26 χρονών παρθένος και μόνος - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 38 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 563
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Εγώ τι θέλω; να σταματήσω να υποφέρω, νιώθω ότι με έχουν χαζέψει τελείως, θέλω πίσω τη ζωή μου, αλλιώς θα δώσω ένα τέλος κουράστηκα να υποφέρω

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Εγώ τι θέλω; να σταματήσω να υποφέρω, νιώθω ότι με έχουν χαζέψει τελείως, θέλω πίσω τη ζωή μου, αλλιώς θα δώσω ένα τέλος κουράστηκα να υποφέρω
    txopit σε ρώτησα για τα φάρμακα όχι να μου πεις τι θέλεις γενικώς.. Σε ρώτησα εσύ τι θέλεις.. Θα κάνεις αυτό που θέλουν οι γονείς σου ή εσύ; Με αυτή την έννοια το είπα.

    Επιπλέον, όσο εσύ δεν κάνεις κάτι για τον εαυτό σου και δεν το φροντίζεις άλλο τόσο θα χειροτερεύει η κατάσταση για σένα. Κάνε κάτι μην το αφήνεις...

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Δεν με καταλαβαίνεις. Είμαι σε απόγνωση, δεν καταλαβαίνεις αυτά που περιγράφω γτ δεν μπορείς ούτε καν να το διανοηθείς πως είναι να είσαι έτσι. Αν ήξερα τι να κάνω θα το έκανα. Αλλά όταν έχεις χάσει τον εαυτό σου οτνα με το ζόρι ζεις. Ξες τι είναι να νιώθεις ότι είσαι σαν φυτό. Να μην αισθάνεσαι τπτ. Ο εγκέφαλος σου ν α νιώθεις ότι δεν λειτουργεί πλέον. Πως σε αυτή την κατάσταση να κάνω κάτι. Μακάρι να πέθαινα να ησυχαζα. Δεν θέλω να υποφέρω άλλο. Δεν δύναμαι να λειτουργώ άλλο έτσι. Δεν είναι ζωή αυτή.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    txopit Δεν ξέρω αν θα σε παρηγορήσει ή θα σε τρομάξει αυτό που θα πω,αλλά υπάρχουν άτομα που είναι σε πολύ χειρότερη κατάσταση από την δική σου για χρόνια ολόκληρα,δεκαετίες.
    Δεν ξέρεις τι είναι να αναγκάζεσαι να τρως κλινήρης στο κρεββάτι επειδή δεν έχεις δυνάμεις να κάτσεις σαν άνθρωπος στο τραπέζι...
    Να είναι επίτευγμα το να σηκωθείς να πας μέχρι την τουαλέτα για κατούρημα..
    Να σου λένε οι άλλοινα πάτε στην θάλασσα για μπάνιο και εσύ να έχεις δυο εβδομάδες να κάνεις μπάνιο στην μπανιέρα επειδή παθαίνει κρίσεις πανικού...
    Είσαι τυχερός που δεν έχει χρονίσει η κατάστασή σου, και μπορείς να επανέλθεις πλήρως.
    Έχεις εγκλωβιστεί σε μια λούπα(και εγώ πολλές φορές) και για να την σπάσεις χρειάζεται αλλαγή.
    Μπορεί να χρειαστεί να αλλάξεις χαπια,να αλλάξεις γιατρό,να αλλάξεις περιβάλλον,ρουτίνα καθημερινή δραστηριότητα...
    Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν θα σου έρθει η ίαση ουρανοκατέβατη,πρέπει να δράσεις...Πρέπει να δρούμε αν θέλουμε να αλλάξει κάτι.
    Το πιο ύπουλο σε αυτές τις καταστάσεις είναι ότι σε πείθουν ότι δεν υπάρχει λύτρωση,δεν υπάρχει γλυτωμός,ενώ ισχύει το αντίθετο...
    Πάντα έρχεται η στιγμή που θα νοιώσουμε καλύτερα...
    Αλλά ξεκουνήσου όμως...
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    122
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Δεν με καταλαβαίνεις. Είμαι σε απόγνωση, δεν καταλαβαίνεις αυτά που περιγράφω γτ δεν μπορείς ούτε καν να το διανοηθείς πως είναι να είσαι έτσι. Αν ήξερα τι να κάνω θα το έκανα. Αλλά όταν έχεις χάσει τον εαυτό σου οτνα με το ζόρι ζεις. Ξες τι είναι να νιώθεις ότι είσαι σαν φυτό. Να μην αισθάνεσαι τπτ. Ο εγκέφαλος σου ν α νιώθεις ότι δεν λειτουργεί πλέον. Πως σε αυτή την κατάσταση να κάνω κάτι. Μακάρι να πέθαινα να ησυχαζα. Δεν θέλω να υποφέρω άλλο. Δεν δύναμαι να λειτουργώ άλλο έτσι. Δεν είναι ζωή αυτή.
    Οκ με συγχωρείς.. έχεις δίκιο το ότι δεν σε καταλαβαίνω να με συγχωρείς σε αυτό txopit. Εσύ έχεις τους δικούς σου, έχεις ανθρώπους που θέλουν να σε βοηθήσουν αλλά εσύ δεν το καταλαβαίνεις, διώχνεις τους γύρω σου γιατί σου είναι αδύνατον να εξηγήσεις τι πραγματικά θέλεις ή τι σκέφτεσαι, δεν αφήνεις τους άλλους ούτε και στον εαυτό σου να φύγει από όλη την λούπα των αρνητικών σκέψεων που έχεις.

    Εσύ ρώτησες εμένα ή άλλον άνθρωπο που προσπαθεί να σε βοηθήσει; Ρώτησες ποια είναι η ιστορία του; Όχι οπότε μην λες στον άλλον ότι δεν μπορεί να καταλάβει πόσο μάλλον όταν ο καθένας έχει περάσει διάφορες δυσκολίες.

    Το να λες μακάρι να πέθαινες να ησύχαζες δεν είναι καν λύση. Το θέμα είναι ότι εσύ δεν προσπαθείς να διορθώσεις κάτι και απλά αφήνεις την μοίρα να ορίσει τη ζωή σου. Δεν είναι κατάσταση αυτή. Επίσης τα φάρμακα που παίρνεις, αυτά σου κάνουν την υγεία άνω κάτω! Έχουν παρενέργειες αλλά δεν θέλεις να το καταλάβεις.

    Λοιπόν, δεν θα γράψω κάτι άλλο.. Προσπάθησα να σε βοηθήσω αλλά από ότι φαίνεται η κατάσταση χειροτέρεψε.. Εύχομαι μια μέρα η υγεία σου να βελτιωθεί και να βρεις άνθρωπο που μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.

    Δεν σε κράζω αλλά καλό είναι να σκεφτόμαστε λίγο και τους άλλους και όχι μόνο τον εαυτό μας.

    Αυτά καλή συνέχεια. Λυπάμαι που δεν μπόρεσα να σε βοηθήσω λίγο παραπάνω.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Ποιος είμαι γαμω την ******* μου, τι έχω γίνει, τι είναι αυτό που μου συμβαίνει, τι θέλω, δεν αντέχω άλλο!!

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Μίλησα με το γιατρό μου και δνε μου αλλάζει την αγωγή. Μου λέει να συνεχίσω με το σολιαν, εγώ συνεχίζω να υποφέρω και δεν ξέρω τι είναι αυτό που μου συμβαίνει, είμαι μόνιμος σε ένα κενό, νιώθω κουρασμένος, χωρίς συναισθήματα, νιώθω ότι δεν σκέφτομαι, ραλαιπωτουμαι πολύ, υποφέρω και δεν μπορεί να με βοηθήσει κάνεις εν έτη 2021. Τι να πω πραγματικά, απορώ με την επιστήμη αυτή, πηγαίνεις για να βοηθηθείς και καταλήγεις να μην ξέρεις ποιος είσαι να έχεις χάσει την ταυτότητα την ζωντάνια την ζωή σου. Είναι άδικο πραγματικά

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Για να προλάβω αυτούς που θα μου πουν να πάω σε άλλον γιατρό έχω πάει και αυτός μου λέει να πάρω αγωγη έχοντας κάνει διαφορετική διάγνωση

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    txopit,
    θα μπορούσες να συζητήσεις με τον ιατρό σου να σου εξηγήσει, τι επιλογές υπάρχουν σε φάρμακα και τι παρενέργειες έχει το κάθε ένα.
    Ταυτόχρονα, μπορείς να έρχεσαι σε επαφή με ερεθίσματα ερωτικού περιεχομένου συχνά και να μην απέχεις.
    Για να μάθεις τι σου αρέσει πρέπει να δοκιμάσεις κάποιες φορές.
    Παρόλα αυτά καταλαβαίνω απόλυτα αν στην προκείμενη φάση δεν σου βγαίνει τίποτα.
    γι αυτό θεωρώ σημαντικό μία ανοιχτή συζήτηση με τον ιατρό για το γιατί παίρνεις αυτά τα φάρμακα, αν η ανηδονία και η έλλειψη σεξουαλικής διάθεσης είναι μέσα και ποιο είναι το θεραπευτικό πλάνο.
    Μην απελπίζεσαι, επιλογές υπάρχουν πολλές.
    Επίσης, είναι διαφορετικο να τα παίρνεις μια ζωή τα συγκεκριμένα φάρμακα και διαφορετικό αν σου πει ο ιατρός ότι το συγκεκριμένο φάρμακο είναι μέχρι να σταθεροποιηθείς.
    Αν δεν μείνεις ικανοποιημένος απο τις απαντήσεις μπορείς να πας σε άλλο ιατρό.
    Όμως με τίποτα μην τα διακόψεις! Σιγά σιγά και υπομονή.
    Αυτή την ανηδονία που περιγράφεις την έχω πάθει εγώ και χωρίς φάρμακα και χωρίς κατάθλιψη.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Δεν είναι μόνο η ανηδόνια για τα πάντα που έχω, αλλά επίσης και ένα αίσθημα ότι έχω χάσει το μυαλό μου, ότι είμαι άλλος άνθρωπος, νιώθω ότι δεν σκέφτομαι πλέον όπως σκεφτόμουν πριν την αγωγή, απλά το μυαλό μου είναι σε ένα κενό μονίμως, λειτουργώ μηχανικά και καραβαλω τρομερή προσπάθεια στο να μπορώ να ανταπεξέλθω καθημερινά. Επίσης έχω έντονο και ένα αίσθημα κούρασης η οποία είναι μόνιμη και διαρκής λ. Συνεχώς από την ώρα που θα σηκωθώ μέχρι την ώρα που θα ξαπλώσω νιώθω ότι δεν είμαι εγώ. Αυτό το έχω πάνω από ένα χρόνο τώρα και είναι τρομερά βασανιστικό. Πάρολαυτα συνεχίζω με την αγωγή. Απλά είναι όλη την ώρα αυτά και δεν ξέρω τι να κάνω πλέον. Εκεί που λειτουργούσα χώρις θέματα ήξερα ποιος ήμουν τώρα είμαι ένα ς άλλος. Μου μιλάνε και απλά απαντώ μονολεκτικά λ. Δεν έχω διάθεση ούτε συναισθήματα απλά ένα κενό. Μόνιμα.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Κάνεις ρε παιδιά λ, ας μου πει κάποιος υπεύθυνα τι να κάνω για να βγω απ όλη αυτή την κατάσταση, νιώθω σαν ανάπηρος πλέον, να κόψω τα χάπια, τα παίρνω πάνω από ένα χρόνο τώρα.

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Δεν αντέχω άλλο, δεν ξέρω τι να κάνω ας με βοηθήσει κάποιος ρε παιδιά τι ζητάω, βοήθεια, να κόψω τα χάπια τι να κάνω. Θεέ μου σε παρακαλώ μη με βασανίζεις άλλο, θέλω να πεθάνω να ησυχάσω, κουράστηκα να μου λένε να κάνω υπομονή, είμαι όλη μέρα σε ένα κενό, δεν συμμετέχω πουθενά, νιώθω ότι τα χάπια με έχουν χαζέψει, δεν γίνεται να προχωρήσω έτσι. Σας παρακαλώ. Υπάρχει περίπτωση να έχω πάθει ζημιά στον εγκέφαλο

  13. #73
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Δεν αντέχω άλλο, δεν ξέρω τι να κάνω ας με βοηθήσει κάποιος ρε παιδιά τι ζητάω, βοήθεια, να κόψω τα χάπια τι να κάνω. Θεέ μου σε παρακαλώ μη με βασανίζεις άλλο, θέλω να πεθάνω να ησυχάσω, κουράστηκα να μου λένε να κάνω υπομονή, είμαι όλη μέρα σε ένα κενό, δεν συμμετέχω πουθενά, νιώθω ότι τα χάπια με έχουν χαζέψει, δεν γίνεται να προχωρήσω έτσι. Σας παρακαλώ. Υπάρχει περίπτωση να έχω πάθει ζημιά στον εγκέφαλο
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,
    Last edited by xaka10; 17-03-2021 at 21:16.

  14. #74
    xaka10
    Guest
    .................................................. ................
    Last edited by xaka10; 17-03-2021 at 21:16.

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Δεν νιωθω ο εαυτός μου, μόνο κούραση και ένα αιαθημα κενού, δεν μπορώ να γελάσω να κλάψω, να νιώσω να σκεφτώ να συμμετέχω κάπου, δεν ζω ακόμα. Ο γιατρος μου λέει ότι δεν είναι από τα χάπια,. Παίρνω;100 σολιαν και μισό λιθιο, αν όχι από τα χάπια τι είναι, θα περάσει. Πόση υπομονή να κάνω, γτ να ζω έτσι. Κουράστηκα.

Page 5 of 38 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. 30 χρονών παρθένος
    By jkkkk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 30-12-2019, 21:01
  2. ''Παρθένος'' στα 23
    By dimitris23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-2017, 16:13
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 11:34
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 16:28
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 04:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •