεν θέλει να με βοηθήσει για την πρώτη μου φορά. Και όταν ήρθε σπίτι μου αποδείχτηκε τεράστιος μ............ς, μου εκανε μειωτικά σχολια για την κατάσταση μου (οτι ημουν παρθενα δηλαδη) το σεξ ηταν χαλια, απλως ηταν κάτι που έπρεπε να γίνει γιατί ειχαν περάσει τα χρόνια. Για να καταλαβετε το μεγεθος της μ...........ς που ειχε στον εγκέφαλο αυτός ήθελε να με "βοηθησει" για να παω στον επομενο ετοιμη.
    Τωρα που το σκέφτομαι θα ήταν καλύτερα να μην είχα κάνει τίποτα. Αλλά θα έμενα με την απορία μια ζωή ενώ τώρα μου έφυγε.

  4. #529
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by garfield View Post
    Από την εμπειρία μου το λέω και όποιος θέλει το ακούει. Αποφύγετε τις ξεπετες για την πρώτη σας φορά.
    Εγω ειχα γνωρίσει εναν που είχε κάνει σύμφωνο συμβίωσης και μου έλεγε οτι έχει ελεύθερη σχέση και δηθεν θέλει να με βοηθήσει για την πρώτη μου φορά. Και όταν ήρθε σπίτι μου αποδείχτηκε τεράστιος μ............ς, μου εκανε μειωτικά σχολια για την κατάσταση μου (οτι ημουν παρθενα δηλαδη) το σεξ ηταν χαλια, απλως ηταν κάτι που έπρεπε να γίνει γιατί ειχαν περάσει τα χρόνια. Για να καταλαβετε το μεγεθος της μ...........ς που ειχε στον εγκέφαλο αυτός ήθελε να με "βοηθησει" για να παω στον επομενο ετοιμη.
    Τωρα που το σκέφτομαι θα ήταν καλύτερα να μην είχα κάνει τίποτα. Αλλά θα έμενα με την απορία μια ζωή ενώ τώρα μου έφυγε.
    Η ερώτηση του 1 εκατομμυρίου εδώ είναι .... με δεύτερο πήγες ; Μετά από πόσο καιρό ;

  5. #530
    garfield
    Guest
    Γιατί είναι ερώτηση του ενός εκατομμυρίου; Η αλήθεια είναι οτι δεν είχα και πολλές ευκαιρίες. Κι αυτον από το ίντερνετ τον γνώρισα. Αλλα εγώ δεν ήθελα να μιλήσω για μένα. Ήθελα απλως να πω οτι αν η πρώτη φορα γινει με ξεπετα η εμπειρία μπορεί να ειναι και τραυματική.

  6. #531
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Την μια λες οτι είσαι κατασταλαγμένος και ψάχνεις για αγόρι και την άλλη λες ότι δεν είσαι γκέι και ότι σου έχει επιβληθεί αυτή η τάση λόγω κακοποίησης σε μικρή ηλικία.
    Ο μονος τρόπος να το ξεκαθαρίσεις μέσα σου είναι μεσω της πράξης,του πειραματισμού.
    Άτομο που έχει κάνει την εξής δήλωση:

    Quote Originally Posted by txopit View Post
    ..μου αρέσουν πολλοι στρέιτ και αυτό είναι πρόβλημα..στο ινσταγραμ τους αντιδρώ στα στορυ αλλα δεν παιρνω καμία απάντηση..εγώ σεξουαλικά όταν αυνανίζομαι σκέφτομαι κυρίως στρειτ να με παίρνουν και να νιώθω γυναίκα..
    ...δε μπορεί να σκέφτεται σεξουαλικά γυναίκες, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει σεξ με γυναίκα ακόμη κι αν έρθει η άλλη και του στηθεί γυμνή μπροστά του.

    Άτομα τα οποία μπορεί να έχουν διαφορετική σεξουαλικότητα λόγω κακοποίησης, πορεύονται με βάση αυτή τη διαφορετική σεξουαλικότητα και τελειώνει εκεί το θέμα. Εδώ το συγκεκριμένο άτομο δεν έχει θέμα ως προς το αν είναι γκέι. Είναι ξεκάθαρα γκέι. Η διαστρέβλωση του συγκεκριμένου ατόμου έχει να κάνει με το γεγονός ότι νιώθει πριγκίπισσα που θέλει όπου πηγαίνει να πέφτουν κάτω ξεροί όλοι οι στρέιτ μόλις τον βλέπουν και να τον παρακαλάνε να τους κάτσει.
    36 σελίδες μετά, συνεδρίες με ψυχολόγους, φαρμακευτική αγωγή και η φράση "είμαι μπερδεμένος" δεν έχει μεταβληθεί στο ελάχιστο!

  7. #532
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Αποσμασματικα διαβασα ότι εισαι ομοφυλόφιλος και μου κανει τρομερή εντύπωση που είσαι μόνος εν έτει 2022.υπαρχουν ενα καρο εφαρμογές για γκει άνδρες και φυσικα γκει μαγαζια.Ειναι πολλά τα μηνύματα και δε μπορω να τα διαβάσω ολα.. Μπορω να σου προτείνω μαγαζιά αν εισαι Αθήνα,και να σου πω εφαρμογές που λογικά ηδη θα ξερεις
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #533
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by garfield View Post
    Γιατί είναι ερώτηση του ενός εκατομμυρίου; Η αλήθεια είναι οτι δεν είχα και πολλές ευκαιρίες. Κι αυτον από το ίντερνετ τον γνώρισα. Αλλα εγώ δεν ήθελα να μιλήσω για μένα. Ήθελα απλως να πω οτι αν η πρώτη φορα γινει με ξεπετα η εμπειρία μπορεί να ειναι και τραυματική.
    Ίσως μια εμπειρία ό,τι να ' ναι να είναι καλύτερη από μία ιδανική που θα μείνει μόνο στη φαντασία, δεν θα έρθει ποτέ και θα περάσει η ζωή , χωρίς ζωή και εμπειρίες. Χιλιάδες, στην αναμονή του ιδανικού, φτάνουν παρθένοι στα 30,40,50 ..........
    Σε τέτοιες περιπτώσεις δεν είμαι σίγουρος αν το τραύμα το προκαλεί μίαμοναδική ξεπέτα ή η προσδοκία από την ξεπέτα να αντικαταστήσει μια ζωή που δεν υπήρξε.

    Ο θεματοθέτης δεν έχει κατασταλάξει και δεν είναι αποφασισμένος. Πιθανόνα να μην αποδέχεται τη gay ταυτότητα να νοιώθει ότι του έχει επιβληθεί . Με δεδομένο ότι ... καμία ταυτότητα δεν είναι αποκλειστική και δεν δεσμεύει , ίσως έπρεπε να δοκιμάσει και τα δύο και βλέπει . Και με άνδρες και γυναίκες.

  9. #534
    garfield
    Guest
    Δεν θελω να είμαι και απόλυτη σε αυτό μπορεί εγώ να έπεσα σε μ....... αν μου τυχαινε κανενας αλλος ισως ηταν διαφορετικα. Αλλα γενικα οι ξεπετες ειναι κατι ψυχρο δεν εχει συναισθημα γι αυτο αυτος είναι και ο σκοπός τους.

  10. #535
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    garfield όπως το περιγράφεις φυσικά και το βρήκες ψυχρό γιατί είναι σαν να το έκανες για να το κάνεις και ο άλλος σου έλεγε χειριστικές μπούρδες να σε ετοιμάσω για τον επόμενο ή ξέρω κι εγώ τι κι εσύ το αποδέχτηκες. Δηλαδή φαίνεται να ήταν μία συναλλαγή που κανονίστηκε μέσω ίντερνετ χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερη σεξουαλική έλξη. Εγώ λοιπόν που έχω κάνει πολλά one night stand στη ζωή μου σε φάσεις που ήμουν ελεύθερη, σου λέω ότι τα έκανα όταν προκύψαν λίγο πολύ αυθόρμητα, υπήρχε επιθυμία και από τους δύο και σεξουαλική έλξη η οποία είναι καθαρά χημεία και ένστικτο και θέμα timing.Όχι βάση υπολογισμού ή συμφωνίας.

    Για αυτό και έχω γράψει πάρα πολλές φορές στον θεματοθέτη να βγει εκεί έξω στην κοινωνία, να σχετιστεί με ανθρώπους, να κυκλοφορήσει στον κόσμο και οι εμπειρίες γενικότερα να τον βοηθήσουν να έχει κι άλλες εμπειρίες και να γνωρίσει καλύτερα τα θέλω του. Και πιθανότατα να κάτσει κάποια φάση ερωτική που κάτι θα του μάθει τέλοσπάντων για τη σεξουαλική του ταυτότητα. Το ένα θα φέρει το άλλο. Το να καθόμαστε και να θεωρητικολογούμε ατελείωτα δεν βοηθάει πουθενά. Που να την βρει την ξεπέτα ο θεματοθέτης και που να το βρει το σεξ μετά από πολλά στάδια γνωριμίας ή τη σχέση; ΚΑι μέσω ίντερνετ μπορείς να βρεις, αλλά πρέπει να θέσεις ο ίδιος κάποια όρια και αν σου κάνει ο άλλος ή όχι και πως θα κάτσει η φάση κτλ . Και οι χυλόπιτες και οι αποτυχίες μέσα στη ζωή είναι, αλλά πρέπει κάπως να διαχειριστείς όλο αυτό, που προϋποθέτει κάποιον χαρακτήρα και κάποια αυτογνωσία.

    Αν π.χ. κάθεσαι και παίζεις τάβλι στο σπίτι με τον παιδικό σου φίλο από το νήπιο, πας με τον μπαμπά σου και κάθεσαι στο γραφείο του και τον κοιτάς πως δουλεύει, γυρνάς σπίτι και βλέπεις τη μαμά και την αδερφή σου και που και που σας επισκέπτεται η θεία σου η Φωτούλα να την κεράσετε γλυκό του κουταλιού, δεν έχει νόημα να κάθεσαι να κάνεις σενάρια αν είσαι gay ή straight, πως θα είναι άμα βρεθείς σε παρέα, τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα ή να γκρινιάζεις που δεν βρίσκεις σεξ ή σύντροφο. Μια ζωή με την οικογένειά σου θα μείνεις και ίσως να συνεχίσεις να βλέπεις τον ταβλαδόρο φίλο σου μια στο τόσο. Υποψήφιους γκόμενους ή γκόμενες ή σεξ δεν πρόκειται να βρεις. Κάτι πρέπει να κάνεις. Δεν θα έρθει ουρονακατέβατος κανείς.

  11. #536
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    ευχαριστώ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις. Η αλήθεια είναι ότι τελευταια προσπαθώ και βγαίνω περισσότερο και συναναστρέφομαι με αρκετό κοσμο, παρόλα αυτά δεν προκύπτει κάτι...μια τελευταια ερώτηση απο τη στιγμή που δεν εχω κανει σεξ να λεω ανοιχτα σε παρεες οτι ειμαι γκει μηπως προκύψει κατι..η να το αποφυγω; μενω σε επαρχιακη πολη οπως ειπα πριν, περασα ψυχωση και καταθλιψη και προσπαθω να βρω ξανα τα πατηματα μου και να αυτονομηθω

  12. #537
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Το αν θα πεις στις παρέες σου ότι είσαι γκέι δε θα γίνει για να σου προκύψει γνωριμία (που δε θα σου προκύψει) αλλά θα γίνει για να είσαι εσύ ειλικρινής κ άνετος απέναντι τους (αν κ ας είμαστε ρεαλιστές, το ξέρουν ήδη).

  13. #538
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    garfield όπως το περιγράφεις φυσικά και το βρήκες ψυχρό γιατί είναι σαν να το έκανες για να το κάνεις και ο άλλος σου έλεγε χειριστικές μπούρδες να σε ετοιμάσω για τον επόμενο ή ξέρω κι εγώ τι κι εσύ το αποδέχτηκες. Δηλαδή φαίνεται να ήταν μία συναλλαγή που κανονίστηκε μέσω ίντερνετ χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερη σεξουαλική έλξη. Εγώ λοιπόν που έχω κάνει πολλά one night stand στη ζωή μου σε φάσεις που ήμουν ελεύθερη, σου λέω ότι τα έκανα όταν προκύψαν λίγο πολύ αυθόρμητα, υπήρχε επιθυμία και από τους δύο και σεξουαλική έλξη η οποία είναι καθαρά χημεία και ένστικτο και θέμα timing.
    Εγώ one night stand που είχα κάνει μέσω ίντερνετ, πριν 17χρόνια , με κάποια που δεν την είχαν δει ποτέ , ούτε την ξαναείδα και περάσαμε 12 ώρες μαζί από νωρίς το βράδυ μέχρι το χάραμα, ήταν ό,τι πιο συγκλονιστικό μου είχε συμβεί ποτέ.

  14. #539
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Ακόμα τα ίδια παιδιά. Δεν έχω καταφέρει να βρω κάποια σχέση, σε λίγο καιρό κλείνω τα 28. Παίρνω ακόμα φάρμακα σολιαν 400 και εφεξορ. Ανηδονία, κούραση, έλλειψη συγκέντρωσης και διάθεσης καθημερινά. Τσακώνομαι συνέχεια με τους δικούς μου οι οποίοι όταν μιλάμε μου λένε συνέχεια ότι δεν είμαι γκει και ότι είμαι τρελός. Ο πατέρας μου με λέει βρωμόπουστα και προσπαθεί να μου κάνει πλύση εγκεφάλου. Πολύ δύσκολα. Ευτυχώς δε νοσηλεύτηκα ξανά....

  15. #540
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Δεν έχεις καταφέρει να βρεις σχέση που ; Που ψάχνεις ;

Page 36 of 38 FirstFirst ... 263435363738 LastLast

Similar Threads

  1. 30 χρονών παρθένος
    By jkkkk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 30-12-2019, 21:01
  2. ''Παρθένος'' στα 23
    By dimitris23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-2017, 16:13
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 11:34
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 16:28
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 04:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •