26 χρονών παρθένος και μόνος - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 38 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 563
  1. #106
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    txopit σκεψου για λιγο την μητερα σου!! τον πατερα σου!! πως θα νιοσουν αν "φυγεις" δεν τους αγαπας? δεν τους λυπασαι ? για φαντασου εκτος απο την φυσικη τους πικρα ποσες τυψεις θα εχουν? που θα νομιζουν οτι δεν καταφεραν να δωσουν αγαπη και βοηθεια στο παιδι τους? Απο τον τροπο γραφης σου δειχνεις παιδι με καλη ανατροφη, δειχνεις ατομο που ειχε γονεις αξιολογους, οπου του προσεφεραν τα παντα απο πλευρας τους, ενταξι εκαναν και λαθοι αλλα ουτε ενα εξεπητιδες! Σκεψου λοιπον ποσο θα τρελαθουν ? ειναι κριμα ανθρωποι με τοσο καλη καρδια να τους την ματωσεις ε?
    Σκεψου και την ζωη εμπρος πο θα μπορουσες να χαρεις, η ζωη ειναι γεματη εκπληξεις!! αλλα για να υπαρξουν αυτες πρεπει να "ανηγεις¨" εσυ τις πορτες της ζωης σου, αρα πρεπει να κινηθεις εσυ! δεν ερχοντε αυτες σε εμας αλλα παμε εμεις σε αυτες! Ζησαι την ζωη σου και μην φοβασαι να κανεις λαθος, μην φοβασαι την εκπεδευση δια της λαθος επιλογης πρωτειστως. Αν νιωθεις οτι υπαρχει καποια αδυναμια στην ψυχικη σου υγεια ζητα βοηθεια! Ανοιξαι την καρδια σου στους γονεις σου! Δεν ηταν μια ζωη μεγαλοι, υπηρξαν και αυτοι νεοι οπως εσυ! μπορουν να σε καταλαβουν,εχουν περασει απο τους δικους σου προβληματισμους φιλε μου! ηταν και αυτοι παιδια και νεα ατομα καποτες! μην τους βλεπεις ως "ξενους"στο προβλημα σου! μπορει να δυσκολευοντε να σε πλησιασουν διοτι σε φοβουντε! μην νομιζεις οτι ειναι υστηροι ! η αγαπη τους τους τρομαζει , μην κανουν κατι λαθος και σε στεναχωρησουν φοβουντε!
    Τελος, σκεψου και το αλλο, το σωμα σου δεν σου ανηκει, εινα δωρο Θεου! η αυτοκτωνια λεγετε οτι ειναι μεγιστο αμαρτημα διοτις προβαινεις σε μια πραξη χωρις να παρεις αδεια απο αυτον που σου εδωσε την ζωη! πως μπορεις λοιπον μονος σου να την σταματησεις?? ξες οτι μπορει να μην "διαβαστεις"? αυτο σημαινει οτι δεν υπαρχει προσευχη την ωρα της ταφης! ειναι πολυ επικηνδυνο αυτο ! αξιζει για μια λαθος στιγμη να μας τιμωρει μετα ο Θεος για παντα?

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Δεν θέλω να ζω άλλο έτσι, σαν φυτο σηκώνομαι από το κρεβάτι και δεν κάνω τπτ, αν δεν μου πει η μητέρα μου κανε αυτό κάνε εκείνο δεν θα κάνω κάτι, το μυαλό μου είναι μονίμως σε ένα κενό, δεν κλαίω δεν γελώ δεν νευριαζω, μου είναι δύσκολο ακόμα και να σταθώ σε μια συζήτηση πέρα από ότι χάνομαι σε ένα κενό, ποιος άνθρωπος θα ανεχόταν να ζει έτσι πες μου; δεν ξέρω τι είμαι τι θέλω απλά κάνω πράγματα μηχανικά χωρίς να απολαμβάνω τπτ, κοιμάμαι και στον ξύπνιο μου σας λέω, αν με δεις θα το καταλάβεις, κάνεις δεν νοιάζεται όμως. Γτ να ζω έτσι, είναι ζωή αυτή, ποια είναι η ουσία της, ποιο το νόημα της, εγώ νμζ αυτό που σας είπα ότι δεν 3χω ξυπνήσει ακόμα ότι κοιμάμαι, δεν νιωθω άντρας δεν νιωθω γυναίκα νιώθω σαν ανύπαρκτος σαν φάντασμα. Λες και μου χεις βάλει μια σακούλα και με έχεις πετάξει σε ένα βαθύ πηγάδι και δεν μπορώ ούτε να φωνάξω βοήθεια, κάθομαι στο σπίτι όλη μέρα χωρίς να κάνω κάτι, στο χωριό, οι μνήμες μου είναι από μακρές. Ξυπνάω απλά και ξανακοιμαμαι, Γτ σε ρωτάω γτ και αν υπάρχει θεός γτ μου το κάνει αυτό,

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Γιατιιιι γιατί γιατιιιι

  4. #109
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Κάνεις ψυχοθεραπεία;

  5. #110
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Πηγαίνω σε 2 ψυχιάτρους, έχω πάει στο παρελθόν σε διάφορους ψυχολόγους, αυτή τη περίοδο δεν πηγαίνω

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Βοήθεια ζητάω και δεν με ακούει κανείς, νιώθω κενός, δεν ξέρω τι να κάνω, βγαίνω έξω από το σπίτι και δεν ξέρω τι να κάνω, που να πάω όταν νιώθω έτσι, όλη την ώρα νιώθω κουρασμένος και ένα κενό, δεν συμμετέχω πουθενά, μιλάω με κάποιον και είναι σαν να μην καταλαβαίνω τι μου λέει, μόνο ένα κενό, βλέπω κάποιον και το μόνο που λέω είναι ένα γεια τπτ άλλο, μιλάω και δεν μπορώ να συγκεντωθω, δεν θέλω τπτ, δεν με γεμίζει τπτ, μαραζωνω απλά αναπνέω τπτ άλλο!!!

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    Μήπως να έλεγες στον γιατρό σου αν γίνεται να σου αλλάξει τα φάρμακα, αν σε κάνουν να νιώθεις αυτή την απάθεια και μήπως να ξεκίναγες ψυχοθεραπεία ή ομαδική ψυχοθεραπεία όπου θα σε βοηθήσει και στην κοινωνικοποίηση σου; Ή να άρχιζες ένα χομπυ; Στεναχωριέμαι που νιώθεις έτσι, είσαι πολύ νέος για να νιώθεις έτσι, μην το βάζεις κάτω!!!

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Να με καταλάβαινε κάποιος αυτό ήθελα, να μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος, δεν ξέρετε τι είναι να έχεις χάσει τελείως τον εαυτό σου, να μην ξέρεις ποιος είσαι, να μην μπορείς να επικοινωνήσεις με κανέναν, νιώθω σαν ρομπότ, δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει, κάθε μέρα είναι η ίδια, κάθε μέρα και χειρότερα, δεν γίνεται να ζεις έτσι, δεν θέλω τπτ και στο γιατρό που πάω δεν με βοηθάει, μόνο να με χαπακωνουν ξέρουν, και να με κάνουν σαν φυτό, το μυαλό μου η ζωή μου η ψυχή μου που είναι μετά από όλα αυτά, έφτασα στο σημείο αυτό γτ, γτ να συνεχίσω να ζω έτσι, γτ

  9. #114
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Να με καταλάβαινε κάποιος αυτό ήθελα, να μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος, δεν ξέρετε τι είναι να έχεις χάσει τελείως τον εαυτό σου, να μην ξέρεις ποιος είσαι, να μην μπορείς να επικοινωνήσεις με κανέναν, νιώθω σαν ρομπότ, δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει, κάθε μέρα είναι η ίδια, κάθε μέρα και χειρότερα, δεν γίνεται να ζεις έτσι, δεν θέλω τπτ και στο γιατρό που πάω δεν με βοηθάει, μόνο να με χαπακωνουν ξέρουν, και να με κάνουν σαν φυτό, το μυαλό μου η ζωή μου η ψυχή μου που είναι μετά από όλα αυτά, έφτασα στο σημείο αυτό γτ, γτ να συνεχίσω να ζω έτσι, γτ
    επειδή δεν έχω διαβασει ολα τα σχόλια και δεν ξέρω τη κατασταση σου,φιλους δεν εχεις;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Οχι, δεν νιωθω κάτι για κανέναν

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Οχι, δεν νιωθω κάτι για κανέναν
    Για εμενα για αρχή πρέπει να βρεις παρεα οχι σχέση
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  12. #117
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    242
    στείλε μου αν θες, μπορώ να σε ακούσω!

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    123
    δλδ εισαι απο καιρο σε φαση που θα ησουν προυμος να κανεςι τα παντα μπας και βοηθησει τπτ... γτ στην ουσια δεν εχεις να χασεις τπτ ετσι?

  14. #119
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Ακριβώς!!! Δεν ξέρω τι να κάνω όμως, πραγματικά εύχομαι να ήμουν αλλιώς, από τότε που ξεκίνησα τα χάπια έχω χάσει τελείως τον εαυτό μου, την όρεξη για ζωή, τη ζωντάνια, μόνο ενα κενό συναισθημάτων, μιλάω και νιώθω οτι δεν είμαι εγώ, δεν μπορω να απολαύσω τπτ, μόνο ένα αίσθημα κούρασης, είμαι νέος και δεν νιώθω ζωντάνια, ενέργεια, βλέπω περίεργα όνειρα, ένα βασανιστήριο καθημερινά, μια μονότονη στείρα καθημερινότητα, χωρίς ουσία, απλα ξυπναω και κοιμάμαι,

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Είμαι ψεύτικος, είμαι σαν νεκρός, δεν βλέπω με τα μάτια της ψυχής, όποιον αντικρίζω είναι το ίδιο, είμαι κενός, δεν βλέπω σας λέω, δεν ξέρω τι να κάνω για να με δουν οι άλλοι για να ξυπνήσω, για να υπατξω και γω για να ζήσω, κάθε μέρα είμαι μόνος μου κάθε μέρα η ίδια και αν τύχει να συναντήσω κανέναν είναι σνα να μην το βλέπω απλά λέω ένα γεια άδειο κενό χωρίς να το νιώθω, χωρίς να το θέλω, δεν θέλω τπτ, απλά κάθε μέρα κάνω τις ίδιες κινήσεις, σηκώνομαι, η μάνα μου δίνει το χάπι, το οποίο δεν ξέρω γτ το παίρνω, ξανακοιμαμαι και μετά μένω μόνος μου κι αν βγω και συναντήσω κανέναν είναι σαν να μην τον είδα, δεν θυμάμαι τπτ μέσα από την μέρα μου με το ζόρι στέκομαι με το ζόρι κάνω κάτι, απλά κάθομαι, όσο και να προσπάθησα δεν μπόρεσα να καταλάβω τι είναι αυτό, δεν ξέρω τι να κάνω για να ζήσω, μιλάω και είμαι σαν νεκρός, σαν να μην αισθάνομαι τον άλλο απέναντι μου, το μυαλόου είναι άδειο πλέον, θέλω να τελειώσει όλο αυτό να σταματήσω να το σκέφτομαι ήθελα να πάρω μια ανάσα, να ζούσα με κάποιο τρόπο, ότι και να κάνω το ίδιο κενο συναισθημάτων, δεν ξέρω ποιος είμαι πλέον, δεν ξέρω πως να συμπςριφερθω, δεν μπορώ να θυμηθώ μια χαρούμενη στιγμή από το παρελθόν κάτι, και δω δεν ξέρω γτ γράφω, κάνεις δεν μπορεί να με βοηθήσει,

Page 8 of 38 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Similar Threads

  1. 30 χρονών παρθένος
    By jkkkk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 30-12-2019, 20:01
  2. ''Παρθένος'' στα 23
    By dimitris23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-2017, 15:13
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 10:34
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 15:28
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 03:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •