Procolaran
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Procolaran

  1. #1
    Antonis8
    Guest

    Procolaran

    Πώς είστε;

    Παίρνει κανείς άλλος procolaran εδώ μέσα; Πώς σας επηρέασε τις πρώτες ημέρες; Μέχρι τώρα είναι θετική η εμπειρία μου, οι παλμοί μου τείνουν να είναι πιο σταθεροί ακόμα και στην ξεκούραση, με μέσο όρο περίπου τους 75. Σε όρθια θέση αυξάνονται ακόμα, αλλά παρατηρώ ότι δεν ανεβαίνουν όπως πριν και ο μέσος όρος σε όρθια θέση πάει κάπου στους 108, έχει πέσει δηλαδή αρκετούς χτύπους. Σήμερα μάλιστα βγήκα και στον ήλιο και οι παλμοί μου δεν ξεπέρασαν τους 120. Η πίεση μου είναι σταθερή επίσης, όχι κάτι έξω από το συνηθισμένο για μένα, πχ χθες ήταν λίγο χαμηλή (88/53) σήμερα πιο σταθερή (96/66).

    Φοβάμαι ωστόσο παρενέργειες σχετικά με το long qt ή ξαφνική ανακοπή. Ο γιατρός μου είπε ότι θα το παίρνω για δύο εβδομάδες και μετά θέλει να με δει γιατί το συγκεκριμένο φάρμακο κάτι αλλάζει στην δραστηριότητα της καρδιάς σε μακροχρόνια χρήση, ωστόσο στο γκρουπ που είμαι, αρκετοί ασθενείς με ορθοστατική ταχυκαρδία το παίρνουν χωρίς πρόβλημα για χρόνια. Αλλά μάλλον εντέλει θα παίρνω μόνιμα κάποιον β αναστολέα αφού βρούμε την κατάλληλη δόση που θα ρίχνει τους παλμούς αλλά δεν θα επηρεάζει την πίεση.

  2. #2
    Antonis8
    Guest
    Τέταρτη μέρα αγωγής, μισό χάπι κάθε πρωί και κάπως έχει φτιάξει το θέμα των παλμών, αλλά ακόμα σε όρθια θέση/δραστηριότητα, ανεβαίνουν υπερβολικά. Ο γιατρός μου είπε να κάνω υπομονή και ότι θέλει κάποιο χρόνο να δράσει. Τους παλμούς σε κατάσταση ηρεμίας τους έριξε ήδη.

    Εχω δέκατα βέβαια αυτό το διάστημα και είχαμε ένα κρούσμα του ιού, θα έρθουν να μας εξετάσουν όλους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Γεια σου φιλε! Πως πηγε η σαιζον φετος; Ελπιζω να εισαι καλα στην υγεια σου.

  4. #4
    Antonis8
    Guest
    Γεια σου Ορέστη. Έτσι κι έτσι η σεζόν, μας πήδηξαν αρκετά τα μέτρα.

    Είχαμε κρούσμα πριν μερικές μέρες, περιμένουμε να έρθει κλιμάκιο να μας εξετάσει.

    Η υγεία μου έτσι κι έτσι, βελτιώθηκε κάπως ο αιματοκρίτης, αλλά ακομα χαμηλός. Έχω και διάφορα καινούργια περίεργα όπως ότι φούσκωσε η αρτηρία στην παλάμη μου, έχει τώρα ενάμιση μήνα έτσι και δεν ξέρουμε γιατί. Είπε ο γιατρός ότι ίσως καταπόνησα το χέρι μου μυϊκά, έβαλα ναρθηκακι για κάμποσο καιρό, καμία βελτιωση. Δεν ξεφουσκώνει.


    Είχα και κάποιες αιμοπτυσεις πάλι, με εβαλαν να κάνω αξονική θώρακος, όλα οκ, οπότε μου είπαν να με δει ο ΩΡΛ και ο γαστρεντερολογος άμεσα (είναι στο πρόγραμμα έτσι κι αλλιώς) Μάλλον η τραχεία μου έχει ερεθιστεί λόγω της οισοφαγίτιδας γιατί πονάω κιόλας.

    Η ορθοστατική έτσι κι έτσι,ξεκίνησα το προκολαραν, και με βοηθησε κάπως ,δεν ανεβαίνουν τόσο έντονα οι παλμοί, απλώς δεν ξέρω αν θα με κρατήσει ο γιατρός σε αυτή την αγωγή και δεν θα με γυρίσει σε αναστολέα, γιατί το προκολαραν αλλάζει την ηλεκτρική δραστηριότητα της καρδιάς και μπορεί να προκαλέσει κολπική μαρμαρυγή. Είμαι στην έκτη μέρα της αγωγής, προς το παρόν όλα οκ, μου ρίχνει μόνο καπως την διαστολικη πίεση (47) αλλά τίποτε φοβερό. Θα δω στις 14 μέρες τι θα μου πει ο γιατρός. Κατέληξα τελικά πως και η προηγούμενη κατάσταση που βιωνα,δηλαδή η εξτριμ βραδυκαρδια ήταν αποτέλεσμα του ίδιου προβληματος λογικά έχω δυσαυτονομια από μικρή ηλικία και δεν το είχα πάρει είδηση.


    Επίσης η αξονική θώρακος δεν έδειξε να έχουν κάποιο θέμα οι αρτηρίες μου οπότε ένιωσα καλύτερα.

    Όσον αφορά ψυχολογικά, πολύ καλά, έχω μειώσει κάπως τις ευθύνες και τα άγχη ,παρόλο που είμαι στη δουλειά αρκετές ώρες είμαι πιο χαλαρός, καμία κρίση πανικού,καλός ύπνος και διατροφή.

    Γυναίκες δεν είχε πολλές φέτος, κυρίως ζευγάρια και όσες ήρθαν ήταν από χώρες με πολλά κρούσματα οπότε ήταν διστακτικές. Έκανα όμως κάτι με μια Γερμανίδα.


    Εσύ πώς πας; Τι νέα με το παλιό αίσθημα; Πώς πέρασες το καλοκαίρι σου;
    Last edited by Antonis8; 04-09-2020 at 23:05.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Χαιρομαι Αντωνη που ακουω οτι πας καλυτερα. Νομιζω θα πρεπει να εισαι πολυ αισιοδοξος πλεον. Οι περισσοτεροι ανθρωποι ολο και καποιο χαπι παιρνουμε, δεν πρεπει να σε στενοχωρει αυτο.

    Εγω ειμαι πολυ δυστυχισμενος απο την ιστορια με την κοπελα. Νιωθω σα να εχασα εναν δικο μου ανθρωπο. Καταλαβαινω οτι την απομακρυνα αθελα μου, αλλα κι εκεινη με αφησε να την απομακρυνω, ισως γιατι ποτε δεν εβλεπε παρα σαν κατι εφημερο αυτο που ειχαμε ή ισως δεν ηθελε να την παρασυρουν τα συναισθηματα. Ενας Θεος ξερει!
    Προσπαθω να μην το σκεφτομαι γιατι νιωθω μεσα στο στομαχι μου μια πληγη, απο την αλλη θελω να κρατησω τις καλες αναμνησεις γιατι ειναι πολυ ιδιαιτερες και σπανιες. Δεν υπαρχουν τετοιες κοπελες. Θελω να κρατησω το χρωμα του σιταριου που λεει ο Εξυπερυ. Αλλα ερχονται και τα ασχημα στο μυαλο, θυμωνω...

    Προσπαθω να καταλαβω αν απο τη φυση μου ειμαι ειμαι ανθρωπος μονογαμικος και αισθηματιας ή αν αυτο ειναι αποτοκο του οτι δεν ειχα τις ευκαιριες στη ζωη μου να γνωριζω πολλες γυναικες και να περναω καλα μαζι τους. Σκεψου ποσο ευκολο ειναι για τις γυναικες να περασουν καλα.

    Ο Εξυπερυ λεει οτι αξια εχει μονο ο, τι εξημερωσεις. Η φιλη μου ειχε πει οτι προτιμα το "μου αρεσεις" απο το "σ'αγαπω" γιατι δεν ειναι τοσο βαρυ. Θα ηθελα να τη βαλω να συζητησει με την αλεπου του Εξυπερυ για να βγαλω συμπερασμα. :D

    Το καλοκαιρι το περασα στην Αθηνα σκεπτομενος ολα αυτα. Δεν ειχα διαθεση ουτε μια εκδρομη να παω. Ουτε τα μαθηματα μου θα συνεχισω. Δεν εχει νοημα πια.

    (Πιστευω οτι και η φιλη μου θα βρηκε καποιον safe για να με αντικαταστησει και να γυρισει τα ελληνικα νησια, πριν επιστρεψει στην πατριδα της)

  6. #6
    Antonis8
    Guest
    Μπορεί να είναι ένας συνδυασμός παραγόντων. Κι εγώ θεωρώ τον εαυτό μου μονογαμικό, δεν είναι θέμα εμπειριών,απλώς κάποιοι άνθρωποι είμαστε περισσότερο συναισθηματικοί.


    Γιατί να μην συνεχίσεις τα μαθήματα; Άσχετα από την κοπέλα.

    Ποια ήταν η τελευταία φορά που μιλήσατε;

  7. #7
    Antonis8
    Guest
    Για τα χάπια δεν είναι οτι στεναχωριέμαι που τα παίρνω,απλώς προσπαθώ να δω πώς να κάνω πιο εύκολη την περίοδο προσαρμογής και τι να περιμένω. Αν και μπορεί να μου τα διακόψει και να μου γράψει άλλα μετά το πέρας της δοκιμαστικής λήψης. Προς το παρόν είναι θετική η εμπειρία μου,απλώς μου κάνει κάτι περίεργα,δεν αισθάνομαι πια καθόλου την καρδιά μου, ενώ παλιά την αισθανομουν σε όλο το σώμα μου. Χθες είχα 72 παλμούς όρθιος το βράδυ,έξω, κουβαλώντας πράγματα. Μετά από έναν χρόνο ταχυκαρδιας, ήταν ένα πολύ περίεργο συναίσθημα και αισθανομουν τρομερή κουραση και εξαντληση. Μου το γυρίζει και πάλι σε βραδυκαρδια,που οκ,είναι κάπως πιο ανεκτή,αρκεί να μην πέφτω πάλι στους 42 γιατί τότε νιώθεις πολύ πολύ άβολα. Επίσης κάτι που παρατήρησα είναι ότι σε χαμηλότερους παλμούς, νιώθεις πολύ πιο έντονα τις έκτακτες. Αλλά ευτυχώς δεν μου έχει κάνει πολλές ως τώρα το φαρμακο,ένα δύο δυνατές.

    Με τρομάζει λίγο που είναι φάρμακο καρδιακής ανεπάρκειας,αλλά διάβασα ότι όντως το χρησιμοποιούν ευρέως στο εξωτερικό για την καταπολέμηση της ορθοστατικής.
    Last edited by Antonis8; 06-09-2020 at 21:26.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Ενταξει και το βιαγκρα φαρμακο για την καρδιακη ανεπαρκεια ηταν αρχικα. ;) Το σημαντικο ειναι να εχεις τακτικη επικοινωνια με τον καρδιολογο σου και να κανεις ο, τι εξετασεις χρειαστουν για να σου προσαρμοσει την αγωγη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Μπορεί να είναι ένας συνδυασμός παραγόντων. Κι εγώ θεωρώ τον εαυτό μου μονογαμικό, δεν είναι θέμα εμπειριών,απλώς κάποιοι άνθρωποι είμαστε περισσότερο συναισθηματικοί.


    Γιατί να μην συνεχίσεις τα μαθήματα; Άσχετα από την κοπέλα.

    Ποια ήταν η τελευταία φορά που μιλήσατε;
    Μιλησαμε τον Μαιο. Της ζητησα καποιες εξηγησεις για να καταλαβω τι ηταν αυτο που εζησα μαζι της. Ηταν ψυχρη απεναντι μου και μου ειπε οτι δεν της ημουν ποτε τιποτα παραπανω απο τους υπολοιπους συμμαθητες της. Με πληγωσε η συμπεριφορα της. Ακομα θυμωνω με καποια πραγματα που θυμαμαι, αλλα δε φταιει μονο αυτη. Ειμαι καχυποπτος πλεον με τους ανθρωπους. Πρεπει να κοπιασουν για να με πεισουν οτι δεν ειναι σαν ολους τους αλλους. Και γιατι να μπουν σε τοσο κοπο;

    Δεν εχω πια ενδιαφερον για τα μαθηματα. Περσι ειχα σκοπο να κανω κατι μου αρεσει - οι ξενες γλωσσες ηταν κατι που με τραβαγε απο παλια - και να βρω καποια δουλιτσα. Τιποτα πιο συγκεκριμενο. Αφησα το ενστικτο να με καθοδηγησει.

    Το 13 ειχα ζητησει λεφτα απο τη μανα μου για να γραφτω σε ενα φροντιστηριο και σε απαντηση μού εκανε τη χειρονομια της τρελας. Μετα το ειπε στον αδερφο μου και τον εξηγειρε.

    Περσι ειχα λεφτα και γραφτηκα χωρις να τους πω τπτ αλλα στο τελος το εμαθαν και μου δημιουργησαν προβληματα. Θα ειναι δυσκολο να σπουδαζω και να τους πολεμαω. Πρεπει να φυγω απο αυτο το σπιτι και απο αυτη τη γειτονια. Αυτη ειναι η βαση. Αυτο ειναι το κλειδι. Η αγορα αυτου του σπιτιου ηταν ενα εγκλημα του πατερα μου εναντια στην οικογενεια του - για πολλους λογους.

    Επισης η υγεια μου δεν παει καλα. Εχω συνεχεια ζαλαδες. Με πειραζουν τα φαγητα που τρωω. Με πειραζει η ζεστη. Δεν εχει a/c το δωματιο και ειναι σα να κοιμαμαι σε φουρνο με πυροτουβλα. Πραγματικα ειμαι ολη μερα ζαλισμενος απ' τη ζεστη. Η ζεστη σκοτωνει τα εγκεφαλικα κυτταρα.

    Νομιζουμε οτι για την φθορα του σωματος μας ευθυνεται μονο ο χρονος, αλλα τη μεγαλυτερη φθορα την κανουμε μονοι μας, με τις κακες συνθηκες ζωης.

    Αλλα το σημαντικοτερο ειναι μαλλον το οτι καταλαβαινω οτι δεν εχει νοημα να περασει αλλη μια χρονια και το μονο με το οποιο θα ασχοληθω να ειναι η ξενη γλωσσα. Και η ιστορια με το κοριτσι με εκανε να αντιληφθω οτι βαθια μεσα μου δεν ειμαι ικανοποιημενος με την μοναξια.

    Αυτο που θα ηθελα θα ηταν να μενω μονος μου, να εχω ενα εισοδημα, να σπουδασω κατι, να αγαπησω μια κοπελα, να κανουμε σχεση και καποια στιγμη να παντρευτουμε. Μια φυσιολογικηζωη δηλαδη.

    Αλλα αυτα ειναι ονειρα θερινης νυκτος για μενα. Ειναι τοσο δυσκολα. Και ο χρονος που μου μενει τοσο λιγος. Ειμαι 40 χρονων. Μεχρι ποτε μπορει καποιος να ζει τη ζωη των νεων; Μεχρι τα 45; Γεννηθηκα μεσα σε μια οικογενεια που απο ζηλια με εμποδιζε να ζησω. Η υπαρξη μας στη Γη διαρκει λιγο. Για ολα υπαρχει ενα χρονικο παραθυρο συγκεκριμενο. Οι εχθροι δεν ειναι αναγκη να σε νικησουν. Αρκει να σε καθηλωσουν. Πολεμας για να καταφερεις καποτε να ζησεις και ερχεται η στιγμη που ο χρονος τελειωνει.

  10. #10
    Antonis8
    Guest
    Στα πενήντα όμως θα σκέφτεσαι οτι δεν έκανες όσα ήθελες στα 40. Δεν ξέρω τι να σου πω βέβαια, κι εγώ νιώθω μια παραίτηση τελευταία. Αλλά αν η οικογένεια σου είναι τόσο δεινό,έχεις κάποιο τρόπο να φύγεις από κει;

    Κάποιες φορές κι εγώ κάνω συνηθισμένα αστικά όνειρα. Όμως δεν διαρκεί πολύ η παραίσθηση ότι θα ήμουν ευτυχισμένος σε μια τέτοια ζωή. Λυπάμαι όσους έχουν αυτή ακριβώς τη ζωή.

    Ανεμιστήρα δεν μπορείς να βάλεις στο δωμάτιο σου; Έχει και καπιους με τριάντα ευρώ που λειτουργούν με νερό και χειριστήριο,σχεδόν σαν a/c.

  11. #11
    Antonis8
    Guest
    Τελικά δεν παίρνει κανείς το προκολαραν εδω μέσα; Μου κάνει βάρος στην πλάτη τις τελευταίες μέρες και δεν ξέρω τι να υποθέσω,φοβάμαι μήπως μου προκαλέσει ανακοπή. Εκανα χθες καρδιογραφημα και ήταν οκ. Να είναι μυοσκελετικό; Γιατί πονάω και τον αυχένα μου λίγο. Την Τρίτη θα με δει ο καρδιολόγος για να μου πει για την δόση και τι θα παιρνω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Ξέρεις τι γίνεται αντωνη;επειδή ειναι ειδικα Εξιδεικευμενο φαρμακο για αρρυθμιες κ χτυπάει κατ ευθειαν στη καρδια δε το πολυδινουν οι γιατροί σε ατομα σαν εμας,, βασικα οπως έχουμε ξαναπει δεν μπορουν να το γράψουν καν μονο σε οσους εχουν καρδιακη ανεπάρκεια κ το κοστος μεγάλο, για αυτο μαλλον δς το ξέρουν πολλοί εδώ μεσα,, εγω τι να σ πω πολυ λιγο το πηρα δεν ξερω καν αν με επιασε με τρομαξε η αλήθεια είναι κ προτιμησα να συνεχισω με αναστολεα

  13. #13
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Ξέρεις τι γίνεται αντωνη;επειδή ειναι ειδικα Εξιδεικευμενο φαρμακο για αρρυθμιες κ χτυπάει κατ ευθειαν στη καρδια δε το πολυδινουν οι γιατροί σε ατομα σαν εμας,, βασικα οπως έχουμε ξαναπει δεν μπορουν να το γράψουν καν μονο σε οσους εχουν καρδιακη ανεπάρκεια κ το κοστος μεγάλο, για αυτο μαλλον δς το ξέρουν πολλοί εδώ μεσα,, εγω τι να σ πω πολυ λιγο το πηρα δεν ξερω καν αν με επιασε με τρομαξε η αλήθεια είναι κ προτιμησα να συνεχισω με αναστολεα
    Γιατί σε τρομαξε; Πόσο καιρό το δοκιμασες και σε τι δόση; Κι εγώ δεν νιώθω πολύ άνετα να το παίρνω είναι η αλήθεια. Αλλά από την άλλη και με τον αναστολέα δεν ξέρω, γιατί θα μου ρίξει την πίεση.

    Εμένα μέχρι τώρα ήταν οκ, τις τελευταίες δυο μέρες έχω κάτι περίεργα συμπτώματα,αλλά δεν ξέρω αν είναι λόγω του φαρμάκου ή αν έχω πιαστει. Νιώθω βάρος στην πλάτη. Έκανα καρδιογράφημα χθες,αν ήταν λόγω του φαρμάκου δεν θα έδειχνε κατι το καρδιογράφημα; Σκέφτομαι να μην το πάρω αύριο και να ξεκινήσω αναστολέα κι εγώ. Δεν ξέρω,θα δω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    380
    Πεντε μερες το πηρα δε νομιζω να προλαβε να με πιάσει κ απλα μ έμεινε το κουτι να το κοιτάζω,, με τρομαξε γτ ειναι καρδιολογικο χαπι κατεθυειαν στη καρδια κ σε βαθος χρονου μπορεί να δημιουργήσει αρρυθμιες,, τλχ αυτες π εχουμε ειναι καλοήθεις αρρυθμίες οπως λενε κ οι γιατροι μια υγιη καρδια δε τη Πειραζουμε, τωρα οσον αφορα τον αναστολεα κ αυτα τα εχουμε ξαναπεί υποτασικη κ εγω το εν τέταρτο μ εκατσε κουτι πιεση εχω σε ανεκτα ορια... Αυτη τη περιοδο εχω Ταχυοαλμιες ακομα κ με το εν τέταρτο αλλα δς τις νιώθω απο το χαπι λογικά αρα είμαι οκ. Για τον πονο ειναι προφανως μυοσκελετικο γτ ξεκάθαρα θα το εδειχνε το υπερηχογράφημα ενας καλος γιατρος μπορεί να δει τα παντα απο εκει,, κουνησε τη πλατη σ κ δες αν πονας κ τον αυχενα σ αν ναι είναι μυικο,, ετσι να τα ξεχωρίζεις

  15. #15
    Antonis8
    Guest
    Quote Originally Posted by elpida33 View Post
    Πεντε μερες το πηρα δε νομιζω να προλαβε να με πιάσει κ απλα μ έμεινε το κουτι να το κοιτάζω,, με τρομαξε γτ ειναι καρδιολογικο χαπι κατεθυειαν στη καρδια κ σε βαθος χρονου μπορεί να δημιουργήσει αρρυθμιες,, τλχ αυτες π εχουμε ειναι καλοήθεις αρρυθμίες οπως λενε κ οι γιατροι μια υγιη καρδια δε τη Πειραζουμε, τωρα οσον αφορα τον αναστολεα κ αυτα τα εχουμε ξαναπεί υποτασικη κ εγω το εν τέταρτο μ εκατσε κουτι πιεση εχω σε ανεκτα ορια... Αυτη τη περιοδο εχω Ταχυοαλμιες ακομα κ με το εν τέταρτο αλλα δς τις νιώθω απο το χαπι λογικά αρα είμαι οκ. Για τον πονο ειναι προφανως μυοσκελετικο γτ ξεκάθαρα θα το εδειχνε το υπερηχογράφημα ενας καλος γιατρος μπορεί να δει τα παντα απο εκει,, κουνησε τη πλατη σ κ δες αν πονας κ τον αυχενα σ αν ναι είναι μυικο,, ετσι να τα ξεχωρίζεις
    Αυτο μου το είπε και ο γιατρός μου,ότι δεν θέλει να το παίρνω σε βάθος χρόνου ,για αυτό θα με δει στις δύο βδομάδες χρήσης για να δούμε μετά τι θα κάνουμε. Μάλλον θα ξεκινήσω το λοπρεζορ, 1/4 ή το κονκορ που έχει και ηρεμιστικό μέσα αν δεν κάνω λάθος.

    Δεν έκανα υπέρηχο, υπέρηχο θα κάνω την Τρίτη, καρδιογράφημα απλό έκανα στο αγροτικό ιατρείοκαι με ακροαστηκε λίγο ο γιατρός εκεί.

    Πονάω την πλάτη μου ναι, και τον αυχένα και την σπονδυλική στήλη όταν πιέζω, αλλα αυτό το βάρος που νιώθω είναι πολύ περίεργο. Έστειλα τώρα στον καρδιολόγο μου να τον ρωτήσω μήπως να μην το πάρω αύριο, θα δούμε τι θα μου πει.

    Κάποιοι πάντως παίρνουν το προκολαραν για χρόνια χωρίς πρόβλημα, στην ομάδα της ορθοστατικής η πλειοψηφία από Αμερική,παίρνουν το συγκεκριμένο φάρμακο γιατί δεν ρίχνει την πίεση. Και γίνονται ήδη πολλές μελέτες για την επίδραση που έχει σε ασθενείς που έχουν μόνο ορθοστατική χωρίς αλλα θέματα στην καρδιά. Άσχετα που ακόμα πλασάρεται μόνο για καρδιακή ανεπάρκεια. Αλλά κι εγώ μακροπρόθεσμα δεν νομίζω να το συνεχίσω, κυρίως γιατί δεν μου ρίχνει και παρα πολύ τους παλμούς,έτυχε να έχω μερικές καλές μέρες, αλλά κατά τα άλλα,μόνο 10 χτύπους ,τίποτα το δραστικο. Σε ηρεμία μου τους έχει ρίξει αρκετα αλλά εμένα με ενδιαφέρει σε δραστηριότητες,να μπορώ να κάνω πράγματα χωρίς να έχω ταχυπαλμια.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •