Υπάρχει για όλους ο "άνθρωπος της ζωής μας"; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    5
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Να το βγάλεις από το μυαλό σου !

    Ζήσε την ζωή σου κάνε σχέσεις αλλά αυτό άστο έξω από το μυαλό σου ...Όσο κάτι το κυνηγάμε τόσο δεν έρχεται..

    Άστο και όταν έρθει η ώρα του μην αγχώνεσαι θα το καταλάβεις αμέσως.
    Καλώς ήρθες κιόλας!
    Ήθελα να σε ευχαριστήσω για το μήνυμα και μέχρι να μάθω πώς λειτουργεί το έγραψα 2 φορές..συγνώμη

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Archy View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα και το καλωσόρισμα. Είναι ωραίο να βλέπεις πώς σκέφτονται κ οι άλλοι, και να μοιράζονται μαζί σου πράγματα από τις εμπειρίες τους, ακόμα κι αν δεν τους γνωρίζεις.
    Quote Originally Posted by Archy View Post
    Ήθελα να σε ευχαριστήσω για το μήνυμα και μέχρι να μάθω πώς λειτουργεί το έγραψα 2 φορές..συγνώμη
    Καλημερα!
    Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη ,οτι απορία εχεις να ρωτάς και θα παίρνεις απαντήσεις απο τα μέλη εδώ μέσα!

    Οτι μοιράζεσαι πάντα είναι πολύτιμο ,ειδικά τα συναισθήματά σου και τους προβληματισμους σου .
    Σε γλυτώνουν απο πολλά!
    Μην φοβάσαι να δίνεις πράγματα αρκει να τα νιώθεις αληθινα .Και αν πληγωθείς δεν πειράζει, να κρατας μονο τα όμορφα στο τέλος ,θα δεις θα σε παει πολυ παρακάτω σε ολο αυτο που αισθάνεσαι !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    νομίζω ότι ο καθένας θα σου απαντήσει διαφορετικά ανάλογα με τη δική του εμπειρία.
    Θεωρητικά μπορεί να υπάρχει ο άνθρωπος της ζωής μας.
    Το θέμα είναι όμως, στην πράξη, θα διασταυρωθούμε ποτέ μαζί του; Αρχίζουμε και παίζουμε με στατιστικές πιθανότητες.
    Θα είμαστε και για αυτήν/ον ο άνθρωπος της ζωής του;
    Άσε το άλλο (μου επιτρέπεις τον ενικό ελπίζω, βλέπω ότι όλοι έτσι γράφουν): το να ξεκινάμε με το σκεπτικό ότι ψάχνω τον άνθρωπο της ζωής μου, ενέχει τον κίνδυνο να εξιδανικεύσουμε το λάθος άτομο και μετά να ακολουθήσει η απότομη προσγείωση. Προσωπικά την έχω πατήσει με αυτό τον τρόπο.
    Ή, αντίθετα, να απέχουμε από το ερωτικό παιχνίδι μέχρι να βρούμε το ιδεατό ταίρι - κι αυτό είναι προβληματικό, νομίζω.

    Προσωπικά δεν την έχω βρει ακόμα και σκέφτομαι σοβαρά να εγκαταλείψω την προσπάθεια. Ψύλλοι στ' άχυρα...

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Η αποψη μου ειναι πως το ερωτημα ειναι λιγο περιεργο, δλδ πως μπορει να υπαρχει ενα συγκεκριμενο ατομο καπου που να μας κανει εμας? Θα πρεπει να ειναι εδω? Ελλαδα? και αν του συμβει κατι? εκτως αν ειναι παρα πολλα ατομα.Αρα ειναι λιγο μυθικο το θεμα.
    Μαλον το ζητημα δεν ειναι το να ψαξουμε να βρουμε το συγκεκριμενο ατομο πραγμα που ειναι δικαιολογια για να εχουμε πολλες ερωμενες ,και πολλους αγαπητικους οι γυναικες!! Μαλον αυτο που πρεπει να γινει ειναι να βρουμε μεσα μας τον ειδανικο συντροφο! να ψαξουμε και να εξαδινικευσουμαι εμεις προσωπικα ο καθε ενας μας του τι ζηταμε, τι πρεπει να εχει αυτο το ατομο, ομως θα πρεπει να ειμαστε ρεαληστικοι!
    Ετσι , νομιζω οτι οταν ειμαστε εμεις διατεθιμενοι να αλλαξουμε ,οταν θα ειναι το ιδιο και η συντροφος μου!! οταν μπορεσουμε δλδ απο δυο ξεχωριστα ατομα με δυο ατομικες και ξεχωριστες επιδιωξεις προς την ζωη να τις καταστρεψουμε! και να ξανα γεννηθουμε σε ενα νεο πνευμα! αν δλδ μπορεσουμε να εχουμε κοινα ονειρα ,οταν ο ενας ενδιαφερεται αμεσα για τον αλλον, οταν δεν υπαρχει φοβος και ανασφαλεια αναμεσα μας! τωτες παει να πει οτι ομορφο ,κατις παραπανω απο τα συνηθες σεξουαλικα ζευγαρια υπαρχει!!! οταν λοιπον υπρξει αυτο νομιζω οτι θα ειναι μεγαλη βλακεια να το σπασετς παιδια! απεναντιας θα σας ελεγα να το ενωσετε και με τα δεσμα της ορθοδοξου πιστεως.
    1

  5. #35
    Η απαντηση που πηρα προσφατα απο κοπελα που γουσταρα, εκανα παρεα κ τελικα πλεον δεν μιλαω... ''Μαζι σου νοιωθω ασφαλεια, εμπιστοσυνη, ειμαι ο εαυτος μου, περναω καλα, εχουμε κοινους στοχους, κοινα ονειρα, μ αρεσει ο χαρακτηρας σου, η εμφανιση σου κτλ κτλ, αλλα δε μου βγαινει το ερωτικο.Σε βλεπω σαν φιλο'' Ισως θα κολλαγε σε αλλο τοπικ αυτο, αλλα ποσο συχνο μπορει να ναι να υπαρχουν ολες οι προυποθεσεις για κατι καλο κ να κολλαει εκει το πραγμα... Στο οτι πολλοι/ες κολλανε η φοβονται η δεν τους βγαινει η ερωτικη διαθεση.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Η απαντηση που πηρα προσφατα απο κοπελα που γουσταρα, εκανα παρεα κ τελικα πλεον δεν μιλαω... ''Μαζι σου νοιωθω ασφαλεια, εμπιστοσυνη, ειμαι ο εαυτος μου, περναω καλα, εχουμε κοινους στοχους, κοινα ονειρα, μ αρεσει ο χαρακτηρας σου, η εμφανιση σου κτλ κτλ, αλλα δε μου βγαινει το ερωτικο.Σε βλεπω σαν φιλο'' Ισως θα κολλαγε σε αλλο τοπικ αυτο, αλλα ποσο συχνο μπορει να ναι να υπαρχουν ολες οι προυποθεσεις για κατι καλο κ να κολλαει εκει το πραγμα... Στο οτι πολλοι/ες κολλανε η φοβονται η δεν τους βγαινει η ερωτικη διαθεση.
    Συχνά και μπορώ να σε καταλάβω!

    Το εχω νοιώσει και εγώ αυτό σε μεγάλο βαθμό για ένα άτομο!
    Σε τέτοιο βαθμό που καμιά φορά ο άλλος το παρεξηγεί.

    Θες ο συγκεκριμενος να είναι καλά,να μην στεναχωριέται ,να μην πονάει ούτε ψυχικά ούτε σωματικά.....θες να μιλάτε γιατί έχετε κοινά πράγματα μαζί να συζητήσετε ..
    Δεν αντέχεις στην ιδέα ότι δεν είναι καλά ....
    Θέλεις να τον βλέπεις να προχωράει στα όνειρα του που μπορεί να είναι κοινά αλλά με διαφορετικο παρονομαστή.....
    Να χαίρεσαι με την χαρά του και να λυπάσαι με την λύπη του...

    Να τον αγαπάς με όλη σου την δύναμη και παρ όλο τις διαφωνίες σας και τις εντάσεις σας αυτο να μην αλλάζει ...ίσα ίσα να ανακαλυπτεις οτι είναι τόσο δυνατό που τίποτα απ' όλα αυτά δεν έχουν την ικανότητα να το αλλάξουν...μονο να το δυναμώσουν....

    Δεν έχει όμως καμία σχέση με το ερωτικό ...δεν συγκρίνεται με ερωτικό ...
    Είναι καθαρά φιλικό ή καλύτερα αδελφικό θα έλεγα εγώ. ..
    Νομίζεις ότι βρήκες τον χαμένο σου αδελφό -αδελφη ..
    Είναι πολύ δύσκολο για κάποιον που δεν το έχει νιώσει να το καταλάβει ....

    Μην διώχνεις τέτοια άτομα από την ζωή σου ,αυτά τα άτομα να ξέρεις ότι θα είναι δίπλα σου ακόμα και στα πιο δύσκολα σου .
    Και το μόνο που θα θέλουν είναι το καλό σου .
    Θα είναι εκεί με μία σου λέξη ....
    Γιατί αυτά τα άτομα όταν σου λένε σ αγαπάω το εννοούν...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by peter View Post
    ''Μαζι σου νοιωθω ασφαλεια, εμπιστοσυνη, ειμαι ο εαυτος μου, περναω καλα, εχουμε κοινους στοχους, κοινα ονειρα, μ αρεσει ο χαρακτηρας σου, η εμφανιση σου κτλ κτλ, αλλα δε μου βγαινει το ερωτικο.Σε βλεπω σαν φιλο''
    ω παναγία μου! πόσες φορές την έχουμε ακούσει όλοι μας αυτή την ευγενική χυλόπιτα "σε βλέπω σαν φίλο"! Στην πραγματικότητα δεν είναι καθόλου ευγενική: είναι η πιο προσβλητική χυλόπιτα που υπάρχει. Δηλαδή μας λέει η άλλη "σε γουστάρω κατά τα λοιπά αλλά όταν πρόκειται για σεξ θα το αναζητήσω κάπου αλλού. Γιατί "δεν μου κάνεις κλικ" (άλλη ανόητη έκφραση!). Μας αντιμετωπίζει λες κι είμαστε άφυλα - και πρέπει να της πούμε κι ευχαριστώ για τη ...φιλική αγάπη!

    Σκεφτείτε να κάνουμε εμείς το αντίστοιχο: να πω εγώ π.χ. σε κάποια ότι "σε συμπαθώ σαν άνθρωπο και μαζί σου έτσι κι αλλιώς κι αλλιώτικα - αλλά ξέρεις δεν μου κάνει κούκου για πάρτη σου".
    Μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες θα έχουν μάθει όλες οι φίλες και γνωστές της ότι ο Στηβ μάλλον είναι γκέι ή είναι ανίκανος ή έχει κάποιου είδους σύμπλεγμα και δε συμμαζεύεται...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    ω παναγία μου! πόσες φορές την έχουμε ακούσει όλοι μας αυτή την ευγενική χυλόπιτα "σε βλέπω σαν φίλο"! Στην πραγματικότητα δεν είναι καθόλου ευγενική: είναι η πιο προσβλητική χυλόπιτα που υπάρχει. Δηλαδή μας λέει η άλλη "σε γουστάρω κατά τα λοιπά αλλά όταν πρόκειται για σεξ θα το αναζητήσω κάπου αλλού. Γιατί "δεν μου κάνεις κλικ" (άλλη ανόητη έκφραση!). Μας αντιμετωπίζει λες κι είμαστε άφυλα - και πρέπει να της πούμε κι ευχαριστώ για τη ...φιλική αγάπη!

    Σκεφτείτε να κάνουμε εμείς το αντίστοιχο: να πω εγώ π.χ. σε κάποια ότι "σε συμπαθώ σαν άνθρωπο και μαζί σου έτσι κι αλλιώς κι αλλιώτικα - αλλά ξέρεις δεν μου κάνει κούκου για πάρτη σου".
    Μέσα στις επόμενες 2-3 μέρες θα έχουν μάθει όλες οι φίλες και γνωστές της ότι ο Στηβ μάλλον είναι γκέι ή είναι ανίκανος ή έχει κάποιου είδους σύμπλεγμα και δε συμμαζεύεται...
    Έχεις ένα μοναδικό τρόπο να τα βλέπεις όλα μέσα από το σεξ για αυτό και όλες αυτές οι αντιλήψεις που έχεις ...

    Δηλαδή για εσένα φιλιά δεν υπάρχει ανάμεσα σε γυναίκα και άντρα ?
    Όλα πρέπει να περνάνε από το κρεβάτι?

    Γιατί είναι απαραίτητο ένας άντρας και μια γυναίκα που περνάνε καλά να καταλήγουν στο κρεβάτι ?
    Αν δηλαδή δεν συμβαίνει αυτό ο άλλος είναι γκευ ?
    Αν γίνονται πολύ ωραίες συζητήσεις,υπάρχει χιούμορ και συμπληρώνει ο ένας τον άλλον όταν το έχουν ανάγκη χωρίς να υπάρξει σεξ είναι προβληματικό?

    Πόσο λάθος αυτή η αντίληψη πραγματικά ....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    για εσένα φιλιά δεν υπάρχει ανάμεσα σε γυναίκα και άντρα ?

    Γιατί είναι απαραίτητο ένας άντρας και μια γυναίκα που περνάνε καλά να καταλήγουν στο κρεβάτι ?
    Αν δηλαδή δεν συμβαίνει αυτό ο άλλος είναι γκευ ?
    Κατά καιρούς είχα αρκετές φίλες - και καλές φίλες. Just friends που ήταν όμως αμοιβαίο. Τελευταία έχουν μειωθεί γιατί η οικογενειακή ζωή ντε φάκτο απομονώνει τον άνθρωπο από παρέες κ.λπ.

    Έχω κάνει όμως και άπειρες ώρες "γκομενοφύλακας". Κάνοντας παρέα με κάποιες που τις επιθυμούσα αλλά εκείνες με είχαν μεν στη "friend zone" (άλλη ανόητη έκφραση...) χωρίς όμως να μου το ξεκόβουν και τελείως και μάλιστα συχνά έπαιρναν οι ίδιες την πρωτοβουλία για να κάνουμε παρέα.
    Αυτό όμως κοστίζει ψυχικά: να κάνεις καλή παρέα με κάποια, να υπάρχουν κοινά σημεία αναφοράς, αλληλοκατανόηση και υποστήριξη κ.ο.κ., να τη βλέπεις ΚΑΙ ερωτικά αλλά εκείνη να ψάχνει αλλού όταν θέλει σεξ.
    - Δεν σε βλέπω σαν άντρα. - Δηλ. σαν τι με βλέπεις; σαν γεμιστά κολοκυθάκια αυγολέμονο;
    Είναι χειρότερο από το να σου πει κάποια "άσε με ρε φίλε, δεν σε γουστάρω καθόλου".

    το αποκορύφωμα ήταν κάποια με την οποία έβγαινα για κα'ναν χρόνο. Ψιλο-αλλοπρόσαλλη, μια με είχε στο just friends, μια πήγαινε να μου δώσει λίγο θάρρος. Επειδή δεν είχα κάτι καλύτερο εκείνο το διάστημα, δεν ξέκοψα. Γκομενοφυλακή και άγιος ο θεός.
    Η κατάληξη: μετά από σχεδόν έναν χρόνο βρεθήκαμε στο σπίτι της σε τρυφερή στιγμή. Επιτέλους, σκέφτηκα.
    Ε λοιπόν, μείναμε στα προκαταρκτικά: εκείνη κάποια στιγμή καθόταν ακίνητη ανάσκελα και κοιτούσε το ταβάνι με ύφος λες και την πήγαιναν στο χειρουργείο, εμένα μου έγινε 2-3 εκατοστά.
    Εκ των υστέρων μάλιστα κατάλαβα ότι ήταν παρθένα και ντρεπόταν να μου το πει.

    Δύσκολο καθήκον το just friends εις το περίπου.

    Αυτό με τους γκέι δεν το λέω εγώ. Πολλές κυρίες το λένε ;-)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    Κατά καιρούς είχα αρκετές φίλες - και καλές φίλες. Just friends που ήταν όμως αμοιβαίο. Τελευταία έχουν μειωθεί γιατί η οικογενειακή ζωή ντε φάκτο απομονώνει τον άνθρωπο από παρέες κ.λπ.

    Έχω κάνει όμως και άπειρες ώρες "γκομενοφύλακας". Κάνοντας παρέα με κάποιες που τις επιθυμούσα αλλά εκείνες με είχαν μεν στη "friend zone" (άλλη ανόητη έκφραση...) χωρίς όμως να μου το ξεκόβουν και τελείως και μάλιστα συχνά έπαιρναν οι ίδιες την πρωτοβουλία για να κάνουμε παρέα.
    Αυτό όμως κοστίζει ψυχικά: να κάνεις καλή παρέα με κάποια, να υπάρχουν κοινά σημεία αναφοράς, αλληλοκατανόηση και υποστήριξη κ.ο.κ., να τη βλέπεις ΚΑΙ ερωτικά αλλά εκείνη να ψάχνει αλλού όταν θέλει σεξ.
    - Δεν σε βλέπω σαν άντρα. - Δηλ. σαν τι με βλέπεις; σαν γεμιστά κολοκυθάκια αυγολέμονο;
    Είναι χειρότερο από το να σου πει κάποια "άσε με ρε φίλε, δεν σε γουστάρω καθόλου".

    το αποκορύφωμα ήταν κάποια με την οποία έβγαινα για κα'ναν χρόνο. Ψιλο-αλλοπρόσαλλη, μια με είχε στο just friends, μια πήγαινε να μου δώσει λίγο θάρρος. Επειδή δεν είχα κάτι καλύτερο εκείνο το διάστημα, δεν ξέκοψα. Γκομενοφυλακή και άγιος ο θεός.
    Η κατάληξη: μετά από σχεδόν έναν χρόνο βρεθήκαμε στο σπίτι της σε τρυφερή στιγμή. Επιτέλους, σκέφτηκα.
    Ε λοιπόν, μείναμε στα προκαταρκτικά: εκείνη κάποια στιγμή καθόταν ακίνητη ανάσκελα και κοιτούσε το ταβάνι με ύφος λες και την πήγαιναν στο χειρουργείο, εμένα μου έγινε 2-3 εκατοστά.
    Εκ των υστέρων μάλιστα κατάλαβα ότι ήταν παρθένα και ντρεπόταν να μου το πει.

    Δύσκολο καθήκον το just friends εις το περίπου.

    Αυτό με τους γκέι δεν το λέω εγώ. Πολλές κυρίες το λένε ;-)
    Μπορώ να καταλάβω τι εννοείς και πως το εννοείς ...

    Εγώ δεν μιλάω όμως αυτό να συμβαίνει με πολλά άτομα .
    Αυτό που σου περιέγραψα εγώ να σου συμβεί το πολύ με ένα άντε δύο άτομα ...
    Και πάλι τα δύο που λέω είναι πολλά ....

    Σίγουρα η φιλία ενός άντρα και μιας γυναίκας θα περάσει και από το ερωτικό στάδιο...άλλωστε αυτή είναι η φύση μας δεν μπορούμε να την αλλάξουμε ...
    Ειδικά όταν υπάρχουν πολλές από τις προϋποθέσεις για να αναπτυχθεί κάτι το ερωτικό αλλά δεν μπορεί να ευδοκιμήσει για πολλούς λόγους ....

    Αυτό δεν σημαίνει ότι επειδή δεν προχωράει σε αυτό το κομμάτι ότι δεν μπορεί να κρατηθεί μια όμορφη φιλιά...

    Εκτός βέβαια και αν ο ένας από τους δύο δεν το αντέχει ...αν δεν μπορεί να διαχειριστεί αυτό που νιώθει..
    Τότε κάνεις πίσω ..

    Για να μπορείς να διαχειριστείς μια τέτοια φιλιά πρέπει να έχεις πλήρη επίγνωση τι είναι αυτό που αισθάνεσαι ..

    Να σου μιλήσω και προσωπικά ...
    Εγώ μπορώ άνετα να το διαχειριστώ όλο αυτό ....μπορώ να δώσω πράγματα σε έναν φίλο μου ...και πολλά μάλιστα ...
    Να του σταθώ να του πω ,πως είμαι εδώ ,σε νοιάζομαι και σε αγαπάω όταν το νιώσω πραγματικά ...
    Ερωτικά όμως δεν μπορώ ...και να προσπαθήσω δεν θα μου μου βγει ,το ξέρω ...θα είμαι μια άλλη ..θα είναι κάτι έξω από εμένα και σίγουρα δεν θα είναι κάτι αληθινό..
    Σαν να μου ζητάς να δω ερωτικά τον αδελφό μου ...γίνεται αυτό?
    Όχι φυσικά ....
    Γιατί είμαι καλυμμένη σε αυτό το κομμάτι ...γιατί δεν μπορώ να δω ερωτικά άλλον άντρα πέραν από τον αντρα μου ....
    Δεν μου βγαίνει πως να το πω..
    Ξέρω πολύ καλά να ξεχωρίζω και να διαχωρίζω την θέση των συναισθημάτων μου όταν δω καθαρά τι συμβαίνει ...

    Αν αυτό συμβαίνει σε έναν άνθρωπο τότε δεν ισχύουν όλα αυτά που λες ...
    Και στο ίδιο κρεβάτι να είμαι με τον άλλον δεν ...γιατί εκεί λειτουργούν άλλα....για εμένα τουλάχιστον ..και για κάθε έναν πιστεύω που ξέρει πολύ καλά τι νιώθει και τι έχει !


    Γι αυτό είπα ...ότι αν κάποιος δεν το έχει ζήσει δεν μπορεί να το καταλάβει ...

    Εσύ τώρα με την φίλη σου μάλλον πειράματα κάνατε ....και σίγουρα εκείνη ...ήθελε να κάνει κάτι για πρώτη φορά και μάλλον διάλεξε εσένα..
    Έλα όμως που δεν λειτουργεί έτσι..
    Εσείς λειτουργείτε διαφορετικά και μπορεί να σας βγει και με μια φίλη ...η γυναίκα όμως είναι πολύ περίεργη φάση ...
    Λειτουργεί αλλιώς .
    Ξέρεις νομίζω....
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #41
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Συχνά και μπορώ να σε καταλάβω!

    Το εχω νοιώσει και εγώ αυτό σε μεγάλο βαθμό για ένα άτομο!
    Σε τέτοιο βαθμό που καμιά φορά ο άλλος το παρεξηγεί.

    Θες ο συγκεκριμενος να είναι καλά,να μην στεναχωριέται ,να μην πονάει ούτε ψυχικά ούτε σωματικά.....θες να μιλάτε γιατί έχετε κοινά πράγματα μαζί να συζητήσετε ..
    Δεν αντέχεις στην ιδέα ότι δεν είναι καλά ....
    Θέλεις να τον βλέπεις να προχωράει στα όνειρα του που μπορεί να είναι κοινά αλλά με διαφορετικο παρονομαστή.....
    Να χαίρεσαι με την χαρά του και να λυπάσαι με την λύπη του...

    Να τον αγαπάς με όλη σου την δύναμη και παρ όλο τις διαφωνίες σας και τις εντάσεις σας αυτο να μην αλλάζει ...ίσα ίσα να ανακαλυπτεις οτι είναι τόσο δυνατό που τίποτα απ' όλα αυτά δεν έχουν την ικανότητα να το αλλάξουν...μονο να το δυναμώσουν....

    Δεν έχει όμως καμία σχέση με το ερωτικό ...δεν συγκρίνεται με ερωτικό ...
    Είναι καθαρά φιλικό ή καλύτερα αδελφικό θα έλεγα εγώ. ..
    Νομίζεις ότι βρήκες τον χαμένο σου αδελφό -αδελφη ..
    Είναι πολύ δύσκολο για κάποιον που δεν το έχει νιώσει να το καταλάβει ....

    Μην διώχνεις τέτοια άτομα από την ζωή σου ,αυτά τα άτομα να ξέρεις ότι θα είναι δίπλα σου ακόμα και στα πιο δύσκολα σου .
    Και το μόνο που θα θέλουν είναι το καλό σου .
    Θα είναι εκεί με μία σου λέξη ....
    Γιατί αυτά τα άτομα όταν σου λένε σ αγαπάω το εννοούν...
    Ειναι πραγατικα ενας αγγελος η κοπελα κ πονεσα πολυ που την εβγαλα απ την ζωη μου! Αλλα δε θα αντεχα να την βλεπω με αλλον , οποτε νομιζω εκανα καλα...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by peter View Post
    Ειναι πραγατικα ενας αγγελος η κοπελα κ πονεσα πολυ που την εβγαλα απ την ζωη μου! Αλλα δε θα αντεχα να την βλεπω με αλλον , οποτε νομιζω εκανα καλα...
    Μα είναι φυσιολογικό να αντιδράς έτσι από την στιγμή που είναι καθαρά ερωτικό το δικό σου...
    Όσοι βλέπουμε τους άλλους φιλικά δεν μας πειραζει να τους βλέπουμε με άλλους ανθρώπους ...ισα ισα τους προτρέπουμε να κυνηγήσουν αυτο που αγαπάνε αφού ετσι θα ξέρουμε οτι θα είναι καλά!

    Οσα αντέχουμε έχουμε στην ζωη μας!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    από την στιγμή που η άλλη σου λέει ότι σε βλέπει σαν φίλο της το ξεκόβεις φίλους έχω!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Βέβαιως και υπάρχει εγώ το κατάλαβα από πόλους τρόπους πως μια γυναίκα ήταν το άλλο μου μισό, νοιαζοταν περισσότερο από εμένα για τον εαυτό μου, το θέμα είναι εγώ δεν το εκτίμησα και όταν την έχασα πήγα και έκανα απόπειρα.. Οπότε να εκτιμάμε πριν το χάσουμε όσο κλισέ κι αν ακούγετε..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Βέβαιως και υπάρχει εγώ το κατάλαβα από πόλους τρόπους πως μια γυναίκα ήταν το άλλο μου μισό, νοιαζοταν περισσότερο από εμένα για τον εαυτό μου, το θέμα είναι εγώ δεν το εκτίμησα και όταν την έχασα πήγα και έκανα απόπειρα.. Οπότε να εκτιμάμε πριν το χάσουμε όσο κλισέ κι αν ακούγετε..
    πωτε δεν ειναι αργα! εαν υπηρξαν αναμεσα σας συναισθηματα δυνατα και ισοδυναμα τοτες δεν ειναι κακο α ξανα προσπαθησεις.Ομως θα πρεπει πρωτα απο ολα να προσπαθησεις ,θα ηταν καλο να κανεις μια πρωετοιμασια ,οπως καναμε σαν αθλητες οταν βαζαμε σκοπο να καταφερουμε την επομενη σεζον να ειμαστε νικητες ετσι και εσυ θα πρεπει πρωτα απο ολα να εισαι απολυτα υγειες! να καταλαβει οτι εκανες αγωνα ,οτι προσπαθησες και οτι εκανες κατις τοσο δυσκολο χαρις τον ερωτα σου για αυτην , εαν καταφερεις αυτα τα δυο , δυσκολα μια κοπελα στην ηλικια της θα αντισταθει πιστεψεμε!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  2. "Δεμονοποιημενος ανθρωπος" στο μυαλο και ιδεοψυχαναγκασμος.
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 10-02-2018, 15:40
  3. Μπορεί να "επιστρέψει" ένας άνθρωπος με ψύχωση;
    By Hope89 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 42
    Last Post: 02-12-2015, 17:00
  4. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  5. Replies: 4
    Last Post: 18-05-2007, 13:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •