Έπεισα τον εαυτο μου ότι είναι το ιδανικό - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Χαχαχα το γυρίσαμε σε σαπουνόπερα...
    Χαχα, ξέρω, απλά προσπάθησα να βρω μια λογική εξήγηση γι’αυτή την απότομη αλλαγή της. Επίσης, πιστεύω πως θα ξαναχωρίσει με τον πρώην, με αυτόν το χαρακτήρα που έχει. Δε στεριώνει πουθενά ένας τέτοιος άνθρωπος.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Είσαι πολύ ανώριμο. Βλέπεις μία κοπέλα κ μ ένα χαμόγελο εσύ λες είναι αυτό που ψάχνεις κ εδώ είμαστε. Ενώ ήταν σε σχέση εσύ το παλεύεις με το που χωρίζει είστε μαζί κ πεφτεται με τα μούτρα. Το ένα λάθος μετά το άλλο. Αν θέλεις να κάνεις μια σχέση της προκοπής μην το αντιμετωπίζεις σαν φαστ φουντ. Έχε υπομονή γνώρισε πρώτα το άλλο κ μετά βγάλε συμπεράσματα για τον αν είναι αυτό που ψάχνεις η όχι. Επίσης στη δουλειά ένας λόγος παραπάνω να είμαστε πιο προσεκτικοί. Είσαι τόσο ανώριμους;;;; θα μάθεις κάποια στιγμή. Όσο πιο γρήγορα μάθεις τόσο λιγότερα τα χαστούκια.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by el.gre View Post
    Είσαι πολύ ανώριμο. Βλέπεις μία κοπέλα κ μ ένα χαμόγελο εσύ λες είναι αυτό που ψάχνεις κ εδώ είμαστε. Ενώ ήταν σε σχέση εσύ το παλεύεις με το που χωρίζει είστε μαζί κ πεφτεται με τα μούτρα. Το ένα λάθος μετά το άλλο. Αν θέλεις να κάνεις μια σχέση της προκοπής μην το αντιμετωπίζεις σαν φαστ φουντ. Έχε υπομονή γνώρισε πρώτα το άλλο κ μετά βγάλε συμπεράσματα για τον αν είναι αυτό που ψάχνεις η όχι. Επίσης στη δουλειά ένας λόγος παραπάνω να είμαστε πιο προσεκτικοί. Είσαι τόσο ανώριμους;;;; θα μάθεις κάποια στιγμή. Όσο πιο γρήγορα μάθεις τόσο λιγότερα τα χαστούκια.
    Θα συμφωνήσω μαζί σου. Δεν είναι οτι πιο ώριμο αυτο που έκανα. Την κοπελα ωστοσο την γνωριζα καιρο στην δουλεια και είχα μια πολύ καλή εντύπωση για αυτή. Ηταν πολύ σοβαρή και πολυ συγκροτημένη. Αποφασησα να κανω κίνηση οταν αντιλήφθηκα ότι είναι μόνη. Για ένα διάστημα την εβλεπα μονη της έξω και ένα χαμογελο ήταν η αφορμή. Στην πορεία απλα φέρθηκα ανόητα. Δεν έπρεπε να το συνεχίσω. Στην τελική ίσως το χρειαζόμουνα αυτο το χαστουκάκι.

  4. #19
    Meditation
    Guest
    Quote Originally Posted by web89 View Post
    Θα συμφωνήσω μαζί σου. Δεν είναι οτι πιο ώριμο αυτο που έκανα. Την κοπελα ωστοσο την γνωριζα καιρο στην δουλεια και είχα μια πολύ καλή εντύπωση για αυτή. Ηταν πολύ σοβαρή και πολυ συγκροτημένη. Αποφασησα να κανω κίνηση οταν αντιλήφθηκα ότι είναι μόνη. Για ένα διάστημα την εβλεπα μονη της έξω και ένα χαμογελο ήταν η αφορμή. Στην πορεία απλα φέρθηκα ανόητα. Δεν έπρεπε να το συνεχίσω. Στην τελική ίσως το χρειαζόμουνα αυτο το χαστουκάκι.
    Και τα λάθη στη ζωή ειναι...απλα δεν αξίζει να αναλωνεσαι άλλο με αυτό.

  5. #20
    Έτσι όπως τα διαβαζω καταλαβαίνω ότι η κοπέλα ναι μεν δεν περνουσε καλα με τον πρώην αλλα μαλλον συναισθηματικα δεν ειχε τελειώσει μαζί του. Ηρθες εσυ που μπορει όντως να ησουν καλύτερη επιλογή απο αυτόν αλλα φαίνεται οτι στην διάρκεια της σχέσης σας έγινε προσπάθεια επανασύνδεσης μαζί του. Μπορει ο πρώην να την κατηγόρησε οτι προχώρησε γρηγορα με σενα και γι αυτο σου πέταξε την κατηγόρια ότι δεν επρεπε να πάτε τόσο γρηγορα κλπ κλπ και γι αυτο σε αποφευγει τωρα γιατι προσπαθει να τα ξαναβρει με τον πρώην.

    Καλά θα κάνεις να απομακρυνθεις απο την συγκεκριμένη γιατι δεν φαινεται σταθερη συναισθηματικα.

    Ολοι την εχουμε πατήσει με το φαινομενικά "ιδανικο". Πάρε το μαθημά σου και πήγαινε παρακάτω.

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    13
    Τελικά μετά από μέρες καταφερα να κανω μια κουβεντα μαζί της για να λυθουν και εμενα ολες οι απορίες που με βασανιζουν. Μου ειπε λοιπον οτι είναι ερωτευμενη με τον πρωην της (αυτος αποτι καταλαβα δεν την δεχεται πισω τωρα), και οτι μου συμπεριφερεται ετσι στην δουλεια γιατι της κατεσρεψα την ζωη. Μου ειπε οτι ήταν δικια μου ευθυνη που την πιεσα να επιλέξει και δεν προλαβε να σκεφτει τι θελει και οτι δεν θελει να με βλεπει μπροστα της.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by web89 View Post
    Τελικά μετά από μέρες καταφερα να κανω μια κουβεντα μαζί της για να λυθουν και εμενα ολες οι απορίες που με βασανιζουν. Μου ειπε λοιπον οτι είναι ερωτευμενη με τον πρωην της (αυτος αποτι καταλαβα δεν την δεχεται πισω τωρα), και οτι μου συμπεριφερεται ετσι στην δουλεια γιατι της κατεσρεψα την ζωη. Μου ειπε οτι ήταν δικια μου ευθυνη που την πιεσα να επιλέξει και δεν προλαβε να σκεφτει τι θελει και οτι δεν θελει να με βλεπει μπροστα της.
    Ότι είναι ερωτευμένη με τον πρώην της ήταν αναμενόμενο. Και ότι θα το μετανιωνε επίσης που τον άφησε. Αφού δεν πρόλαβε καν να χωρίσει πρώτα. Αυτό που δεν κατάλαβα εγώ είναι γιατί προσπαθεί να σε γεμίσει ενοχές. .
    Εννοείται ότι δεν της κατέστρεψες την ζωή. Μόνη της το έκανε. Δεν της έβαλες και το πιστόλι στο κρόταφο. .Δεν φταις εσύ που εκείνη είναι ανωριμη και δεν ξέρει τι της γίνεται.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Ότι είναι ερωτευμένη με τον πρώην της ήταν αναμενόμενο. Και ότι θα το μετανιωνε επίσης που τον άφησε. Αφού δεν πρόλαβε καν να χωρίσει πρώτα. Αυτό που δεν κατάλαβα εγώ είναι γιατί προσπαθεί να σε γεμίσει ενοχές. .
    Εννοείται ότι δεν της κατέστρεψες την ζωή. Μόνη της το έκανε. Δεν της έβαλες και το πιστόλι στο κρόταφο. .Δεν φταις εσύ που εκείνη είναι ανωριμη και δεν ξέρει τι της γίνεται.
    Ελικρινά όση ωρα τα ακουγα αυτα ημουνα με το στομα ανοιχτο. Δεν μπορουσα πιστεψω οτι ακουω. Θεωρει ότι εγω εχω ευθυνη που καταστραφηκε η ζωη της, η ζωη που η ιδια μου περιεγραφε ως κατεσραμμενη οσο ηταν μαζι του. Στην τελική νιωθω καλα που εκανα αυτη την κουβεντα αν και εριξα την αξιοπρεπεια μου.γιατι ξενερωσα πολυ μαζι της.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by web89 View Post
    Ελικρινά όση ωρα τα ακουγα αυτα ημουνα με το στομα ανοιχτο. Δεν μπορουσα πιστεψω οτι ακουω. Θεωρει ότι εγω εχω ευθυνη που καταστραφηκε η ζωη της, η ζωη που η ιδια μου περιεγραφε ως κατεσραμμενη οσο ηταν μαζι του. Στην τελική νιωθω καλα που εκανα αυτη την κουβεντα αν και εριξα την αξιοπρεπεια μου.γιατι ξενερωσα πολυ μαζι της.
    Αφού ξενερωσες ίσως είναι ακόμα καλύτερα. Προχωράς την ζωή σου και τα αφήνεις όλα πίσω.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by web89 View Post
    Ελικρινά όση ωρα τα ακουγα αυτα ημουνα με το στομα ανοιχτο. Δεν μπορουσα πιστεψω οτι ακουω. Θεωρει ότι εγω εχω ευθυνη που καταστραφηκε η ζωη της, η ζωη που η ιδια μου περιεγραφε ως κατεσραμμενη οσο ηταν μαζι του. Στην τελική νιωθω καλα που εκανα αυτη την κουβεντα αν και εριξα την αξιοπρεπεια μου.γιατι ξενερωσα πολυ μαζι της.
    Την αξιοπρέπεια της αυτή την έριξε όχι εσύ!
    Εσύ ήσουν κύριος μπροστά σε αυτή .Ήθελες απαντήσεις και τις πήρες,άλλωστε τις δικαιουσε ...

    Ειλικρινά απορώ με το θράσος αυτών των άνθρωπων ..Εμ κάνουν την μα...κια τους εμ θέλουν να βγουν και λάδι από πανω.
    Αντί να έχει το θάρρος των πράξεών της και να σου εξηγήσει τι έγινε κάθεται και σου φορτώνει του κόσμου τις ενοχές ..
    Με αυτό τον τρόπο τι νομιζε ότι θα σε εκδικηθεί?
    Τον ευατο της υποβίβασε έτσι και φυσικά ο πρώην της ούτε θα γυρίσει να την κοιτάξει..
    Τι να θέλει πλέον από αυτή την γυναίκα ?
    Ούτε εμπιστοσύνη υπάρχει ούτε σεβασμός ...

    Αν θυμάμαι καλά αυτή ήταν που σου έλεγε κάθε φορά ότι νοιώθει τόσο όμορφα μαζί σου και ότι ποτέ δεν ξανανοιωσε έτσι ....

    Εσύ είσαι αξιοπρεπέστατος και μην αγχώνεσαι .
    Αυτή ας επομιστεις τώρα τις ευθύνες των πράξεών της και να σταματήσει να ρίχνει αλλού τι φταίξιμο..
    Ότι σπέρνεις θερίζεις να το ξέρεις !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    339
    Κάποια στιγμή θα μετανιώσει και για τη συμπεριφορά της απέναντί σου, αλλά θα είναι αργά.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by Chaos1 View Post
    Κάποια στιγμή θα μετανιώσει και για τη συμπεριφορά της απέναντί σου, αλλά θα είναι αργά.
    Δεν ειναι κατι που με απασχολει, αλλα δεν πιστευω να μετανιωσει για τιποτα. Ουτε ενοχες ηθελε να με γεμισει. Τα πιστευει αυτα που λεει. Δεν θελει τους φιλους της γτ δεν ταιριαζει μαζι τους. Στην δουλεια ειναι παντα μονη γιατι και εκει δεν θελει κανεναν. Οι γονεις της την πιεζουν και δεν θελει να τους μιλαει. Παντα ομως εχει δίκιο. Ολοι οι αλλοι φταινε.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by web89 View Post
    Θα συμφωνήσω μαζί σου. Δεν είναι οτι πιο ώριμο αυτο που έκανα. Την κοπελα ωστοσο την γνωριζα καιρο στην δουλεια και είχα μια πολύ καλή εντύπωση για αυτή. Ηταν πολύ σοβαρή και πολυ συγκροτημένη. Αποφασησα να κανω κίνηση οταν αντιλήφθηκα ότι είναι μόνη. Για ένα διάστημα την εβλεπα μονη της έξω και ένα χαμογελο ήταν η αφορμή. Στην πορεία απλα φέρθηκα ανόητα. Δεν έπρεπε να το συνεχίσω. Στην τελική ίσως το χρειαζόμουνα αυτο το χαστουκάκι.
    Quote Originally Posted by web89 View Post
    Τα πιστευει αυτα που λεει. Δεν θελει τους φιλους της γτ δεν ταιριαζει μαζι τους. Στην δουλεια ειναι παντα μονη γιατι και εκει δεν θελει κανεναν. Οι γονεις της την πιεζουν και δεν θελει να τους μιλαει. Παντα ομως εχει δίκιο. Ολοι οι αλλοι φταινε.

    Είναι ανθρώπινο μετά από μία κατάσταση που δεν πάει καλά να καθόμαστε να θάβουμε τον άλλον δίκαια ή άδικα. Μας ανακουφίζει εκείνη τη στιγμή, αλλά αυτό δεν βοηθάει ουσιαστικά εμάς τους ίδιους να ωριμάσουμε ξέρεις.

    Κοίτα τι έγραψες πιο πάνω και πες μας που κολλάει η μία περιγραφή με την άλλη.
    Σε εσένα που ήσουν παρορμητικός και ερμήνευσες εντελώς λάθος τον χαρακτήρα της κοπέλας και μία κατάσταση θα έπρεπε να επικεντρωθείς.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by web89 View Post
    Δεν ειναι κατι που με απασχολει, αλλα δεν πιστευω να μετανιωσει για τιποτα. Ουτε ενοχες ηθελε να με γεμισει. Τα πιστευει αυτα που λεει. Δεν θελει τους φιλους της γτ δεν ταιριαζει μαζι τους. Στην δουλεια ειναι παντα μονη γιατι και εκει δεν θελει κανεναν. Οι γονεις της την πιεζουν και δεν θελει να τους μιλαει. Παντα ομως εχει δίκιο. Ολοι οι αλλοι φταινε.



    Τι εννοείς με αυτό ?
    Ποιος έχει δίκιο και ποιοι άλλοι φταίνε?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    13
    Εννοω οτι δεν μπορει να παραδεχτει οτι εχει ευθυνη σε κατι. Ειχα ανεφερει οτι στην αρχη ειχα καποια καυγαδακια που παιρνανε μεγαλη εκταση. Μου ελεγε οτι ξερω τι λεω γτ το σκεφτομαι καλα πριν και εχω δικιο. Εγω δεν αποποιουμε των δικων μου ευθυνων. Πηγα να τα μπλεξω με μια δεσμευμενη κοπελα και αυτο δεν ειναι σωστο, και φυσικα καλα να παθω

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 136
    Last Post: 29-10-2014, 11:37
  2. ποια ειναι η γνωμη σας για τα φαρμακα κατα της καταθληψης? υπαρχει το ιδανικο?
    By ΚΡΟΣΝΙ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 24-11-2012, 07:00
  3. ΨΑΧΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ... ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ?
    By evelin in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 28-09-2012, 03:11
  4. Παιζει ρόλο αν η σκέψη που λέμε στον εαυτό μας είναι καταφατική?
    By Palikaros in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 22-06-2012, 23:07
  5. Ιδανικό γέμισμα
    By Τάνια_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 0
    Last Post: 12-08-2006, 16:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •