26 χρονών παρθένος και μόνος - Page 20
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 20 of 38 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast
Results 286 to 300 of 563
  1. #286
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Πες στη μαμα σου να παρει τηλεφωνο το γιατρο που σου εστειλα.ΝΑ κανεις μια συνεδρια μαζι του μεσω βιντεοκλήση να του πεις ολα αυτα να παρεις μια δευτερη γνωμη και να τον ρωτησεις και για τα φαρμακα.Η μαμα σου να τον ρωτησει.Αν θες να βοηθηθεις παρε τηλεφωνο ενα γιατρο.Χρειαζεσαι βοηθεια επαγγελματικη.Ειμαι σιγουρη οτι εισαι πολυ γενναιος και μπορεις να το κανεις.Παρε τηλεφωνο.Και σηκω βγες εξω μια βολτα σημερα που εχει ωραια μερα.ΚΑι σταματα να σκεφτεσαι τοσο πολυ...σταματα ν ασκεφτεσαι για να αρχισεις να νιωθεις.

  2. #287
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    δεν θέλω ρε παιδιά να ζω άλλο έτσι, πήγα και σήμερα στο νοσοκομείο όπου με παρακολουθεί ένας γιατρός και δεν ένιωσα κάποια διαφορά μετά τη συζήτηση μας, μου είπε να πάω πάλι την παρασκευή. Σε ιδιώτη δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάω. Παίρνω το λεπονεξ ακόμα και μου κάνει δυσκοιλιότητα, και έχω βάλει και λίγα κιλά, Μου είπαν ότι δείχνει αποτελέσματα μετά την 6η εβδομάδα και εγώ είμαι ακόμα στη δεύτερη, δεν ξέρω την να πιστέψω πλέον, απλά ακολουθώ τις οδηγίες των γιατρών. Δεν νιώθω κάποια αλλαγή. Είμαι μόνος μου σε αυτό.

  3. #288
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Κανε υπομονη και συνεχισε να πηγαινεις στο γιατρο.Μπραβο σου.Προσπαθησε να βρεις κατι να κανεις να περασουν αυτες οι 6 εβδομαδες.Να βγαινεις καθε μερα μια βολτα.

  4. #289
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    Ειλικρινά, δεν αντέχω άλλο , δεν ξέρω τι θα κάνω, υποφέρω και δεν μπορει να με καταλάβει και να με βοηθήσει κανείς, δεν αντέχω άλλοοο,

  5. #290
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    Ειλικρινά, δεν αντέχω άλλο , δεν ξέρω τι θα κάνω, υποφέρω και δεν μπορει να με καταλάβει και να με βοηθήσει κανείς, δεν αντέχω άλλοοο,
    Να σκέφτεσαι ότι όλα τα προβλήματα έχουν μια λύση και ότι όσο αναπνέεις τα πράγματα θα πηγαίνουν καλύτερα

  6. #291
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Πίστεψέ με σε καταλαβαίνουμε...Γιατί να μην σε καταλαβαινουμε?...Πυρηνική φυσική είσαι?
    Όλοι εδω μέσα και πολλοί εκεί έξω τραβάνε το λούκι τους...
    Από ότι έχεις πει,δεν υποφέρεις από κρίσεις πανικού...Μπορείς και τρως και κοιμάσαι,άρα καλά είσαι ακόμα...
    Δεν ξέρω σε τι είδους βοήθεια προσβλέπεις από εδώ μέσα...Νομίζω το ότι αντιλαμβάνεσαι ότι υπάρχουν ομοιοπαθούντες στον κόσμο και δεν είσαι μόνος,είναι η σημαντικότερη βοήθεια που μπορείς να λάβεις...
    Δεν μας έχεις βοηθήσει και αρκετα..τα λες συγκεχυμένα και αποσπασματικά...
    Ποια΄είναι η επίσημη διάγνωση των γιατρών?
    Επίσης είχες αναφέρει κάτι για κακοποίηση...Για elaborate λιγάκι πάνω σε αυτό αν θες.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  7. #292
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    υποφέρω και δεν με καταλαβαίνει κανείς, νμζ ότι όλοι με κοροϊδεύουν, στη δουλειά μου δεν μπορώ να συγκεντρωθώ, υποφέρω

  8. #293
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    υποφέρω και δεν με καταλαβαίνει κανείς, νμζ ότι όλοι με κοροϊδεύουν, στη δουλειά μου δεν μπορώ να συγκεντρωθώ, υποφέρω
    Τι δουλειά κάνεις;

  9. #294
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,068
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    υποφέρω και δεν με καταλαβαίνει κανείς, νμζ ότι όλοι με κοροϊδεύουν, στη δουλειά μου δεν μπορώ να συγκεντρωθώ, υποφέρω
    Ναι,δεν μας βοηθάς όμως...
    Έχεις βάλει την κασέτα και επαναλαμβάνεις τα ίδια...Το ξέρουμε ότι πονάς...Αλλά γιατί να υποφέρεις?
    Ποιά διάγνωση σου έχουν δώσει οι γιατροί?
    Τι κακοποιητικό/τραυματικό γεγονός έχεις περάσει?
    Μπορεί να έχεις PTSD το οποίο εκδηλώνεται με ψυχώσικά συμπτωματα και όχι καθαρόαιμη ψύχωση.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  10. #295
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    και σήμερα πήγα στο γιατρό. Δεν μου έχουν κάνει κάποια διάγνωση ακριβώς. Το σίγουρο είναι ότι κινούμαι στο φάσμα της ψύχωσης. Δεν μπορώ να σταθώ πλέον με κόσμο. Νιώθω ένα κενό ένα αίσθημα ανυπόφορο,, μιλάω και δεν νιώθω ο εαυτός μου, δεν ξέρω ποιος είμαι, τι έχω γίνει, δεν νιώθω ο εαυτός μου. Μπορεί να λέω τα ίδια, προφανώς γτ η κατάσταση μου δεν καλυτερεύει. Έχω ξεχάσει πως ήμουν παλιά, τι με έκανε χαρούμενο. Τώρα με το ζόρι στέκομαι.

  11. #296
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    [QUOTE=txopit;1174217]και σήμερα πήγα στο γιατρό. Δεν μου έχουν κάνει κάποια διάγνωση ακριβώς. Το σίγουρο είναι ότι κινούμαι στο φάσμα της ψύχωσης. Δεν μπορώ να σταθώ πλέον με κόσμο. Νιώθω ένα κενό ένα αίσθημα ανυπόφορο,, μιλάω και δεν νιώθω ο εαυτός μου, δεν ξέρω ποιος είμαι, τι έχω γίνει, δεν νιώθω ο εαυτός μου. Μπορεί να λέω τα ίδια, προφανώς γτ η κατάσταση μου δεν καλυτερεύει. Έχω ξεχάσει πως ήμουν παλιά, τι με έκανε χαρούμενο. Τώρα με το ζόρι στέκομαι.[/QUO
    Συγνώμη αν αυτό που ακούγεται είναι βλακεία αλλά έχω χάσει επεισόδια, εισαι στρατό;

  12. #297
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    όχι, έχω πάρει αναβολή...

  13. #298
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    Quote Originally Posted by txopit View Post
    όχι, έχω πάρει αναβολή...
    Καλά έκανες καλύτερα να χαλαρώσεις και να ξεθολωσει το μυαλό σου κάνε υπομονή και θα βρεις τον δρόμο σου

  14. #299
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    278
    είναι σαν να μου έχουν πάρει το μυαλό...δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς...

  15. #300
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    100
    [QUOTE=txopit;1174454]είναι σαν να μου έχουν πάρει το μυαλό...δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς...[/QUOTE
    Έχω περάσει σε παρόμοια φάση με σένα το έπαθα στον στρατό , ήθελα να αυτοκτονίσω , ήθελα να πάρω τα βουνά και να μην ξαναγυρίσω , θυμάμαι είχα χαζεψει τελείως θυμάμαι ότι ξυπνούσα το πρωί στον στρατό και δεν μπορούσα να ντυθώ,έπιανα ένα πράγμα το ξαναφηνα έπιανα κάτι το άφηνα ξανά

Page 20 of 38 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast

Similar Threads

  1. 30 χρονών παρθένος
    By jkkkk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 99
    Last Post: 30-12-2019, 20:01
  2. ''Παρθένος'' στα 23
    By dimitris23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 22-05-2017, 15:13
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 10:34
  4. 35 χρονών παρθένος...
    By samgia12 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 16-03-2011, 15:28
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 03:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •