Εξάρτηση από υποκατάστατα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526

    Εξάρτηση από υποκατάστατα

    Καλησπέρα στο φόρουμ.
    Το θέμα μου είναι το γνωστό υποκατάστατο που δίνουν στον οκανα το subutex (βουπρενορφινη)
    Εδώ και 2 χρόνια που πάω κάθε 3 φορές την εβδομάδα στην χορήγηση δεν κάνω σωστά την θεραπεία αυτό το χάπι κανονικά το παίρνεις υπογλώσσια αλλά οι περισσότεροι όπως κι εγώ το παίρνω ενέσιμο και αυτό μου έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα όπως *σωματικά σημάδια στα χέρια από τα βαρεμάρα,ναβεχω κάψει μισές φλέβες μια μου έμεινε κ αυτή σε λίγο πάει.. *ψυχολογικά το αν θα μπορέσω να βγάλω τα χάπια χωρίς να με καταλάβουν στην μονάδα οι νοσηλευτές γιατί συνήθως κοιτάνε με ένα ξυλάκι αν τα έχουμε κάτω από τη γλώσσα, όποιον πιάσουν μετά του ένα μήνα τιμωρία και όταν ξανά γυρίσει του τα δίνουν σπασμένα σαν σκόνη και τέλος *οικογενειακά προβλήματα με τους δικούς μου να έχουν δοκιμάσει τα πάντα από κλινικές γιατρούς κτλ. Μέχρι που λ νόμιζαν ότι ο οκανα θα με βοηθούσε πράγμα που δεν βλέπουν ούτε κι εγώ καθώς έχω χάσει την όρεξη μου δεν τρώω καλά έχασα κιλά θέλω να το κόψω αλλά φοβάμαι τα στεριτικα που είναι χειρότερα της ηρωίνης.
    Στην ουσία παίρνω 8mg subutex και 2 hipnosedon ένα πρωί ένα βράδυ. Θέλω να τα κόψω όλα αυτά δεν θέλω να εξαρτιέμαι από καμιά ουσία γιατί βοηθάνε για λίγο δεν θέλω να ταβοαιρνω μια ζωή δεν φαντάζεστε τα νεύρα και τους πόνους που έχουν τα στερητικά..
    Έχει καταφέρει κανείς σας να κόψει το πρόγραμμα του οκανα?
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Καλησπέρα στο φόρουμ.
    Το θέμα μου είναι το γνωστό υποκατάστατο που δίνουν στον οκανα το subutex (βουπρενορφινη)
    Εδώ και 2 χρόνια που πάω κάθε 3 φορές την εβδομάδα στην χορήγηση δεν κάνω σωστά την θεραπεία αυτό το χάπι κανονικά το παίρνεις υπογλώσσια αλλά οι περισσότεροι όπως κι εγώ το παίρνω ενέσιμο και αυτό μου έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα όπως *σωματικά σημάδια στα χέρια από τα βαρεμάρα,ναβεχω κάψει μισές φλέβες μια μου έμεινε κ αυτή σε λίγο πάει.. *ψυχολογικά το αν θα μπορέσω να βγάλω τα χάπια χωρίς να με καταλάβουν στην μονάδα οι νοσηλευτές γιατί συνήθως κοιτάνε με ένα ξυλάκι αν τα έχουμε κάτω από τη γλώσσα, όποιον πιάσουν μετά του ένα μήνα τιμωρία και όταν ξανά γυρίσει του τα δίνουν σπασμένα σαν σκόνη και τέλος *οικογενειακά προβλήματα με τους δικούς μου να έχουν δοκιμάσει τα πάντα από κλινικές γιατρούς κτλ. Μέχρι που λ νόμιζαν ότι ο οκανα θα με βοηθούσε πράγμα που δεν βλέπουν ούτε κι εγώ καθώς έχω χάσει την όρεξη μου δεν τρώω καλά έχασα κιλά θέλω να το κόψω αλλά φοβάμαι τα στεριτικα που είναι χειρότερα της ηρωίνης.
    Στην ουσία παίρνω 8mg subutex και 2 hipnosedon ένα πρωί ένα βράδυ. Θέλω να τα κόψω όλα αυτά δεν θέλω να εξαρτιέμαι από καμιά ουσία γιατί βοηθάνε για λίγο δεν θέλω να ταβοαιρνω μια ζωή δεν φαντάζεστε τα νεύρα και τους πόνους που έχουν τα στερητικά..
    Έχει καταφέρει κανείς σας να κόψει το πρόγραμμα του οκανα?
    Ρε μεγάλε γουστάρεις να κόψεις τη ντρόγκα ή όχι; Τι γουστάρεις; Δηλαδη θέλεις να κόψεις τη ζα και παίρνεις ύπνους... Μας κοροιδεύεις τώρα; Τι περιμένεις από ενα πρόγραμμα δηλαδή να σου πουνε έλα και θα σε κάνουμε καλα; Οτι μαλακια κανουν τα ζάκια κάνεις και εσύ. Εχω καταφέρει να κόψω την κόκα μου μονος μου χωρις τίποτα και επινα γραμμάρια μυτιες το πρωι για να ειμαι στη τσιτα στη δουλεια, φρίμπες το απόγευμα. Είτε τα κόβεις είτε δεν τα κόβεις. Εχεις δει τι στερητικά έχει η κοκα; Σκοτώνεις άνθρωπο... Ειτε τα κόβεις ολα είτε δεν τα κόβεις ξεκινάς το κλαμα και στο τέλος ξαναγυρνάς. Κάνε ότι γουστάρεις, ουτως ή άλλως με τους ύπνους μια τρυπα στο νερό κάνεις. Και δεν πιστεύω να υπάρχει γιατρός να σου τους γράφει γιατί πραγματικά τους χρειάζεσαι, καρτέλες αγοράζεις ε;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ρε μεγάλε γουστάρεις να κόψεις τη ντρόγκα ή όχι; Τι γουστάρεις; Δηλαδη θέλεις να κόψεις τη ζα και παίρνεις ύπνους... Μας κοροιδεύεις τώρα; Τι περιμένεις από ενα πρόγραμμα δηλαδή να σου πουνε έλα και θα σε κάνουμε καλα; Οτι μαλακια κανουν τα ζάκια κάνεις και εσύ. Εχω καταφέρει να κόψω την κόκα μου μονος μου χωρις τίποτα και επινα γραμμάρια μυτιες το πρωι για να ειμαι στη τσιτα στη δουλεια, φρίμπες το απόγευμα. Είτε τα κόβεις είτε δεν τα κόβεις. Εχεις δει τι στερητικά έχει η κοκα; Σκοτώνεις άνθρωπο... Ειτε τα κόβεις ολα είτε δεν τα κόβεις ξεκινάς το κλαμα και στο τέλος ξαναγυρνάς. Κάνε ότι γουστάρεις, ουτως ή άλλως με τους ύπνους μια τρυπα στο νερό κάνεις. Και δεν πιστεύω να υπάρχει γιατρός να σου τους γράφει γιατί πραγματικά τους χρειάζεσαι, καρτέλες αγοράζεις ε;
    Θέλω να κόψω γιατί δεν πάει άλλο.. Κοκο έχω δοκιμάσει ακριβό σπόρ δεν είμαι για τέτοια δεν ξέρω τα στεριτικα του αλλά χειρότερα από την ζα και τα χάπια δεν νομίζω να είναι, παίζει να είχες πολλά φράγκα ιλγιανμα έπινες γραμαρια.. Και μπουμπλε με έγραφε και ύπνους και ζαναξ αλλά τώρα έμεινα μόνο στους ύπνους ο ψυψιατρος του οκανα τα γράφει αλλά μόνο 2 κουτιά το μήνα για περισσότερα αν θέλω στέλνω έναν δικό μου Θεσσαλονίκη που έχει 2 η 3 γιατρούς που του γράφουν 8 κούτες από όλα.. Εσύ πως εκοωλψεσ δηλαδή?
    Μείωσες την δόση σιγά σιγά πως? Τα στεριτικα πως την παλέψες τα νεύρα τις λ αϋπνίες?
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Θέλω να κόψω γιατί δεν πάει άλλο.. Κοκο έχω δοκιμάσει ακριβό σπόρ δεν είμαι για τέτοια δεν ξέρω τα στεριτικα του αλλά χειρότερα από την ζα και τα χάπια δεν νομίζω να είναι, παίζει να είχες πολλά φράγκα ιλγιανμα έπινες γραμαρια.. Και μπουμπλε με έγραφε και ύπνους και ζαναξ αλλά τώρα έμεινα μόνο στους ύπνους ο ψυψιατρος του οκανα τα γράφει αλλά μόνο 2 κουτιά το μήνα για περισσότερα αν θέλω στέλνω έναν δικό μου Θεσσαλονίκη που έχει 2 η 3 γιατρούς που του γράφουν 8 κούτες από όλα.. Εσύ πως εκοωλψεσ δηλαδή?
    Μείωσες την δόση σιγά σιγά πως? Τα στεριτικα πως την παλέψες τα νεύρα τις λ αϋπνίες?
    Kαλά τα μπουμπλε και οι υπνοι το ίδιο είναι. Πως τα έκοψα; Μαχαίρι γιατί θα πεθαινα από ανακοπή στανταράκι. Στο δεύτερο ψυχίατρο που γνώρισα τη σύντροφο μου και μου έδωσε seroquel γιατί είμαι διπολικός μου λέει έχεις ένα μέρος να πας να αράξεις κανα εξάμηνο και να είναι αποκομένο; Και του λέω έχω. Και πήγα σε ένα χωριό και για έξι μήνες έμενα εκεί με τη σύντροφο μου και κουμπωνόμουνα με seroquel effexor trileptal και xanax. Με το seroquel κοιμάσαι δεν γίνεται να μην κοιμηθείς όταν παίρνεις 600mg δόση. Το θέμα ήταν πως θα την έβγαζα τις ώρες που θα ήμουν ξύπνιος και το είχα ρίξει στην εξερεύνηση των δασών και της γης.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Kαλά τα μπουμπλε και οι υπνοι το ίδιο είναι. Πως τα έκοψα; Μαχαίρι γιατί θα πεθαινα από ανακοπή στανταράκι. Στο δεύτερο ψυχίατρο που γνώρισα τη σύντροφο μου και μου έδωσε seroquel γιατί είμαι διπολικός μου λέει έχεις ένα μέρος να πας να αράξεις κανα εξάμηνο και να είναι αποκομένο; Και του λέω έχω. Και πήγα σε ένα χωριό και για έξι μήνες έμενα εκεί με τη σύντροφο μου και κουμπωνόμουνα με seroquel effexor trileptal και xanax. Με το seroquel κοιμάσαι δεν γίνεται να μην κοιμηθείς όταν παίρνεις 600mg δόση. Το θέμα ήταν πως θα την έβγαζα τις ώρες που θα ήμουν ξύπνιος και το είχα ρίξει στην εξερεύνηση των δασών και της γης.
    Μπράβο σου που τα κατάφερες..Ε μαχαίρι δεν το λες αυτό ρε φίλε και πάλι μπράβο σου. seroquel 500r με έγραφε ένας άλλος και με βοήθησε αρκετά και στον ύπνο και στην όρεξη είχα πάει απ 67 κιλά στα 85 αλλά μετά ξανά κύλισα.. Λέω να το κάνα πάρω αυτό μαζί με tramal για τους πόνους. Πόσο καιρό είσαι καθαρός?
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Μπράβο σου που τα κατάφερες..Ε μαχαίρι δεν το λες αυτό ρε φίλε και πάλι μπράβο σου. seroquel 500r με έγραφε ένας άλλος και με βοήθησε αρκετά και στον ύπνο και στην όρεξη είχα πάει απ 67 κιλά στα 85 αλλά μετά ξανά κύλισα.. Λέω να το κάνα πάρω αυτό μαζί με tramal για τους πόνους. Πόσο καιρό είσαι καθαρός?
    Την κόκα την έκοψα μαχαίρι όμως... Εξι χρονια

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Καλησπερα φιλε μου KARMA ! χαθηκαμε , στεναχωρηθικα που διαβασα οτι ακομα εχεις αυτο το προβλημα ,τελευταια ειιχα την ιδεα οτι τα ειχες προσπερασει!
    Προσπαθησαι να σταματησεις να ριχνεις κι αλλες ευθηνες στον εαυτ σου! μην του το κανεις αυτο! ειναι ασθενεια αυτο που εχεις εσυ, εγω κι αλλα ατυχα ατομα.Οταν καποιος εχει καρκινο φταιει αυτος ? ουτες εσυ φταις λοιπον -εαν βεβαια εχει γινει εξετασει σε βαθος κι εχει υπαρξει γνοματευσει νευρολογου και ψυχειατρου -! προσωπικα το εκανα κι γνωριζω πλεον οτι δεν ηταν επυλογη μου! Εξαλου ας μας πει καποιος που νομιζει οτι η πολυτοξικομανια ειναι σταση ζωης! που νομιζει οτι ειναι καθαρη και συνηδειτη επυλογη, ας μας εξηγησει πως γινεται ενας ανδρας 30 χρονων ,που τα εχει ολα! καλη δουλεια, φιλους ομορφη κοπελα! ξαφνου να τα χαραμιζει ολα για να καταληξει με αδειο ψυγειο σπιτι του, να μην μπορει να κανει ουτε σεξ!! φιλους να μην εχει και να ζει μονο απο την ηρωινη!! ειναι αυτο δλδ αποφαση? ποιος λογικος θα το κανει αυτο?? Ετσι λοιπον αυτο το μικρο παραδηγμα οπου αναφερετε σε εμενα ειναι αποδηξη για το οτι ειναι ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!! στην χωρα μας δυστυχως αργησαμε να το δεχτουμε ,κι ακομα μονο οι γιατροι το δεχοντε!! απεναντιας η αστυνωμια ακομα μονο σε ηψυλο επιπεδο το αποδεχετε κι αυτο επειδη ειναι υποχρεομενη!
    Φιλε ΚΑΡΜΑ! , προσπαθησαι σε παρακαλω να σταματησεις την ενδοφλεβια χρηση πρωτα! περναι το φαρμακο οπως ολοι! ,εγω ειμαι στο προγραμμα κι το παιρνω κανονικα! εχω κοψει ολα τα αλλα φαρμακα ! παρα μονο τα φαρμακα της καταθλιψης μου οπου ειναιπολυ ελαφρια, το ζητησα εγω να ειναι οσο πιο ελαφρα γινεται! και ταυτοχρωνα καταφερνω να καταιβαζω και την βουπρενορφινη! αποτελλεσμα? να νιωθω εανς κανονικος ανθρωπος! οπως ολοι!! ,διοτις οταν ζεις μεσα στις ουσιες επειδη ο τροπος ζωης σε αναγκαζει να ζεις αλλιως, να υπαρχει αδρεναλινη λογο παρανομων πραξεων , αυτο δυστυχως κανει πολλα παιδια να νομιζουν οτι ειναι πιο περιπετιοδες η ζωη αυτη! ομως στην πραξη ειναι το αντιθετο! ειναι οτι πιο βαρετο υπαρχει! και οταν κατσεις και αναλυσεις το κινητρο των παρανομων πραξεων, αλλα και το κερδος απο αυτες σε αναλογια του κινδηνου οπου βαζεις την ελευθερια σου , βλεπεις οτι τελικα παιζεις την ζωη σου σε μια ζυγαρια! οπου τελικα η ελευθερια σου την εχεις τιμολογισει λιγα ευρο! και στην ακρη παραμονευη παντα, η αλλη ζυγαρια! της δικαιωσυνης! οπου δυστυχως με το ενα ματι κλεφτα σηκονει το μαντιλι που επρεπε να της εχει δεμενα τα ματια για να ειναι αντικοιμενικη!!
    Σε θερμοπαρακαλω! στο ζητω ως ανθρωπο προς ανθρωπο!! δωσε μου μια υποσχεση οτι θα κανεις προσπαθεια! ε?
    Υ.Γ. νομιζω οτι ειναι τελειως παιδικο να τσακονομεθα για ποιος εχει πιο μεγαλη εμπειρια στα ναρκωτικα, για το αν εχει η κοκα χαρμανες, η αν εχει καποιο αλλο κι ολα αυτα , απεναντιας ειναι νομιζω ντροπη το οτι μπορει καποιος να εχει μεγαλυτερη εμπειρια στις ουσιες! οχι μαγκια! αυτο το εω διοτις εκτως απο τις ουσιες πρεπει να κοψουμε κι τις κουβεντες τις "πιατσας" ,συγνωμη για οσα γραφω αλλα φανταζομαι οτι ο σκοπος αυτων θα σας κανει να με δικαιολογησετε!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Η πρέζα είναι επιλογή, όταν καποιος παει και παίρνει πρέζα και ο οργανισμός του στα αρχικά στάδια του χτυπάει καμπανάκια ότι αν δεν το κόψει θα κολλήσει και εκείνος συνεχίζει, κάνει συνειδητή επιλογή. Ολα τα άλλα περι κοινωνίας κτλ είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Δηλαδή μόνο αυτοί που πινουν πρέζα έχουν πρόβλημα ολοι οι άλλοι που δεν παίρνουν τα έχουν λύσει στη ζωή τους και δεν πίνουν; Και δεν υπάρχει δικαιολογία για την πρέζα από την πρώτη στιγμή που θα την πάρει καποιος ξέρει ποιος είναι ο δρόμος γιατί είναι σχεδόν ίδιος για όλους. Δεν ζούμε στο 60 ή το 70 ή το 80 που δεν ήξερε κανείς τίποτα, πλέον οι πάντες γνωρίζουν.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Το θεμα για τισ καταχρησεισ ειναι τι περναει απο το μυαλο σου αν σκεφτεσαι οτι τα πουλακια τιτιβιζουν και υπαρχει μοναδικη αγαπη φυσικα κ δεν χρειαζεται να παρεισ τιποτα να σασ το πω απλα οποιοσ δεν πηρε τωρα με τον κορονοιο ειναι ντιπ για ντιπ χαιβανι αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Θεραπεια για κορονοιο πρωτεινεσ μαγνησιο βιταμινη ντε στην πιατσα εχει 80 ευρω αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Η πρέζα είναι επιλογή, όταν καποιος παει και παίρνει πρέζα και ο οργανισμός του στα αρχικά στάδια του χτυπάει καμπανάκια ότι αν δεν το κόψει θα κολλήσει και εκείνος συνεχίζει, κάνει συνειδητή επιλογή. Ολα τα άλλα περι κοινωνίας κτλ είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Δηλαδή μόνο αυτοί που πινουν πρέζα έχουν πρόβλημα ολοι οι άλλοι που δεν παίρνουν τα έχουν λύσει στη ζωή τους και δεν πίνουν; Και δεν υπάρχει δικαιολογία για την πρέζα από την πρώτη στιγμή που θα την πάρει καποιος ξέρει ποιος είναι ο δρόμος γιατί είναι σχεδόν ίδιος για όλους. Δεν ζούμε στο 60 ή το 70 ή το 80 που δεν ήξερε κανείς τίποτα, πλέον οι πάντες γνωρίζουν.
    Ειναι καλο το οτι νιωθεις ετσι για την ηρωινη διοτις παει να πει οτι δεν εχεις ,δεν ειχες αυτο το προβλημα αρα σε αυτο το θεμα εισαι υγειες κι ευχομαι να εισαι σε ολα υγειες.
    Ισως κι για αυτο δεν γνωριζεις το συγκεκριμενο θεμα ,διοτις με οσα γραφεις δειχνεις οτι δεν ξερεις την επιστιμονικη γνωση του θεματος και του τι σημαινει ασθενεια .Τα ναρκωτικα γενικα δεν ειναι αρρωστια, ειναι κατις που χρησιμοποιουσαν οι ανθρωποι σχεδον απο τωτες που ηταν στις σπηλιες.Ομως δεν ειναι ολες οι ουσιες ιδιες και χρηαστικαν πολλα χρονια ωστε να ανακαληψουν την ασθενεια των οποιουχων.Αυτο σημβαινει εν μερος διοτις -θα σου πω τον πιο ευκολο λογο απο ολους -διοτις ο εγκεφαλος μας εχει απο μονος του οποιουχους υποδωχεις οπου"γεμμιζουν"μετα απο συγκεκριμενες χημικες διεργασιες και με την μεταφορα των νευροδιαβιβαστων σε αυτους τους 4 ειδους υποδωχεις. Ετσι λοιπον οταν ο ανθρωπος επεμβαινει σε αυτον τον μηχανισμο κι γεμιζει μονος του τους υποδωχεις ο εγκεφαλος μπερδευεται,αυτος ο μηχανισμος δεν ειναι σε ολους ο ιδιος δεν ειναι σε ολους μια χαρα, κι οπως στην ανεμια ετσι κι εδω υπαρχουν ανθρωποι οπου δεν μπορουν με την φυσιολογικη διαδικασια να μεταφερουν οι νευροδιαβιβαστες τους τα στοιχεια οπου γεμιζουν τους υποδωχεις! Αυτο εχει πολλους λογους κι ενας απο αυτους ειναι και εκ γενετης. Το συγκεκριμενο προβλημα δεν υπαρχει με την κοκαινη.
    Φανταζομαι οτι εγω μπορει να μην πειθω αλλα το οτι ο ΠΟΥ κι γενικ τα κρατοι το εχουν θεσπισει ως νομο ,εξου και στα δικαστηρια οπου οποιος εχει εξη στην ηρωινη παιρναει απο πραγματογνομονα και παιρνει την μεγιστη βαθμιδα δλδ οτι εχει το μεγιστο αληωθει η προσωπικη του βουλιση λογο της ηρωινης σε στεριση η κατα την χρηση της κι το ιδιο και σε μεθαμ/μινες η κοκαινη με την διαφορα οτι τα οποιουχα μπαινουν στα βασικα αντανακλαστικα της ζωης, οπως η τροφη,ο υπνος ,η στεγη ,οπου η ηρωινη μπαινει πρωτη ! -δυστυχως- Ετσι η αποφαση βγαινει εκτιση της ποινης στο 1/6 σε αντιθεση με αλλους οπου ειναι στην καλυτερη το 3/5 ,μαλιστα μπορει κι να κανει την ποινη του σε κεντρο απεξαρτησης η ακομα και εξω με ιατρικη παρακολουθηση. Αυτο ισχυει σε αμεσα αλλα κι εμεσα εγκληματα δλδ οχι μονο σε διακινιση ουσιων αλλα ακομα κι σε αποπειρα φονου οπου αποδηκνηεται βεβαια οτι κινητρο ηταν μονο η εξη οποιουχων!
    Δεν μπορει να ειναι υγειες κι λογικη επυλογη το να αφησεις μια ομορφη κι νορμαλ ζωη για να ζεις στους δρομους, στην βρωμα , χωρις συναισθηματα αγαπης ,και να ζεις στην κοψη του ξυραφιου!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Στην αγγλια εχει αστεγουσ απο επιλογη νομιζω τα πανκια ειναι απο επιλογη
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Στην αγγλια εχει αστεγουσ απο επιλογη νομιζω τα πανκια ειναι απο επιλογη
    punkk is not died "yet" .Ελις προσωπικα ειμαι του μεταλ αν κι μεγαλοσαμε .Ελις δεν υπαρχει κανεις που να διαλεγει με υγειες λογικη να παρει εναν δρομο κακοτραχαλο και ολο λακουβες οταν ο αλλος δρομος ειναι στρωμενος με ασφαλτο αλφαδιασμενει τελεια, με μικρα κομματια λαστιχου ωστε να εχουν τα αμαξια καλητερη προφυση στις στροφες, εναν δρομο οπου οι γραμμες ειναι ξεκαθαρες κι γενικος εναν ασφαλες δρομο! ποιος θα επερνε τον αλλον δρομο για να διασχυσει την ζωη του? κανεις φυσικα! παρα μονο ο τρελος! αυτο λοιπον απο μονο του δειχνει οτι ειναι ασθενια αφου ειναι τρελος ο επηλεγον.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εγω που εχω συναναστραφει με απειρουσ οι καλυτεροι ηταν οι αγροτεσ στα χωρια κι τα πρεζακια στισ πολεισ αυτοι με την μεγαλυτερη αξια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Θεραπεια για κορονοιο πρωτεινεσ μαγνησιο βιταμινη d
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. υποκαταστατα..
    By Nina22 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 23
    Last Post: 18-10-2020, 20:30
  2. υποκαταστατα γευματων
    By tony_ed in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 10
    Last Post: 07-02-2015, 10:06
  3. Υποκατάστατα γεύματος
    By mihalis in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 29-03-2014, 23:54
  4. Όχι άλλα υποκατάστατα...
    By aliki_d in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 07-10-2010, 12:20
  5. Replies: 2
    Last Post: 05-11-2008, 03:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •