ο πρωτος μου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    36

    ο πρωτος μου!

    Καλημερα σας...αυτη η ιστοσελιδα ειναι φανταστικη με εχετε ξαναβοηθησει στο παρελθον....τωρα ομως προκειται για κατι πιο πολυπλοκο που με απασχολει....
    Προπερσι γνωρισα το αγορι της φιλης μου,ο οποιος σπουδαζει στο εξωτερικο,αυτο το αγορι ειχε εναν φιλο ο οποιος μου αρεσε και του αρεσα,δεν εγινε ποτε τιποτα.Η φιλη μου παρατησε εκεινο το αγορι διοτι δεν γουσταρε ακριβως αλλα παραμενουν φιλοι.Εγω με αυτο το αγορι μιλουσαμε για 7 μηνες περιπου στο ιντερνετ μεχρι που κατεληξε σε κατι πολυ παραπανω χωρις να το θελω.Το ειπα αμεσως στην φιλη μου για να μην εχω προβληματα,αλλα δεν την ενδιεφερε καθολου(η φιλη μου παει με ολους κ με ολα ενα πραγμα)και με ενθαρυνε μπορω να πω!Το καλοκαιρι που μας περασε τον συναντησα τυχαια σε ενα μπαρ και απο εκεινη την ημερα αρχισαν ολα...ηρθε το επομενο βραδυ απο το σπιτι μου για να παμε για ποτο αλλα εγω δουλευα το επομενο πρωι οποτε αρνηθηκα...αλλα οπως ηρθαν τα πραγματα πηγαμε σε μια παραλια μοναχικη,και απλα φιληθηκαμε...μετα απο δυο βραδια ξαναηρθε και ξαναπηγαμε στην παραλια και εκει καναμε ερωτα εμενα ηταν η πρωτη μου φορα...δεν ηθελα ουτε εγω ουτε εκεινος δεσμευσεις....Απο κει και επειτα δεν ξαναεγινε κατι διοτι εφυγε παλι για σπουδες...μιλαμε αραια και που πλεον,αλλα αυτος μιλαει σχεδον καθε μερα με την αδερφη μου,και τον ρωτησα προχθες συγκεκριμενα αν συμβαινει κατι και μου ειπε οχι βεβαια(ειναι πολυ μικροτερη η αδερφη μου)Εγω δεν περιμενα να τον σκεφτομαι ετσι και συνεχεια...Ηταν ο πρωτος μου και απλα ηθελα να ξανακανου με κατι τωρα που ερχεται σε μια εβδομαδα(επιπλεον τωρα μιλαμε καθε μερα αλλα τελειως φιλικα,δεν συζητησαμε τιποτα για αυτο που εγινε)απλα δεν ξερω πως να τον προσελκησω...και εκτος αυτου δεν μου βγαινει δεν μπορω να λειτουργησω με κανεναν αλλο,μου ειναι ακρως αδυνατο!!!Ειμαι πολυ αγχωμενη...πειτε μου μια ιδεα θα το εκτιμησω παρα πολυ...σας ευχαριστω!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    δεν χρειαζεται να κανεις κατι για να τον \"προσελκυσεις\",καθως γνωριζεστε καλα,και φιλικα και ερωτικα....αυτο που μπορεις να κανεις ειναι, να του προτεινεις να βρεθειτε οταν ερθει,χωρις να προσδιορισεις τον λογο και αν το θελει και ο ιδιος να βρεθειτε, απο κει και περα, βλεπεις τι θα σας σας βγει κι αν θαεχετε διαθεση και για κατι ερωτικο η οχι..

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    36
    πριν λιγο εμαθα οτι θα ερθει με εναν φιλο του και δεν ξερω αν θα μπορεσω να τον δω μονο του.γιατι με παρεα σιγουρα θα τον δω!λες ε?θα ερθει απο μονο του..λεω και εγω να το αφησω και οτι γινει...σε ευχαριστω πολυ!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Εχω κάποιες ερωτήσεις.
    Την αδερφή σου πως την γνώρισε?
    μιλούσαν παλιότερα?
    Εσύ , τωρα πια τι νιώθεις γι αυτόν?
    Σου λείπουν καθόλου οι κουβέντες σας, ήταν αλλιώτικα δηλ, πριν να βρεθείτε σεξουαλικά/ερωτικά?
    Πως και δεν ήθελες δεσμευση με τον πρώτο σου?
    Γιατί κολλάς να του προτείνεις ευθέως, αφού το βλέπετε χαλαρά, μήπως φοβάσαι οτι πια δεν σε επιθυμεί?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    36
    Την αδερφη μου την γνωρισε μεσω του ιντερνετ...μπηκε στο ε μαιλ μου και πηρε το δικο του χωρις να το ξερω...τσακωθηκα αρκετες φορες μαζι της διοτι δεν με σεβαστηκε καθολου.Μιλανε περιπου ενα χρονο...λιγους μηνες μετα που ξεκινησα να του μιλαω και εγω....Εγω δεν ειμαι σιγουρη για τα ακριβες μου αισθηματα,το μονο σιγουρο ειναι οτι τον θελω σεξουαλικα,και τον γουσταρω τρελα(δεν μπορω να πω ξεκαθαρα οτι ειναι ερωτας)Ναι μου λειπουν παρα πολυ οι κουβεντες μας..και του το χω πει,αλλα δεν αλλαξε κατι το ιδιαιτερο,τωρα την τελευταια εβδομαδα μιλαμε καθημερινως.......δεν μου αρεσουν οι σχεσεις γενικοτερα και δεν ηθελα να εχω σχεση με τον πρωτο μου,αυτα ειναι βεβαια δικα μου πιστευω...και ναι φοβαμαι οτι ισως δεν με επιθυμει πλεον,και κολλαω πολυ να του το πω ευθεως...δεν ξερω πως να αντιδρασω,ψιλοφοβαμαι να σου πω την αληθεια......και δεν ξερω τι να κανω οταν ερθει...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Κοίτα, μέσα απο το νετ δεν μπορείς να καταλάβεις αν έχει κάποια διάθεση για παραπάνω πέρα απο το φιλικό?
    Τι έχεις πιάσει μέχρι τώρα?

    Πάντως νομίζω οτι θα μπορούσες να του προτείνεις να βγείτε, να ΄φλερτάρεις μαζί του... κι ότι βγει.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    36
    Ναι σιγουρα...αλλα κολλαω και σε αυτο και δεν ξερω γιατι....και δεν εχω μεγαλη εμπειρια πανω στο φλερτ,δεν ασχοληθηκα με το θεμα φλερτ ερωτας και τα σχετικα.......δεν δειχνει κατι στο νετ που μιλαμε.....γι αυτο και αγχωνομαι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου..
    εσύ του δείχνεις?

    Νομίζω οτι το γεγονός πως δεν είναι ξεκάθαρη μεταξύ σας η κατάσταση, σε στεναχωρεί..
    Μπορείς όμως εσύ με έναν όμορφο τρόπο, να τον προσεγγίσεις δείχνοντάς του ενδιαφέρον και να δεις απο κει κι έπειτα τί θέλει κι εκείνος..
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    36
    Αυτο απο κοντα?δηλαδη να μην αναφερω κατι μεσω του νετ...????γιατι ειμαι και κομματι εγωιστρια και αν δεν κανει ο αλλος την κινηση εγω δεεεν!!!!ε?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Εγώ στη θέση σου,
    θα του πρότεινα να βγούμε και θα το έκανα απο κοντά, με όποιον τρόπο μπορούσα καλύτερα, γιατί κι εγώ γίνομαι πολύ αμήχανη όταν μου αρέσει κάποιος:))
    Αλλά μην ακούς τι θα έκανα εγώ,
    εσύ τον ξέρεις και ξέρεις και εσένα.
    Αρα και τον τρόπο και την απόσταση απο την οποία είναι καλύτερο να τον προσεγγίσεις.

    Πάντως έιναι λογικό που σε προβληματθισε η αλλαγή στάσης του..
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    36
    Εχεις δικιο...συνηθως οταν ερχεται επικοινωνουμε με μηνυματα και τηλεφωνα....σε ευχαριστω παρα πολυ!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Τίποτα μίκρούλι μου!
    Ευχομαι όλα να πάνε καλά και να περάσετε ένα σουπερ παθιασμένο βράδυ
    αλλά και να μην πάνε μη μασάς!
    Επειδη είναι ο ΄πρώτος τι θα πει?
    Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές..
    Ασε που η πρώτη μας φορά στο σεξ, μπορεί να μην είναι και η καλύτερη...
    Εχεις ακόμα να ανακαλύψεις ... :))
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  14. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    36
    Μα προσπαθησα και με αλλους δεν γινεται τιποτα...και τωρα μιλαω με πολλους που τους αρεσω και τετοια αλλα εγω κολλαω πολυ....και ηταν πανεμορφη η πρωτη μου φορα,και ισως θελω να το ξαναζησω μαζι του..προφανως κολλησα πολυ ασχημα....το ονειρευομαι πολυ αυτο το παθιασμενο βραδυ....κατι αλλο που δεν ειπα...εγω δεν του εκανα κανενα προκαταρκτικο γιατι ηταν η πρωτη μου φορα και καταλαβαινεις,και σκεφτομαι μηπως ξενερωσε γι αυτο ???το οτι δεν ημουν και τοσο ενεργη???

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by Vgirl
    Μα προσπαθησα και με αλλους δεν γινεται τιποτα...και τωρα μιλαω με πολλους που τους αρεσω και τετοια αλλα εγω κολλαω πολυ....και ηταν πανεμορφη η πρωτη μου φορα,και ισως θελω να το ξαναζησω μαζι του..προφανως κολλησα πολυ ασχημα....το ονειρευομαι πολυ αυτο το παθιασμενο βραδυ....κατι αλλο που δεν ειπα...εγω δεν του εκανα κανενα προκαταρκτικο γιατι ηταν η πρωτη μου φορα και καταλαβαινεις,και σκεφτομαι μηπως ξενερωσε γι αυτο ???το οτι δεν ημουν και τοσο ενεργη???
    προφανώς ο τύπος ήξερε πως να σε αγγίξει ε?
    Τυχερούλα...
    δεν νομίζω ...
    Του το είχες πει οτι ήταν η πρώτη σου φορά έτσι?
    Ε τι απαιτήσεις παραπάνω να έχει, απο το να μην είσαι σφυγμένη και να κάνεις αυτό που σου βγαίνει?

    Θα ήταν παράλογο να περίμενε να έχεις την ίδια άνεση με τα προκαταρκτικά που έχει μια γυναίκα, εξοικειωμένη με αυτά.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •