Εξάρτηση από υποκατάστατα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Εγω που εχω συναναστραφει με απειρουσ οι καλυτεροι ηταν οι αγροτεσ στα χωρια κι τα πρεζακια στισ πολεισ αυτοι με την μεγαλυτερη αξια
    και οι καλητεροι απο ολους ειναι οι πρεζακιδες αγροτες !!

    Οσο για το κοροαιο που λες για μενα το μγνησιο δεν ειναι τοσο, καλητερα νομιζω η C και η Ε.μετα τσιπουρο ωστε να υπαρχει παντα θερμοτητα στα πνευμονια κι λαχανο! βοηθαει πολυ στα πνευμωνια!οι ξυροι καρποι , τα μηλα που δυναμονουν την μεβρανη ,μια ουσια σαν ζελατινη στα πνευμονια που τα κραταει μαζεμενα επισης ο καφες φυλτρου χωρις ζαχαρη κι χωρις γαλα .Πολυ καλο ειναι και το χαμομυλι οπου εχει αντιξιοδητικες δυναμεις.Κακο κανουν οι βρωμικοι υδατανθρακες οπως ψωμια , περιεργα γλυκα, πιτσες κι τετοια λογο του οτι αυξανουν πολυ το διωξιδιο του ανθρακα και δυσκολευουν την αναπνοη!

  2. #17
    hlias1988
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Την κόκα την έκοψα μαχαίρι όμως... Εξι χρονια
    μας το παιζεις και μορφωμενος...
    κανενας δεν θα μπλεκοταν με ναρκωτικα εαν εχεις τα σωας τα φερνας.
    και λες οτι εχεις καταφερει περισσοτερα απο οτι εχει καταφερει ο μεσος ανθρωπος...
    δεν μου δειχνεις κατι τετοιο.....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αλλη θεραπεια depon 500mg και norgesic μυοχαλαρωτικο κι ελατε πειτε μου μετα οτι υπαρχει κορονοιοσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Καλησπέρα Γιώργο διστυχως δεν κατάφερα να κόψω από οκανα διότι έπαιρνα πολλές βενζοδιαζεπινες και τα στεριτικα ανέβηκαν στα ύψη.. Αναγκάστηκα να σταματήσω από τη δουλειά αν και με ζητούσαν τα αφεντικά να ξανά πάω τους έβρισκα δικαιολογίες.. Παίρνοντας το χάπι από οκανα και μερικούς ύπνους που με γράφει 2 κουτιά το μήνα ο ψυχίατρος του οκανα δεν έχω όρεξη για τίποτα, μια απόφαση μακριά είμαι από το να αλλάξω στροφή σε όλο αυτό γιατί το συχαθηκα.. Δεν σου υπόσχομαι αλλά θα προσπαθήσω να το ελαττώσω όσο μπορώ..

    Εσύ που λες ότι η πρέζα είναι επιλογή, έχω να πιω πρέζα 3 χρόνια και έχω κολλήσει στην νόμιμη πρέζα του κράτους την βουπρεβορφινη του οκανα που άμα δεν πάρεις την δόση στην ώρα σου βελάζεις από πόνους οπότε μην πετάς κοτσάνες γιατί πιλότος δεν θα γίνεις έτσι..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Καλησπερα φιλε μου KARMA ! χαθηκαμε , στεναχωρηθικα που διαβασα οτι ακομα εχεις αυτο το προβλημα ,τελευταια ειιχα την ιδεα οτι τα ειχες προσπερασει!
    Προσπαθησαι να σταματησεις να ριχνεις κι αλλες ευθηνες στον εαυτ σου! μην του το κανεις αυτο! ειναι ασθενεια αυτο που εχεις εσυ, εγω κι αλλα ατυχα ατομα.Οταν καποιος εχει καρκινο φταιει αυτος ? ουτες εσυ φταις λοιπον -εαν βεβαια εχει γινει εξετασει σε βαθος κι εχει υπαρξει γνοματευσει νευρολογου και ψυχειατρου -! προσωπικα το εκανα κι γνωριζω πλεον οτι δεν ηταν επυλογη μου! Εξαλου ας μας πει καποιος που νομιζει οτι η πολυτοξικομανια ειναι σταση ζωης! που νομιζει οτι ειναι καθαρη και συνηδειτη επυλογη, ας μας εξηγησει πως γινεται ενας ανδρας 30 χρονων ,που τα εχει ολα! καλη δουλεια, φιλους ομορφη κοπελα! ξαφνου να τα χαραμιζει ολα για να καταληξει με αδειο ψυγειο σπιτι του, να μην μπορει να κανει ουτε σεξ!! φιλους να μην εχει και να ζει μονο απο την ηρωινη!! ειναι αυτο δλδ αποφαση? ποιος λογικος θα το κανει αυτο?? Ετσι λοιπον αυτο το μικρο παραδηγμα οπου αναφερετε σε εμενα ειναι αποδηξη για το οτι ειναι ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!! στην χωρα μας δυστυχως αργησαμε να το δεχτουμε ,κι ακομα μονο οι γιατροι το δεχοντε!! απεναντιας η αστυνωμια ακομα μονο σε ηψυλο επιπεδο το αποδεχετε κι αυτο επειδη ειναι υποχρεομενη!
    Φιλε ΚΑΡΜΑ! , προσπαθησαι σε παρακαλω να σταματησεις την ενδοφλεβια χρηση πρωτα! περναι το φαρμακο οπως ολοι! ,εγω ειμαι στο προγραμμα κι το παιρνω κανονικα! εχω κοψει ολα τα αλλα φαρμακα ! παρα μονο τα φαρμακα της καταθλιψης μου οπου ειναιπολυ ελαφρια, το ζητησα εγω να ειναι οσο πιο ελαφρα γινεται! και ταυτοχρωνα καταφερνω να καταιβαζω και την βουπρενορφινη! αποτελλεσμα? να νιωθω εανς κανονικος ανθρωπος! οπως ολοι!! ,διοτις οταν ζεις μεσα στις ουσιες επειδη ο τροπος ζωης σε αναγκαζει να ζεις αλλιως, να υπαρχει αδρεναλινη λογο παρανομων πραξεων , αυτο δυστυχως κανει πολλα παιδια να νομιζουν οτι ειναι πιο περιπετιοδες η ζωη αυτη! ομως στην πραξη ειναι το αντιθετο! ειναι οτι πιο βαρετο υπαρχει! και οταν κατσεις και αναλυσεις το κινητρο των παρανομων πραξεων, αλλα και το κερδος απο αυτες σε αναλογια του κινδηνου οπου βαζεις την ελευθερια σου , βλεπεις οτι τελικα παιζεις την ζωη σου σε μια ζυγαρια! οπου τελικα η ελευθερια σου την εχεις τιμολογισει λιγα ευρο! και στην ακρη παραμονευη παντα, η αλλη ζυγαρια! της δικαιωσυνης! οπου δυστυχως με το ενα ματι κλεφτα σηκονει το μαντιλι που επρεπε να της εχει δεμενα τα ματια για να ειναι αντικοιμενικη!!
    Σε θερμοπαρακαλω! στο ζητω ως ανθρωπο προς ανθρωπο!! δωσε μου μια υποσχεση οτι θα κανεις προσπαθεια! ε?
    Υ.Γ. νομιζω οτι ειναι τελειως παιδικο να τσακονομεθα για ποιος εχει πιο μεγαλη εμπειρια στα ναρκωτικα, για το αν εχει η κοκα χαρμανες, η αν εχει καποιο αλλο κι ολα αυτα , απεναντιας ειναι νομιζω ντροπη το οτι μπορει καποιος να εχει μεγαλυτερη εμπειρια στις ουσιες! οχι μαγκια! αυτο το εω διοτις εκτως απο τις ουσιες πρεπει να κοψουμε κι τις κουβεντες τις "πιατσας" ,συγνωμη για οσα γραφω αλλα φανταζομαι οτι ο σκοπος αυτων θα σας κανει να με δικαιολογησετε!
    Εχω κάνει 4 φορές στο στρατό όταν ημουν παλιος και δεν περνούσε ο χρόνος με τίποτα. Ξέρεις γιατί έκανα 4 και όχι 5 ή 15 φορές; Επειδή ήμουν βέβαιος πως αν συνέχιζα θα κολλούσα, ήταν τα καμπανάκια που σου έγραψα. Και ξέρεις η μαστούρα της στο είμαι σε ένα χώρο που βαριέμαι τη ζωή μου και δεν περνάει ο χρόνος με τίποτα ήταν πολύ γλυκια.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Καλησπέρα Γιώργο διστυχως δεν κατάφερα να κόψω από οκανα διότι έπαιρνα πολλές βενζοδιαζεπινες και τα στεριτικα ανέβηκαν στα ύψη.. Αναγκάστηκα να σταματήσω από τη δουλειά αν και με ζητούσαν τα αφεντικά να ξανά πάω τους έβρισκα δικαιολογίες.. Παίρνοντας το χάπι από οκανα και μερικούς ύπνους που με γράφει 2 κουτιά το μήνα ο ψυχίατρος του οκανα δεν έχω όρεξη για τίποτα, μια απόφαση μακριά είμαι από το να αλλάξω στροφή σε όλο αυτό γιατί το συχαθηκα.. Δεν σου υπόσχομαι αλλά θα προσπαθήσω να το ελαττώσω όσο μπορώ..

    Εσύ που λες ότι η πρέζα είναι επιλογή, έχω να πιω πρέζα 3 χρόνια και έχω κολλήσει στην νόμιμη πρέζα του κράτους την βουπρεβορφινη του οκανα που άμα δεν πάρεις την δόση στην ώρα σου βελάζεις από πόνους οπότε μην πετάς κοτσάνες γιατί πιλότος δεν θα γίνεις έτσι..
    Αν μιλάς εσυ για στερητικά τι να πούνε εκείνοι που περνάνε τα στερητικά τους στην φυλακή χωρίς μία και χωρίς καμία βοήθεια; Φίλε αν πραγματικά θέλεις να τα κόψεις όλα, πήγαινε σε ένα ψυχιατρείο και πες τους να κάνεις εκούσια για το subutex και τους ύπνους. Θέλεις να τα κόψεις; Κάντο εσύ θα έχεις και μια βοήθεια, αυτοί που τα πέρασαν στην φυλακή δεν είχαν καμία βοήθεια!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αν μιλάς εσυ για στερητικά τι να πούνε εκείνοι που περνάνε τα στερητικά τους στην φυλακή χωρίς μία και χωρίς καμία βοήθεια; Φίλε αν πραγματικά θέλεις να τα κόψεις όλα, πήγαινε σε ένα ψυχιατρείο και πες τους να κάνεις εκούσια για το subutex και τους ύπνους. Θέλεις να τα κόψεις; Κάντο εσύ θα έχεις και μια βοήθεια, αυτοί που τα πέρασαν στην φυλακή δεν είχαν καμία βοήθεια!
    Στην φυλακή υπάρχουν περισσότερα ναρκωτικά από ότι έξω! Οι μεγαλύτεροι dealers βρίσκονται εκεί μέσα και αποφάσεις για έξω παίρνουν αυτοί που είναι μέσα άσε που έχει και στις φυλακές ψυχίατρους.. Εμένα η πόρτα μου που έκανα δουλειές παλιά από φυλακή περνάμε το οκ!
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Τώρα τι κάνουν οι άλλοι είναι άλλο θέμα εγώ μίλησα συγκεκριμένα για τα στεριτικα του subutex αν κατάφερε κανείς να το σταματήσει ο μόνος με εμπειρία σε αυτό είναι giwrgos panou και ευχαριστώ για την απάντηση του.
    Οταν ήμουν φαντάρος τι νομίζεις στεριτικα δνε είχα? 4 μέρα πήρα αναβολή..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Τώρα τι κάνουν οι άλλοι είναι άλλο θέμα εγώ μίλησα συγκεκριμένα για τα στεριτικα του subutex αν κατάφερε κανείς να το σταματήσει ο μόνος με εμπειρία σε αυτό είναι giwrgos panou και ευχαριστώ για την απάντηση του.
    Οταν ήμουν φαντάρος τι νομίζεις στεριτικα δνε είχα? 4 μέρα πήρα αναβολή..
    καλησπερα .Θα σου καταθεσω μια μικρη εμπειρια μου για να σου αποδειξω οτι το πιο δυσκολο ειναι στο μυαλο μας.
    Πριν 5-6 χρονια,δουλευα στο εξωτερικο,καποια φορα με εστειλαν για 3 μηνες σε μια χωρα της ανατωλης που οχι μονο ηρωινη δεν μπορεις να βρεις - ειδικα οταν δεν ηξερα την γλωσσα ,και οταν ειμουν απο τους μοναδικους λευκους στην συγκεκριμενη περιοχη - το ασχημο ειναι οτι το συνταγμα της χωρας προβλεπει θανατικη ποινη ακομα και για μικρες ποσωτητες . Πριν φυγω απο Ελλαδα ,στην αδεια δλδ, δυστυχως ειχα πεσει με τα μουτρα στην ηρωινη .Πειρα μαζι μου κι μα μικρη ποσοτητα διοτις ηθελα τις πρωτες τουλαχιστον μερες ,εκεινες δλδ που θαγνωριζομουν με τους συναδελφους μου ,αφου η πρωτη ματια μετραει παρα πολυ! , αλλα κια για την γνωριμια μου με την κατασταση της δουλειας που θα εκανα. ηθελα λοιπον να μην εχω στεριτικα για αυτο πειρα μαζι μου. Ηξερα οτι σαν τελειωσει θα εχω μεγα προβλημα και ειμουν ετοιμος.
    Ομως ως εκθαυματος τα προβληματα μου ηταν πολυ λιγοτερα! καμια σχεση δλδ με τα στεριτικα που βγαζω στην Αθηνα η οταν δουλευα σε χωρες οου τα ναρκωτικα ηταν ακομα πιο ευκολα απο την Αθηνα.
    Μετα απο χρονια το κυβεντιασα με την θεραπευτρια μου, διοτις μου εκανε τεραστια εντυπωση και το ιδιο περασα με τα στεριτικα της βουπρενορφινηε.
    Συμφωνα λοιπον με την θεραπευτρια μου αλλα κι με την δικη μου γνωμη ,καταληξαμε στο οτι δεν ειχα εντονα στεριτικα λογο του οτι δεν το ειχα στο μυαλο μου!! Επειδη δν υπηρχε εκει περα περιπτωση να βρω ηρωινη ,η σκεψη μου υποσυνειδητα δεν εβρισκε λογο να εχω σκεψεις υποτροπης! αφου ηταν ασκοπες! ετσι δεν με επιανε πρωτα απο ολα το αγχος του να παω να παρω εστω μια φορα, και γνικα ολες αυτες οι ασχημες φαντασιωσεις που εχα στην Αθηνα! Τα στεριτικα μου λοιπον ηταν πολυ ελαφρια,ειχα καποιο προβλημα την πρωτη μερα σε αντιθεση με κανονικα οπου κραταει 4 μερες τουλαχιστον. μπορουσα να κοιμνθω το βραδυ και ταυτοχρονα στην δουλεια μου πηγαινα κανονικα! Ουτε εμετους ειχα , αυτα που ειχα ηταν ανατριχιλες και η εναλαγη ζεστης κρυου στο κορμι μου. Αυτο που θελω να πω ειναι δλδ οτι τελικα το πιο μεγαλο προβλημα ειναι στην φαντασια μας!!

  10. #25
    ένα ευχαριστώ για το ποστ. (ξέρω γιατί το λέω)

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by marine fuel milos View Post
    ένα ευχαριστώ για το ποστ. (ξέρω γιατί το λέω)
    δλδ? εννοεις οτι βοηθηθηκες πραγματικα? η ειρωνικα?

  12. #27
    οχι οχι ειρωνικά προς θεού πήρα βοήθεια

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2023
    Posts
    4
    καλημερα φιλε εγω θ σου πρωτεινα σιγα σιγα να κοψεις τ βαρεματα με τη βουπα ειδικα αν ριχνεις κ σ καμια ελια γαμησε τα με βοηθειες οπως λαδι απο cbd στεντον πρασινα κ μ σε πω κ λυρικα μπορεις να σαι στη πενα βεβαια δν ξερω ποσο πινεις εγω μιλαω γ μενα π ξεκινησα 32 τ σεπτεμβρη τωρα ειμ 8μγ γιατι καταλαβα οτι δεν μπορω ναμπεξω με οκανα γτ ολη την ωρα γουσταρω να ταξιδεθω,τωρα πρεζα κτλ αλλη υποθεση αυτα σορυυ για μια απαντηση 2 χρονια μετα απλα εγω κ πρωτου γραφτω τ βαρουσ τ πικρη η κατευθειαν απ το στομα στ σεο κ περα απο ντερτια κ τετοια γ μενα δεν δινει κ κατι δν ειν οπως η παλια η βουπα αλλα κοβεται πιστευω επισης ενα πραγμα π ξερω ειναι οτι το λυρικα ειναι ανταγωνιστης των οποιδων πολλες φορες μανης βγαινει κ μ λυρικαα( κ και κανα ροζ πρασ κλτ) αλλα απο την μετα ειναι απ τη μια εξραστηση στην αλλη... καλη σθνεχεια να εχεις φιλε κ καλο δρομο

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2023
    Posts
    4
    πολυ σωστο φιλε αυτο παρομοια εμπειρια ειχα σε ενα δασος π εμενα κ λιγο πρωτου παει ειχα πλακωθει στα σπιντμπολ κ εμενα η θεραπευτρρεια μ μειχε πει παρομοιο πραγμα δλδ οτι δεν ωγαζω τοση μανα επδ δεν παιεζει να βρεθει τπτ εκει η μεγαυτερη χαρμανα (περα απ τ βαρια σωμαικα οκ) ειναι στο μυαλο μας (εγω ακομα να τ παρω σοβαρα χαμπαρι αλλα εχω ακμα,,,) ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ Π ΕΓΡΑΨΕ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΕΡΗΤΙΚΑ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ (ΔΕΝ ξερω να χρησιμοποιω την πλατοφορμα ακομα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. υποκαταστατα..
    By Nina22 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 23
    Last Post: 18-10-2020, 20:30
  2. υποκαταστατα γευματων
    By tony_ed in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 10
    Last Post: 07-02-2015, 10:06
  3. Υποκατάστατα γεύματος
    By mihalis in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 29-03-2014, 23:54
  4. Όχι άλλα υποκατάστατα...
    By aliki_d in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2010, 12:20
  5. Replies: 2
    Last Post: 05-11-2008, 03:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •