Γιατί να πιστέψω στον Χρίστο; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Σοβαρά τώρα, τι περιμένετε από τον οποιοδήποτε Χριστό ή Θεό όσοι πιστεύετε?
    Γαλήνη? Δεν την έχετε, καταλήγετε να γράφετε εδώ τον πόνο σας επειδή ο Θεός δεν σας την δίνει.
    Υγεία? Αρρωσταινετε το ίδιο όσο και οι πιο στυγνοί και αμετανόητοι εγκληματίες.
    Προστασία από φυσικές καταστροφές? Ο σεισμός στη Σάμο έδειξε ότι χτυπιουνται όλοι ανεξαιρέτως.
    Αιώνια ζωή? Δεν υπάρχει. Σας χτύπησαν την πόρτα οι πεθαμένοι γονείς σας? Ούτε και πρόκειται να το κάνουν.
    Η θρησκεία γεννήθηκε και βασίζεται στο φόβο. Φόβος μπροστά στο άγνωστο, στην ασθένεια, στις φυσικές καταστροφές. Φόβος αιώνιας τιμωρίας αν δεν αποδεχθεις τον θεοστεπτο αυτοκράτορα που τόσο νοσταλγεί η ορθοδοξία. Σήμερα έχουμε φάρμακα, έχουμε παιδεία για όλους, φωνή για όλους. Χάρη στο Διαφωτισμό, τη γαλλική επανάσταση. Δείτε πόσο είχε αντισταθεί η ορθοδοξία στο Διαφωτισμό. Σε πονάει το κεφάλι σου? Πάρε ένα ντεπον και νιώθεις καλύτερα επειδή τα συστατικά του θα το κάνουν είτε το πιστεύεις είτε όχι. Αν προτιμήσεις αγιασμό ή άγιο λαδακι δεν θα αλλάξει τίποτα. Πρέπει να είσαι πολύ χαζός εν έτει 2020 να προσδοκας σε κάτι που δεν υπάρχει. Εμείς υπάρχουμε, ας εκτιμήσουμε τον εαυτό μας για ότι καταφέραμε, για την προσπάθεια που κάναμε χωρίς να το αποδίδουμε σε κάτι που δεν υφίσταται

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Ποιος σου είπε ότι η θρησκεία θεραπεύει και αντί για φάρμακα έχουμε το λαδακι και τον αγιασμό...

    Όπως επίσης βλέπουμε και όλους εσάς του υγιείς και τους πρωτοστάτες των πιστεύω σας που βρίσκεσται εδώ μέσα τι κουβαλάτε ...

    Πραγματικά αν στηρίζεστε σε όλα αυτά που αναφέρετε κατά καιρούς εδώ μέσα δεν μπορώ να σας χαρακτηρίσω ούτε χαζούς ούτε οτιδήποτε άλλο..

    Απλά θα σεβαστώ τα πιστεύω σας όπως θέλουμε να κάνετε και εσείς για τους υπόλοιπους ...

    Αφού έχετε βρει τον δρόμο σας και ζητε τόσο γαλήνια και όμορφα μπράβο σας !!!!

    Καλή εβδομάδα να έχουμε !!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ποιος σου είπε ότι η θρησκεία θεραπεύει και αντί για φάρμακα έχουμε το λαδακι και τον αγιασμό...

    Όπως επίσης βλέπουμε και όλους εσάς του υγιείς και τους πρωτοστάτες των πιστεύω σας που βρίσκεσται εδώ μέσα τι κουβαλάτε ...

    Πραγματικά αν στηρίζεστε σε όλα αυτά που αναφέρετε κατά καιρούς εδώ μέσα δεν μπορώ να σας χαρακτηρίσω ούτε χαζούς ούτε οτιδήποτε άλλο..

    Απλά θα σεβαστώ τα πιστεύω σας όπως θέλουμε να κάνετε και εσείς για τους υπόλοιπους ...

    Αφού έχετε βρει τον δρόμο σας και ζητε τόσο γαλήνια και όμορφα μπράβο σας !!!!

    Καλή εβδομάδα να έχουμε !!!
    Κανείς δεν είπε ότι νιώθουμε καλύτερα ή ότι είμαστε καλύτεροι όσοι δεν πιστεύουμε στο υπερφυσικό. Ήμουν ξεκάθαρος σε ότι έγραψα παραπάνω. Η θρησκεία προσφέρει μια ψευδαίσθηση ασφάλειας για τους αφελείς. Η ειρωνία είναι ότι ακόμα και όταν χτυπήσει κάποιο κακό, δεν τολμάς να σηκώσεις κεφάλι για να μην εξοργισεις τα θεία και σου έρθει τίποτα χειρότερο. Αν είναι να έρθει το χειρότερο, θα έρθει το ίδιο. Λες Θεός είναι ότι θέλει κάνει "επιτρέπει".
    Αν κάποιος άνθρωπος "επιτρέψει" να πάθεις κακό τον κυνηγάς στα δικαστήρια μέχρι να καταλάβει το λάθος του. Παρανοϊκό.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Σοβαρά τώρα, τι περιμένετε από τον οποιοδήποτε Χριστό ή Θεό όσοι πιστεύετε?
    Γαλήνη? Δεν την έχετε, καταλήγετε να γράφετε εδώ τον πόνο σας επειδή ο Θεός δεν σας την δίνει.
    Υγεία? Αρρωσταινετε το ίδιο όσο και οι πιο στυγνοί και αμετανόητοι εγκληματίες.
    Προστασία από φυσικές καταστροφές? Ο σεισμός στη Σάμο έδειξε ότι χτυπιουνται όλοι ανεξαιρέτως.
    Αιώνια ζωή? Δεν υπάρχει. Σας χτύπησαν την πόρτα οι πεθαμένοι γονείς σας? Ούτε και πρόκειται να το κάνουν.
    Η θρησκεία γεννήθηκε και βασίζεται στο φόβο. Φόβος μπροστά στο άγνωστο, στην ασθένεια, στις φυσικές καταστροφές. Φόβος αιώνιας τιμωρίας αν δεν αποδεχθεις τον θεοστεπτο αυτοκράτορα που τόσο νοσταλγεί η ορθοδοξία. Σήμερα έχουμε φάρμακα, έχουμε παιδεία για όλους, φωνή για όλους. Χάρη στο Διαφωτισμό, τη γαλλική επανάσταση. Δείτε πόσο είχε αντισταθεί η ορθοδοξία στο Διαφωτισμό. Σε πονάει το κεφάλι σου? Πάρε ένα ντεπον και νιώθεις καλύτερα επειδή τα συστατικά του θα το κάνουν είτε το πιστεύεις είτε όχι. Αν προτιμήσεις αγιασμό ή άγιο λαδακι δεν θα αλλάξει τίποτα. Πρέπει να είσαι πολύ χαζός εν έτει 2020 να προσδοκας σε κάτι που δεν υπάρχει. Εμείς υπάρχουμε, ας εκτιμήσουμε τον εαυτό μας για ότι καταφέραμε, για την προσπάθεια που κάναμε χωρίς να το αποδίδουμε σε κάτι που δεν υφίσταται
    Εγώ πάντως γαλήνη χάρη στην πίστη μου έχω. Και το λαδάκι που βάζω με έχει βοηθήσει σε διάφορους πόνους. Αλλά η ζωή δεν είναι απλά καλοπέραση, να μας απαλλάξει ο Θεός από όλες τις δυσκολίες. Είναι να καταφέρεις πράγματα παρά τις δυσκολίες. Και, τουλάχιστον όσο η επιστήμη δεν δίνει αθανασία, και όσο η "ορθολογική" Δύση είναι γεμάτη από ψυχοφάρμακα, μέθυσους, ναρκωτικά και αυτοκτονίες θα πιστεύω στον Χριστό που δίνει αιώνια ζωή.

  5. #35
    Quote Originally Posted by OcdGuy View Post
    Υπάρχουν πολλές θρησκείες. Γιατί πρέπει να πιστέψω στον Χριστό; Υπάρχουν πράματα που δεν καταλαβαίνω. Για παράδειγμα, διαβάζω κάποια εδάφια σχετικά με την θανάτωση ανθρώπων που αμάρτυσαν ενώ από όσο ξέρω, δεν πρέπει αν σκοτώνουμε.

    Eπίσης, τί εννοεί το eδάφιο στο Λευτικόν 19:19?


    Απλά, τόσες θρησκείες γιατί ο Χριστιανισμός είναι η σωστή? Υπάρχουν πολλοί άνθρωποι φαντάζομαι που μεγάλωσαν με άλλη θρησκεία. Άκουσαν/διάβασαν για τον Χριστό αλλά τον απέριψψαν ευγενικως γιατί πιστεύουν αθώα ότι ο δικός τους Θεός ή οι δικοί τους Θεόι είναι οι Αληθινοί. Δηλαδή, αυτοί τι θα απογίνουν? Γιατί τόσες θρησκείες?
    δεν σε αναγκαζει κανεις να πιστεψεις στον Χριστο.
    η πιστη ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος.
    εγω πιστευω στο καλο.ειτε αυτο λεγεται Χριστος ειτε εχει οποιοδηποτε αλλο ονομα.
    πιστευω το καλο και προσπαθω να κανω το καλο οσο μπορω!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Εγώ πάντως γαλήνη χάρη στην πίστη μου έχω. Και το λαδάκι που βάζω με έχει βοηθήσει σε διάφορους πόνους. Αλλά η ζωή δεν είναι απλά καλοπέραση, να μας απαλλάξει ο Θεός από όλες τις δυσκολίες. Είναι να καταφέρεις πράγματα παρά τις δυσκολίες. Και, τουλάχιστον όσο η επιστήμη δεν δίνει αθανασία, και όσο η "ορθολογική" Δύση είναι γεμάτη από ψυχοφάρμακα, μέθυσους, ναρκωτικά και αυτοκτονίες θα πιστεύω στον Χριστό που δίνει αιώνια ζωή.
    Όλοι καταφέρνουμε πράγματα παρά τις δυσκολίες. Πέφτουμε και ξανασηκωνομαστε. Από αμνημονεύτων χρόνων, πριν την έλευση του χριστιανισμού. Αθανασία...ο φόβος του θανάτου κρατάει την πίστη. Ναρκωτικά, μέθυσοι, αυτοκτονίες υπήρχαν και πριν τον Διαφωτισμό. Και η ελληνική παράδοση είναι γεμάτη από άσματα με τέτοια θέματα, πριν "μολυνθεί" με τον ορθολογισμό. Χάρη στην κακια Δύση μπορείς και γράφεις και σε αντιμετωπίζω ως ίση, αντί να σου πω ότι σύμφωνα με το ευαγγέλιο, όσο λιγότερο μιλάει μια γυναίκα, τόσο το καλύτερο

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Όλοι καταφέρνουμε πράγματα παρά τις δυσκολίες. Πέφτουμε και ξανασηκωνομαστε. Από αμνημονεύτων χρόνων, πριν την έλευση του χριστιανισμού. Αθανασία...ο φόβος του θανάτου κρατάει την πίστη. Ναρκωτικά, μέθυσοι, αυτοκτονίες υπήρχαν και πριν τον Διαφωτισμό. Και η ελληνική παράδοση είναι γεμάτη από άσματα με τέτοια θέματα, πριν "μολυνθεί" με τον ορθολογισμό. Χάρη στην κακια Δύση μπορείς και γράφεις και σε αντιμετωπίζω ως ίση, αντί να σου πω ότι σύμφωνα με το ευαγγέλιο, όσο λιγότερο μιλάει μια γυναίκα, τόσο το καλύτερο

    είδες που σου λέω οτι η άγνοια σε κάνει να παρερμηνευεις κάθε τι που διαβάζεις και φυσικά να βγάζεις λαθος συμπεράσματα ?

    πραγματικά όμως αυτό που έγραψες είναι το λιγότερο αστείο ....

    τουλαχιστον αφού δεν γνωρίζεις τι σημαινουν οι γραφες μην τις αναφέρεις καν....αυτα βλέπουν κάποιο και οδηγούνται σε λάθος συμπεράσματα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    είδες που σου λέω οτι η άγνοια σε κάνει να παρερμηνευεις κάθε τι που διαβάζεις και φυσικά να βγάζεις λαθος συμπεράσματα ?

    πραγματικά όμως αυτό που έγραψες είναι το λιγότερο αστείο ....

    τουλαχιστον αφού δεν γνωρίζεις τι σημαινουν οι γραφες μην τις αναφέρεις καν....αυτα βλέπουν κάποιο και οδηγούνται σε λάθος συμπεράσματα ...
    Οι γραφές σημαίνουν απλά αυτά που γράφουν. Έχεις δει γυναίκες να διοικούν ναούς, να χειροτονουνται, έχεις δει γυναικείες βυζαντινές χορωδίες? Γυναικες να λειτουργούν, να κηρύττουν? Να γράφουν εγκυκλίους που εσύ πρέπει να ακολουθείς? Και όλα τα βιβλία της γραφής αποδίδονται σε άνδρες. Ξέρεις εσύ κανένα κατά Μαρία ή κατά Σαλώμη Ευαγγέλιο, προς Αθηναίους επιστολή κάποιας απστολισσας? Δίπλα στους πατέρες της εκκλησίας έχεις δει πουθενά Μητέρες της Εκκλησίας? Καμία θεία Λειτουργία κάποιας Αγίας Χρυσόστομης? Φυσικά και όχι. Δεν ήταν οι εποχές που το επέτρεπαν? Έτσι επεμβαίνει ο Θεός? Και τώρα που το επιτρέπουν οι εποχές? Δίπλα στους μεγάλους θεολόγους της εποχής μας που διδάσκονται στα πανεπιστήμια έχεις δει να διδάσκονται έργα γυναίκων Θεολόγων? Δεν γίνεται να είσαι γυναίκα, να σεβεσαι τον εαυτό σου και να πιστεύεις. Ξέρω πολλά περισσότερα από όσο νομίζεις

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Αυτό γίνεται γιατί υπάρχουν ξεκάθαροι ρόλοι μεταξύ των δύο φύλων! Στα ζώα δηλαδή που ο αρχηγός της αγέλης είναι ΜΟΝΟ αρσενικό, ποιος φταίει? Πάλι η θρησκεία και ο Χριστιανισμός? Δε σημαίνει πάντως ότι οι γυναίκες είναι κατώτερες, απλά έχουν διακριτούς ρόλους. Αν μια γυναίκα το δέχεται αυτό εσάς πού σας χαλάει? Και υπάρχουν πολλές γυναίκες στο σημαντικότερο "αξίωμα", αυτό του Αγίου! Και ναι, έχω δει γυναικεία βυζαντινή χορωδία, απλά οι γυναίκες έχουν μεγάλη διαφορά στη φωνή από τους άντρες, για αυτό δεν τις βάζουν με άντρες ψάλτες.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Οι γραφές σημαίνουν απλά αυτά που γράφουν. Έχεις δει γυναίκες να διοικούν ναούς, να χειροτονουνται, έχεις δει γυναικείες βυζαντινές χορωδίες? Γυναικες να λειτουργούν, να κηρύττουν? Να γράφουν εγκυκλίους που εσύ πρέπει να ακολουθείς? Και όλα τα βιβλία της γραφής αποδίδονται σε άνδρες. Ξέρεις εσύ κανένα κατά Μαρία ή κατά Σαλώμη Ευαγγέλιο, προς Αθηναίους επιστολή κάποιας απστολισσας? Δίπλα στους πατέρες της εκκλησίας έχεις δει πουθενά Μητέρες της Εκκλησίας? Καμία θεία Λειτουργία κάποιας Αγίας Χρυσόστομης? Φυσικά και όχι. Δεν ήταν οι εποχές που το επέτρεπαν? Έτσι επεμβαίνει ο Θεός? Και τώρα που το επιτρέπουν οι εποχές? Δίπλα στους μεγάλους θεολόγους της εποχής μας που διδάσκονται στα πανεπιστήμια έχεις δει να διδάσκονται έργα γυναίκων Θεολόγων? Δεν γίνεται να είσαι γυναίκα, να σεβεσαι τον εαυτό σου και να πιστεύεις. Ξέρω πολλά περισσότερα από όσο νομίζεις


    Είσαι τελείως ανιστοριτος σε αυτό το θέμα και δεν θα μπω στη διαδικασία αντιπαράθεσης μαζί σου...
    Έχεις διαβάσει πέντε πράγματα και τα έχεις ερμηνεύσει όπως θες ...
    Πραγματικά συγχαρητήρια αφού ξέρεις τόσα...
    Αυτά όμως που ξέρεις και υποστηρίζεις δεν σου έμαθαν το κυριότερο..
    Τον σεβασμό προς την διαφορετικότητα των απόψεων ...
    Θα σου πως μόνο ότι υπάρχουν και Άγιες ....οι οποίες μαρτύρησαν και ανακηρύχθηκαν από την εκκλησία ..
    Οι χαιρετισμού της Παναγίας τι είναι?
    Τους έχεις διαβάσει ποτέ να δεις πως αξιώνουν μια γυναίκα ?
    Το μεγαλείο και τι σεβασμό προσφέρεται στο όνομα αυτής ?
    Δεν νομίζω βέβαια γιατί πολύ απλά θα καταλάβαινες ότι αυτό που αναφέρεις είναι πάλι γελειο...

    Και μην μου πεις ότι δεν εννοείς αυτο ,γιατί όταν μιλάς για υποτιθέμενο διαχωρισμό πρέπει να λαμβάνεις υπ όψιν όλα τα γεγονότα αυτής ...

    Οποτε μην μου λες εμένα αστεία γεγονότα γιατί αστεία είναι όλα αυτά ...

    Και το κυριότερο ξέρω πολύ καλά να σέβομαι τον ευατο μου και δεν περιμένω από τον οποιοδήποτε να μου πει τι πάει να πει σεβασμός ...


    Είμαι σε ηλικία που μπορώ άνετα να ξεχωρίσω τι είναι σωστό για μένα και το κυριότερο το έχει αποδείξει η πορεία της ζωής μου όπως μάλιστα και η πορεία του καθενός σε αυτή την ζωή ...

    Τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Συγκρίνεις την μυθολογία με κάτι χειροπιαστό.....
    το χειροπιαστό ποιο είναι;
    ότι την εποχή του Οκταβιανού Αυγούστου κάποιος προφήτης ή ραββίνος από την Παλαιστίνη γεννήθηκε με παρθενογένεση, περπάτησε πάνω στον νερό, πήρε πέντε τσιπούρες και τις έκανε 125 και στο τέλος μετακίνησε την πόρτα του τάφου του και πέταξε στον ουρανό χωρίς ελικόπτερο;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    το χειροπιαστό ποιο είναι;
    ότι την εποχή του Οκταβιανού Αυγούστου κάποιος προφήτης ή ραββίνος από την Παλαιστίνη γεννήθηκε με παρθενογένεση, περπάτησε πάνω στον νερό, πήρε πέντε τσιπούρες και τις έκανε 125 και στο τέλος μετακίνησε την πόρτα του τάφου του και πέταξε στον ουρανό χωρίς ελικόπτερο;
    Αυτό για εσένα είναι το μοναδικό γεγονός που βασίζονται τα πιστεύω σου ??

    Εμένα πάλι όχι ...είναι κάτι το οποίο το έζησα και το βίωσα στο ίδιο μου το σώμα ...

    Φυσικά και δεν είναι χώρος εδώ για να το αναφέρω και να το συζητήσω ...το έχω κάνει ήδη με τους κατάλληλους ανθρώπους ...

    Και φυσικά δεν περιμενω από κάποιον άλλο να μου το αλλάξει αφού δεν βασίζεται σε θεωρίες και γραφόμενα τρίτων...

    Εσύ να πιστεύεις ότι θελεις..δικαίωμα σου ...
    Αλλά μην μαχαισε τόσο να αποδείξεις κάτι που το έχω ζήσει και υπάρχει για εμένα ότι δεν είναι το σωστό...

    Σέβομαι τα πιστεύω σου ,σεβασου τα δικά μου,του διπλανού σου και οποιοδήποτε αλλου..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #43
    Επειδή χρειάζεται να ελπίζεις σε κάτι, ιδίως αν είσαι αδύνατος και συναισθηματικός χαρακτήρας και θεωρείς τον εαυτό σου αδύναμο να τα βγάλει πέρα με διάφορες δυσκολίες της ζωής. Γι αυτό πιστεύεις στο Χριστό. Για να εναποθέτεις τις ελπίδες σου κάπου ώστε να μην απελπίζεσαι, σε κάτι που έχει υπερφυσικές δυνάμεις και ως εκ τούτου μπορεί να σου λύσει ή να σε στηρίξει σε όλα τα προβλήματα. Γι αυτό βλέπεις όποιον βρεθεί προ σοβαρού προβλήματος στρέφεται αμέσως προς το Χριστό ενώ πριν μπορεί να δήλωνε ακόμα και άθεος.
    γιάννης

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    δεν σε αναγκαζει κανεις να πιστεψεις στον Χριστο.
    η πιστη ειναι προσωπικη υποθεση του καθενος.
    !
    Ετσι ακριβως ειναι ......δεν μπορει κανεις να υποδειξει σε κανεναν αν θα πιστευει κι πως ........

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    . Γι αυτό βλέπεις όποιον βρεθεί προ σοβαρού προβλήματος στρέφεται αμέσως προς το Χριστό ενώ πριν μπορεί να δήλωνε ακόμα και άθεος.
    Σωστα αυτο, εχω γραψει παλαιοτερα , και θα το ξαναγραψω ,' στα χαρακωματα δεν υπαρχουν απιστοι ' ......

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Τι να πιστεψω;
    By Μ1994 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 10-08-2018, 20:49
  2. Τι να πιστέψω και πως να συνεχίσω.
    By nefelirene in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 65
    Last Post: 09-07-2014, 02:07
  3. Γιατι το κανω αυτο στον εαυτο μου?
    By Μητσάκος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 17-04-2013, 22:25
  4. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 28-03-2013, 15:53
  5. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ!!!!
    By Lacrymosa in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 9
    Last Post: 16-11-2012, 15:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •