Φοβαμαι... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Σας ευχαριστώ όλους. Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω και να το σκεφτώ λογικά.
    Η πλάκα είναι ότι αν έμενα μου έλεγε κάποιος ακόμα και εκείνος ότι του είχε συμβεί κάτι παρόμοιο δεν θα με ένοιαζε καθόλου.... Από τη στιγμή που είμαι καλά μαζί του και βλέπω ότι ταιριάζουμε και βοηθάει ο ένας τον άλλον και έχουμε διώξει όλους μας τους φόβους δεν θα με ένοιαζε καθόλου.
    Θα προσπαθήσω να σκεφτώ έτσι.....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Εδω ολοκληρο κρατοσ πιστευει οτι ειναι αχρηστοι γινεται εσυ που ξερεισ μαθηματικα να ειναι ολοι αχρηστοι οι μισοι το 1/3 το 1/4 κατι οχι ολοι αρα κατι παιζει εγω ξερω βρηκα ακρη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Elis, δεν καταλαβαινω τι θες να πεις :)
    Σιγουρα δεν γινεται να ειναι ολοι αχρηστοι αλλα ουτε και χρησιμοι (αλλα δεν ξερω για πιο θεμα μιλαμε ;) )

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Πες του το, θα δεις ότι δεν θα γίνει τίποτα. Θα είχα εγώ τώρα μια γυναίκα που θα είμασταν μια χαρα μαζί, θα μου έλεγε πως πριν 17 χρόνια είχε έναν αποτυχημένο γάμο για 5 μήνες και θα την χώριζα;;; Ούτε καν θα ξενέρωνα για λίγο.
    Σου είπα και πριν αν αντιδράσει άσχημα η θελήσει να χωρίσετε 46 χρόνων άντρας, πήγαινε να ανάψεις και μια λαμπάδα μετά που ξεμπέρδεψες νωρίς.
    Θα συμφωνήσω ότι δεν χρειάζεται να του το παρουσιάσεις σαν το μεγάλο τραγικό μυστικό.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Καλημερα!

    Απενοχοποιησε αυτή την φάση της ζωης σου και δέξου την σαν μια απλή σχεση που δεν ευδοκίμησε ...
    Νομίζω οτι αυτο που σε ενοχλεί σε αυτη την σχέση ειναι η λέξη "γάμος" ....

    Δεν χρειάζεται όμως ,μια απλη σχέση ήταν που απλα επισημοποιηθηκε για τους άλλους οχι για εσενα..
    Δέξου εσύ πρώτα οτι δεν υπάρχει κανένας λόγος να νοιωθεις ετσι και ειμαι σίγουρη οτι οταν το πετύχεις αυτο θα το περάσεις και στον σύντροφο σου .

    Το θεμα ειναι τι νοιώθουμε εμείς. Αν παρουσιαστουμε οπως εσυ ,μπορεί ο αλλος να νομίζει οτι κατι αλλο κρύβεται πισω απο ολη σου αυτη την ανησυχεια(ενοχή εγω θα το έλεγα ) ..... γιατί ειλικρινά μόνο αν κρύβεις κάτι άλλο που έγινε μέσα σε αυτο τον γαμο μπορει να σε δικαιολογήσει εν μέρη....

    Μιλησε του με αποφαστστικοτητα και ειλικρίνεια και θα δεις οτι θα περάσει σαν ενα ασήμαντο γεγονός .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Caba View Post
    Καλησπερα σε ολους!

    Μεσα στην περιοδο της καραντινας εχασα τον πατερα μου. Αυτο το γεγονος ηταν θα ελεγα αποκαλυπτικο για ολη την οικογενεια μου και εφερε στην επιφανεια πραγματα που εγω αγνοουσα οτι συνεβαιναν αλλα και ηρθα αντιμετωπη με πραγματα που ηξερα οτι γινονται.Δεν θα πω αναλυτικα γιατι το θεμα μου ειναι αλλο. Μεσα σε αυτη την κατασταση, ημουν στο πατρικο μου σπιτι, οχι εδω που δουλευω. Μενω σε αλλη πολη ευτυχως!
    Αναγκάστηκα λοιπον επιπλεον να μεινω ξανα με την οικογενεια μου για πανω απο 2 μηνες καθως συνεβαιναν ολα αυτα τα αποκαλυπτικα πραγματα που τελικα καλως ηρθαν στην επιφανεια γιατι ετσι μετα το σοκ και την στεναχωρια, πηρα την κατασταση στα χερια μου και λυνω σιγα σιγα αυτα που αφορουν εμενα και μονο εμενα . Ειδα οτι καθενας σκεφτηκε τον εαυτο του, η μαμα μου τον εαυτο της, η αδερφη μου τον εαυτο της, ο γαμπρος μου τον εαυτο του....
    Οπως ημουν λοιπον τοσο λυπημενη και δεν μπορουσα μερικες φορες ουτε να αναπνευσω καλα καλα, με βρηκε ενας ανθρωπος που ειχα γνωρισει πριν 7 χρονια σε ενα ταξιδι που ειχα κανει για χορο. Και εκεινος χορευει.Τον ειχα ξαναδει καποιες φορες, αλλα ηταν για λιγο, για μερικες μερες, παντα στα ταξιδια μου. Η τελευταια φορα που ειχα νεα του ηταν πριν εναμιση χρονο. Μαθαινε ομως για εμενα και εγω για εκεινον γιατι εχουμε κοινους γνωστους. Να πω οτι δεν ειναι Ελληνας αλλα Ιταλος. Μου εστειλε λοιπον ενα μηνυμα, χωρις να ξερει τι μου συμβαινει. Εγω απαντησα οπως παντα και νομιζα οτι ηταν ενας απλος χαιρετισμος οπως καναμε μεσα σε αυτα τα χρονια.Εκεινος ομως μου ξαναεστειλε την επομενη μερα και την επομενη και πολυ γρηγορα καταληξαμε να μιλαμε 5 ωρες σχεδον καθημερινα ωσπου μου εκμυστηρευτηκε οτι παντα ηταν ερωτευμενος μαζι μου. Και εμενα μου αρεσε αλλα δεν περιμενα τιποτα ουτε και ειχα επιδιωξει κατι μιας και δεν μενουμε στην ιδια χωρα. Ολο αυτο που συνεβη ηταν μαγικο και εμενα με βοηθησε πολυ γιατι δεν ημουνα καλα. Μου εδωσε ελπιδα και κουραγιο να βρω τον εαυτο μου και να σταθω στα ποδια μου.

    Περνωντας ο καιρος ειπαμε τους φοβους μας και τις ανασφαλειες μας και το καλοκαρι κανονισαμε να περασουμε μαζι τον μισο αυγουστο. Πρωτα θα πηγαινα εγω Ιταλια και μετα θα ερχομασταν μαζι Ελλαδα. Τα εχουμε βρει μεταξυ μας, εγω δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχει αντρας τοσο ευγενικος, περιποιητικος, ευγενικος και ειλικρινης. Χωρις να τον θεοποιω τον βλεπω οπως ειναι και αυτος το ιδιο. Εχει καταφερει να διωξει τους φοβους μου και ειναι παντα παρων. Τωρα που αρχισαμε παλι τις δουλειες μας εγω δεν μπορω να παω να τον βρω και ερχεται εκεινος καθε 15-20 μερες. Οταν ειμαστε μαζι μαγειρευουμε, παμε για μπανιο, παμε σε εστιατορια. Εγω μαζι του κοιμαμαι ακομα και που ροχαλιζει. Οταν ειμαστε μακρια μιλαμε με βιντεοκληση, κανουμε προβες τα μερη που διαβαζει γιατι κανει θεατρο, μου στελνει μηνυματακια, καρδουλες και λουλουδακια. Ολα ειναι παρα παρα πολυ ομορφα και εγω ειμαι μαζι του ο εαυτος μου.Ταιριαζουμε πολυ

    Ποιο ειναι λοιπον το θεμα???
    Εγω ειμαι το θεμα. Γιατι δεν μπορω να του πω οτι στα 26 μου παντρευτηκα.(Τωρα ειμαι 42. Εκεινος 46). Ηταν μονο για 5 μηνες, δεν αντεξα αλλο. Ηταν ενας ανθρωπος εντελως ακαταλληλος για εμενα, δεν ξερω γιατι το αφησα να συμβει. Το περιμεναν ολοι απο εμενα, ηταν η φυσικη συνεπεια της ζωης μου, μιας και μεγαλωσα σε επαρχια και ενω εγω σκεφτομαι αλλιως και δεν ηθελα ποτε παιδια και οικογενεια ετσι οπως βλεπω να γινεται γυρω μου, σαν καλο παιδι εκανα αυτο που περιμεναν ολοι. Εκτοτε δεν νομιζω οτι μπορω να συγχωρεσω τον εαυτο μου. Λεω πολλες φορες μεσα μου οτι δεν μπορει , ειμαι τρελη τοσα χρονια εχουν περασει, δεν εκανα κανενα εγκλημα. Περασα δυσκολα μετα το χωρισμο, εχασα τον υπνο μου μια ολοκληρη δεκαετια, εφυγαν ανθρωποι απο διπλα μου οταν το μαθαιναν, μεχρι που μια σχεση μου μου ειπε οτι δεν θελει να συνεχισει μαζι μου αφου ειμαι χωρισμενη.
    Εγω σημερα ειμαι ο ανθρωπος που ειμαι μετα απο τοσες τρικυμιες, ζω μονη μου απο τη δουλεια μου χωρις να επιβαρυνω κανεναν και χωρις να ζηταω χαρες .Κι ομως....δεν μπορω να του το πω.Προσπαθησα προχθες και αρχισα να ιδρωνω, με επιασε ταχυπαλμια. Ελεγα τις λεξεις απο μεσα μου αλλα σε εκεινον τελικα δεν το ειπα. Νομιζω οτι αν το μαθει θα με αφησει. Θα ηθελα να μην του το πω ποτε, ετσι αισθανομαι. Να μην ξερει .....

    Δεν ξερω τι μου συμβαινει...Του κρυβω κατι αφου δεν του το λεω?.. Οπως και να εχει δεν θελω να το πω αν και ξερω οτι μια μερα θα το μαθει ουτως η αλλως. Μερικες φορες πιανω τον εαυτο μου να το βλεπει σαν να ηταν αλλος και οχι εγω που εκανα αυτον τον γαμο.
    Ομως αυτος ο γαμος με εφερε εδω που ειμαι, εμαθα τοσα πραγματα, αφου χωρισα ασχοληθηκα με το χορο και ετσι εκανα τοσα ταξιδια και γνωρισα τοσο κοσμο, εκανα τοσους ωραιους φιλους, τοσες ωραιες εμπειριες, ειδα οικογενεις που δεν εχουν καμια σχεση με την ελληνικη οικογενεια, ανοιχτομυαλο κοσμο και μου εφερε στη ζωη μου μεχρι και αυτον τον ανθρωπο που περναω τοσο καλα μαζι του και με προσεχει τοσο πολυ.

    Φοβαμαι οτι θα τον χασω. Και τωρα οχι μονο για το γεγονος οτι καποτε ειχα παντρευτει αλλα και γιατι δεν του το ειπα απο την αρχη. Εκεινος μου ειπε για αυτον ολα τα θεματα του. Και εγω, εκτος απο αυτο.
    Με παιδευει πια αυτη η σκεψη....το εχω στο μυαλο μου καθημερινα. Και τωρα που το σκεφτομαι εχω ταχυπαλμιες.

    Αν μπορειτε να βοηθησετε....νιωθω πολυ μπλεγμενη...
    Ολα τα αλλα ειναι καταπληκτικα με αυτον τον ανθρωπο. Περναμε πολυ ωραια. Ταιριαζουμε πολυ

    Σας ευχαριστω
    καλησπερα.
    το μονο θεμα που βλεπω , και ο μονος λογος να ξυνισει, αλλα οχι και να σε αφησει, ειναι το οτι ενω εχετε ερθει τοσο κοντα, τα λετε τοσο καλα, περνατε τοσο καλα, σου εχει εκμυστηρευθει τοσο πολλα, εσυ δεν του εχεις πει κατι τοσο σημαντικο για εσενα.
    αυτο λυνεται, οταν θα κανεις τον καταλληλο προλογο. και ο καταλληλος προλογος, ειναι να ξεκινησεις απο το ποσο σου κοστισε η αποφαση σου αυτη, επι μια δεκαετια...
    κι εννοειται οτι θα τα πεις απο κοντα. ουτε τηλεφωνα, ουτε ιντερνετ.

    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, οτι εχεις καθε δικαιωμα να κανεις ενα λαθος που μετανιωσες τοσο γρηγορα, που ειχες το μυαλο να μην κανεις κι ενα παιδι στα γρηγορα που θα το σερνες στα διαζυγια και στον πολεμο που αντιμετωπισες.
    τι αλλο θελεις απ τον εαυτο σου πια;;; συγχωρεσε τον.

    επισης, να σου πω, κατι.
    ακομα κι αν τοτε, βρεθηκε ενας που σε χωρισε επειδη ειχες κανει εναν αποτυχημενο γαμο, ξεχνας οτι αυτο εγινε στα 25+ σου. μπορει να φοβηθηκε οτι θα το επαναλαβεις και μ αυτον, μπορει να μην ειχε καμια εμπειρια απο ζωη και του ηρθε πολυ βαρυ να παντρευτει μια 25χρονη ηδη παντρεμενη- χωρισμενη.
    στα 42 πια, ειναι το πλεον αναμενομενο να εχεις πισω σου εναν κυκλο ζωης, οχι μονο εναν τετοιο γαμο-λαθος, αλλα ακομα και μακροχρονιο γαμο με παιδια και σκυλια και απ ολα. το ιδιο και ο 46χρονος συντροφος σου.
    κανεις δν θα σε απορριψει για ενα παλιο διαζυγιο και μαλιστα χωρις υποχρεωσεις.

    να βρεις το κουραγιο, να τον ενημερωσεις οτι εχεις να του πεις κατι σημαντικο που μεχρι τωρα δεν εβρισκες το κουραγιο να το πεις γιατι σε πονεσε πολυ, κι οταν βρεθειτε, θα κανεις εναν καλο προλογο και θα το πεις.
    κι ολος αυτος ο προλογος θα ειναι μονο για να μην στραβωσει που δεν τον εμπιστευθηκες νωριτερα.
    ΔΕΝ προκειται να στραβωσει επειδη παντρευτηκες για 5 μηνες πριν 20 χρονια, ηρεμησε...

  7. #22
    Θα του το πω, το πήρα πια απόφαση...
    Απλά δεν ξέρω το πότε πρέπει να βρω μία κατάλληλη στιγμή.Χθες που προσπάθησα δεν μπόρεσα γιατί μου είπε ότι πρέπει να κάνει κάποια επεμβαση και το μόνο που δεν μπορούσα να πω ήταν αυτό....
    λόγω κορονοιου δεν μπορεί να ταξιδέψει τουλάχιστον για τον επόμενο μήνα οπότε απο skype δεν θα του το πω.
    Έχω χρόνο να το επεξεργαστώ. Ισως όντως η λέξη γάμος είναι αυτή που με φοβίζει καθώς και το γεγονός ότι έχω απορριφθεί λόγω του χωρισμού.
    Σκέφτηκα να το πω κάπου αλλού πρώτα για να δω πώς θα νιώσω. Όχι να ξεκινήσω να το λέω όπου να ναι, να το πω σε κάποιον άγνωστο ίσως

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Αυτός που σε χώρισε εξαιτίας αυτού τι ηλικία είχε; Νομίζω πως οι άλλοι Ευρωπαίοι είναι πιο ανοιχτόμυαλοι από ότι έχουμε συνηθίσει και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Το έχεις μεγαλοποιήσει στο μυαλό σου. Χωρισμένη είσαι, όχι παντρεμένη με εξωσυζυγική σχέση. Όσο πιο νωρίς το πεις, τόσο το καλύτερο.

  9. #24
    Έτσι είναι το έχω μεγαλοποιησει. Όποιος το μάθαινε πάντα είχε διαφορετική συμπεριφορά μετά απέναντί μου, οπότε και εγώ έμαθα να μην το λέω. Μέχρι που προφανώς έγινε φοβία...
    Εκείνος τότε πρέπει να ήτανε δύο χρόνια μεγαλύτερός μου 28

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Caba View Post
    Έτσι είναι το έχω μεγαλοποιησει. Όποιος το μάθαινε πάντα είχε διαφορετική συμπεριφορά μετά απέναντί μου, οπότε και εγώ έμαθα να μην το λέω. Μέχρι που προφανώς έγινε φοβία...
    Εκείνος τότε πρέπει να ήτανε δύο χρόνια μεγαλύτερός μου 28
    Που τους έβρισκες αυτούς τους ανθρώπους με αυτά τα μυαλά;;;;;; ίσως στην επαρχία. Που τώρα κ στην επαρχία δεν είναι έτσι. Άσε που γενικά δύο ανθρώπους να γνωρίσεις ο ένας είναι χωρισμενος(με διαζύγιο)

  11. #26
    Ύστερα ειναι και οι τίτλοι που σε συνοδεύουν.... Χωρισμένη, αυτός είναι ο τίτλος ο δικός μου.
    Βέβαια και χωρισμένη να μην ήμουνα σε αυτή την ηλικία θα είχα αλλο τίτλο, ανύπαντρη! Χαχαχα
    Δεν γλυτώνεις.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Caba View Post
    Θα του το πω, το πήρα πια απόφαση...
    Απλά δεν ξέρω το πότε πρέπει να βρω μία κατάλληλη στιγμή.Χθες που προσπάθησα δεν μπόρεσα γιατί μου είπε ότι πρέπει να κάνει κάποια επεμβαση και το μόνο που δεν μπορούσα να πω ήταν αυτό....
    λόγω κορονοιου δεν μπορεί να ταξιδέψει τουλάχιστον για τον επόμενο μήνα οπότε απο skype δεν θα του το πω.
    Έχω χρόνο να το επεξεργαστώ. Ισως όντως η λέξη γάμος είναι αυτή που με φοβίζει καθώς και το γεγονός ότι έχω απορριφθεί λόγω του χωρισμού.
    Σκέφτηκα να το πω κάπου αλλού πρώτα για να δω πώς θα νιώσω. Όχι να ξεκινήσω να το λέω όπου να ναι, να το πω σε κάποιον άγνωστο ίσως
    Καλημέρα!

    Αυτο ειναι να είσαι σίγουρη ,οπως επίσης το γεγονός οτι κάποιοι που το ανέφερες αντέδρασαν με πολύ λαθος τρόπο ...
    Μάλλον κατι άλλο τους πείραζε και βρήκαν ευκαιρία να πιαστούν απο αυτό για να μην προχωρήσει η οποία σχέση σας .

    Αν είναι ο συνδυασμός αυτών των δυο είναι υπέρ αρκετά για ένα ψυχολογικά ευαίσθητο άτομο να αντιδρά όπως εσύ.

    Δεν ειναι όμως ετσι και οταν πραγματικά το δεις εσυ στην πραγματική του διάσταση και όχι επηρεαζόμενη απο παράλογες συμπεριφορές και το βάρος ευθυνών που μπορεί να κρύβει μια λέξη τότε μόνο θα είσαι καλά και κάθε ίχνος ενοχής θα εξαφανιστεί απο μέσα σου!
    Μονο τότε να του το πεις και φυσικά μόνο απο κοντά ......οχι μέσα απο μια οθόνη. Δεν εχει καμιά σχέση και φαντάζομαι το γνωριζεις. Εξήγησε του παράλληλα και τον λόγο που του το έκρυβες τοσο καιρό ,την αλήθεια !Ειμαι σίγουρη οτι θα αντιδράσει πολύ φυσιολογικά .
    Είναι ενα θέμα που έχει να κανει με την νοημοσύνη ενος ανθρώπου και οχι με την νοοτροπία του καθε λαου !

    Έχεις πιστεύω μια ώριμη κατά τις περιγραφές σου σχέση βασισμένη στο συναίσθημα και στο σεβασμό!Μην αφήνεις την παραμικρή σκιά να υπάρχει ...χαλάει ολη αυτή την μαγεία και φυσικά οι ενοχές σου δεν σε αφήνουν να την ζήσεις στην πραγματική της διάσταση ...Διωξε αυτό από μέσα σου και θα δεις θα νοιώσεις τόσο ανάλαφρη και γεμάτη !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by Caba View Post
    Ύστερα ειναι και οι τίτλοι που σε συνοδεύουν.... Χωρισμένη, αυτός είναι ο τίτλος ο δικός μου.
    Βέβαια και χωρισμένη να μην ήμουνα σε αυτή την ηλικία θα είχα αλλο τίτλο, ανύπαντρη! Χαχαχα
    Δεν γλυτώνεις.
    Καλημερα. Εγω τους "τιτλους" μου τους εχω πανω απο το κεφαλι μου, για στεμμα, και σε οποιον αρεσει..
    Τωρα για τον συντροφο σου, ποστευω οταν του το πεις δεν θα κουνησει ουτε βλεφαρο. Δεν θα τον νοιαζει καθολου που εσυ παντρευτηκες για 5 μηνες πριν απο τοσα χρονια..Μη σου πω οτι θα χαρει που εχει διπλα του μια γυναικα με μυαλο και προσωπικοτητα, που δεν συμβιβαστηκε και χαλασε ενα γαμο που δεν της ταιριαζε..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Caba View Post
    Ύστερα ειναι και οι τίτλοι που σε συνοδεύουν.... Χωρισμένη, αυτός είναι ο τίτλος ο δικός μου.
    Βέβαια και χωρισμένη να μην ήμουνα σε αυτή την ηλικία θα είχα αλλο τίτλο, ανύπαντρη! Χαχαχα
    Δεν γλυτώνεις.
    κανεις δεν περιμενει απο μια γυναικα 42 χρονων να μην ειχε καμια σοβαρη σχεση /γαμο στην ζωη της, βρε καμπα.
    η διαφορα με τοτε, ειναι οτι ησουν 25 χρονων και φρικαρε ο αλλος που ησουν ηδη χωρισμενη. κακως μεν, αλλα ειναι κατανοητο. το να φρικαρει καποιος που σε γνωριζει στα 42, επειδη καααποτε εκανες γαμο και εχεις ενα διαζυγιο, χωρις παιδια ανηλικα μαζι σου, δεν ειναι κατανοητο. ειναι παραλογο..

  15. #30
    Του το ειπα.


    Σημερα, πριν απο λιγο.
    Μιλουσαμε στο skype και λεγαμε ολα αυτα τα ωραια που λεμε μεταξυ μας. Και σε μια στιγμη του ειπα δεν με εχεις ρωτησει τιποτα για το παρελθον μου. Μου ειπε δεν θελω να ξερω το παρελθον μου φτανει που ειμαστε τωρα μαζι. Για λιγο σκεφτηκα την ευκαιρια να ξεγλυστρισω αλλα πια το ειχα παρει αποφαση. Με απιστευτη ταχυπαλμια του ειπα οτι ιτταν ημουν 25 γνωρισα καποιον που τιν ηξερα πολυ λιγο και μετα παντρευτηκαμε για 5 μηνες. Ημουνα μικρη και η εμπειρια δεν ηταν πολυ θετικη και ηθελα να το ξερεις γιατι ηταν μονο μια σχεση αλλα ειχε αυτον τον τιτλο, γαμος.

    Εκεινος τιποτα, καμια αντιδραση.Ισως για μερικα δευτερολεπτα να το σκεφτηκε αλλα και παλι δεν ξερω...ειναι και η γλωσσα που μιλαμε διαφορετικη...Μετα μου ειπε εγω δεν εχω παντρευτει αλλα στην ηλικια μας ειναι φυσιολογικο να εχει συμβει κατι τετοιο. Και μετα αρχισε να μου λεει τα δικα του και οτι ευχαριστει την προηγουμενη σχεση του που τον αφησε γιατι ετσι γνωρισε εμενα.

    Χαιρομαι που του το ειπα. Οτι και να συμβει απο εδω και περα , χαιρομαι γιατι με βασανιζε πολυ....

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Φοβάμαι!!
    By Ted in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 2
    Last Post: 23-07-2020, 19:26
  2. Φοβάμαι...
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 83
    Last Post: 20-09-2015, 16:03
  3. φοβαμαι...
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 04-12-2012, 00:44
  4. φοβαμαι...
    By astrellita in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 22-09-2012, 22:07
  5. φοβάμαι......
    By mina@@ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 10-07-2012, 09:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •