Δίπλωμα οδήγησης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    11

    Δίπλωμα οδήγησης

    Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που έχει νοσηλευτεί και παίρνει επίδομα μπορεί να βγάλει δίπλωμα,;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kleopatra View Post
    Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που έχει νοσηλευτεί και παίρνει επίδομα μπορεί να βγάλει δίπλωμα,;
    θα ρωτησεις μια σχολη οδηγησης που βγαζει διπλωματα.
    περα απο τον νομο, το σημαντικο ειναι η ασφαλεια η δικη σου και των γυρω σου.
    εσυ, εμπιστευεσαι τον εαυτο σου για την εναργεια σου και για τα αντανακλαστικα σου, ολες τις μερες και ολες τις ωρες;; δεν ξερω αν παιρνεις αγωγη, αλλα αυτες οι αγωγες , αμβλυνουν πολυ τα αντανακλαστικα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Kleopatra View Post
    Καλησπέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που έχει νοσηλευτεί και παίρνει επίδομα μπορεί να βγάλει δίπλωμα,;
    Καλησπέρα!
    Αν υπάρχει συνταγογραφημενω στο ΑΜΚΑ σου φάρμακο που επηρεάζει τα αντανακλαστικά σου δεν θα μπορέσεις να βγάλεις δίπλωμα και αυτό είναι και το πιο σωστό για λόγους ασφαλείας.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    11
    Έχω να πάρω φαρμακα πάνω από ένα χρόνο

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλησπέρα!
    Αν υπάρχει συνταγογραφημενω στο ΑΜΚΑ σου φάρμακο που επηρεάζει τα αντανακλαστικά σου δεν θα μπορέσεις να βγάλεις δίπλωμα και αυτό είναι και το πιο σωστό για λόγους ασφαλείας.
    Έχω σταματήσει τα φάρμακα παραπάνω από ένα χρόνο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Μην ανησυχείς μπορείς να το βγάλεις μια χαρά και δεν χρειάζεται να αναφέρεις ότι έπαιρνες φάρμακα.. Και εγώ όταν τι έβγαλα είχα διαγνωστεί με κατάθλιψη.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Μην ανησυχείς μπορείς να το βγάλεις μια χαρά και δεν χρειάζεται να αναφέρεις ότι έπαιρνες φάρμακα.. Και εγώ όταν τι έβγαλα είχα διαγνωστεί με κατάθλιψη.
    Δεν φαίνεται πουθενά;; Γιατί έχω και το επίδομα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Δεν φαίνεται γιατί δεν σου ζητάνε βιβλιάριο υγείας. Αλλά κ εσύ μη το αναφέρεις.. Για να είσαι σίγουρος ρώτα τον γιατρό σου τι και πως και γιατί.. Αν χρειάζεται να σου δώσει κάποιο χαρτί ότι δεν είσαι επικίνδυνος.
    Quote Originally Posted by Kleopatra View Post
    Δεν φαίνεται πουθενά;; Γιατί έχω και το επίδομα
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  9. #9
    ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ Κ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ,ΜΠΡΑΒΟ.ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΟΣΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙΣ...ΑΛΛΑ:ΣΤΟ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΣΕ ΣΕΝΑ,ΟΠΟΤΕ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΤΛΚ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ(Η ΕΥΤΥΧΩΣ) ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ...ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Κ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΓΤ ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ Κ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΙΣΩΣ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΠΙΟ ΤΙΜΙΟ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ.ΤΕΣΠΑ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΗΜΟΥΝ ΕΝΕΡΓΟΣ ΟΔΗΓΟΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΕΔΩΣΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΓΤ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΠΑΝΙΑ... ΥΓ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΡΟΜΕΡΟ ΕΞΟΔΟ ΑΛΛΑ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΜΑ...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kleopatra View Post
    Έχω σταματήσει τα φάρμακα παραπάνω από ένα χρόνο
    Τα σταματησες μονη σου, η σου ζητησε ο γιατρος να τα σταματησεις;;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Δημητρη, το αυτοματο απλως αλλαζει ταχυτητες μονο του. Δεν βελτιωνει τα αντανακλαστικα... ο κινδυνος στην οδηγηση ειναι το ποτε πατας φρενο, ποτε και ποσο τρεχεις
    Ποτε και πως κανεις προσπερασεις, να μην πεσεις πανω σε κανεναν, να προσεχεις τα σηματα κλπ κλπ κλπ. Απο αυτα, δεν σε σωζει το αυτοματο..
    Last edited by Remedy; 18-10-2020 at 09:51.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    και δίπλωμα να καταφέρεται να βγαλεται, γιατί ως γνωστον στη Ελλάδα βρισκόμαστε και άνετα τους γιατρούς που πρέπει να περάσεις με το αντίστοιχο αντίτιμο εξασφαλίζεις ανετα την υπογραφή τους ,οταν ου μη γένοιτο μπλεχτειτε σε ατύχημα η ασφάλεια ειτε η δική σας ειτε του εμπλεκόμενου θα κάνει φύλο και φτερό το ιστορικό σας για να δει αν πληρειται τις προϋποθέσεις για να αποζημιώσει ή εσάς ή τον άλλον..

    Και άντε αν οι ζημίες που θα προκαλέσετε να ειναι μονο υλικές ...αν υπάρχει και τραυματισμός εκει τι γίνεται ?

    Υπευθυνότητα χρειάζεται όταν κάποιος αποφασίσει να πιάσει τιμονι στα χέρια του ..

    Πατε καθίστε μια μερα σε γραφείο που καταγραφει περιστατικά ατυχημάτων και ελατε να μου πειτε μετά αν θέλετε να οδηγήσετε ακομα και με την επήρεια ενος απλού παυσίπονου....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Και εγώ έπαιρνα επίδομα αναπηρίας όταν το έβγαλα.. Οπότε μην αγχώνεσαι για αυτό.. Ο δάσκαλος ούτε καν θα σε ρωτήσει για το τι θέματα έχεις αν καταφέρεις και το βγάλεις με την αξία σου μπράβο σου το ότι έχεις μια πάθηση δεν λέει κάτι.. Μην ακούς τους συνωμοσιολογους.. Πίστεψε στον εαυτό σου και θα τα καταφέρεις!
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 View Post
    ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ Κ ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ,ΜΠΡΑΒΟ.ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΔΟΣΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙΣ...ΑΛΛΑ:ΣΤΟ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΣΕ ΣΕΝΑ,ΟΠΟΤΕ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ...ΤΛΚ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ(Η ΕΥΤΥΧΩΣ) ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ...ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Κ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ...ΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΜΗΠΩΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Κ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΓΤ ΣΕ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ Κ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΙΣΩΣ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΠΙΟ ΤΙΜΙΟ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ.ΤΕΣΠΑ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΗΜΟΥΝ ΕΝΕΡΓΟΣ ΟΔΗΓΟΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΕΔΩΣΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΓΤ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΣΠΑΝΙΑ... ΥΓ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΡΟΜΕΡΟ ΕΞΟΔΟ ΑΛΛΑ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΜΑ...
    Εγώ δεν παίρνω καθόλου φαρμακα πλέον

  15. #15
    ΤΛΚ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ'' ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΟΔΗΓΟΙ Κ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΔΗΓΟΣ,ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ
    By YokoChoco in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 25
    Last Post: 29-09-2020, 20:22
  2. Δίπλωμα Οδήγησης, ζάλη, υπνηλία, κόπωση, διαταραχές όρασης
    By YokoChoco in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 16
    Last Post: 10-02-2020, 12:53
  3. Δίπλωμα οδήγησης
    By GiwrgosLxs in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 11-07-2018, 23:07
  4. Διπλωμα οδηγησης
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 40
    Last Post: 27-07-2014, 00:43
  5. Δίπλωμα οδήγησης
    By vicky_k in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 12-04-2014, 21:15

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •