Γεια σας. Δεν ξέρω που να γράψω γι αυτό γράφω εδώ.

Το βασικό θέμα είναι η μητέρα μου. Είναι γύρω στα 55 .Πάντα ήταν πολύ ευαίσθητη.
Ο λόγος είναι ότι ποτέ δεν την αγάπησε ο πατέρας μου πραγματικά. Ποτέ δεν της είπε μια γλυκεία όμορφη κουβέντα. Ποτέ δεν αγαπήθηκαν πραγματικά. Ούτε καν με το όνομα τους μιλάνε . Η οικογένεια μας όσο με θυμάμαι ήταν έτσι. και η μητέρα μου πάντα υπερπροστατευτική όπως και ο πατέρας μου άκρως επικριτικός και τοξικός. Όλα αυτά έχουν περάσει και σε μένα και στα αδέρφια μου και μας έχουν κάνει χάλια...Είμαστε μεγάλοι άνδρες και έχουμε χάσει τη μπάλα. Αισθάνομαι σαν παιδί σαν να μην έχω δύναμη να κάνω κάτι ενώ έχω σπουδάσει, δουλεύω και ξέρω μερικά πράγματα.
Πάντα παρουσίαζε μια τέτοια συμπεριφορά και έβγαζε όλα τα αρνητικά αυτά συναισθήματα πάνω μας.
Αυτή όμως όσο και να προσπαθούμε να τη βοηθήσουμε δεν επιδέχεται καμία βοήθεια....κοιμάται όλη μέρα και κλαίει και λέει ότι θέλει να πεθάνει γιατί είναι άχρηστη και δε μπορεί να κάνει τπτ σωστά.
Την έχουμε παέι κατά καιρούς σε ψυχίατρο παίρνει μια αγωγή seroxat, lamictal και brindexil αλλά δε τη βοηθάνε καθόλου .Ο γιατρός λέει ότι δε μπορεί να δώσει κάτι παραπάνω γιατί δε βλεπει κάτι το πολύ σοβαρό.
Τις τελευταίες μέρες έχει χειροτερεψει....Αιτίες βέβαια έχει όπως δεν έχει καμία φίλη εμπιστη να μιλησει, του πατερα μου του κανω ολόκληρο κύρηγμα να της μιλάει λιγο πιο όμορφα πιο γλυκα αλλα δεν βλεπω τίποτα και απο κει.....Και όπως καταλαβαίνεται όλο το βάρος πέφτει πάνω μου με συνέπεια να με εχει καταβάλλει όλο αυτο εδώ και πολλά χρόνια και να πέσω σε κατάθλιψη και γω στο καλύτερο σημειο της ζωής μου.
Θέλω να μου πείτε τι μπορώ να κάνω, πως μπορούμε να τη βοηθήσουμε;
Μέσω ψυχολόγου που νομίζω αυτό χρειάζεται;Αλλά το βασικό είναι ότι η ίδια δε θελει να δεχτεί βοήθεια.....

Και απο τη δουλεια επιρεάζεται πάρα πολυ γιατι ειναι καποιες εκει που υπερυφανευονται συνεχεια για τα παιδιά τους οτι βρηκαν τελειες δουλειες τελειες σχέσεις ....τα ακουει αυτη και κλαίει γιατί εμείς δεν τα έχουμε αυτά στο βαθμό που τις τα λένε αυτές.....

Η κατάσταση είναι δράμα!!!!!
Please help