Καινούργια αρχή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1

    Καινούργια αρχή

    Έχω ξαναποσταρει αλλά θα ήθελα να ρωτήσω για περισσότερες πληροφορίες.. Σκεφτόμουν να βρω συγκάτοικο να μοιραζομαι τα έξοδα για να βγαίνω οικονομικά γτ αλλιώς δύσκολα.. Θα με βοηθούσε πολύ να ακούσω συμβουλές για το που θα μπορέσω να βρω συγκάτοικο και γενικά.. Θέλω να φυγω για μια καινούργια αρχή γτ δεν τη παλευω https://forum.psychology.gr/threads/...BF%CE%B4%CE%BF

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Στο φέισμπουκ έχει διάφορα γκρουπ όπως "ενοικιάσεις κατοικιών Αθήνα-Αττική", "Athens Greece Apartments & Rooms for rent, sale, short & long term" και άλλα για άλλες περιοχές αντίστοιχα, εκεί μπορείς να γίνεις μέλος και να ποστάρεις ότι αναζητείς συγκάτοικο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν ξέρω πολλά από Βόρεια Ελλάδα, είχες πει ότι ενδιαφέρεσαι για Θεσσαλονίκη. Ωστόσο αν δεν έχεις δουλειά ή ένα σεβαστό ποσό στην άκρη και προφανώς δεν θα σε στηρίζουν οι γονείς, δεν είναι τόσο απλό να σε εμπιστευτεί ο άλλος για συγκάτοικο από το πουθενά. Δες αγγελίες όπου ζητάνε συγκάτοικο να μοιράζονται τα έξοδα σε ήδη επιπλωμένο σπίτι, ή ίσως δες αν ενδιαφέρεται κάποιος να σου δώσει στέγη με αντάλλαγμα κάποιες ώρες δουλειάς με μισθό ή όχι. Θα είναι δύσκολο να σε εμπιστευτούν όμως έτσι απλά ειδικά αν δεν νοιώσουν ότι έχεις μία οικονομική ασφάλεια ή προϋπηρεσία π.χ. να μπορείς να προσέξεις τη γιαγιά ή να καθαρίζεις τον κήπο.

    Το βασικό όμως είναι ότι θέλει κυνήγι κι επι τόπου για να βγάλεις μία άκρη. Μπορεις να απευθυνθείς με μία αγγελία σου σε σχετικά sites, αλλά επειδή λογικά είσαι νεαρή, δεν χάνεις τίποτα να πας μια βόλτα από τα πανεπιστήμια της πόλης όπου υπάρχουν κάποιες φορές πίνακες ανακοινώσεων, στα καφέ που συχνάζουν φοιτητές κτλ και να αφήσεις κάποια αγγελία και να προσπαθήσεις να κάνεις κάποιες γνωριμιες. Αλλιώς ρώτα τριγύρω σου και σε γνωστούς που μπορεί να έχουν άλλους γνωστούς κτλ και μπορεί να βγει μία άκρη.

    Έχω καταλάβει ότι θες λίγο να το έχεις κανονισμένο απο πριν και χωρίς να πολυμιλήσεις για αυτό στους γύρω σου, αλλά έτσι είναι πολύ δύσκολο να γίνει.

Similar Threads

  1. Μια καινουργια αρχή ή οχι;
    By afratoulini90 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 11
    Last Post: 14-01-2017, 13:25
  2. Και εγώ Καινούργια αρχή...
    By Cobet in forum Παχυσαρκία
    Replies: 28
    Last Post: 08-06-2011, 17:46
  3. Καινούργια αρχή!!!
    By Destiny_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 13
    Last Post: 11-03-2011, 19:22
  4. Καινουργια αρχη η οχι?
    By margo44 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 03-12-2009, 00:07
  5. θελω μια καινουργια αρχη
    By tinkerbell6 in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 3
    Last Post: 15-11-2009, 16:29

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •