26 χρονών παρθένος και μόνος - Page 26
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 26 of 38 FirstFirst ... 16242526272836 ... LastLast
Results 376 to 390 of 563
  1. #376
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Σας λέω είμαι νεκρός και δεν το καταλαβαίνει κανείς και ασχολείστε με άλλα, κάνεις δεν μπορεί να με βοηθήσει, δεν ξέρω ποιος είμαι, είμαι σαν φυτό, δεν νιωθω τπτ δεν μπορώ να αντίδρασω, είμαι νεκρός ψυχικά, μόνο αναπνέω πλέον

  2. #377
    Elenia781
    Guest
    Δεν είσαι νεκρός σωματικά , το μυαλό σου εχει γεμίσει απο αυτην την σκέψη γιατι εχεις αφησει την ψυχή χωρίς τροφή. Ψάξε τι μπορείς να κάνεις για να βγεις απο το τέλμα. Νευρίασε με τον εαυτό σου και πες θα βγω νικητής!

  3. #378
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Σας λέω είμαι νεκρός και δεν το καταλαβαίνει κανείς και ασχολείστε με άλλα, κάνεις δεν μπορεί να με βοηθήσει, δεν ξέρω ποιος είμαι, είμαι σαν φυτό, δεν νιωθω τπτ δεν μπορώ να αντίδρασω, είμαι νεκρός ψυχικά, μόνο αναπνέω πλέον
    Για να γράφεις εδώ, κάνεις περισσότερα πράγματα. Οπότε μάλλον δεν είσαι φυτό.

  4. #379
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Ο γιατρος τι σου λεει?Τα φαρμακα τα συνεχισεις?Δεν ειδες καμια αλλαγή?Εξω βγαινεις?

  5. #380
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βρε txopit, το θέμα έχει φτάσει πολλές σελίδες πλέον και δεν θυμάμαι τα πάντα με λεπτομέρεια, ωστόσο κάποια παιδιά που έχουν εμπειρία με αγωγές και με ιδεοληψίες ή ψυχωτικά κτλ σε έχουν ρωτήσει κάποιες λεπτομέρειες για την ιστορία σου και απαντάς με τις ίδιες γενικότητες. Δικαίωμά σου, δεν λέω, αλλά δεν ξέρω και πως μπορούμε να προσεγγίζουμε το θέμα σου και να προσφέρουμε κάτι παραπάνω απ' ότι σου λέμε ήδη.

    Έχω σχηματίσει μία εικόνα ότι και πριν τις αγωγές και τα ψυχωτικά είχες κάποια θέματα κοινωνικοποίησης ή σύγχυσης για την σεξουαλική σου ταυτότητα. Χωρίς να αναρωτιέσαι για τα πριν και τα κατά τη διάρκεια των επεισοδείων σου βρε 'συ, ή το ποιος είσαι, γιατί δεν προσπαθείς να φιάξεις τον εαυτό σου από την αρχή; Αν θεωρείς ότι δεν έχεις ταυτότητα, να ψάξεις να την βρεις ή να τη δημιουργήσεις από την αρχή;
    Έχεις τελματώσει, βρες έναν τρόπο λειτουργείας ακόμα κι αν σου είναι δύσκολο και λες ότι δε νοιώθεις τίποτα. Μία πλούσια καθημερινότητα ώστε να ανακαλυψεις εσένα. Δραστηριότητες, επαφές, εμπειρίες. Κάποια στιγμή όσο πιο πολλά ερεθίσματα έχεις, τόσο πιο πολύ θα βγεις απο τις πολλές σκέψεις ή την απάθεια, αν υποθέσουμε ότι είσαι απαθής. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο να σου πω, δυστυχώς. Εύχομαι να νοιώσεις σύντομα ευτυχισμένος, ειλικρινά!

  6. #381
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Δεν μπορώ να νευριασω, νιώθω τρομερά αδύναμος, ανήμπορος, δεν μπορω να σκεφτώ κάτι που με χαροποιεί. Τα φάρμακα τα συνεχίζω, έχω δύο μέρες που κάτι με έπιασε πάλι και σκέφτομαι περίεργα, ότι δεν βλέπω τον κόσμο. Το πρωί είδα τον παππού μου και άκουσα να μου λέει πω θάνατος τελείως, και η γιαγιά μου με ρώτησε σε ξυπνήσαμε; και της λέω όχι και μετά γέλασε ειρωνικά. Γι αυτό σας λέω όλοι το ξέρουν και το καταλαβαίνουν ότι είμαι νεκρός ψυχικά. Σήμερα δεν μπόρεσα να κάνω κάτι όλη μέρα, να οργανωθώ να αποφασίσω να κάνω κάτι, δεν επικοινωνώ με κανέναν γτ δεν θέλω κάτι, χθες πήγα στον γιατρό μου και χασμοηριοταν και του λέω το κάνετε από προκατάληψη και μου λέει είναι επειδή έχεις πολύ ενέργεια μέσα σου ειρωνικά. Νιώθω πτώμα κυριολεκτικά. Είναι απαίσιο όλο αυτό. Δεν έχω όρεξη ούτε να φάω. Έχω τάσεις για εμετό. Αν δεν έπαιρνα το σολιαν πιστεύω θα ήμουν για νοσοκομείο.

  7. #382
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Έχω μια διαρκή σκέψη ότι θα χάσω τελείως το μυαλό μου και ότι είναι απλά ζήτημα χρόνου. Είμαι σίγουρος ότι θα πεθάνω. Ότι κάνω μου το λένε οι γονείς μου να το κάνω. Σαν ρομπότ. Από το φαγητό, μέχρι το ντύσιμο. Αν δεν μου λέγαν αυτοί δεν θα κάνα τίποτε απλά θα είχα παραιτηθεί τελείως. Δεν έχω ενεργεία μέσα μου ένταση

  8. #383
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Δεν ξέρω αν μπορεί να με βοηθήσει κάνεις, εγω νιώθω ότι δεν έχω τη δύναμη να φροντίσω τον εαυτό μου, δεν νιωθω αγάπη στοργή τρυφερότητα από τους γονείς μου, μου μιλάνε μονίμως με ένταση. Γενικώς μπορώ να γράφω ώρες αλλά δεν έχει νόημα.

  9. #384
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Περί παρθενιάς και σεξουαλικότητας. Σου έχει απαγορέψει ο ιατρός να ξεκινήσεις να έχεις ερωτική ζωή με καμία εκδιδόμενη ;; Μπας και ξεκίναγες να ζεις.

  10. #385
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Μην κρινεις το πως σε αντιμετωπιζουν οι αλλοι γιατι μπορει να μην κρινεις σωστα σε αυτη τη φαση.Και δεν εχει και σημασια.Αν οι γονεις σου εμπαιναν στη διαδικασια να συμπασχουν μαζι σου ισως αυτο ν ασε ειχε κανει χειροτερα να ξερεις.Πρωτα απ ολους εσυ πρεπει αν βοηθησεις τον εαυτο σου.προσπαθησε να συμφιλιωθεις με τον εαυτο σου και με αυτο που βιωνεις.Βαλε μια ρουτινα στη μερα σου...κατι μικρο αλλα ακολουθησε το.

  11. #386
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Έχεις μιλήσει στους γονείς σου όπως εδώ και πως αντιδράσανε; Να τους πεις "Αισθάνομαι έτσι" , "Νοιώθω αυτό" ή δεν ανοίγεσαι;
    Στον γιατρό του απάντησες "Πράγματι, αισθάνομαι ότι δεν έχω καθόλου ενέργεια, μήπως να βρούμε το γιατί αντί να ειρωνεύεστε;" ή το άφησες να περάσει έτσι;

  12. #387
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Να σου πω ότι άκουγα πριν λίγες μέρες συνέντευξη ενός μαραθωνοδρόμου και τον ρωτούσανε "Δεν υπάρχουν μέρες που βαριέσαι ρε παιδί μου να ξεκινήσεις προπόνηση, να τρέχεις τόσα χιλιόμετρα, ειδικά τώρα που χαλάει κι ο καιρός;" Και ξέρεις τι απάντησε; Όχι κλισεδούρες ότι ποτέ δε βαριέμαι κτλ, αλλά ¨Βαριέμαι συνεχώς, όλη την ώρα. Όμως εκεί πιέζω τον εαυτό μου, να σηκωθώ από τον καναπέ, να ντυθώ, να βάλω τα αντιανεμικά μου, να κάνω τις ασκήσεις μου και να βγω να τρέξω. Μετά τα πρώτα 5 λεπτά τρεξίματος, πλέον έχω μπει σε ρυθμό και λέω τι βλακείες έλεγα να καθίσω σπίτι. Κι αν κάποια μέρα είμαι κουρασμένος κι έχω στόχο να τρέξω 30 χλμ και στα 25 μου περάσει από το μυαλό να σταματήσω για σήμερα, σκέφτομαι μετά ότι ήδη έχω τρέξει τα 25χλμ, μείναν μόνο άλλα 5 και δεν εγκαταλείπω την προπόνηση μέχρι να την τελειώσω. Και κάθε μέρα γίνεται και πιο εύκολο όταν μπεις σε ρυθμό."

    Στα γράφω αυτά γιατί νομίζω ότι κάπου έχεις αφεθεί. Μπορεί όλα να σου φαίνονται βουνό, πολύ δύσκολα, αλλά πρέπει να κάνεις μία αρχή από κάπου. Όχι και να σου λένε οι γονείς να πλυθείς και να ντυθείς και να φας βρε txopit! Βάλε ένα πρόγραμμα που θα τηρείς από μόνος σου, έστω και υποτυπώδες!

  13. #388
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    το άφησα να περάσει έτσι γιατί δεν ένιωσα κάτι για να φέρω μία αντίδραση!!! στους γονείς μου μιλάω και μου λένε ότι έτσι είναι αυτή η πάθηση και να βάλω πείσμα!!!

  14. #389
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    στους γονείς μου μιλάω και μου λένε ότι έτσι είναι αυτή η πάθηση και να βάλω πείσμα!!!
    Δεν ξέρω αν είναι έτσι αυτή η πάθηση, αλλά μήπως έχουν ένα δίκιο όταν σου λένε να βάλεις πείσμα; Πως να σε βοηθήσουν όταν σε βλέπουν παραιτημένο; Πρέπει να προσπαθήσεις να σε βοηθήσεις!

  15. #390
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Απλά αυτά που πιστεύω νμζ ότι είναι αλήθεια!! Και με κάνουν να υποφέρω!!

Page 26 of 38 FirstFirst ... 16242526272836 ... LastLast

Similar Threads

  1. 30 χρονών παρθένος
    By jkkkk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 30-12-2019, 20:01
  2. ''Παρθένος'' στα 23
    By dimitris23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-2017, 15:13
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 10:34
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 15:28
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 03:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •