26 χρονών παρθένος και μόνος - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 38 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 563
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Υποφέρω απλά, κάθε μέρα είναι ίδια, δεν νιωθω τπτ δεν μπορώ να γελάσω να αισθανθώ να σκεφτώ, το μυαλό μου είναι σε ένα κενό, λες και δνε είναι εγώ, κάθε μέρα σκέφτομαι πως θα ήταν αν τελείωνα τη ζωή μου, δεν θέλω να ζω άλλο έτσι. Δεν ξέρω πραγματικά γιατί το περνάω όλο αυτό.
    Είσαι Ι1 σου έχουν δώσει οπλο;

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Γιατί δεν πας στον γιατρό του στρατού να σου δώσει άδεια;
    Αυτό σκεφτόμουν και εγώ γιατί δεν σου δίνουν άδεια αλλά να είναι λίγο μεγάλη ώστε να πας σπίτι σου να ηρεμήσεις λίγο και να δεις τον γιατρό σου με την ησυχία σου! Δεν ξέρω στην δική σου μονάδα την παίζει, εγώ είχα πήρα 10 ήμερη άδεια συν τα οδοιπορικά. Μετά στην δεύτερη μου μετάθεση ήρθα στην περιοχή μου είχα διανυκτερεύσεις οπότε δεν έπαιρνα άλλες άδειες και στο τέλος πήρα μια 15 θυμερη και ο διοικητής έσκασε δεν του άρεσε αλλά τι να έκανε δικές μου ήταν!!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Είναι σαν να μην υπάρχω, μόνο ένα κενό στο μυαλό μου, μόνο κούραση καθόλου επικοινωνία με κανέναν,. Ναι υπηρετώ κανονικά, δεν θέλω να τα παρατήσω, θέλω να γίνω καλά λ, γιατί θεέ μου με δοκιμάζεις έτσι, τι έχω τι είναι αυτό υποφςρωω

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Γιατί μου το έκαναν αυτό,. Είναι σαν να έχουν ςγκλωβισει τον εαυτό μου. Παθαίνω και κάτι άλλο. Βλέπω όνειρα με άντρες και ξυπνάω βρεγμένος, χώρις όμως στον ξύπνιο μου να νιώθω κάτι έστω και το ελάχιστο. Μόνο όταν κοιμάμαι. Το έχω πάθει δύο φορές σε μια βδομάδα

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Είναι σαν να μην υπάρχω, μόνο ένα κενό στο μυαλό μου, μόνο κούραση καθόλου επικοινωνία με κανέναν,. Ναι υπηρετώ κανονικά, δεν θέλω να τα παρατήσω, θέλω να γίνω καλά λ, γιατί θεέ μου με δοκιμάζεις έτσι, τι έχω τι είναι αυτό υποφςρωω

    Γιατί μου το έκαναν αυτό,. Είναι σαν να έχουν ςγκλωβισει τον εαυτό μου. Παθαίνω και κάτι άλλο. Βλέπω όνειρα με άντρες και ξυπνάω βρεγμένος, χώρις όμως στον ξύπνιο μου να νιώθω κάτι έστω και το ελάχιστο. Μόνο όταν κοιμάμαι. Το έχω πάθει δύο φορές σε μια βδομάδα
    Txopit.. σε καταλαβαίνω όμως πρέπει να δώσεις μια ευκαιρία σε κάποιον που ενδιαφέρεται να σου μιλήσει και να σε βοηθήσει όσο μπορεί. Με το να μην δίνεις την ευκαιρία, αναγκάζεις τον εαυτό σου να κλείνεσαι και έπειτα να σκέφτεσαι όλα αυτά τα αρνητικά.

    Για τους άντρες τώρα συμβαίνουν αυτά τα όνειρα. Το ότι κάποιος τα βλέπει αυτά δεν σημαίνει ότι είναι κιόλας.. Τα όνειρα συνήθως βγαίνουν γιατί προσπαθούν να σου δείξουν κάτι, να σε κάνουν να καταλάβεις τα συναισθήματά σου κτλ και να βρεις λύση στα προβλήματα.. όχι να σε ρίξουν..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Δίνω ευκαιρίες σε ανθρώπους αλλά όταν μιλάω δεν νιωθω τπτ, είναι σαν να μην είμαι εγώ. Συναισθηματικά είμαι κενός και οι μνήμες μου είναι από μακρές. Δεν ξέρω. Πριν την αγωγή ήμουν άλλος άνθρωπος. Και τώρα νιώθω σαν να έχω χαζέψει. Δεν νιωθω έλξη, ζωντάνια χαρά. Το μόνο που έχω είναι ένα πάγωμα ένα κενό μια κουραστική φλατ κατάσταση. Όλοι μου λένε να κάνω υπομονή και ότι είμαι μια χαρά. Αυτό δείχνει κατανόηση; Δεν ξέρω πραγματικά. Δεν νιωθω έλξη, δεν έχω λίμπιντο λ, ούτε να αυνανιατω δνε μπορώ. Είναι σαν να μην ζω ένα πράγμα

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Δίνω ευκαιρίες σε ανθρώπους αλλά όταν μιλάω δεν νιωθω τπτ, είναι σαν να μην είμαι εγώ. Συναισθηματικά είμαι κενός και οι μνήμες μου είναι από μακρές. Δεν ξέρω. Πριν την αγωγή ήμουν άλλος άνθρωπος. Και τώρα νιώθω σαν να έχω χαζέψει. Δεν νιωθω έλξη, ζωντάνια χαρά. Το μόνο που έχω είναι ένα πάγωμα ένα κενό μια κουραστική φλατ κατάσταση. Όλοι μου λένε να κάνω υπομονή και ότι είμαι μια χαρά. Αυτό δείχνει κατανόηση; Δεν ξέρω πραγματικά. Δεν νιωθω έλξη, δεν έχω λίμπιντο λ, ούτε να αυνανιατω δνε μπορώ. Είναι σαν να μην ζω ένα πράγμα
    Έχεις σκεφτεί το γεγονός ότι μπορεί να είσαι κουρασμένος; Μπορεί να μην ήσουν με τα κατάλληλα άτομα; Να μην ταιριάζετε στην επικοινωνία κτλ; Δεν γνωρίζω τι έχει συμβεί στη ζωή σου για να είσαι έτσι. Αυτοί που λες ότι να κάνεις υπομονή και ότι είσαι μια χαρά απλά να ξέρεις ότι δεν είναι σε θέση να σε καταλάβουν. Δεν γνωρίζουν προφανώς αυτό που τραβάς.

    Αυτή τη στιγμή βιώνεις μια μεγάλη κατάσταση που σε έχει κάνει να κλειστείς και να αυτοπροστατεύεσαι κάπως. Η αρνητική διάθεση σε έχει κάνει να κλείσεις την καρδιά σου ή ψυχή από να βιώσεις κάποια συναισθήματα όπως χαρά κτλ. Το να μην μπορείς να κάνεις κάποια πράγματα είναι γιατί δεν έχεις τη διάθεση και αυτό είναι σημάδι ότι πρέπει να κάνεις κάτι.

    Πιστεύεις ότι αν είχες κάποιον φίλο, θα διόρθωνε λίγο την κατάσταση;
    Last edited by DragonHeart; 08-02-2021 at 00:43.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Όχι δεν νμζ να φτάσει η κούραση έχω ένα μιση χρόνο σε αυτή την κατάσταση. Δεν φταίνε τα άτομα. Τι άλλο να κάνω δηλαδή, έχω πάει σε 5 γιατρούς. Αυτή τη στιγμή πριν μπω φαντάρος πήγαινα σε 2, παιρνω την αγωγή που μου λένε πάρα τις αμφιβολίες μου για τις επιπτώσεις που μπορεί να εχει και βιωνω ακόμα όλα αυτά που αναφέρω. Δεν ζω το καταλαβαίνεις όλη την ώρα είμαι σε ένα κενό, δεν μπορώ να χαρώ, νιώθω ότι μου έχουν πάρει το μυαλό, δεν ξέρω ποιος είμαι, τι θέλω που πάω,Σαν να έχει σταματήσει ο χρόνος για εμένα. Τώρα είμαι στο στρατό, δεν φταίει ο στρατός και πριν έτσι ήμουν. Όλοι μιλάνε γελάνε και γω δεν ξέρω τι να πω, με το ζόρι ανταπεξερχομαι, απλά ότι κάνω το κάνω μηχανικά. Κοιμάμαι όσο μπορώ. Δεν μιλάω πάρα μόνο όταν μου απευθύνουν το λόγο και όλη μέρα είμαι σαν ένα κενό πλάσμα. Δεν ήμουν έτσι παλιά σίγουρα αυτό το ξέρω. Απόλαμβανα τη ζωή, ήξερα τι ήθελα, ειχα συναισθήματα, προχωρούσα. Τώρα όλα έχουν αλλάξει. Δεν ξέρω αν ξέρεις το μύθο του σισυφου που οι θεοι τον είχαν καταδικάσει να κουβαλάει ένα βράχο όλη μέρα και όλη νύχτα στην κορυφή ενός βουνού. Κάπως έτσι είμαι και γω. Επίσης έχω ένα αίσθημα αποπροαωποποιησης, είναι σαν να μην βλέπω τον κόσμο γύρω μου να μην το αντιλαμβάνομαι πλέον. Κουράζομαι και που γράφω εδώ. Το βρίσκω μάταιο γιατί δεν θα αλλάξει κάτι ότι και να μου πούνε κάνεις δεν μπορεί να με καταλάβει, Απλά υπάρχω.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Όχι δεν νμζ να φτάσει η κούραση έχω ένα μιση χρόνο σε αυτή την κατάσταση. Δεν φταίνε τα άτομα. Τι άλλο να κάνω δηλαδή, έχω πάει σε 5 γιατρούς. Αυτή τη στιγμή πριν μπω φαντάρος πήγαινα σε 2, παιρνω την αγωγή που μου λένε πάρα τις αμφιβολίες μου για τις επιπτώσεις που μπορεί να εχει και βιωνω ακόμα όλα αυτά που αναφέρω. Δεν ζω το καταλαβαίνεις όλη την ώρα είμαι σε ένα κενό, δεν μπορώ να χαρώ, νιώθω ότι μου έχουν πάρει το μυαλό, δεν ξέρω ποιος είμαι, τι θέλω που πάω,Σαν να έχει σταματήσει ο χρόνος για εμένα. Τώρα είμαι στο στρατό, δεν φταίει ο στρατός και πριν έτσι ήμουν. Όλοι μιλάνε γελάνε και γω δεν ξέρω τι να πω, με το ζόρι ανταπεξερχομαι, απλά ότι κάνω το κάνω μηχανικά. Κοιμάμαι όσο μπορώ. Δεν μιλάω πάρα μόνο όταν μου απευθύνουν το λόγο και όλη μέρα είμαι σαν ένα κενό πλάσμα. Δεν ήμουν έτσι παλιά σίγουρα αυτό το ξέρω. Απόλαμβανα τη ζωή, ήξερα τι ήθελα, ειχα συναισθήματα, προχωρούσα. Τώρα όλα έχουν αλλάξει. Δεν ξέρω αν ξέρεις το μύθο του σισυφου που οι θεοι τον είχαν καταδικάσει να κουβαλάει ένα βράχο όλη μέρα και όλη νύχτα στην κορυφή ενός βουνού. Κάπως έτσι είμαι και γω. Επίσης έχω ένα αίσθημα αποπροαωποποιησης, είναι σαν να μην βλέπω τον κόσμο γύρω μου να μην το αντιλαμβάνομαι πλέον. Κουράζομαι και που γράφω εδώ. Το βρίσκω μάταιο γιατί δεν θα αλλάξει κάτι ότι και να μου πούνε κάνεις δεν μπορεί να με καταλάβει, Απλά υπάρχω.
    Σε γιατρούς γιατί πας; Γιατί παίρνεις φάρμακα; Για να τα παίρνεις πρέπει να έχεις σοβαρό λόγο για να το κάνεις. Μπορεί να είναι και οι παρενέργειες των φαρμάκων...

    Σε καταλαβαίνω για το άλλο στο ότι δεν μπορείς να μιλήσεις... Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι το εξής.. όταν είσαι με τα άτομα αυτά, νιώθεις καθόλου μοναξιά ή να μην ταιριάζεις μαζί τους; Να σε κάνουν να νιώθεις μόνος σου;

    Για το πριν που ήσουν καλά και τώρα χάλια, μήπως μπορείς να θυμηθείς ποιο ήταν αυτό που σου άλλαξε τη ζωή προς το χειρότερο;

    Είναι φανερό ότι κουβαλάς ένα μεγάλο βάρος πάνω σου κάτι που σε ρίχνει κάτω.... το θέμα είναι να βρούμε τι είναι αυτό που σε κάνει έτσι, έτσι ώστε να το λύσουμε αν γίνεται.

    Θα σε παρακαλέσω να μην τα παρατήσεις γιατί είναι κρίμα.. Είσαι δυνατότερος από αυτό! Ξέρω πολύ καλά πως είναι να γράφει κάποιος όταν είναι κουρασμένος με όλα αλλά προσπάθησε... υπομονή.

    Θέλω να σε βοηθήσω αν μπορώ έστω και λίγο..

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Σε γιατρούς ξεκίνησα να πηγαίνω πριν από 4 χρόνια περίπου, πρώτα σε ψυχολόγους και μετά σε ψυχιάτρους, πριν 1,5 χρόνο ξεκίνησα να παιρνω αγωγή γτ είχα παράλογες σκέψεις, πρώτα ως αναφορά τη σεξοθαλικοτητα και την ταυτότητα φύλου, έλεγα διαφορά και βιωνα διαφορά νμζ ότι είμαι διαφορετικός, πίστευα ότι είχα ερωτευτεί ένα αγόρι που δεν είχαμε μιλήσει ποτέ πριν τη αγωγή νμζ ότι θα πεθάνω και το ξέρουν όλοι, ότι αυτό μου αξίζει κα παράλογα, βίωσα πολύ δύσκολες καταστάσεις, δεν κοιμόμουν τα βράδια, ζητούσα όλη την ώρα τη μητέρα μου, δεν θυμάμαι και πολύ καλά λόγω της αγωγής, πλέον είμαι άδειος τελείως, σαν υπνωτισμενος σε ένα κενό, υποφέρω, μακάρι να μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει, το βιωνω αυτό όλη την μέρα, τη νύχτα βλέπω πολύ περίεργα όνειρα, ξυπνάω σαν ζόμπι. Νιώθω μόνος μου σε όλο αυτό ακόμα και όταν είναι με κόσμο, δεν φταίει ο κόσμος εγώ είμαι έτσι. Μου μιλάνε και δεν αισθάνομαι τπτ μόνο ένα κενό, Αυτό που μου άλλαξε τη ζωή ήταν ότι πίστευα ότι είμαι διαφορετικός. Έβγαινα έξω και νμζ ότι με κοιτάνε άντρες και με θέλουν ενώ κάτι τέτοιο δεν ίσχυε, όπως αποδείχθηκε μετα την αγωγή. Υποφέρω πραγματικά, πίστευα ακόμα ότι ο πατέρας μου ήθελε να μου κάνει κακό. Τι να κάνω δεν ξέρω. Έχασα τη ζωντάνια μου, την όρεξη για ζωή, τα συναισθήματα μου, θέλω από κάπου λύτρωση. Δεν θέλω να είμαι άλλο έτσιΚουρατσηκα να υποφέρω. Μακάρι να μπορουσες να με βοηθήσεις.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί για παραβίαση όρων χρήσης (θέματα δεοντολογίας).
    Last edited by Aeon; 11-01-2022 at 21:10.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Κουράστηκα δεν θέλω να είμαι άλλο έτσι, θέλω να μπει ένα τέλος στο μαρτύριο, σήμερα είμαι χάλια, με το ζόρι στέκομαι δνε μπορώ να επικοινωνήσω, δνε είμαι εγώ, βαρέθηκα

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί για παραβίαση όρων χρήσης (θέματα δεοντολογίας).
    Last edited by Aeon; 11-01-2022 at 21:10.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Οι γονείς μου λένε να μην τα σταματήσω, τι να κάνω

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Οι γονείς μου λένε να μην τα σταματήσω, τι να κάνω
    Οι γονείς σου το λένε αλλά εσύ όμως τι θέλεις; Μπορείς να δοκιμάσεις να τα σταματήσεις για να δεις αν υπάρχει καμία διαφορά. Αν δεν υπάρξει, μπορείς να τα συνεχίσεις όπως θέλεις.

    Για τις επιλογές και οποιαδήποτε απόφαση, είναι δικιά σου ευθύνη...

Page 4 of 38 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. 30 χρονών παρθένος
    By jkkkk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 30-12-2019, 21:01
  2. ''Παρθένος'' στα 23
    By dimitris23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-2017, 16:13
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 11:34
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 16:28
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 04:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •