Υπάρχει για όλους ο "άνθρωπος της ζωής μας"; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Εγώ δεν εχω καν φλερτάρει στην ζωή μου, δεν έχω ανταλλάξει φιλί, ντρέπομαι να μιλήσω σε κοπέλα, δεν ξέρω αλλά εγώ δεν πιστεύω να γίνει κάτι. Σκέφτομαι τον εαυτό μου σε 20 χρόνια και βάλε μόνο σε ένα αχουρι ρούχα πεταμένα από εδώ και εκεί, χάπια στο πάτωμα και φαγητό από την εκκλησία!!

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ δεν εχω καν φλερτάρει στην ζωή μου, δεν έχω ανταλλάξει φιλί, ντρέπομαι να μιλήσω σε κοπέλα, δεν ξέρω αλλά εγώ δεν πιστεύω να γίνει κάτι. Σκέφτομαι τον εαυτό μου σε 20 χρόνια και βάλε μόνο σε ένα αχουρι ρούχα πεταμένα από εδώ και εκεί, χάπια στο πάτωμα και φαγητό από την εκκλησία!!
    ΟΧΙ!ΟΧΙ!! Μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου φιλε μου!! μην αφηνεις τις λαθος σκεψεις να μπαινουν στο υποσυνειδητο σου! διοτις μονο τωτες θα κινδυνευεις να ζησεις αυτα που λες.
    Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα απο τον τροπο που γραφεις δειχνεις κατω απο 30 , και πρεπει να εισαι πικραμενος απο καποια πραματα που εχουν συμβει στο παρελθον.
    Πρωτα απο ολα Ανδρεα θα πρεπει να συνηδειτοποιησεις κατι πολυ σημαντικο! οτι ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ!! που δεν εχεις σεξουαλικες εμπειριες με γυναικες ακομα.
    Δεν θα σου πω ψεματα,ναι ειναι παραλογο που δεν εχεις κανει κατις ακομα, ναι! ειναι και πιο δυσκολο οσο περνα ο καιρος .
    Ομως αν δεν βγαλεις απο πανω σου την ενοχη! δεν θα γινει η αλλαγη. Ανδρεα, οταν αρχησεις να κανεις σχεσεις με γυναικες, διοτις εγω πιστευω οτι θα το ξεπερασεις αυτο το προβλημα σου, οταν λοιον ξεκινησεις θελω να δεις αυτο που σου γραφω! να με θυμηθεις! Ξερεις σε τι θα νευριασεις κι θα γελας?? σαν σηνηδειτοποιησεις ποσο απλο ηταν τελικα! ποσο αδικα κολωνες! και ποσο ευκολο ειναι να βρεις κοπελα. Ευχομαι να με θυμηθεις καποια μερα! διοτις ετσι ειναι ,αρκει να κανεις λιγα πραματα , οπως να εισαι ευγενικος και αληθεινος.Αυτα ειναι απο τα σημαντικοτερα ,διοτις οι γυναικες σε αντιθεση με εμας αντιλαμβανωντε πολυ πιο ευκολα την υποκρισια στην γλωσσα του σωματος και στην ομιλια! σε αντιθεση με εμας που δεν χαμπαριαζουμε στην περπατισια των γυναικων και νομιζουμε οτι ετσι περπαταν και στο σπιτι τους.
    Αυτο το απλο που σου λεω ειναι πολυ σημαντικο διοτις τις κανει να τρομαζουν ! κι μαλιστα υποσυνειδητα, δλδ φευγουν, δεν θελουν αυτον τον ανδρα και δεν εχουν καταλαβει και οι ιδιες γιατι εφυγαν.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Νομιζω οτι καλητερα θα ηταν να απαντησει , να βοηθησει λεγωντας του καποια βασικα πραματα καποια απο τις κοπελες του φορουμ.Ας μπουν να γραψουν οι γυναικες του φορουμ τι πρεπει και πως να αρχησει ο συμφορμητης μας να πλησιαζει κοπελες.
    Ας κανουμε πραξη την ουσια αυτου τυ φορουμ,ας βοηθησουμε ο ενας τον αλλον ! για αλλαγη ,ας σταμαησει λιγο η κριτικη και η κοντρα! ας αρχισουμε λιγο να γραφουμε ο καθε ενας μας μηνυματα με σκοπο την λυση προβληματος του συνανθρωπου μας εδω μεσα, για λιγακι ας το κανουμε , ας το δοκιμασουμε ολοι μας να απανταμε στα θρεντ με αυτον τον σκοπο! να βαλουμε δλδ στοχο η αλλη ακρη , στην αλλη οθωνη να υπαρξει να χαμογελο!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Γτ ρε πανου εσενα στα ειπανε? Οχι τοτε γτ να τα πεισ μονο οταν ειναι σημαντικο μιλαω εγω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    ΟΧΙ!ΟΧΙ!! Μην το κανεις αυτο στον εαυτο σου φιλε μου!! μην αφηνεις τις λαθος σκεψεις να μπαινουν στο υποσυνειδητο σου! διοτις μονο τωτες θα κινδυνευεις να ζησεις αυτα που λες.
    Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα απο τον τροπο που γραφεις δειχνεις κατω απο 30 , και πρεπει να εισαι πικραμενος απο καποια πραματα που εχουν συμβει στο παρελθον.
    Πρωτα απο ολα Ανδρεα θα πρεπει να συνηδειτοποιησεις κατι πολυ σημαντικο! οτι ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ!! που δεν εχεις σεξουαλικες εμπειριες με γυναικες ακομα.
    Δεν θα σου πω ψεματα,ναι ειναι παραλογο που δεν εχεις κανει κατις ακομα, ναι! ειναι και πιο δυσκολο οσο περνα ο καιρος .
    Ομως αν δεν βγαλεις απο πανω σου την ενοχη! δεν θα γινει η αλλαγη. Ανδρεα, οταν αρχησεις να κανεις σχεσεις με γυναικες, διοτις εγω πιστευω οτι θα το ξεπερασεις αυτο το προβλημα σου, οταν λοιον ξεκινησεις θελω να δεις αυτο που σου γραφω! να με θυμηθεις! Ξερεις σε τι θα νευριασεις κι θα γελας?? σαν σηνηδειτοποιησεις ποσο απλο ηταν τελικα! ποσο αδικα κολωνες! και ποσο ευκολο ειναι να βρεις κοπελα. Ευχομαι να με θυμηθεις καποια μερα! διοτις ετσι ειναι ,αρκει να κανεις λιγα πραματα , οπως να εισαι ευγενικος και αληθεινος.Αυτα ειναι απο τα σημαντικοτερα ,διοτις οι γυναικες σε αντιθεση με εμας αντιλαμβανωντε πολυ πιο ευκολα την υποκρισια στην γλωσσα του σωματος και στην ομιλια! σε αντιθεση με εμας που δεν χαμπαριαζουμε στην περπατισια των γυναικων και νομιζουμε οτι ετσι περπαταν και στο σπιτι τους.
    Αυτο το απλο που σου λεω ειναι πολυ σημαντικο διοτις τις κανει να τρομαζουν ! κι μαλιστα υποσυνειδητα, δλδ φευγουν, δεν θελουν αυτον τον ανδρα και δεν εχουν καταλαβει και οι ιδιες γιατι εφυγαν.
    Ευχαριστώ για την απάντηση, είμαι 34 χρονών και είναι ωραία αυτά που διαβάζω, αλλά στην πράξη πως εφαρμόζονται!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αμα μαθεισ την αληθεια για την αγαπη θα λεσ καλα ημουν μια χαρα ημουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Γτ ρε πανου εσενα στα ειπανε? Οχι τοτε γτ να τα πεισ μονο οταν ειναι σημαντικο μιλαω εγω
    δεν πειραζει ρεσυ Ελισ, ας βοηθησουμε κι ας μην μας βοηθησαν εμας! .Εξαλου οι κοπελες του φορουμ θα πρεπει να ασχοληθουν με τον φιλο μας πιο πολυ.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ναι οντωσ θελει ξεκλειδωμα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    216
    Θέλω να πιστεύω πως υπάρχει, αλλά είναι δύσκολο να τον βρει κανείς.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Πολλοί λένε ότι δεν υπάρχει το άλλο μισό. Έχουμε γεννηθεί ολόκληροι. Οπότε το καλύτερο είναι ο άνθρωπος να μπορεί να είναι ευτυχισμένος και μόνος του. Να τα βρει με τον εαυτό του. Να νιωθει καλά ανεξάρτητα από το αν θα συναντήσει ποτέ τον άνθρωπο της ζωής του.
    Γνωμη μου ειναι οτι υπαρχει καπου αλλα σπάνια συμβαίνει να είσαι μαζί του. Είτε δεν τον συναντάς ποτέ, είτε έρχεται αργά στην ζωή σου, είτε πολύ νωρίς.
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    216
    Quote Originally Posted by Αλεξία10 View Post
    Πολλοί λένε ότι δεν υπάρχει το άλλο μισό. Έχουμε γεννηθεί ολόκληροι. Οπότε το καλύτερο είναι ο άνθρωπος να μπορεί να είναι ευτυχισμένος και μόνος του. Να τα βρει με τον εαυτό του. Να νιωθει καλά ανεξάρτητα από το αν θα συναντήσει ποτέ τον άνθρωπο της ζωής του.
    Γνωμη μου ειναι οτι υπαρχει καπου αλλα σπάνια συμβαίνει να είσαι μαζί του. Είτε δεν τον συναντάς ποτέ, είτε έρχεται αργά στην ζωή σου, είτε πολύ νωρίς.
    Συμφωνώ με αυτό που λες, αλλά δεν είναι άδικο κάποιος/α που αξίζει να το βρει, να μην έρχεται ή να αργεί; Θεωρώ πως είναι άδικο και σκληρό, ειδικά όταν έχεις να προσφέρεις πολλά και είτε μένεις χρόνια μόνος/η ή απλά πέφτεις σε λάθος χέρια. Γενικά η ''μοιρασιά'' δεν γίνεται σωστά και βλέπουμε σε ένα μεγάλο ποσοστό ανθρώπους μόνους και πληγωμένους. Άλλους να βρίσκουν εύκολα σωστά άτομα που να φέρονται σκάρτα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    3,392
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Συμφωνώ με αυτό που λες, αλλά δεν είναι άδικο κάποιος/α που αξίζει να το βρει, να μην έρχεται ή να αργεί; Θεωρώ πως είναι άδικο και σκληρό, ειδικά όταν έχεις να προσφέρεις πολλά και είτε μένεις χρόνια μόνος/η ή απλά πέφτεις σε λάθος χέρια. Γενικά η ''μοιρασιά'' δεν γίνεται σωστά και βλέπουμε σε ένα μεγάλο ποσοστό ανθρώπους μόνους και πληγωμένους. Άλλους να βρίσκουν εύκολα σωστά άτομα που να φέρονται σκάρτα.
    Είναι ακριβώς έτσι. Η "μοιρασιά" δεν γίνεται σωστά... Είναι άδικο, αλλά έτσι είναι...

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    5
    Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα και το καλωσόρισμα. Είναι ωραίο να βλέπεις πώς σκέφτονται κ οι άλλοι, και να μοιράζονται μαζί σου πράγματα από τις εμπειρίες τους, ακόμα κι αν δεν τους γνωρίζεις.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    5
    Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα και το καλωσόρισμα. Είναι ωραίο να βλέπεις πώς σκέφτονται κ οι άλλοι, και να μοιράζονται μαζί σου πράγματα από τις εμπειρίες τους, ακόμα κι αν δεν τους γνωρίζεις.

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Meditation View Post
    Καλά... το γιατί πολλοί είναι σε σχέσεις και σε γάμους που δεν τους ικανοποιούν είναι μεγάλο θέμα. Πολλοί βολεύονται, φοβούνται να διεκδικήσουν αυτό που θέλουν. Αλλά μη σε νοιάζει τόσο το τι κάνουν οι άλλοι. Εστίασε σε σένα και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Σίγουρα παίζει ρόλο η τύχη, σίγουρα οι συγκυρίες και το κατά πόσο "ανοίγεις" τον εαυτο σου σε νέες ευκαιρίες ώστε να γνωρίσεις άτομα.

    Αλλά στη σχέση παίζει πολύ ρόλο και ο εαυτός μας. Ό,τι θέματα έχουμε με τον εαυτο μας,τα βγάζουμε στις σχέσεις μας. Τόσο και εμείς οσο και το άλλο πρόσωπο. Και εκεί δημιουργούνται τα προβλήματα. Οπότε ένας τρόπος για να έχουν οι σχέσεις μας επιτυχία είναι να δουλεύουμε με τον εαυτο μας (κατά προτίμηση με κάποιον ειδικο) και να γινόμαστε καλύτεροι. Και φυσικά να διαλέγουμε έναν σύντροφο που θα έχει και αυτός δουλέψει αρκετά με τον εαυτο του.

    Οι σχέσεις είναι δύσκολες για όλους.
    Πόσο δίκιο έχεις.. Μπορώ να το επιβεβαιώσω έχοντας βγει από μια σχέση όπου κ οι δύο είχαμε (κ έχουμε) τα θέματά μας.. Από ό, τι φάνηκε κάναμε κακό ο ένας στον άλλον.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  2. "Δεμονοποιημενος ανθρωπος" στο μυαλο και ιδεοψυχαναγκασμος.
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 10-02-2018, 15:40
  3. Μπορεί να "επιστρέψει" ένας άνθρωπος με ψύχωση;
    By Hope89 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 42
    Last Post: 02-12-2015, 17:00
  4. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  5. Replies: 4
    Last Post: 18-05-2007, 13:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •