Υπάρχει για όλους ο "άνθρωπος της ζωής μας"; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 48 of 48
  1. #46
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μα είναι φυσιολογικό να αντιδράς έτσι από την στιγμή που είναι καθαρά ερωτικό το δικό σου...
    Όσοι βλέπουμε τους άλλους φιλικά δεν μας πειραζει να τους βλέπουμε με άλλους ανθρώπους ...ισα ισα τους προτρέπουμε να κυνηγήσουν αυτο που αγαπάνε αφού ετσι θα ξέρουμε οτι θα είναι καλά!

    Οσα αντέχουμε έχουμε στην ζωη μας!
    Συμφωνω, ετσι ειναι το ηθικα σωστο εξαλου, ομως απο ανθρωπο σε ανθρωπο μπορει να υπαρχουν διαφορες.Για παραδηγμα η δικη μου η καρδια , μπορει αυτην την στιγμη να μην νιωθει κατις το ερωτικο συναισθηματικα για καμια απο τις κοπελες που ειμουν μαζι τους στο παρελθον, παρολα αυτα εαν πετυχω καποια με τον φιλο της να φιλιουντε ,τυχαια στον δρομο δεν μπορω να πω οτι θα τους πω "ποσο καλα κανετε" απεναντιας θα νευριασω και θα φυγω! οσο πιο γρηγορα διοτις δεν θα μπορεσω να συγκρατηθω ! ζηλια!!! κανεις δεν ειναι τελειος! αλλα εχω κανει βηματα! διοτις μικροτερος δεν εφευγα!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Athens
    Posts
    145
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    μπορει αυτην την στιγμη να μην νιωθει κατις το ερωτικο συναισθηματικα για καμια απο τις κοπελες που ειμουν μαζι τους στο παρελθον, παρολα αυτα εαν πετυχω καποια με τον φιλο της να φιλιουντε ,τυχαια στον δρομο δεν μπορω να πω οτι θα τους πω "ποσο καλα κανετε" απεναντιας θα νευριασω και θα φυγω! οσο πιο γρηγορα διοτις δεν θα μπορεσω να συγκρατηθω ! ζηλια!!!
    κι αυτό σχετικό είναι. Πρόσφατα πέτυχα στο δρόμο την πιο αγαπημένη από τις πρώην μου, με σύζυγο και δυο παιδιά. Kαι χαρήκαμε και οι δυο που συναντηθήκαμε τυχαία. Ούτε νευρίασα ούτε στράβωσα ούτε τίποτα. Για ποιο λόγο; επειδή κάποτε με σχόλασε έπρεπε να μείνει μπάκουρη για όλη την υπόλοιπη ζωή της; πρέπει να είμαστε cool.

  3. #48
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by StephenG View Post
    κι αυτό σχετικό είναι. Πρόσφατα πέτυχα στο δρόμο την πιο αγαπημένη από τις πρώην μου, με σύζυγο και δυο παιδιά. Kαι χαρήκαμε και οι δυο που συναντηθήκαμε τυχαία. Ούτε νευρίασα ούτε στράβωσα ούτε τίποτα. Για ποιο λόγο; επειδή κάποτε με σχόλασε έπρεπε να μείνει μπάκουρη για όλη την υπόλοιπη ζωή της; πρέπει να είμαστε cool.
    μπραβο σου, δειχνεις ψυχραιμια, ανωτεροτητα και δεν εχεις αισθηματα ασχημα οπως η ζηλια. Αυτο προσπαθω να κατακτησω και εγω με τον καιρο, δεν μπορω να πω εχω κανει τεραστια βηματα σε σχεση με το παρελθον οπου ενοχλιομουν ακομη και αν ειμουν ερωτευμενος με καποιο αλλο προσωπο, αρα ηταν καθαρα κακια, καθαρα ζηλια ! ειχα δυστυχως μεσα μου αισθηματα τελειως ακυρα ,παρα το οτι δεν ειχα μεγαλη ιδεα για τον εαυτο μου δεν μπορουσα να το χονεψω αν το συναντουσα, και ηταν ακομα πιο αθλιο αυτο, διοτις το ενιωθα μονο αν τις εβλεπα, αλλιως δεν περναγε καθολου απο το μυαλο μου, ωστε να πω οτι ειχα μεσα μου κατις! απλα τις εβλεπα τυχεα κι ζηλευα! μετα το ξεχναγα! το μεγιστο δλδ της βλακιας ,ευτηχως πλεον ειμαι στο ελασσων.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  2. "Δεμονοποιημενος ανθρωπος" στο μυαλο και ιδεοψυχαναγκασμος.
    By Confused889 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 10-02-2018, 15:40
  3. Μπορεί να "επιστρέψει" ένας άνθρωπος με ψύχωση;
    By Hope89 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 42
    Last Post: 02-12-2015, 17:00
  4. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  5. Replies: 4
    Last Post: 18-05-2007, 13:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •