Μήπως δεν ενδιαφέρεται; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Εννοείτε ότι του αρέσεις αλλά μάλλον εσύ δε δείχνεις ενδιαφέρον. Αυτός πάντως την άρπαξε αμέσως την ευκαιρία όταν αντέδρασες στο στορυ του. Τώρα για το ενδεχόμενο μετά από τόσο καιρό να προέκυψε κ κάτι άλλο κάνεις δεν ξέρει. Εσύ θα μάθεις κ θα μας πεις. Διεκδίκησε αυτό που θες. Όταν ξαναμιλησετε πρωτεινε εσύ τον καφέ δεν είναι κακο
    Μπορεί να το βλέπω εγωιστικά, αλλα... δεν είχα ακυρώσει εγώ το ραντεβού. Επίσης, οκ άνοιξε συζήτηση με την αντίδραση μου στο στορυ του. Όμως και την επόμενη εγώ του έστειλα μήνυμα.. δεν είναι αρκετό να καταλάβει ότι με ενδιαφέρει;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Μπορεί να το βλέπω εγωιστικά, αλλα... δεν είχα ακυρώσει εγώ το ραντεβού. Επίσης, οκ άνοιξε συζήτηση με την αντίδραση μου στο στορυ του. Όμως και την επόμενη εγώ του έστειλα μήνυμα.. δεν είναι αρκετό να καταλάβει ότι με ενδιαφέρει;
    και μονο που ειχες δεχτει να συναντηθειτε, και στελνεις γενικως και ειδικως, ειναι αρκετο να καταλαβει οτι ενδιαφερεσαι.
    το θεμα ειναι οτι αν εκεινος ειναι κοινωνικος κι εσυ θες τον χρονο σου, μεσα στα τοσα κενα που κανει η επικοινωνια σας, αυτος μπορει να κανει πολλες αλλες επαφες και γνωριμιες, οχι μονοε ρωτικες, κοινωνικες εννοω, και μεσα στις τοσο πολλες, μπορει να προεκυψε καιε ρωτικο ενδιαφερον και να μην προτεινει πλεον να βγειτε αμεσα.
    το "στην βραση κολλαει το σιδερο", το ξερεις;
    τοτε που τον ειχες ιντριγκαρει, ηθελε να συναντηθειτε για ο,τι προκυψει, ενδιαφεροταν για σενα, τωρα δειχνει να κρυωσε.
    δεν ξερουμε αν επανερθει αργοτερα.
    εφοσον ομως σου ειχε ηδη προτιενει συναντηση, δεν χρειαζοταν να επανερχεσαι με θεωρητικα θεματα, μπροουσες κατευθειαν να τον ρωτησεις μετα τον κορονοιο, η μετα την αρρωστια του, τι γινεται, πως νοιωθει, μηπως να κανατε την εξοδο που συζητουσατε.
    μην περιμενεις κι εσυ να σε παρακαλανε.
    πεταξε το πουλακι..

  3. #18
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Μπορεί να το βλέπω εγωιστικά, αλλα... δεν είχα ακυρώσει εγώ το ραντεβού. Επίσης, οκ άνοιξε συζήτηση με την αντίδραση μου στο στορυ του. Όμως και την επόμενη εγώ του έστειλα μήνυμα.. δεν είναι αρκετό να καταλάβει ότι με ενδιαφέρει;
    Κοίταξε εγώ νομίζω ότι οντως σε κάποια φάση ενδιαφέρθηκε για σένα και άνετα θα έβγαινε μαζί σου να κάνει κάτι. Με αυτά που μου λες όμως ότι έγιναν στη συνέχεια δείχνει να μην τον καιει και πολυ.

    Και εγώ πιστεύω πως έχει καταλάβει το ενδιαφερον σου από τη στιγμή που έχεις στείλει πρώτη μήνυμα. Επαιξαν και πολυ παράγοντες ρόλο τοτε με τον κορονοιο για να μη προχωρήσει.

    Από την άλλη δεν ξέρεις ποιος είναι και πως σκέφτεται. Μπορεί να του αρέσουν και άλλες κοπέλες όπως εσύ και να είναι και εκεί φλερτακιας ...μπορει να του αρέσει να επικοινωνεί έτσι γενικά. Ή να θέλει να δει αν ακόμα ενδιαφερεσαι και να τον "τονώνει". Ή στη τελική όντως θέλει να βγει μαζί σου, αλλα δεν τον ενδιαφέρει άμεσα να πάρει πρωτοβουλία, έχει άλλες προτεραιότητες. (Άλλη σχέση, αλλα φλερτ, Αλλά ενδιαφέροντα ίσως;)

    Θεωρώ ότι το ενδιαφέρον του είναι λίγο μέτριο προς τα εσένα αυτή τη στιγμή, ενώ εσύ αντίθετα το σκέφτεσαι μάλλον αρκετά. Δεν είναι το ταιμιγκ καλό. Εάν θες να πάρεις απάντηση άμεσα πρότεινε εσύ να βγείτε και μετά βλέπεις πως πάει.

    Εάν όχι τότε άστο προς το παρόν στο πάγο, μπορεί μετά από μήνες να ξαναεπιστρεψει. Ειδικά εάν είναι μόνος και το βάλει ως προτεραιότητα να σε γνωρίσει μπορεί να δώσει ευκαιρία. Όμως μέχρι τότε μπορεί εσύ να έχεις βρει άλλον.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    151
    Δεν έστειλε ποτε γι συτο που συζητούσαμε(ήταν γενικό θέμα περί πολιτικών) και είχε πει την Παρασκευή ότι θέλει να το δει για να μου πει και ότι θα τα συζητήσουμε αλλά θα στείλει άλλη στιγμή επειδή ήταν έξω..
    Ε δεν έκανα κάποια κίνηση, όμως την Πέμπτη που πέρασε απάντησε σε ένα στορυ μου κάτι ουδέτερο «αχαχα νταξει κορυφαίο» και αφού ανταλλάξαμε κάποιες ατακες γι συτο που χα ανεβάσει, πέταξα με αστείο ύφος καρφακι για τη συζήτηση που δεν είχε γίνει και απάντησε πως έχω δίκιο αλλά έμπλεξε με κάτι χειρουργεία και πως ελπίζει να δικαιούται μια άδεια απ τα πολιτικά..
    Δε σχολίασα κάτι, απλώς ρώτησα τι έχει κτλ, μιλήσαμε μετά λίγο για το θέμα με τις αμυγδαλές του(ήταν γενικά χαλαρός και ομιλητικός) ώσπου σε κάποια φάση είπε πως αυτά είναι τα άσχημα έτσι κι αλλιώς και με ευχαριστεί πολύ για το ενδιαφέρον..
    Αυτό το τελευταίο κάπως δεν μου άρεσε και απλώς του ευχήθηκα καλό βράδυ και απάντησε με καληνύχτα..
    Αντιλαμβάνομαι ότι δεν είπαμε και κάτι , απλώς ήθελα να δω πως το βλέπετε και αν απάντησε στο στορυ για να πιάσει κουβέντα ή ήταν τυχαίο..
    Τώρα αυτός λόγω κσι της κατάστασης δεν είναι Αθήνα.. και μέχρι να αναρρώσει για δυο βδομαδες θα ναι στο πατρικό του, επαρχία..
    Σκεφτόμουν μήπως σήμερα του έστειλα χρόνια πολλά, αλλά μήπως θα φανεί χαζό;

  5. #20
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by Rania-7 View Post
    Δεν έστειλε ποτε γι συτο που συζητούσαμε(ήταν γενικό θέμα περί πολιτικών) και είχε πει την Παρασκευή ότι θέλει να το δει για να μου πει και ότι θα τα συζητήσουμε αλλά θα στείλει άλλη στιγμή επειδή ήταν έξω..
    Ε δεν έκανα κάποια κίνηση, όμως την Πέμπτη που πέρασε απάντησε σε ένα στορυ μου κάτι ουδέτερο «αχαχα νταξει κορυφαίο» και αφού ανταλλάξαμε κάποιες ατακες γι συτο που χα ανεβάσει, πέταξα με αστείο ύφος καρφακι για τη συζήτηση που δεν είχε γίνει και απάντησε πως έχω δίκιο αλλά έμπλεξε με κάτι χειρουργεία και πως ελπίζει να δικαιούται μια άδεια απ τα πολιτικά..
    Δε σχολίασα κάτι, απλώς ρώτησα τι έχει κτλ, μιλήσαμε μετά λίγο για το θέμα με τις αμυγδαλές του(ήταν γενικά χαλαρός και ομιλητικός) ώσπου σε κάποια φάση είπε πως αυτά είναι τα άσχημα έτσι κι αλλιώς και με ευχαριστεί πολύ για το ενδιαφέρον..
    Αυτό το τελευταίο κάπως δεν μου άρεσε και απλώς του ευχήθηκα καλό βράδυ και απάντησε με καληνύχτα..
    Αντιλαμβάνομαι ότι δεν είπαμε και κάτι , απλώς ήθελα να δω πως το βλέπετε και αν απάντησε στο στορυ για να πιάσει κουβέντα ή ήταν τυχαίο..
    Τώρα αυτός λόγω κσι της κατάστασης δεν είναι Αθήνα.. και μέχρι να αναρρώσει για δυο βδομαδες θα ναι στο πατρικό του, επαρχία..
    Σκεφτόμουν μήπως σήμερα του έστειλα χρόνια πολλά, αλλά μήπως θα φανεί χαζό;
    Δεν κατάλαβα τι παίχτηκε. Εάν έχει γιορτή σήμερα στείλε του χρόνια πολλά. Δεν είναι κακό.

    Εγώ λέω να αφήσετε τις μπηχτές και σε δύο εβδομαδες που θα επιστρέψει από επαρχία να του το πεις άμεσα ότι θα ήθελες να βγείτε. Μη το λιβανιζεις αλλο και μένεις με ερωτηματικά. Μπες στο ψητό. Και αν φας χυλοπιτουλα δεν πειράζει, καλύτερα από το να βασανίζεσαι τόσο καιρό. Θα βρεις άλλο στοχο να είναι αμοιβαίο. Εάν όμως δεχτεί να βγείτε και θέλετε τα ίδια πράγματα με τη ευχή μας.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339

    Μήπως δεν ενδιαφέρεται;

    Μήπως πιστεύει ότι σε ενδιαφέρει μόνο να κάνεις πολιτικές συζητήσεις μαζί του; Πες του πως κι εσύ θέλεις μια άδεια από τα πολιτικά και ζήτησέ του να βγείτε για έναν καφέ. Καλή τύχη.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. τι τρεχει? ενδιαφερεται για μενα ή ειναι ιδεα μου?
    By Chris M. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 21-05-2017, 18:41
  2. Replies: 13
    Last Post: 31-12-2011, 20:04
  3. ΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΠΟΔΗΛΑΤΟ?!
    By freedom30 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 14
    Last Post: 01-11-2011, 16:41
  4. Πότε κάποιος ενδιαφέρεται πραγματικά?
    By Christina82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 04-07-2011, 14:33
  5. Ενδιαφέρεται καμία για σχέση ;
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 28-11-2009, 01:55

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •