ντροπαλός και πλησιασμα κοπέλας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 22 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 317
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775

    ντροπαλός και πλησιασμα κοπέλας

    Καλησπέρα θα ήθελα να με βοηθήσετε σε ένα θέμα που με απασχολεί είμαι κλειστός τύπος δεν έχω φίλους και ούτε βγαίνω έξω για καφέ και αυτό μου δημιουργηθεί κάποια ανασφάλεια, είναι και ότι δεν έχω κάποια κοπέλα ενώ άλλα παιδιά έχουν είμαι και ντροπαλός και δεν ξέρω αυτο αν απομακρύνει τις κοπελες και δεν όμως μπορώ να εκφράσω τα συναισθήματά μου σε καποια που μου αρέσει και παραέξω ακόμα και στο σχολείο δεν είχα κάτι.Προχθες είχα πάει σε έναν γάμο και καθίσαμε σε ένα τραπέζι στην μια άκρη καθόμουν εγώ και στην άλλη μια κοπέλα μου άρεσε την κοίταζα συνέχεια και είμαστε από το ίδιο χωριό και είναι δύο χρόνια μεγαλύτερη να πω πως δεν την ήξερα πριν ούτε το όνομά της και έψαξα στο fb και την βρήκα λέτε να τις στείλω αίτημα στο fb?

    με αυτά που σας έγραψα τι με συμβουλευεται να κάνω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Καλησπερα!!!!! Εχεις βαλει ενα μπλοκο στον εαυτο σου που τον μπλοκαρει απο το να ειναι ανετος και χαλαρος! Προσπαθησε να το απενεργοποιησεις αυτο και θα δεις βελτιωση!!!!!!! Γιατι να εισαι κλειστος, υπαρχει λογος; Καλυτερη ειναι η αλλη απο εσενα; Καλυτερη εννοω την κοπελα!! Αλλα και οι αλλοι, τα αλλα αγορια, τι εχεις να φοβηθεις, ισα ισα, που εισαι και σοβαρο παιδι απο αλλα ποστς σου που εχω διαβασει και θες κατι σοβαρο!! Μην πεσεις στην πρωτη τυχουσα, γιατι δεν ξερεις τι θελει απο σενα, βρες μια που να θελει και αυτη κατι σοβαρο και προχωρας αν ειναι! Για να μην τρως τα μουτρα σου μετα, δηλαδη μπορει να σου αρεσει αυτη αλλα αν δεν την εχεις ερωτευτει και αν εχεις αμφιβολιες αν σε θελει μην κολλας! Κανε μια κινηση αλλα κοψε πρωτα τι ατομο ειναι και μετα κανε κατι! Και μην μπλοκαρεις τον εαυτο σου, απλα βρες τι σε κανει και τον μπλοκαρεις και βρες το καταλληλο ατομο και ολα θα πανε καλα!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    222
    Το ότι δεν έχεις κοπέλα δεν θα πρέπει να σε κάνει να νιώθεις ανασφάλεια. Στις ανθρώπινες σχέσεις πρέπει ο καθένας να βάλει το 50% του για να υπάρχει, είτε φιλική είτε ερωτική. Σπάσε το θέμα σου σε κομμάτια για να το λύσεις λίγο λίγο. Το ένα είναι, είσαι ντροπαλός λόγω χαρακτήρα ή νιώθεις ανασφαλής; Αν είναι θέμα ανασφάλειας πρέπει να δουλέψεις με τον εαυτό σου ή με κάποιον ειδικό. Αν είσαι ντροπαλός από χαρακτήρα, χρησιμοποίησέ το προς όφελός σου. Σε πολλές κοπέλες αρέσουν οι πιο χαμηλών τόνων και συνεσταλμένοι. Πάρε ένα χαρτί και ένα στυλό και σημείωσε τί καλά πιστεύεις έχεις στον χαρακτήρα και στην εμφάνισή σου. Πίστεψε σε αυτά ώστε να νιώσεις πιο σίγουρος για τον εαυτό σου και θα δεις πως μετά θα σε προσέξουν και οι κοπέλες περισσότερο. Με το fb εγώ δεν έιμαι πολύ υπέρ από τη στιγμή που μπορείς να τη δεις ζωντανά. Γενικά μη φοβάσαι να διεκδικήσεις να γνωρίσεις κάποια κοπέλα καλύτερα. Ακόμα και αν σε απορρίψει δεν έγινε και κάτι. Ακόμα και οι μεγαλύτεροι γόηδες έχουν χυλόπιτες στο ιστορικό τους! Βρες κάτι που σου αρέσει να κάνεις και κοινωνικοποιήσου για να βρεις και φίλους!

  4. #4
    Ο τολμον νικά..

  5. #5
    Miliva21
    Guest
    Εγω πιστευω πως περαν του οτι εισαι κλειστο ατομο σε καταβαλει πολυ και το γεγονος οτι εισαι απειρος σε θεματα σχεσεων και επικοινωνιας με το αλλο φυλο γι αυτο και εχεις μια παραπανω ανασφαλεια......σταδιακα γινεσαι εμπειρος.....ομως πως??? ....με το να προσπαθεις...να μιλας..να φλερταρεις...και ας μη ξερεις τι και πως ακριβως να το κανεις....προσπαθησε και οτι βγει ετσι μαθαινεις μετα το σωστο τροπο...βρισκεις τα λαθη και κρατας τα σωστα

    Παμε τωρα στη κοπελα που σε ενδιαφερει.....δεν θα της εκφρασεις τα συναισθηματα σου....κατευθειαν....δλδ πχ γεια σου σε ειδα και μου αρεσες....
    αυτο που μπορεις να κανεις ειναι αν η κοπελα κινειται στο περιβαλλον σου και μπορεις να της πιασεις ευκολα τη κουβεντα να πας και να της πεις..."γεια..νομιζω εχουμε ξανασυναντηθει..εσυ δεν ησουν στο ταδε γαμο τοτε....και μπλα μπλα....τωρα που σε βλεπω παιζει να ειμαστε και απο το ιδιο χωριο..!!"....κ θα της πιασεις φιλικη κουβεντα να ξεψαρωσει κ αυτη...μετα ισως θα μπορουσες να της ζητησεις το φβ της...για να μιλατε....παντως το βασικο ειναι να μην εχεις στο μυαλο σου οτι πας να φλερταρεις την κοπελα πιυ σου αρεσει..για να μη μπλοκαρεις...να σκεφτεσαι απλως οτι πας να μιλησεις σε μια κοπελα που σου φαινεται γνωστη απο καπου.....

    Αν το face to face σε φρικαρει υπερβολικα...τοτε στειλε της αιτημα φιλιας στο φβ και πες της ολα αυτα που σου ειπα μεσω μηνυματων....(και που ξερεις!!......!κατι ειναι και αυτο απο το τιποτα...) και αν δεν πετυχει τουλαχιστον θα εχεις κανει ενα βημα παραπανω για την επομενη φορα..που θα σ γυαλισει καποια.....
    Μη φοβασαι εκθεσου!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Ο τολμων δεν νικα παντα αμεσα, αλλα σιγουρα θα βρει τον δρομο για την νικη.
    Φιλε μου σε πρωτη φαση κανε τον φοβο για την απορριψη φιλο σου αγαπημενο. Διασκεδασε το.
    Επισης μην ρωτας ουτε εδω ουτε κανεναν. Βασισου στον εαυτο σου, θες να στειλεις μνμ? Στειλε. Ανελαβε την ευθυνη της απορριψης μονος σου η της επιτυχιας.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Εγω δεν νομιζω οτι τρελαινεται για τη συγκεκριμενη κοπελα οποτε καλυτερα να μιλησει πρωτα μαζι της να δει αν αξιζει για να μην πληγωθει και του πανε ολα στραβα μετα. Αν δεν κανει αυτη παει σε αλλη μεχρι να βρει καποια να ειναι αμοιβαιο. Και μπλοκαρει τον εαυτο του ακριβως γι'αυτο, για να μην πληγωθει, το κανει ασυναισθητα, οποτε για να μην εχει αυτο το φοβο μιας και πρεπει να ειναι ευαισθητος καλυτερα να βρει καποια που να αξιζει πρωτα και μετα να κανει κατι.

  8. #8
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Εγω δεν νομιζω οτι τρελαινεται για τη συγκεκριμενη κοπελα οποτε καλυτερα να μιλησει πρωτα μαζι της να δει αν αξιζει για να μην πληγωθει και του πανε ολα στραβα μετα. Αν δεν κανει αυτη παει σε αλλη μεχρι να βρει καποια να ειναι αμοιβαιο. Και μπλοκαρει τον εαυτο του ακριβως γι'αυτο, για να μην πληγωθει, το κανει ασυναισθητα, οποτε για να μην εχει αυτο το φοβο μιας και πρεπει να ειναι ευαισθητος καλυτερα να βρει καποια που να αξιζει πρωτα και μετα να κανει κατι.
    Και πως θα δει ποια αξιζει και ποια οχι.....θα τη σκαναρει για να βγαλει συμπερασμα......??

    Και επιπλεον τι σημαινει οτι ειναι ευαισθητος ?.....ολοι ειμαστε ευαισθητοι στην απορριψη....

    Το να βαλει τον εαυτο του σε μια γυαλα δεν θα τον οφελησει σε τιποτα ....
    Ετσι ειναι οι σχεσεις....σ αρεσει καποιος...διεκδικεις...ρισκα ρεις να φας τα μουτρα σου ....μπορει να κανεις σχεση μαζι του...θα τον εμπιστευτεις και ας προδοθεις....

    Αν δεν θελει να ρισκαρει ας μεινει απομονωμενος στο δωματιο του να παρατηρει τους αλλους που θα ζουν....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Και πως θα δει ποια αξιζει και ποια οχι.....θα τη σκαναρει για να βγαλει συμπερασμα......??

    Και επιπλεον τι σημαινει οτι ειναι ευαισθητος ?.....ολοι ειμαστε ευαισθητοι στην απορριψη....

    Το να βαλει τον εαυτο του σε μια γυαλα δεν θα τον οφελησει σε τιποτα ....
    Ετσι ειναι οι σχεσεις....σ αρεσει καποιος...διεκδικεις...ρισκα ρεις να φας τα μουτρα σου ....μπορει να κανεις σχεση μαζι του...θα τον εμπιστευτεις και ας προδοθεις....

    Αν δεν θελει να ρισκαρει ας μεινει απομονωμενος στο δωματιο του να παρατηρει τους αλλους που θα ζουν....
    Εγω ειμαι κατα του να πληγωνεται καποιος.......Οσον αφορα στο πρωτο ερωτημα: Δεν θα κανει σχεση αμεσως, θα την γνωρισει πρωτα, θα της κανει τις ερωτησεις που θελει, εξυπνος ειναι, δεν πιστευω οτι ειναι χαζος και μετα θα κανει σχεση. Ναι, θα τη σκαναρει αλλα με τον τροπο που ειπα.
    Αφου ειμαστε ολοι ευαισθητοι τοτε γιατι πεφτουμε με τα μουτρα οπως λες; Τοτε κατι λαθος κανουμε! Γι'αυτο να μην κανει τα ιδια λαθη και η νεα γενια, αν μπορει να τα αποφυγει γιατι οχι;
    Του αρεσει, δεν ειναι ερωτευμενος αρα εχει περιθωρια επιλογης ακομα.......καλυτερα να μην κανουμε κατι μονο με αυτους που μας αρεσουνε αλλα με αυτους που εχουμε πιθανοτητες κιολας.........για να δεσει το γλυκο.........
    Οι αλλοι που ζουν δεν ειναι ευτυχισμενοι γιατι δεν πληρουν τις προυποθεσεις που ειπα......αν γινεται να γλιτωσουμε καποιον απο το να πληγωθει γιατι να μην το κανουμε;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Φιλε πανω! Εγω ντρεπομαι να κοιταξω γυναικα για να μην πει ''Τι με κοιταει αυτος'' ειναι χειροτερη η περιπτωση μου και ειμαι 31!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Φιλε πανω! Εγω ντρεπομαι να κοιταξω γυναικα για να μην πει ''Τι με κοιταει αυτος'' ειναι χειροτερη η περιπτωση μου και ειμαι 31!
    Ετσι ακριβως θα πει γιατι θα την κοιταξεις με φοβισμενο και παραξενο υφος επειδη ντρεπεσαι. Θα πει αυτο που θα ελεγες και εσυ αν ησουν στη θεση της.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Φιλε πανω! Εγω ντρεπομαι να κοιταξω γυναικα για να μην πει ''Τι με κοιταει αυτος'' ειναι χειροτερη η περιπτωση μου και ειμαι 31!
    Μπορει και να πει ομως τι κοιταει αυτος λες να του αρεσω;

  13. #13
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Εγω ειμαι κατα του να πληγωνεται καποιος.......Οσον αφορα στο πρωτο ερωτημα: Δεν θα κανει σχεση αμεσως, θα την γνωρισει πρωτα, θα της κανει τις ερωτησεις που θελει, εξυπνος ειναι, δεν πιστευω οτι ειναι χαζος και μετα θα κανει σχεση. Ναι, θα τη σκαναρει αλλα με τον τροπο που ειπα.
    Αφου ειμαστε ολοι ευαισθητοι τοτε γιατι πεφτουμε με τα μουτρα οπως λες; Τοτε κατι λαθος κανουμε! Γι'αυτο να μην κανει τα ιδια λαθη και η νεα γενια, αν μπορει να τα αποφυγει γιατι οχι;
    Του αρεσει, δεν ειναι ερωτευμενος αρα εχει περιθωρια επιλογης ακομα.......καλυτερα να μην κανουμε κατι μονο με αυτους που μας αρεσουνε αλλα με αυτους που εχουμε πιθανοτητες κιολας.........για να δεσει το γλυκο.........
    Οι αλλοι που ζουν δεν ειναι ευτυχισμενοι γιατι δεν πληρουν τις προυποθεσεις που ειπα......αν γινεται να γλιτωσουμε καποιον απο το να πληγωθει γιατι να μην το κανουμε;
    Και μετα μπορει να μετανιωνεις που συμβιβαζοσουν με ατομα τα οποια σε ηθελαν περισσοτερο παρα εσυ αυτους
    ..................να βγεις και απογοητευμενος...γιατι ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΓΩΣΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ....

    και να μετανιωνεις που δεν κηνυγησες παραπανω και δν διεκδικησες αυτον που θελει η καρδια σου.....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Και μετα μπορει να μετανιωνεις που συμβιβαζοσουν με ατομα τα οποια σε ηθελαν περισσοτερο παρα εσυ αυτους
    ..................να βγεις και απογοητευμενος...γιατι ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΠΛΗΓΩΣΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ....

    και να μετανιωνεις που δεν κηνυγησες παραπανω και δν διεκδικησες αυτον που θελει η καρδια σου.....
    Δεν ειναι κακο να εισαι με ατομο που σε θελει περισσοτερο απο οτι εσυ αυτον αρκει να μην τον πληγωνεις, γιατι στην πορεια μπορει να τον θες κι εσυ πολυ. Οποτε μπορει να γινει αυτος αυτο που θελει η καρδια σου......Και δεν ειναι και σιγουρο οτι σε θελει περισσοτερο ο αλλος αν κανεις αυτα που ειπα.....
    Οσο για το οτι ολοι οι ανθρωποι μπορει να σε πληγωσουν σε μια σχεση δεν ειναι ολα τα δαχτυλα ιδια....

  15. #15
    Miliva21
    Guest
    Εγω επιμενω στο να διεκδικει αυτη που θελει περισσοτερο και να μη το παει με γνωμονα στο που θα πληγωθει λιγοτερο.....γιατι

    ολες οι σχεσεις εχουν τον πονο μεσα....και θα σε πληγωσουν και θα πληγωσεις.....κανονας

Page 1 of 22 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Με την Μητέρα της κοπέλας μου..
    By kourlias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-11-2015, 15:16
  2. ΕΡΩΤΙΚΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ
    By BreakingTheHabit in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 21-02-2013, 01:20
  3. πλησίασμα γυναίκας
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 76
    Last Post: 01-04-2012, 13:17
  4. Ντροπαλός κτλ
    By kapoioss in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 39
    Last Post: 19-12-2011, 09:41
  5. πλησίασμα για σχέση
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 20-08-2009, 23:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •